Axpert inverter 2KVA

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Axpert inverter 2KVA

Příspěvek od Matess »

Zdravím,
mám tady k testu nějaké baterie a chtěl jsem v rámci rychlosti je prohnat přes měnič, který mi tu leží nevyužitý, protože nezvládal výkonově... jedná se o starý axpert na 24V 1600W. Na štítku má nápis Model Name: Inverter 2KVA.

Snažil jsem se pro nabíjení přes watchpower upravit napětí na liion, ale naprosto mě to ignorovalo. Zkoušel jsem i z user přejít na flooded a prostě to nad 27,45V nechtělo nabíjet. Dospěl jsem k názoru, že možná by nebylo špatné tam zkusit nahrát nový firmware.

Na stránkách zde:

http://ostrovni-elektrarny.cz/index.php?page=podpora

Jsem stáhl toto:

Axpert KS-1K - 3K (INV 15.61 SCC 3.20 ze dne 29.3.2015)

Přečetl manuál, připojil 48V zdroj do PV vstupu a chtěl flashovat.
Nešlo to... nakonec jsem zjistil, že mi v trayi zůstal viset watchpower, tak jsem jej ukončil a najednou se flash spustil. Běželo to asi 4 minuty a v 75% to napsalo read error a zůstalo to viset... počkal jsem nějakou dobu, ale nic se nestalo, měnič nereagoval na nic - ani na vypínač. Odpojil jsem síť, "FV" i baterii. Měnič znovu zapnul a display se nerozjede, svítí jen diody u displaye (inv, charge, fail).

Nějaký nápad jak postupovat?
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Axpert inverter 2KVA

Příspěvek od Matess »

tak ja si odpovim... :)

odpojil jsem vse, zapojil zpet jen baterii a solar, pripojil usb a prestoze menic nijak nevykazoval znamky zivota povedlo se spustit flash. Flash tentokrat dobehl do konce.

Druhou casti flashe je SCC (solar charge controller) ktery sice nepouzivam, ale radeji jsem si rikal ze to flashnu taky.
Flash opet nesel spustit s hlaskou not ready - jak se ukazalo stacilo pripojit menic do elektriky.

Ted je teda zpet v provozu. Nastavil jsem bulk na 29,1V a float na 29,2 (4,17V na článek) a nenabiji to na vic jak 27,4V - netusite nekdo proc?
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Axpert inverter 2KVA

Příspěvek od josse »

Napadá mě malé napětí před měničem. Mezi AC a BAT je pevně daný poměr, určitě to platí pro DC>AC, jestli obráceně těžko říct...

Z PV vstupu to taky nabíjí do malého napětí? Není tam někde čas pro abs/ float?
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Axpert inverter 2KVA

Příspěvek od KubisKV »

Já měl problém s max proudem. Přes watchpower jsem mohl nastavovat co jsem chtěl, ale axpert si nabíjel podle sebe. Nakonec pomohlo nastavení přes displej axperta.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Axpert inverter 2KVA

Příspěvek od Matess »

ac 230V, tam bych problem nevidel... solar nemam, mel jsem tam pripojeny jen 48V 1A zdroj, protoze to melo v podminkach nutnost pripojeni tohoto portu napetim alespon o 5V vyssim nez je napeti baterie aby to slo flashnout.

Nechal jsem to zaple pres noc (mam to v praci) tak se na to rano podivam. Watchpower je kram v jave a chova se divne... vim ze po zmene nastaveni je nejlepsi aplikaci vypnout a znovu zapnout a overit zda se to ulozilo. Zitra zkontroluji baterii a proklikam se disaplyem.

Diky za rady
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Axpert inverter 2KVA

Příspěvek od Matess »

tak ráno to bylo nabité dle nastavení... Dnes jsem to pozoroval a všiml jsem si že se mu chvilku nechtělo nabíjet a po pár minutách nabíjení zapl... nevím proč, ale chodí to normálně.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek