sinus měnič kolem 3000 W

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od Havlas »

Řeším teď výměnu stávajícího měniče 1,5 Kw za silnější.
Chtěl bych asi 3 Kw MeanWella, ovšem jeho cena je asi 26000 Kč. Zatím jsem narazil je na 4Kw Čínu za 15000 Kč, ovšem mám dost strach ho koupit po shlédnutí ukázek čínské "kvality" měničů na YT.
Co byste doporučili.
Díky
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od mypower.cz »

Rekl bych jak na co .. Pokud to bude krmit topne teleso mozna je zbytecne kupovat cisty sinus. Nebo zdali pak nebude jeste levnejsi krmit boiler DC napetim.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od Havlas »

Jenže já chci provozovat i pračku a myčku, ty jaksi trapézem nenakrmím.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od joseff »

A mohl bys krmit bojler a na pracce a mycce pak nastavit, aby se voda neohrivala a brat teplou primo z bojleru?
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od Havlas »

Neboli drbání se přes hlavu. Ano můžu pouštět teplou vodu do pračky, ale i přes teplou vodu se na chvíli spustí topná spirála která má 2 kW a je vymalováno. Vyzkoušeno.
Takže proto 3kW měnič. Nemusím tohle a další věci řešit.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od joseff »

Asi zalezi na konkretni pracce, ale mne to funguje tak, ze na pracce nastavim teplotu na 0 stupnu a spirala se nezapne ani na chvilku, pere se pri teplote vody jaka zrovna leze z bojleru a na toceni bubnu uz staci malo. Pracka je AEG. Urcite tam taky mas nejakou volbu kdy se voda neohriva, pohledej.

Planuju to vylepsit nainstalovanim termostaticke hlavice na privod vody do pracky - takze casem se bude pozadovana teplota nastavovat na teto hlavici.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od Havlas »

Jasně, jenže to je pračka. Potřebuju kompletní řešení a neřešit jednotlivě.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

Havlas , co všechno na ten měnič pojede ?
Já jen když jsem plánoval můj systém , plánoval koupit 1,5 - 2 kW měnič .
Koupil sem 2,5 kW (nejvýhodnější poměr cena / výkon) , ale při provozu se ukázal slabým :? . Faktem je , že honil
celej barák , malé spotřebiče utáhl bez problémů , ale s většími (nad 1.500W) už měl občas problémy , zejména při
staru ledničky :| . Nynější 5 kW se mi doposud nepovedlo zátěží shodit :yes: . Jen co dodělám novou řídící jednotku
tak ho pořádně provětrám :wood: .

Elektronům zdar *sun* / *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
radex
Příspěvky: 59
Registrován: pon lis 07, 2011 3:06 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od radex »

Pro domácnost s lednicí, troubou, pračkou, mikrovlnkou atd. to chce měnič, který utahne to, co jistič B 16A. Ten nám shodí jen mikrovlnka, pokud je do metru od jističe.
Takže 230V x 16A = 3,7kW.
A po dobu 100ms aspoň trojnásobek.
Ten Meanwell TS-3000 by s přimhouřením oka šel. Zálusk mám taky na tenhle:
http://www.solar-elektro.cz/?action=det ... 2&catg=414

Jinak já jsem pro začátek koupil 700W obdélníkový měnič za 1800Kč. Na seznámení se slabinami měničů a nároky spotřebičů vynikající. Televize bruní, CFL trubice dlouho blikají než naskočí, motor sušičky se někdy nerozjede, při určitých výkonech se měnič přehřeje, protože si nezapne větrák, lednice si neškrtne. Lecos se dá dobastlit, ohlídat, ale nejsem pořád doma a rád bych, aby spotřebiče na měniči mohli zapínat i laici nebo automatika. Tak se pomalu smiřuji s daleko vyššími cenami.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od Havlas »

Ten mám taky v hledáčku, jen je tady téma přesně o tomhle měniči a jeho problému - rušení na DC. Asi se našlo řešení ale znamená to zásah dovnitř a přepojení kabelů, takže záruka?
A ano přesně taky jsem začínal na 1,5 kW trapézu a jak rychle šel.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od Havlas »

abrams píše:Zdravím ,

Havlas , co všechno na ten měnič pojede ?
Já jen když jsem plánoval můj systém , plánoval koupit 1,5 - 2 kW měnič .
Koupil sem 2,5 kW (nejvýhodnější poměr cena / výkon) , ale při provozu se ukázal slabým :? . Faktem je , že honil
celej barák , malé spotřebiče utáhl bez problémů , ale s většími (nad 1.500W) už měl občas problémy , zejména při
staru ledničky :| . Nynější 5 kW se mi doposud nepovedlo zátěží shodit :yes: . Jen co dodělám novou řídící jednotku
tak ho pořádně provětrám :wood: .

Elektronům zdar *sun* / *cloud*
Taky plánuju celý barák, proto nový silnější měnič, jaký máš ten 5kW měnič?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

ten co mám je na 99,3% shodný s tím z nabídky solar-elektro.cz . Akorát mám 24V a stál se vším všudy 16.500,- Kč :-) .
Se ztrátou záruky by neměl být problém - nenašel jsem žádnou pečeť . Nevím jak přesně vypadají uvnítř ty měniče
od solr-elektro , kolega fotovoltaista si od nich koupil 4kW 48V a to rušení se mu povedlo odfiltrovat ferit kroužky a
kondenzátory na vnějších kabelech bez otevření měniče . Když jsem to samé zkoušel na mém 5kW a vůbec to
nepomáhalo , docela sem si nadával že sem nekoupil dražší od s-e.cz :wall: . No jo , holt sem byl první kdo to s tímhle
měničem řešil :repair: , ale už jede tak su spokojenej :fuuu: :arrow: :mrgreen: .

Jo , a taky další VELKÉ + je volnoběžná spotřeba 0,5A :shock: , a to jak 24V verze tak 48V verze (12W , 24W) .
Pro srovnání ten 2,5kW měnič žral 1,0A :uh: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od tomas »

Takže ta vysoká spotřeba kterou tam udávají "Klidový odběr: <1.9 A" je 0,5A?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od Toul »

to abrams:
je pravda že feritové kroužky jen tak navlečené na kabelu jsou k ničemu? Neměl by tam být alespon jeden závit? Dnes jsem podrobně prozkoumal svůj HQ 1700 a feritové kroužky jsou na DC i AC drátech pouze navlečeny...
jonáš
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 23, 2012 11:02 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od jonáš »

Záleží na tom, z jakýho jsou feritu a jaká frekvence se má filtrovat. To se nedá říct jen tak od piva, závitem zase vytvoříte mezi vstupnim a výstupnim vodičem parazitní kapacitu, kterou se to může šířit taky. Záleží i na tom, kde je to propojený na baterky, kde na regulátor a na ostatní spotřebiče, a jak dlouhejma a tlustejma drátama .. a spíš než samotnym baterkám to bude asi vadit hlavně regulátoru nabíjení evt. elektronice ostatních spotřebičů.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od matej »

Obecně, pro harmonické do cca 100MHz jsou lepší dva závity než jeden. Dělá to 4x větší útlum.
Pravda a Láska zvítězí!.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od matej »

Tenhle graf znázorňuje, jak si 24V sinusový měnič PowerJack PSW-2500 po několika úpravách ("stock" byl krajně nepoužitelný) poradil s pračkou Electrolux, konkrétně běžné vyprání bavlny při 50°C. Měnič při nahřívání vody (odběr asi 2200W) asi 3x vypnul na asi 20 vteřin - přehřátí, vypíná se při 60°C. A to i přesto, že jedna z úprav spočívala v přidání malého boost-měniče který napájí zabudované ventilátory (spínané při 40°C) konstantním napětím 27V, bez ohledu na napětí baterie.
Měnič byl při experimentu umístěn v slunečním pokoji s teplotou asi 22°C. Napájen byl z baterii 2x Varta Professional DC 140Ah. Je možné, že kdyby byl ve sklepě kde je teplota nižší, tak by to zvládl bez výpadků.
Měnič má spotřebu naprázdno 0,65A.
Pravda a Láska zvítězí!.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od Havlas »

Téma je nyní akutní, dneska se se mnou rozloučil můj 1,5 kW měnič. Tudíž přepnuto na DS a reklamace. Objednal jsem si ten 4kW ze solar elektro, problém že dle stránek není skladem.
To je k posrání. Sorry.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

to je teda pech :-( . Co se mu stalo ?

Teď čumím na jejich ceny (solar-elektro.cz) , docela síla :shock: . 4kW je už pěknej výkon , ale osobně bych si připlatil
za 5kW - rezerva se rozhodně vyplatí :yes: , a navíc ho snad mají na skladě :home: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: sinus měnič kolem 3000 W

Příspěvek od Havlas »

No, já dneska měnil louh v nicd a byl doma sám, takže jsem měnič vypnul a nechal dobíjet jen baterie tím drobkem co dnes dávaly panely. Odpoledne už bylo dobyto a já už měl výměnu hotovou, tak že si zapnu počítač. Asi za 10 min se ozvala rána z měniče a smrad, začalo se ozývat hnusné pískaní ale ne alarmu, spíš jako cívka nebo trafo, pak další rána a konec.
A ten obj. měnič, ano vzal bych ten 5kW, jenže konto bylo proti.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek