Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Solarnoob »

BigSandy píše:Zdar.
Najde se tu někdo, kdo poradí?
Strana 3 - skopec tu dal zdrojak D34_fve.ino

Jen jsem to ořezal ale adresy zustali puvodní.
Fungovat to funguje, ale je to nějak poplantane.
O víkendu se dostanu ke svému zdrojáku co mam na notebooku. pak ti ho poslu, docela jsem si tam s těmi adresami pohrál. Nevím čím je to způsobené (asi verzi a typem), ale taky jsem to měl jinak.
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
jannecz
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 26, 2021 7:54 am

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od jannecz »

Solarnoob píše:
BigSandy píše:Zdar.
Najde se tu někdo, kdo poradí?
Strana 3 - skopec tu dal zdrojak D34_fve.ino

Jen jsem to ořezal ale adresy zustali puvodní.
Fungovat to funguje, ale je to nějak poplantane.
O víkendu se dostanu ke svému zdrojáku co mam na notebooku. pak ti ho poslu, docela jsem si tam s těmi adresami pohrál. Nevím čím je to způsobené (asi verzi a typem), ale taky jsem to měl jinak.


Vidíte sami, že to kopírování zdrojáků není moc dobrý. Nic proti nikomu, každý si to upravý podle sebe, když tomu moc nerozumí, tak blbě, pak to pošle dál...
To není někde nic v základu čistýho pro úpravu vhodnýho třeba na githubu?
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Solarnoob »

jannecz píše: Vidíte sami, že to kopírování zdrojáků není moc dobrý. Nic proti nikomu, každý si to upravý podle sebe, když tomu moc nerozumí, tak blbě, pak to pošle dál...
To není někde nic v základu čistýho pro úpravu vhodnýho třeba na githubu?
Nic proti tomu nemám, ale proč to psát znova, když už to někdo napsal.
To že ti to někdo pošle znamená, že tobě odpadne zjišťování jak celý kód a jeho vykonné části poskládat dohromady.
Následně je na tobě, aby jsi jednotlivé bloky pochopil. A když to pochopíš, tak víš kde co je špatně a co máš upravit.

Ja jsem ze skopcem prohodil par zpráv, a bylo, zbytek jsem pochopil, na internetu jsem dohledal různé verze RS485 pro epever. zjistil, která verze je implementována v mém epeveru, pak jsem upravil kod a je to.

funguje to k plné spokojenosti za čež skopcovi velice dekuji.

Pokud s tím má někdo problém, tak se ptejte, pokud budu vědět odpovím. Na epeveru jsem rozchodil tohle arduino s wifi a i kabel pres RS485/LAN adapter. Vše končí v homeasistantu.

Vizualizace je přes grafanu v HA a nebo pro ty co nemají HA je možná webová, ala "samodoma".
Zde ukázka z mého 12V labu
epever_monitor.jpg
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
jannecz
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 26, 2021 7:54 am

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od jannecz »

Já to nemyslel zle. :lol:
Máš to perfektní.
Je dobře, že se našel člen, který tomu rozumí natolik, že může ostatním pomoci s potřebnýma úpravama.

To co jsi udělal logicky správně, je právě to, v čem bývá často problém. A to je nahlídnutí a pochopení toho kódu. Pak už to jde samo.
Většinou to bývá kopírování, zkoušení, trhání vlasů, házení předměty po místnosti..... dlouho nic....... prosba o pomoc.

Já když chtěl kód třeba jako webovou stránku, snažil jsem se právě ten kód pochopit a základy HTML, CSS, trochu Javascriptu na nějaký podmínky a dokázal jsem si napsat sice nic moc, ale vlastní webovou stránku.
Uživatelský avatar
Padlo
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 25, 2023 8:53 pm
Lokalita: Olomouc
Systémové napětí: 12V
Výkon panelů [Wp]: 390

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od Padlo »

Dobrý den, jsem čerství majitel
EPEVER XTRA3210N ( ostrovní systém ) chtěl jsem od epeveru koupit Wi-Fi modul abych mohl přes Ntb či mobil (iOS) ale po přečtení fora nejsem si jistý aby to fungovalo.
Existuje nějaká jiná náhrada Wi-Fi modulu ( co třeba tohle?)
https://www.amazon.es/Servidor-Incorpor ... B09PD5ZD56

Děkuji za radu.
BigSandy
Příspěvky: 118
Registrován: sob kvě 11, 2013 6:49 am

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od BigSandy »

Solarnoob píše:
BigSandy píše:
O víkendu se dostanu ke svému zdrojáku co mam na notebooku. pak ti ho poslu, docela jsem si tam s těmi adresami pohrál. Nevím čím je to způsobené (asi verzi a typem), ale taky jsem to měl jinak.
Už se těšim a předem děkují :yes:
Už mi to vše funguje, ale mam to na ESP32, kvuli těm 3 ser.portum.
I nějake info ohledně těch budiku a grafu bych brtal.
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od PetrV2 »

wimpi píše:PetrV2: Úplně sem nepochopil, zda ten W610 umí připojit dvě zařízení najednou, nebo musím mít ke každému zvlášť.
Ahoj,

modBUS je BUS, tedy sběrnice a na ní se připojuje více zařízení. Podmínkou ovšem je, aby ta zařízení splňovala standardy, což v případě Epeveru kupodivu splněno je. Nemám to odzkoušené, ale fungovat by to mělo.

Každé zařízení musí mít na sběrnici jinou adresu. MPPT regulátory mají implicitně adresu 1, měniče adresu 3. Jelikož chceš připojit 2 regulátory s default adresou 1, bude potřeba nejprve připojit jeden regulátor, tomu změnit adresu například na 2 a pak připojit druhý regulátor a nechat mu tu adresu 1. Pak budeš mít na sběrnici 2 regulátory a každý bude mít jinou adresu, což je OK.

W610 umí transparentní mód - tedy to, co pošleš po ethernetu, to vyšle na sběrnici a naopak. A také umí modbus mód, ten asi nepoužiješ, protože o modbus protokol se postará software.
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
wimpi
Příspěvky: 174
Registrován: pon čer 20, 2022 12:59 pm
Lokalita: Újezd u Nového Veselí
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: Zatím bez baterie

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od wimpi »

Zdravím, mám doma modrý e-box Wi-Fi-01 a mám s ním problém. Po připojení do regulátoru se jen rozsvítí dioda u Power, ale toť vše. Svoji Wi-Fi síť nevysílá. Zkoušel sem ji najít vícero zařízeními a nepovedlo se. Připojení na druhy Epever taky nic nezměnilo. Kde by mohl být problém?
cipis
Příspěvky: 4358
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od cipis »

Já to odzkoušení mám, mám 9 reglů na jedné RS485, přes jeden převodník usb/rs485 do komplu, a funguje to parádně.
PetrV2 píše:
Ahoj,

modBUS je BUS, tedy sběrnice a na ní se připojuje více zařízení. Podmínkou ovšem je, aby ta zařízení splňovala standardy, což v případě Epeveru kupodivu splněno je. Nemám to odzkoušené, ale fungovat by to mělo.

Každé zařízení musí mít na sběrnici jinou adresu. MPPT regulátory mají implicitně adresu 1, měniče adresu 3. Jelikož chceš připojit 2 regulátory s default adresou 1, bude potřeba nejprve připojit jeden regulátor, tomu změnit adresu například na 2 a pak připojit druhý regulátor a nechat mu tu adresu 1. Pak budeš mít na sběrnici 2 regulátory a každý bude mít jinou adresu, což je OK.

W610 umí transparentní mód - tedy to, co pošleš po ethernetu, to vyšle na sběrnici a naopak. A také umí modbus mód, ten asi nepoužiješ, protože o modbus protokol se postará software.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
wimpi
Příspěvky: 174
Registrován: pon čer 20, 2022 12:59 pm
Lokalita: Újezd u Nového Veselí
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: Zatím bez baterie

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od wimpi »

Koukám pořád na tu W610 krabičku. Cenově kolem 1100Kč. Má to jeden LAN vstup, jeden RS485 a jeden RS232.
Teoreticky, regulátor komunikuje pomocí RS485 přes 2 dráty ne? Pin 3 a 4 jsou B a pin 5 a 6 jsou A.

Takže....když si udělám LAN kabel, kde na jednom konci budu mít zapojené PINy 3 4 5 6 a píchnu to do W610, tak si na druhém konci můžu udělat rozdvojení a jednu odbočku, s piny 3 a 5, zapojit do jednoho regulátoru a druhá odbočka, s piny 4 a 6, do druhého.

Jelikož je PC připojený k internetu přes LAN, tak se pomocí Wifi může spojit s tou W610 ne?
Odtud mi ale chybí nějaký návod, jak to nastavit, abych to mohl přes virtuální sériový port provozovat na PC.

Český manuál sem k té krabičce nenašel.

Ohledně nefungující modré e-box wifi od Epever sem napsal na podporu. Snad se ozvou
glottis
Příspěvky: 2068
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od glottis »

Nezapomeň na zem i u 485.
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od PetrV2 »

W610 má jeden RS232 konektor s devíti piny (ten asi nevyužiješ), jeden osmipinový RJ45 konektor pro ethernet, kam se zapojuje ethernet a nic jiného. Ten můžeš využít a nemusíš. Dále má kulatý konektor pro napájení, kam můžeš zapojit dodaný napájecí adaptér (ale nemusíš), 2 šroubovací svorky pro napájení, které můžeš využít a W610 napájet z MPPT regulátoru (vyzkoušeno z 5415AN, funguje) a 2 šroubovací svorky pro RS485, A a B. A nakonec konektor pro WIFI anténu, anténa je v balení.

Zapojení, co píšeš, by mělo fungovat. Prostě propojíš drát A z jednoho Epeveru do druhého a dále do W610, resp. z jednoho Epeveru do W610 a z druhého také do W610 pod tu samou svorku. S drátem B to samé. Jestli nemáš krimpovací kleště, budeš potřebovat 2 ethernet kabely. U obou jeden konektor ponecháš, jeden píchneš do jednoho Epeveru a druhý do druhého. Konektory na druhé straně uštípneš, příslušné dráty oholiš a dáš pod šroubovací svorky A a B W610. Vybereš si jeden Epever, ze kterého použiješ napájení a příslušné vodiče + a - zapojíš pod svorky W610, napájení z druhého Epeveru nepoužiješ.

Není to takto úplně podle doporučení; doporučuje se jeden dvoudrát a z něho odbočky, vygoogli si obrázky "RS485 wiring". Nicméně RS485 je dělaný pro komunikaci až na kilometr, kde rušení bude hrát významnou roli. Na, předpokládám, pár metrů, to bude asi jedno. Třeba napíše Cipis, jak má zadrátovaných těch 9 zařízení na sběrnici.

Co se týká připojení na počítačovou síť, tam je těch možností celkem dost a lze využít jak ethernet tak WIFI, a to i současně. Pokud nemáš WIFI router, můžeš to udělat, jak píšeš. W610 nastavíš do režimu AP a z PC se k připojíš k té jeho WIFI. Jen budeš muset Windowsům nějak vysvětlit, že ta W610 WIFI opravdu není internet a že tedy tam nemá být default route. Pokud to Windows nepochopí, nejspíš ti z toho počítače přestane fungovat internet, neb Windows si budou myslet, že internet je na W610 :), ale nastavit to správně určitě jde. Výhodnější mi přijde, pokud máš WIFI router (prostě domácí wifinu, kam se připojuješ třeba mobilem atd.), aby se W610 připojil do tvé WIFI sítě. Bude tak na síti k dispozici stále a budeš ho moci používat aniž by ses k jeho WIFI stále připojoval/odpojoval z počítače.

Jak udělat virtuální sériový port - Windows nemám, tak neporadím, ale na webu mají software pro Windows https://www.pusr.com/support/download/u ... tware.html , tak předpokládám stáhnout, nainstalovat a virtuálné port se objeví.
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
wimpi
Příspěvky: 174
Registrován: pon čer 20, 2022 12:59 pm
Lokalita: Újezd u Nového Veselí
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: Zatím bez baterie

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od wimpi »

content-image-1539886207558.jpg
Díky za odpověď. Takže bych si měl udělat kabel podle tohoto schématu ne?
Jinak doma Wifi router samozřejmě je. Běží na něm IP TV a případně nějaký tablet, nebo mobil. NTB běží trvale na LAN kabelu a wifi má volnou. Takže by opravdu bylo super, kdyby se W610 připojila na trvalo k routeru a já si odtud po virtuálu tahal data do NTB a příslušného programu pro monitoring Epever :)
cipis
Příspěvky: 4358
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od cipis »

Na zacatku a na konci jeste terminatory, rezistory 120 Ohm. Je mozne, ze ten eth/rs485 konvertor ma u sebe, takze aspon na konec. Epevery nemaji.
A odbocky nejsou povolene, vzdy to chce obejit jednim parem tam, druhym zpatky.
Ja si to udelal tak, ze jsem vzal stary patch panel a zadratoval vzdy 45 z jednoho konektoru na 36 na druhy konektor. A jako propoje pouzivam obyc. patch kabliky. Epever ma totiz tu rs485 na dvou parech, 36 a 45. Takze to jde modrym parem do epeveru a zpatky oranzovym parem zpatky. Na patch panelu se ten oranzovy propoji na modry z dalsiho konektoru a tak dale. Terminator je pripajeny na dalsich patch kabelu a je vrazeny do zasuvky za epevery. Udelal jsem tak cely 16 zasuvkovy modul, takze jeden privod, jeden terminator, no a zbyva 14 pozic na zarizeni. Tak jich mam jeste 5 volnych :⁠-⁠D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
wimpi
Příspěvky: 174
Registrován: pon čer 20, 2022 12:59 pm
Lokalita: Újezd u Nového Veselí
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: Zatím bez baterie

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od wimpi »

K čemu odpor 120 ohmů?
Šlo by sem teda hodit nějaký schéma, který bude fungující a můžu si to podle něho v práci nacvakat?
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od PetrDubi »

Odpor je pro zakončení sběrnice, má být až na konci sběrnice a pokud tam není, tak dochází při komunikaci k chybám nebo dokonce komunikace nefunguje vůbec.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
cipis
Příspěvky: 4358
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od cipis »

Jaké schéma? Prostě z jedné RJ45 vezmeš piny 4 a 5 a dotáhneš na druhou RJ45 na piny 3 a 6. Do prvního v patch panelu dotáhneš na 45 pár z převodníku, do posledního na 36 dáš ten rezistor.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
nycco
Příspěvky: 44
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od nycco »

Solarnoob píše:
jannecz píše: Vidíte sami, že to kopírování zdrojáků není moc dobrý. Nic proti nikomu, každý si to upravý podle sebe, když tomu moc nerozumí, tak blbě, pak to pošle dál...
To není někde nic v základu čistýho pro úpravu vhodnýho třeba na githubu?
Nic proti tomu nemám, ale proč to psát znova, když už to někdo napsal.
To že ti to někdo pošle znamená, že tobě odpadne zjišťování jak celý kód a jeho vykonné části poskládat dohromady.
Následně je na tobě, aby jsi jednotlivé bloky pochopil. A když to pochopíš, tak víš kde co je špatně a co máš upravit.

Ja jsem ze skopcem prohodil par zpráv, a bylo, zbytek jsem pochopil, na internetu jsem dohledal různé verze RS485 pro epever. zjistil, která verze je implementována v mém epeveru, pak jsem upravil kod a je to.

funguje to k plné spokojenosti za čež skopcovi velice dekuji.

Pokud s tím má někdo problém, tak se ptejte, pokud budu vědět odpovím. Na epeveru jsem rozchodil tohle arduino s wifi a i kabel pres RS485/LAN adapter. Vše končí v homeasistantu.

Vizualizace je přes grafanu v HA a nebo pro ty co nemají HA je možná webová, ala "samodoma".
Zde ukázka z mého 12V labu
epever_monitor.jpg
ahoj, marne se snazim ptes epever kabel dostat data z tracer reglu do pc, stale nechce nic nacitat, mas nekake reseni jak to z nej vycucnout? tteba pres prevodnik rs485 uz si nevim rady, dik
nycco
Příspěvky: 44
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od nycco »

PetrV2 píše:W610 má jeden RS232 konektor s devíti piny (ten asi nevyužiješ), jeden osmipinový RJ45 konektor pro ethernet, kam se zapojuje ethernet a nic jiného. Ten můžeš využít a nemusíš. Dále má kulatý konektor pro napájení, kam můžeš zapojit dodaný napájecí adaptér (ale nemusíš), 2 šroubovací svorky pro napájení, které můžeš využít a W610 napájet z MPPT regulátoru (vyzkoušeno z 5415AN, funguje) a 2 šroubovací svorky pro RS485, A a B. A nakonec konektor pro WIFI anténu, anténa je v balení. Zapojení, co píšeš, by mělo fungovat. Prostě propojíš drát A z jednoho Epeveru do druhého a dále do W610, resp. z jednoho Epeveru do W610 a z druhého také do W610 pod tu samou svorku. S drátem B to samé. Jestli nemáš krimpovací kleště, budeš potřebovat 2 ethernet kabely. U obou jeden konektor ponecháš, jeden píchneš do jednoho Epeveru a druhý do druhého. Konektory na druhé straně uštípneš, příslušné dráty oholiš a dáš pod šroubovací svorky A a B W610. Vybereš si jeden Epever, ze kterého použiješ napájení a příslušné vodiče + a - zapojíš pod svorky W610, napájení z druhého Epeveru nepoužiješ.

Není to takto úplně podle doporučení; doporučuje se jeden dvoudrát a z něho odbočky, vygoogli si obrázky "RS485 wiring". Nicméně RS485 je dělaný pro komunikaci až na kilometr, kde rušení bude hrát významnou roli. Na, předpokládám, pár metrů, to bude asi jedno. Třeba napíše Cipis, jak má zadrátovaných těch 9 zařízení na sběrnici.

Co se týká připojení na počítačovou síť, tam je těch možností celkem dost a lze využít jak ethernet tak WIFI, a to i současně. Pokud nemáš WIFI router, můžeš to udělat, jak píšeš. W610 nastavíš do režimu AP a z PC se k připojíš k té jeho WIFI. Jen budeš muset Windowsům nějak vysvětlit, že ta W610 WIFI opravdu není internet a že tedy tam nemá být default route. Pokud to Windows nepochopí, nejspíš ti z toho počítače přestane fungovat internet, neb Windows si budou myslet, že internet je na W610 :), ale nastavit to správně určitě jde. Výhodnější mi přijde, pokud máš WIFI router (prostě domácí wifinu, kam se připojuješ třeba mobilem atd.), aby se W610 připojil do tvé WIFI sítě. Bude tak na síti k dispozici stále a budeš ho moci používat aniž by ses k jeho WIFI stále připojoval/odpojoval z počítače.

Jak udělat virtuální sériový port - Windows nemám, tak neporadím, ale na webu mají software pro Windows https://www.pusr.com/support/download/u ... tware.html , tak předpokládám stáhnout, nainstalovat a virtuálné port se objeví.
pobere ta W610 šest zarizeni (2x axpert a 4x bms) na jednu rs487 sbernici?
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Vyčítanie dát z regulátora Epsolar cez wifi eBox-WIFI-01

Příspěvek od PetrV2 »

netuším ... tedy pro RS485/modbus by to problém být neměl, pokud bude mít každé zařízení jinou adresu, ale nebezpečí vidím v tom, že ty BMSky se nebudou chovat slušně, budou skákat do řeči :).
Také je velmi vhodné mít stejnou rychlost (baud rate).

Abych si nevymýšlel - myslím si, že tomu převodníku (W610 či jinému) je fuk, co máš na sběrnici. Otázkou je, zda se ty axperty a BMSky mezi sebou nepohádají. Pokud budou dodržovat specifikaci modbus, budou mít unikátní ID a stejnou rychlost (a stop bity a paritu), nic by se pohádat nemělo, ale je to jen můj odhad
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek