Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob dub 01, 2023 2:10 am
TomHC píše:Ja sa ani nečudujem, že sa nováčikovia pýtajú to isté dokola. Vyhľadávanie funguje trochu rozpačito, a hlavne treba trafiť správne kľúčové slová. Je tu mix češtiny, slovenčiny aj angličtiny, komunitné slová ako "kybos" a kopu iných. Chcelo by to urobiť nejakú Wiki, kde by bol základný popis FVE, možnosti, odkazy na relevantné témy... Veľa zaujímavých diskusií je utopených ako offtopic v téme s úplne iným názvom.
ElektroEzs píše:Nekomu vyhovuje cina nekdo si da neco kvalitnejsiho ale urcite nejde srovnavat kvalitou stykace renomovanych vyrobcu s cinskym ATS. V priloze jsou casy vypnuti a sepnuti, vzhledem k tomu ze to ovlada vetsinou dalsi rele tak by tam melo byt dostatecne zpozdeni na zhasnuti oblouku. Stykace LC1D … jsou urcene pro motory takze maji dost velkou mezeru mezi kontakty.
pixall píše:ElektroEzs píše:Nekomu vyhovuje cina nekdo si da neco kvalitnejsiho ale urcite nejde srovnavat kvalitou stykace renomovanych vyrobcu s cinskym ATS. V priloze jsou casy vypnuti a sepnuti, vzhledem k tomu ze to ovlada vetsinou dalsi rele tak by tam melo byt dostatecne zpozdeni na zhasnuti oblouku. Stykace LC1D … jsou urcene pro motory takze maji dost velkou mezeru mezi kontakty.
Stykace renomovaneho vyrobcu mam na prepinanie sieti viac ako 10 rokov, odhadnem ze na stovku prepnuti pripadaju jednotky pripadov, ked to nezoplo spravne (nespojili sa vsetky kontakty). Cinske ATS mam podstatne kratsie, no vo vacsom pocte kusov, pocet prepnuti mozeme tiez ratat uz na stovky, a chybne zopnutie sme zatial nezaznamenal ani jedno. Porovnatelny pocet prepnuti ta cina zvladla lepsie.
Faktom je, ze dvojica stykacov teoreticky umoznuje spojenie dvoch sieti, pretoze kazda siet sa spina samostatnou sadou kontaktov, a iba sa zabezpecuje (elektricky/mechanicky), aby neboli spojene vystupne kontakty na obe siete naraz. Mechanicke blokovanie moze sposobit, ze kontakt za nezopne, aj keby mal (staci aby mechanicke blokovanie nedoslo nadoraz do koncovej polohy).
V cinskom ATS nie su dve sady vystupnych kontaktov, ale jeden vystupny kontakt sa pohybuje medzi dvoma sietami. Pokym plati zakladna fyzika a jeden vystupny kontakt (hruby par milimetrov) nemoze byt naraz na dvoch miestach vzdialenych par centrimetrov, tak k spojeniu na dve siete nemoze dojst. Obluk sa tam pri mnou spinanych prudoch na vzdialenost 2 centimetre nenatiahne ani teoreticky, a ak by aj ano, tak sa natiahne aj v tom stykaci, kde su kontakty k sebe blizsie, nez v tej Cine.
Ked mate k tomu nejake zaujimave poznatky (najlepsie z praxe), ktore som si tu vo fore nevsimol, poslite odkaz, rad si precitam..
Ale kazdy nech si pokojne pouzije co chce
pixall píše:Mechanicke blokovanie moze sposobit, ze kontakt za nezopne, aj keby mal (staci aby mechanicke blokovanie nedoslo nadoraz do koncovej polohy).
koupil jsem v září 2020, 4 pólové 125A (hlavní kontakty na levé straně) a mají to ovládání přepínacích cívek uvnitř chybně zapojené.
Obě cívky mají napájené ze svorek BR a BN. Takže pokud není napětí na svorkách BR a BN tak se přepínač nepřepne na zdroj A i když je napětí na AR a AN a rudá LED svítí. Aby přepínač přepnul na zdroj A musí být napětí na AR a AN i BR a BN.
Stejný problém jako zde:
https://ae01.alicdn.com/kf/U5afdf47eed5 ... 9ad1cG.jpg
Ale pokud máte na BR a BN svorkách vždy napětí, tak se ten problém neprojeví.
Oproti té předchozí verzi tam také u hlavních kontaktů chybí plechy na zhášení oblouku.
Zkus si ho prohlédnout termokamerou, jestli nehřejí silové kontakty.
Číňan nemá moc kvalitní povrchovou úpravu a pokud jsi je párkrát přepnul pod zátěží, tak bacha na ně.
Používám Jotty a u jedné 100A kontakty nevydržely, když přes ně šlo 30A. Cca po 250 přepínacích cyklech bez zátěže a po celkem 300h provozu (po hodinách) začaly hřát, až se deformoval plast. Používal jsem ji jako odpínač nabíjecího sloupku mimo pracovní dobu.
U druhé se slepil přepínací kontakt ovládání. Po nějaké době přehořela cívka relé.
U jednoho zákazníka ČEZák nedávno lomcoval ze sítí tak, až se těmi nárazy kontakty v přepínači TOMZN posunuly a už na sebe dobře nedosáhly, jiskřila a následně chyběla jedna fáze. Musel jsem oddělat tu černou krytku na přepínači a kontakty trochu ohnout zpátky. Ty pevné kontakty by měli mít také odpružení, nebo nějaké pevnější ukotvení aby se těmi nárazy neohýbaly.
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků