Studer informacie

Regulátory Studer
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Presne tak a preto si myslím že za tie ceny by tieto produkty mali vedieť aj spievať a nie nevedieť presne merať napätie, monitoring nedokončený, nelogicky atď... Veď som o tom už 100x písal. :roll:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Studer informacie

Příspěvek od DanoP »

mobilik píše:Tak po dni to je odskúšané a vidno to už aj na grafoch... :roll: treba čakať deň u studera...

Tu už pekne vidno ako sa odber z DS a vystúp z meniča pekne kryje od zmeny... Takže je tam nula a menič nedobíja batérie.

Tu to vidno aj pekne na napätí batérie že nie je v pluse...

Dnes som skúšal meniť aj ďalšie parametre, ale neprišiel som na nič s čím by to malo ešte súvis. Takže menič nabíja 0,5A prúdom batérie ak je nabíjanie zakázané.Ak je nabíjanie povolené a napätie je pod vyššie ako nastavený float na meniči tak nenabíja a začne až keď klesne napätie na nastavené hodnoty. Nelogické, ale to je STUDER. :wall: Možno mám ešte niečo zle nastavené, ale neviem už na nič prísť, takže top nechávam tak. ::facepalm::
Možno to niekomu pomôže ak bude riešiť to isté ako ja z danomP. :wink:
U mna sa to sprava odlisne v tom, ze nie je tam len dobijanie ale aj vybijanie - staci pozriet graf co som sem dal.
(udaje taham z menica a BSP cez XCom, a priemerujem ich do minutovych vzoriek)
Povedal by som ze sa to skor sprava ako udrziavanie floatu (nabijac je zakazany) metodou on/off.
Modra ciara je vykon na vystupe menica, ruzova plocha prikon z DS, v spodnej casti je vykon z a do baterie.
XTM_vykony.PNG
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Studer informacie

Příspěvek od DanoP »

mobilik píše:Presne tak a preto si myslím že za tie ceny by tieto produkty mali vedieť aj spievať a nie nevedieť presne merať napätie, monitoring nedokončený, nelogicky atď... Veď som o tom už 100x písal. :roll:
Zacinam mat dojem, ze HW aj SW navrhol niekto, kto tomu rozumel ale uz davno nie je v studeri a s nim odislo aj know-how a teraz uz len robia kozmeticke zmeny, lebo nikto tomu poriadne nerozumie. Tomu by nasvedcovalo ze dlho (desatrocia?) neponukli ziadny novy produkt. K tej presnosti merania - je zarazajuce ze aj elektronicky elektromer (aj od cinana) to vie zmerat radovo presnejsie.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

No u teba je to úplne iné, mohol by to ešte niekto iný skúsiť...

Tak oni SW updaty robia stále, to nemôžme povedať, len to nejako okato nezlepšujú.
Nové produkty majú, vyšiel už NEXT a taktiež VT-40 regulátor.

Inak malá info, dnes mi dvaja volali či aj mne nejde pripojenie k serveru studeru. Nie, nejde, od včera majú nejaký výpadok a každú chvíľu to hlásy RCC na displeji a nefunguje aplikácia. Naposledy taký výpadok bol aj dva týždne, bolo to pár mesiacov dozadu. :uh: Však čo by sme chceli za tie prachy. :mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

Jaký jistič (hodnotu) dáváte na AC vstup a AC výstup u XTM 4000-48?
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Studer informacie

Příspěvek od luge »

Kobra23 píše:Jaký jistič (hodnotu) dáváte na AC vstup a AC výstup u XTM 4000-48?
20A -25A
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Studer informacie

Příspěvek od Frenky »

Kobra23 píše:Jaký jistič (hodnotu) dáváte na AC vstup a AC výstup u XTM 4000-48?
Já mám na AC input 32A a na AC output 40A.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

Frenky píše:
Kobra23 píše:Jaký jistič (hodnotu) dáváte na AC vstup a AC výstup u XTM 4000-48?
Já mám na AC input 32A a na AC output 40A.
Tak jsem to měl původně naplánované, ale znejistěl jsem, když jsem viděl jiné instalace.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Studer informacie

Příspěvek od DanoP »

Podla XTM dokumentacie, maximalny prud (a aj istenie) z pohladu XTM/XTH je 50A, musi sa vsak prisposobit kablom a isteniu pred menicom. V mojom pripade je to 25A aj vstup aj vystup, to je aj maximum co mam na pripojke DS (3x25A).
Istenie som zdedil ked som tam mal PIP4048. Zalezi aj na charakteristike istica (B,C,D). Ja tam mam C-ka.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Studer informacie

Příspěvek od redcrown »

Ahoj, potřeboval bych poradit. Ladím Batrium a jako jediný nabíječ používám XTM4000-48. Baterie je v testovacím zapojení LFP14S 82Ah.
I když Batrium je v režimu vypnutého nabíjení, tak se mi proud na bočníku batria pohupuje kolem nuly, ale občas vyskočí na třeba 0,4A (20-30W) a to dlouhodobě začne systém přebíjet a balancéry mají co pálit.
Průběh je vidět na videu v čase 0:23.
https://youtu.be/3XoXDEA7q9Y?t=19
Nabíjení se spustí (modrá ikona vidličky) 0:39. Pokud cílové napětí v batriu nastavím níže, tak se to neděje. Já si pořád říkám, že se přece nabíječ musí po CANu řídit nadřazeným systémem, což je přeci Batrium. Co může způsobovat tuto chybu?
Nejdřív jsem si říkal, že to je nepřesnost na bočníku, ale není. Důkazem je stále plazivě rostoucí zvyšování napětí na baterii až do režimu balancování.
Díky
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Studer informacie

Příspěvek od redcrown »

Zatím nevyřešeno, někdo nějaký nápad, kterým směrem se ubírat? Díky za nakopnutí.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Studer informacie

Příspěvek od DanoP »

Bezi menic v hybridnom mode, nebodaj aj s aktivovanym boostom a batery priority? Vyzera to tak, ze ak bezi v hybridnom mode so zopnutym transfer rele, tak pri malych odberoch na AC-out posiela maly vykon (prud) do baterie aby mal nejaku minimalmnu spotrebu na Ac-In -mozno sa takto istia proti prietokom do Ac-In, kedze menic v XTM bezi paralelne z DS.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Studer informacie

Příspěvek od redcrown »

Měnič je nafázovaný, zapnuté transfer relé. Tím to asi nebude. Po několik dnech pozorování - ustálený stav, nabíjení jen z XTM, bez zátěže pouze spotřeba měniče naprázdno, nabíjení a růst napětí se zastavil na hodnotě 48,2V, nastaveno bylo 48,0V. Vypadá to, že se to řídí cílovým napětím nastaveným v Batriu, z nějakého důvodu s ofsetem +0,2V. Ignoruje tedy hodnotu nastavenou v Charging a řídí se nastavením Remote Charge Targets.
Aby nedošlo k nepochopení, hlavní nabíjení vypne na povel zastavit nabíjení podle nastavení tak jak má, ale trochu to tam posílá přesto posílá. Úplně se zastaví až podle popisu v odstavci výše.
Zkusím to ještě probrat s tech. podporou Batria, uvidíme, co poradí.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

Umí Studer XTH a XTM sdělit info, kolik nasál energie z gridu do AC in? Nebo pokud to chci vědět, tak musím instalovat elektroměr?
A to samé mě zajímá u AC out. Ukazuje to?
oscar
Příspěvky: 97
Registrován: ned říj 14, 2018 6:53 am

Re: Studer informacie

Příspěvek od oscar »

Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Studer informacie

Příspěvek od marko250 »

XTH na RC-03 jde volit zobrazení kolik z něj vyleze,ale kolik nasaje v hybridním režimu nevím,protože do něj DS nemám danou.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
pete
Příspěvky: 72
Registrován: úte srp 04, 2015 9:19 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od pete »

Kobra23 píše:Umí Studer XTH a XTM sdělit info, kolik nasál energie z gridu do AC in? Nebo pokud to chci vědět, tak musím instalovat elektroměr?
A to samé mě zajímá u AC out. Ukazuje to?
Podle manuálu to je v parametrech 3080 až 3083.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Studer informacie

Příspěvek od DanoP »

Kobra23 píše:Umí Studer XTH a XTM sdělit info, kolik nasál energie z gridu do AC in? Nebo pokud to chci vědět, tak musím instalovat elektroměr?
A to samé mě zajímá u AC out. Ukazuje to?
Ano - toto si z neho taham
AcInAcOut.PNG
AcInAcOut.PNG (20.37 KiB) Zobrazeno 381 x
ale potom s akou (ne)presnostou meria prudy a napatia by som sa radsej spoliehal na elektromer. Osobne mam aj elektromery a mesacne spotreby robim podla nich.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Studer informacie

Příspěvek od Frenky »

Kobra23 píše:Umí Studer XTH a XTM sdělit info, kolik nasál energie z gridu do AC in? Nebo pokud to chci vědět, tak musím instalovat elektroměr?
A to samé mě zajímá u AC out. Ukazuje to?
Střídač STUDER umí měřit hodnoty elektrických veličin na třech branách (mimo jiné).

1. brána AC input (síť)
2. brána AC output (spotřebič)
3. brána DC input (baterka)

Všechny hodnoty lze zobrazit na panelu RCC. (vždy jen dva parametry pro danou bránu)
Všechny parametry lze vyčítat pomocí nějakého PLC a logovat, nebo odesílat do nadřízeného systému (webu)
U mě to vypadá takto http://95.85.214.80/index.html
Takže elektroměry není nutno instalovat.


STUDER INPUT (brána AC input)

Kód: Vybrat vše

Parametr  Název Parametru                                Jednotka
3011         Input voltage                                      V
3012         Input current                                      A
3088         Input active power                              W
3081         Energy AC-In from of the current day   kWh
3080         Energy AC-In from of the previous day  kWh
STUDER OUTPUT (brána AC output)

Kód: Vybrat vše

Parametr  Název Parametru                                  Jednotka
3021         Output voltage                                     V  
3022         Output current                                     A
3087         Output active power                             W
3083         Consumers energy of the current day     kWh
3082         Consumers energy of the previous day    kWh
STUDER DC (brána DC input)

Kód: Vybrat vše

Parametr  Název Parametru                                   Jednotka
3000         Battery voltage                                      V
3005         Battery charge current                           A
3076         Discharge of battery of the current day   kWh
3078         Discharge of battery of the previous day  kWh
Ostatní parametry které je schopen STUDER zobrazovat lze najít v manuálu
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Studer informacie

Příspěvek od redcrown »

redcrown píše:Měnič je nafázovaný, zapnuté transfer relé. Tím to asi nebude. Po několik dnech pozorování - ustálený stav, nabíjení jen z XTM, bez zátěže pouze spotřeba měniče naprázdno, nabíjení a růst napětí se zastavil na hodnotě 48,2V, nastaveno bylo 48,0V. Vypadá to, že se to řídí cílovým napětím nastaveným v Batriu, z nějakého důvodu s ofsetem +0,2V. Ignoruje tedy hodnotu nastavenou v Charging a řídí se nastavením Remote Charge Targets.
Aby nedošlo k nepochopení, hlavní nabíjení vypne na povel zastavit nabíjení podle nastavení tak jak má, ale trochu to tam posílá přesto posílá. Úplně se zastaví až podle popisu v odstavci výše.
Zkusím to ještě probrat s tech. podporou Batria, uvidíme, co poradí.
Ahoj,
tak jsem dnes zapojil VT80 na nové pole 18ks 225Wp a když na batriu vypnu nabíjení, tak se to chová stejně jako jsem již popisoval u XTM nabíječe, tedy občas tam trochu nabíječ cvrkne. Napětí stále velice pomaličku, ale opravdu pomaličku stoupá, až začnou paliče pálit. U XTM jsem si všiml, že i podle zvuku tam nabíječka trochu cvrkne, takže to nebude ani chyba bočníku.
Testuji ve stavu, kdy je systém odpojený od DS, XTM je zapnuté v search módu, bez zátěže. Řekl bych tedy, že se chová nabíječka XTM stejně jako nabíjení z VT80.
Skoro si myslím, že to nebude chyba Batria, ale Studeru.... ???
díky na náměty.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek