Povinná revize kotlů nad 10kw

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm

Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od dub042 »

Ze všech stran se valí BUBU běda tobě, jak nebudeš mít do konce roku revizi na zdroj tepla nad 10kw, tak by mě zajímalo, jak jste na tom, jestli jim na to kašlete jako já...
Trosecnik

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od Trosecnik »

No hochu, když už na ty co se ti snaží vládnout nesereš z principu, chtělo se to vykašlat alespoň na dotazník ohledně sčítání lidu, domů a bytů (či jak se ta hovadina nazývala).

Vyšší daň na neobsazené domy, vyvlastnění či nastěhování migrantů teprve příjde na řadu. Můžeš doufat že si nenatisknou pro úředníky dost peněz, nebo že za ně už nepůjde nic koupit.

Také bych byl rád, že se zatím Češi nemění tak rychle ve svině jako za Hitlera a komunistů. Je to dáno jednak tím, že vláda je určitý společný nepřítel a chybí jim informace a energie. Ale po tom zda je sousedova koza lepší než jejich pokukovat nepřestali a jestli jim ta jejich chcípne...
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od goodbie »

Paradoxem je to,že na můj kotel jsou pro karlovarský kraj dvě firmy které mají povolení od výrobce kotlů dělat revize a už tři měsíce mi obě slibují a pořád stejná písnička jak nestíhají tak jak má člověk potom něco dodržovat když firmy nestíhají potažmo stát nezajistí více revizních techniků??zase jeden paskvil v podobě buzerování občana a tahání peněz nic víc !! technik přijde uděl kuk na kotel hm hm u stolu napíše schrábne 800+ dopravu cca 500Kč a jupí čerte jak jsem viděl u kamaráda tak k čemu to je???
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od ota »

u nás dost podobně. Přijel technik, hrabal se v tom 15 minut a řekl si o litr.
Já bych mu litr i přál, taky si nechám svojí práci zaplatit ale smutné je že ten servisák dostal z mého litru do výplaty čistého asi tak 80Kč.
Zbytek jsou daně, poplatky, pojištění, školení, certifikáty, bafuňáři v Hospodářské komoře ...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od goodbie »

ota píše:u nás dost podobně. Přijel technik, hrabal se v tom 15 minut a řekl si o litr.
Já bych mu litr i přál, taky si nechám svojí práci zaplatit ale smutné je že ten servisák dostal z mého litru do výplaty čistého asi tak 80Kč.
Zbytek jsou daně, poplatky, pojištění, školení, certifikáty, bafuňáři v Hospodářské komoře ...
Kdyby hrabal u kámoše do toho koukl říká kotel čistej tak dobrý přitom si o vyčištění říkal už minulou sezonu :lol: koukl kde je nějakej ventil proti přetopení a na expanzku na půdu ani nešel napsal canc a zmizel co mu z peněz zůstane mi je docela fuk pro mě jsou to vyhozený prachy tak jako tak
:evil:
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od solárník »

Nemáááááám :lol:

máme Dakon, a na ty revize nikdo nedělá (to mi řekli pánové při revizi komína, když se hrnuli, že mi udělají i revizi kotle), prý kromě výrobce :( takže na ně, s odpuštěním, se**

p.s. naše starostka se nechala slyšet, že stačí revize na komín a kotlovou nám odpustí. Ovšem když půjde do tuhého, tak je tohle prohlášení zcela k ničemu a pokutě určitě nezabrání.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od goodbie »

solárník píše:Nemáááááám :lol:

máme Dakon, a na ty revize nikdo nedělá (to mi řekli pánové při revizi komína, když se hrnuli, že mi udělají i revizi kotle), prý kromě výrobce :( takže na ně, s odpuštěním, se**

p.s. naše starostka se nechala slyšet, že stačí revize na komín a kotlovou nám odpustí. Ovšem když půjde do tuhého, tak je tohle prohlášení zcela k ničemu a pokutě určitě nezabrání.
na dakon nikdo nedělá revize? CO TO JE ZA NESMYSL??
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od solárník »

Mně bylo sděleno, že na Dakony je může dělat pouze výrobce. Prodávám, jak jsem nakoupil :)
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od goodbie »

solárník píše:Mně bylo sděleno, že na Dakony je může dělat pouze výrobce. Prodávám, jak jsem nakoupil :)
no vidíš u nás dakony dělá zase kde jakeej pekař :lol:
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od dub042 »

No mě jde i o to, jak někdo zjistí, co mám doma za zdroj tepla, můžu klidně říci, že mám doma otevřené ohniště s výkonem 9,99KW
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od ota »

Objednat si čistý výrobní štítek a raznicí naň nabouchat 9,9kw
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od dub042 »

No do domu nemá právo úředník vstoupit a štítek nemůžu ukázat , bo nemám od čeho, no uvidím, až kdyby mi přišla nějaká výzva k předložení revize. Moje odpověď bude:nemám doma žádný zdroj tepla, který má více než 10kw. A více se nebudu bavit
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od brin »

Kéž by lidi nebyli hovada a netopili uhlím. Když už, tak dřevem nebo kde to jde plynem. Kdo to má dýchat.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od goodbie »

brin píše:Kéž by lidi nebyli hovada a netopili uhlím. Když už, tak dřevem nebo kde to jde plynem. Kdo to má dýchat.
nejsi trochu mimo???čim chceš asi tak topit když né uhlím??když každej začne drancovat lesy a topit dřevem tak tu zmrznem o práci se dřevem ani nemluvím a porovnej znečištení z uhlí pominu elektrárny počítej dopravu letectví kde se pálí tuny nafty denně- já uhlím topím a nevidíš,že by se mi z komínu kouřilo automat to umí to co se hrne ze sousedovo komínu která topí dřevem je hnus!!
Naposledy upravil(a) goodbie dne sob pro 17, 2016 8:41 pm, celkem upraveno 2 x.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od solárník »

brin: bohužel, ať jsem sebezarytější ekolog, tak dokud bude topení uhlím stát 1/3 nákladů na topení plynem a ještě méně proti topení elektřinou, nelze čekat, že by naprostá většina přešla na jiný zdroj tepla. Jako se vším v kapitalismu - jde jen o peníze. :(
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od goodbie »

solárník píše:brin: bohužel, ať jsem sebezarytější ekolog, tak dokud bude topení uhlím stát 1/3 nákladů na topení plynem a ještě méně proti topení elektřinou, nelze čekat, že by naprostá většina přešla na jiný zdroj tepla. Jako se vším v kapitalismu - jde jen o peníze. :(
no přesně tak až budeme mít západní platy budu topit plynem ale u nás není tak jak topit jinak???Topení elektřinou už tu bylo jestli si dobře pamatujete stát na to lákal kde koho a když nachytali plno lidí tak elektřinu zdražily !!!!
FRSO
Příspěvky: 2280
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od FRSO »

Západní plat nemám a přesto topím plynem, mám kondenzační Junkers 26Kw, vaření, topení, ohřev vody ročně cca 45m3, spotřeba za rok cca 1600m3 plynu, dle mě dobrá cena. :D
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od brin »

Budiž, s automatickým kotlem s nucenou ventilací, kdy jde z komína v podstatě jen CO2 s trochou sazí to ještě jde. Ale to má na vesnicích relativně málokdo. Naopak si všichni schraňují ty své staré superkotle, které sežerou kde co, ale taky smrdí jak když pálej mrtvý kočky.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od goodbie »

brin píše:Budiž, s automatickým kotlem s nucenou ventilací, kdy jde z komína v podstatě jen CO2 s trochou sazí to ještě jde. Ale to má na vesnicích relativně málokdo. Naopak si všichni schraňují ty své staré superkotle, které sežerou kde co, ale taky smrdí jak když pálej mrtvý kočky.
je to dáno systémem který nám tu háže klacky pod nohy a jen z nás tahá peníze to je celej problém pak se pálí kde co
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od RCZf »

Velky rozvoj automatickych kotlu vidim jako docela velky problem. Jelikoz jejich tolik , tak nastava nedostatek biopaliv typu stepka, peletky piliny a pod. Takze pak neni jina moznost je prejit na topeni uhlim. Zaradit hede uhli jako ekologicky setrne reseni mi pripada naprosto ujete. Takove spalovani sice necmoudi, ale ale ta sira je v uhli stale a oxidy siry vznikaji stejne. Pri vyssich spalovacich teplotach bude akorat misto oxidu siriciteho bude vznikat oxid sirovy....
Jelikoz mi spalovani plynu zbytecne drahe, tak jsem pocital vyhodnost kongregacni jednotky v ruznych variantach a vykonech a vypocetl jsem ze to nema cenu :-(
Takze porad mi vychazi nejlepsi varianta TC a pri velkych mrazech,kterych v poslednich letech moc neni, pritopit drevem.
Pritom pod celou Ostravou az ke Karvine je jedno obrovske podzemni jezero s teplotou vody 35 stupnu ,ktere se stejne musi cerpat bez uzitku do reky :-(

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek