Cena elektřiny

Nezařaditelné
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Cena elektřiny

Příspěvek od toxic_cz »

ČEZ zdraží příští rok elektřinu o téměř pět procent
http://www.novinky.cz/ekonomika/251619- ... zpravy-dne

fakt na hlavu... děkujeme Německu
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od mypower.cz »

a dotaz na vsechny .. Jaka hranice ceny za elektriku by pro vas byla hranicni, takova, ze by jste to fakt uz zaplatili naposled a vypovedeli smlouvu s distributorem uplne protoze zadny levnejsi by nebyl ?
100 CZK/kwh ? Mozna navod pro distributory kam az lze cenu natahnout a oduvodnit to libovolne :yes: a lidi to zaplati .. Az pak nastane konecne doba *sun* :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :idea:

Zatim se to pěkně špónuje .. :)
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od Toul »

Většina lidí je líná a jsou jak ovce, ti by platili i 200CZK/kwh.

A pro lidi tady na foru je to spíše otázka času než ceny:-) čekáme na lepší technologii akumulace:-)
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od JiříK »

To je jak s cigaretama. Když zdražily Petry na 18 Kč, tak jsem říkal, že s tím praštím. No, skutek utek. Ale už nekouřím Petry :-)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od vata »

já sleduju dobu, za kterou se panel vyrobí tolik energie, kolik stál. Při ceně cca 6Kč/1kWh a ceně 5000Kč za 100wp v amorfu to je asi 10 let. Loni na začátku roku to bylo let 13. Při ceně 100 by to byl necelý rok při současné ceně panelů, a to už pak není co řešit :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od toxic_cz »

ještě zajímavější je to, když si vezmu cenu samotných článků, kde výchází pořizovací cena na přibližně 10 000,- Kč za 1kWp z článků...

jenom ta akumulace sakra...
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

cena energií je obecně strašně "podhodnocená" , například : kdo z nás by byl ochoten vlastními silami přepravit 5 lidí s
kuframa na 5km vzdálené místo za 10,- Kč ??? NIKDO , jedině ropa :shock: . Nebo kolik úsilí dá jednomu člověku
vygenerovat 1kWh el. na rotopedu osazeným generátorem ? . Vůbec tímto nechci chválit ropu , ale uvědomujete si co
hýbe lidským světem ???
Osobně FV považuji za nejčistčí zdoj el. energie , především z pohledu životnosti a působení na přírodu během činnosti.
Větrníky jsou také považovány za eko zdroj , ale domnívám se že velké větrné farmy do jisté míry narušují proudění
větrů čímž může docházet ke změnám v chování podnebí . A vodní elektrárny mají také své mouchy .

O příčinách globálního oteplování jsem už slyšel , četl a viděl spoustu, ale doposud nezazněl vliv tepla na oteplování :o .
To je samý CO2 , metan atd. , jenže při spalování vzniká přeci i teplo které také uniká do prostředí spolu se
spodinami , když globální klima ovlivňují exhalace tak jej musí ovlivňovat i vznikající teplo , né ??????

Bohužel dnešní společnost není schopna přemýšlet X generací dopředu , ale spíše "po nás potopa" :twisted: .
Všechy činy minulých generací a generace naší se citelně projeví v životě generací budoucích :cry: :cry: :cry: .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od rimi »

abrams píše: O příčinách globálního oteplování jsem už slyšel , četl a viděl spoustu,
Hlavni duvod oteplovani je chystana uhlikova dan :D
Posledni skandal tu:
http://www.nwoo.org/view.php?nazevclank ... 2011110099

http://technet.idnes.cz/climategate-2-0 ... 0_veda_mla
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od tomas »

Souhlasím s uhlíkovou daní, ovzduší není žádná veřejná skládka do které může každý vypustit co se mu nehodí. Navíc nejde jen o globální oteplování.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od rimi »

tomas píše:Souhlasím s uhlíkovou daní, ovzduší není žádná veřejná skládka do které může každý vypustit co se mu nehodí. Navíc nejde jen o globální oteplování.
-Jo, taky bych souhlasil, jenze bude se platit za kazdy vyrobeny sroubek jen v tech zemich, ktere to podepisou. Coz znamena presunout i to malo vyroby nekam, kde se neplati a mnozstvi exhalaci se nesnizi.
-Navic elektrina zdrahne, protoze mame uhelne elektrarny a zaroven se dostavi temelin a bude se dal vesele vyvazet.
-Pak taky me pobavilo, jak jakoze "zmizly" emisni povolenky. Ze serveru. Jo.
No jo, pokrok se neda zastavit :)

EDIT: Placeni mi prijde nesystemove, ze to neni o prirode, ale placeni vypalneho. Naopak tezebni limity, ktere se usiluje zrusit, mi prijdou mnohem vice pro prirodu a nic to nikoho nestoji
ace
Příspěvky: 98
Registrován: stř říj 26, 2011 10:55 pm

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od ace »

abrams píše:cena energií je obecně strašně "podhodnocená" , například : kdo z nás by byl ochoten vlastními silami přepravit 5 lidí s
kuframa na 5km vzdálené místo za 10,- Kč ??? NIKDO , jedině ropa
Zase tak optimistické s ropou to není, když se do výpočtu zahrne údržba/opravy dopravního prostředku a jeho amortizace, tak se dostáváme min. k 3 násobné částce a za tu pořídíte v JV Asii bezproblému příslušnou rikšu - cyklorikšu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od mypower.cz »

Daně jsou nejvetsi svinstvo co clovek kdy vymyslel. Parazitovani jednoho na druhem, manipulace vyvoleneho nad nevyvolenym. Kdyz uz dane tak naopak, ne pridavat ale slevovat. a) Pouzivas elektrinu pri jejiz vyrobe se nici priroda? Tak ji pouzivej. b) Pouzivas vlastni ciste zdroje, staras se o vlastni vyrobu sam, pak dostanes ulevy na danich, nebudes muset treba platit socialku, dostanes ulevu na spotrebni dani, polovicni zdravotni pojisteni, nakupujes bez DPH, nebo s nizsi sazbou, nebo neco takoveho aby to pro cloveka byla vyhoda a motivovalo ho to, a ne ho to zruinovalo a ani neni potreba kvuli me setrnosti k prirode ruinovat ostatni jejich vyssim zdanenim (napriklad vyssi ceny el. kvuli vykupum z FVE). Napriklad zvyseni DPH, diky, zase budou drazsi baterie, panely.. I toto na to ma vliv a je to klacek pod nohy od tech, ktere kdosi volil a ted sedi v parlamentu a jakoze vladnou pry pro dobro nas vsech. Dane jsou restriktivni a omezujici, nasranost generujici, chamtivost, kradeni a korupci podporujici. Cim vyssi dane, tim vice jsou lide k sobe svine mezi sebou navzajem.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od abrams »

ace , to jsem střelil od boku , ale přeci v ceně benálu je už všechno né ? Najít - vyvtat - odvés - roztřídit - odvést -
napančovat bio-sračkama , což je taky "povedená" prasárna - natankovat . A o amortizaci dopravních prostředků i se
servisem se moc často nehovoří . Každého se*e většinou jen cena benálu , ale kdyby si zpočítál co ho stálo auto za 5 let
se vším všudy a vydělil to ujetejma km ..... .

Mě tyhle debaty dosti se*ou , ale ven to muselo :-( .

...... dneska se pokusím o opravu FV panelu FCP 220Wp co jede jen na cca 50Wp . výsledek bude ve vlákně
Měření FV panelů :-) .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
rob.brno
Příspěvky: 959
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od rob.brno »

toxic_cz píše:ČEZ zdraží příští rok elektřinu o téměř pět procent
http://www.novinky.cz/ekonomika/251619- ... zpravy-dne

fakt na hlavu... děkujeme Německu
Na druhou stranu, lidi pouze brečí, ale pokud mají možnost se tomu bránit tak to neudělají. Stačí tomu věnovat max. 3hod času:
- zadat spotřebu do kalkulačky nejlépe kalkulator.eru.cz
- výsledné 3 nejlevnější dodavatele prolustrovat na netu - jak se chovají a jaké jsou zkušenosti zákazníků
- pročíst smlouvu a VOP
- z jejich ceníku ověřit platnost údajů, které vypadly z kalkulačky
- poslat výpověd stávajícímu a žádost o smlouvu novému dodavateli
- před koncem roku zopakovat celý postup znovu
- pokud se opomene předchozí bod a stávající doposud levný dodavatel se dostane mezi nejdražší lze i se zpožděním 3 měsíce vypovědět smlouvu a uzavřít s jinným pro nedoručení adresného oznámení o změně(zatím toto žádný obchodník neposílá) cen

A ejhle elektřina se tímto třeba až o 10proc zlevní. U plynu zlevnění vychází až o 25proc.

V dnešní době je spoustu vykuků, kteří prodávají cokoliv s extrémní marží, vždy se najde nějaký trouba, který si to takto předražené koupí.

Já takto přešel od Eonu k UET a za další 4 měsíce k AM, celková úspora oproti eon cca 2300kč(10,5proc)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od vata »

Zdravím, já osobně zdražování elektřiny vítám - zrychluje mi to odpisy :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od mypower.cz »

vata píše:Zdravím, já osobně zdražování elektřiny vítám - zrychluje mi to odpisy :)
:D ja uz zdrazovani energii ani nejak nevnimam .. bo co .. no pokud by mi slunce zdrazilo treba i o 10 procent, tak z nuly je to furt dobra cena (0+(0x0.1)=0).
rob.brno
Příspěvky: 959
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od rob.brno »

vata píše:Zdravím, já osobně zdražování elektřiny vítám - zrychluje mi to odpisy :)
Na první pohled se to může zdát, ale bohužel by to i "Ostrovák" pocítil a to nepřímo: na ceně potravin a dalších komodit a výrobků, bez kterých se neobejde.

A PAk jsem ve svém prvním příspěvku chtěl poukázat na obecný jev lenosti hojně rozšířený v naší společnosti. Ono se dá žít za 100procent nebo třeba jen za 75proc celkových nákladů, ale je třeba u toho používat hlavu.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od joseff »

rob.brno píše: Na první pohled se to může zdát, ale bohužel by to i "Ostrovák" pocítil a to nepřímo: na ceně potravin a dalších komodit a výrobků, bez kterých se neobejde.
souhlas, urcite bychom to pocitili vsichni, troufnu si ale tvrdit, ze "my ostrovaci" se snazime o sobestacnost nejen v elektrine, ale i v potravinach atd. takze by nas to az tak moc nebolelo:)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od vata »

troufnu si ale tvrdit, ze "my ostrovaci" se snazime o sobestacnost nejen v elektrine, ale i v potravinach atd. takze by nas to az tak moc nebolelo:)
tak tak. Stačí kousek země a trochu toho potu tváře :)
Mimochodem, obávám se, že zvýšení vstupů by možná nevedlo hned ke zvýšení cen potravin, ale k dalšímu poklesu kvality. Kupovaný chleba například se už skoro nedá jest :( Je to až neskutečné, co za svinstvo se ve městě legálně prodává. Tuhle kámoška dovezla jakési zvadlé papriky ze supermarketu pro slepice, ty to nežraly, a papriky tam na kompostu zůstaly bez změny ležet snad dva týdny, jako by byly z plastu.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Cena elektřiny

Příspěvek od matej »

mypower.cz píše:Daně jsou nejvetsi svinstvo co clovek kdy vymyslel....
Možná ještě horší než daně, jsou úroky.
Pravda a Láska zvítězí!.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek