Proč mi vypíná měnič při plné baterii?

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Proč mi vypíná měnič při plné baterii?

Příspěvek od mypower.cz »

Protože na panely svítí slunce, máš hloupý PWM a ne MPPT regulátor, napětí se dostalo nad 15V a střídač začal vypínat ne kvůli tomu že by neměl dostatek energie, ale kvůli napětí nad 15V na baterii.

Tak tohle se mi stalo nedávno a já vůbec netušil co se zas děje. Až mi matej_bb napsal, že to napětí vyletělo zrovna v ten moment nad 15 při tom, jak regulátor přecházel do udržovacího režimu a měl pravdu. Díky Matěji, zase jsem o něco chytřejší:) V podstatě by stačilo jen něco zapnout, nějaký spotřebič, čímž by napětí kleslo a střídač by se rozjel a regulátor už možná přešel i na udržování. Já na FV1 připojil autobaterii a jel z FV1 napřímo AC spotřebu, ať mi FV1 zase nezahálí, ćímž jsem rozložil zátěž na obě větve.

Střídač se choval jako by měl nedostatek energie. Cykloval. Vypínal a zapínal. To mě trochu zmátlo - venku hezky, slunko paří, baterka plná a měnič si ze mě dělá srandu, až pak po pohledu na graf to bylo uplně jasné.

Neděle cca v 11:00 na zelené bat2 lehce přes 15.

Obrázek

http://www.tipa.eu/cz/menic-napeti-12v- ... /d-117010/

vstup 10-15 V DC a ne více.

Tak pokud někomu bude takhle vypínat střídač, myslete i na ten horní limit, nejen na ten spodní, který se vám stane pravděpodobně častěji při vybití baterie. *batt* :repair: :home:
JiříK
Příspěvky: 1025
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Proč mi vypíná měnič při plné baterii?

Příspěvek od JiříK »

Tak tobě měnič vypíná, mě asi ne. Po delší době se u nás doma opět ozvala exploze měniče. Při experimentu s louhovkama se mi na měnič dostalo cca. 20V z nabíječe. Ty hovádka šikmooké tam samozřejmě dávají kondenzátory na nejnižší možné napětí, tj. 16V. No prda, jak hrom. Jeden kond se poroučel. Po zkušenostech s výkonnějšími měniči (tento umí jen 150W) jsem očekával, že je to v kopru celé. Leč-to zase šikmoočka musím pochválit-odešel jen ten elektrolyt! Takže po výměně za jiný, na napětí 25V opět jede. K mé obrovské radosti :-)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek