Efektivní ukládání přebytků

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Efektivní ukládání přebytků

Příspěvek od kybos »

prochazka85 píše:
kybos píše:Zátěže se připojují na hladině 230V AC nebo na hladině 24V DC?
230V AC

pomohlo by mi zarizeni ktere by dokazalo michat AC z DS a z menice dle aktualni vyroby, mam pocit ze nejaky Victron toto
umi, ale to je zase silena investice na kterou tedka proste nemam.
Nebylo by levnější přizpůsobit spotřebiče na hladinu 24V DC a komutovat připojování zátěže na diodách? Běželo by to analogově a spojitě se 100% vytížením fotovoltaiky.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
donacielo
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 10, 2013 9:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re: Efektivní ukládání přebytků

Příspěvek od donacielo »

drama píše:Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo vymyšleno/implementováno inteligentní ukládání přebytků (sepnutí čerpání vody/ohřev/...). Nejde mi teď tolik o vlastní řízení, to je snadno realizovatelné na základě rozdílu skutečného napětí baterií a cílového napětí regulátoru, spíše jako o nějakou řiditelnou zátěž. Asi nemusí být SS, stačí mi něco až za měničem. Používáte někdo něco takového? Případně jak jinak řešíte přebytky?
používám a mám to realizováné pomocí sds micro - ukládám do 2 bojlerů...

případně v létě klimatizace. :)
off grid se zálohování sítí ,4.8KW, outback FM80, akspert KS 4KW ,optisolar SP8000, 300 AH/48V LIFE, SDS micro E - monitoring a přepínání přebytků do bojlerů.:)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek