FV panely a silvestrovské světlice

Problémy s vadnými panely, detekce závad, řešení závad, poškození panelů, zásah bleskem, nalezení vadného článku, vady z výroby, návrhy, prevence, opravy.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

FV panely a silvestrovské světlice

Příspěvek od mypower.cz »

hoj, jak by jste postupovali v pripade, ze vas soused bude na silvestra odpalovat svetlice a nektere z nich skonci na vasem pozemku (tycka + nevyhorely zbytek svetlice) a nektere budou tak mazané, ze skonci na FV panelu a pekne lokalne ho prohreji. Dejme tomu ze se krasne sprajcne tak, aby palila na jednom miste co nejdele. Tycka + bordel na pozemku, cert to vem, clovek si zatuka na celo, rekne si boze to je kus de*ila, posbira to a je klid, jenze co ten FV panel? Tam uz bych asi tak klidny nebyl.

Co to muze udelat za skody a co pak udelat s takovym sousedem?

PS: Ja sam povazuji silvestra za obycejny den jako kazdy jiny, tim nikomu nezakazuji ho slavit, proc ne :). Vzhledem k tomu ze nechlastam (naprosto vubec), tak to ani nejak neprozivam, maximalne tak z chaty z vyhledu vzdycky nafotim ohnostroje, pokud neni mlha a nazdar bazar, nejak mi to nic nerika. Ale minulou zimu tady soused odpaloval svetlice jednu za druhou. Tak jsem uplne trnul aby nejaka neskoncila nekde v lese, nebo na strese a nezacalo prave peklo. Vysvetlit to sousedovi nevim jestli bude realne vzhledem k predchozim zkusenostem tak doufam ze tento rok bude slavit svetlicema a plcat petardama nekde jinde.
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: FV panely a silvestrovské světlice

Příspěvek od toxic_cz »

já bych se toho asi tolik nebál... když to náhodou spadne na střechu, tak už je to vyhořelé, nemyslím, že by to udělalo nějakou škodu
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FV panely a silvestrovské světlice

Příspěvek od mypower.cz »

samozrejme ta pravdepodobnost je mala, velmi mala, ale preci jen je. A ten panel byl dost drahy.

EDIT: dokazu si predstavit situaci kdy lacina made in china svetlice nechytne az takovou silu aby vyletela dostatecne vysoko napriklad kvuli vlhkosti a v doutnajicim stavu se trefi jak na potvoru na panel. V tu chvili naplno chytne a jede jak namydlena .. Panel, ktery je pod uhlem ma asi jeste lepsi sanci prezit takovy stret s nejakym takovym horicim objektem, pac to asi brzo spadne, mozna panel polozeny naplocho (napriklad ostrovnidum.cz to ma naplocho na strese) tam by to asi lezelo a vesele doutnalo ..
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: FV panely a silvestrovské světlice

Příspěvek od toxic_cz »

jasně, pokud chceš mít jistotu, tak jedině panely na noc něčím přikrýt
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: FV panely a silvestrovské světlice

Příspěvek od JiříK »

Další řešení: opít souseda tak, aby půlnoc prospal, nebo nebyl schopen pohybu.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: FV panely a silvestrovské světlice

Příspěvek od Toul »

Toto už mě přijde jako extrém. To je jako, jak zabezpečit auto na parkovišti aby ho někdo neodřel.
Je to prostě malá pravděpodobnost se kterou nic neudělám.
Stejně tak pokud soused slaví silvetr rachejtlema, tak to tak prostě je a asi nemá cenu to řešit nějak dopředu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FV panely a silvestrovské světlice

Příspěvek od mypower.cz »

Ja myslim ze jo, vzhledem k tomu ze to je clovek, ktery paklize odpaluje svetlice v blizkosti lesa, tak to asi nema moc domyšlené. Tak proto mě to napadlo, jak by se tomu dalo předejít nějak mazaně. Ja se stehoval z mesta napriklad i kvuli tomu ze tyhlety masove opilecke blicí akce me moc nebavi, ale samota tady v chatove oblasti proste jeste neni uplne to prave orechove, to mesto totiz prijede sem a dela mestske figle tady v prirode u lesa. Odreni auta nezpusobi jeho nefunkcnost, da se s nim pak odjet. Kdyz spadne svetlice na auto (pod auto) tak blbě, ze zacne horet a shori, tak mozna majitel auta taky zacne pak premyslet o tom jak tomu predejit a zacne o silvestru uvazovat trosku jinak. Propaleny panel te elektriky v budoucnu taky moc nevyrobi. Samozrejme s autem zaparkovat jinde, panely (pokud to akutne hrozi) zakryt. Nevim. Hodil jsem to tu do diskuze, protoze vic hlav vic vi a muze tu byt mezi nama nekdo kdo ma panelu jeste vice na pozemku trebas a muze mit kuprikladu podobne nedomýšlejícího souseda.

Mimochodem jak se to resi v pripade ze jsou dva sousede a jeden si hraje s pyrotechnikou tak neumele, ze podpali tomu druhemu barak? Jak se tohle da resit? Prece nebudu stat jak ovce a tlemět na to jak mi kvuli nejakemu bezmozkovi hori barak. Dokopat ho k zodpovednosti.
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: FV panely a silvestrovské světlice

Příspěvek od toxic_cz »

czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek