Baterie 560Ah

Archiv ukončených inzerátů
1lubos1
Příspěvky: 84
Registrován: pát úno 22, 2013 2:13 am

Baterie 560Ah

Příspěvek od 1lubos1 »

Predam 12Ks (24V) trakcnych clankov 560Ah pouzivanych vo VZV. Maju kapacitu 25-30%. Celkova hmotnost cca 450kg.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od brumlaj »

1lubos1 píše:Predam 12Ks (24V) trakcnych clankov 560Ah pouzivanych vo VZV. Maju kapacitu 25-30%. Celkova hmotnost cca 450kg.
V které části republiky to olovo roste?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3125
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od PavelR »

450x14 kč/kg :-)
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od ota »

Kde berete 14Kč/kg, minulý týden jsem se ptal ve sběrně na orientační cenu a bylo to pouze 6Kč/kg.
Buď spadly ceny nebo v té jedné konkrétní sběrně nemají úplně nejlepší ceny.
Ale olovo - 30% z 560Ah je 170Ah. To je fakt spíše do sběru. možná dobít, dolít desulfátovat a výsledek by byl jiný.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
PavelR
Příspěvky: 3125
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od PavelR »

u nas sberna barko...

omyl prehlidl jsem se. 12 kč/kg
rob.brno
Příspěvky: 972
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od rob.brno »

PavelR píše:u nas sberna barko...

omyl prehlidl jsem se. 12 kč/kg
BArko před rokem platilo 13kč, že by olovo klesalo.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od ota »

Ceny výkupu souvisí - možná jsou svázány na hospodářském cyklu. Když je pokles, deprese, jsou dole, nyní, když nám všichni tvrdí, jak jde ekonomika nahoru, tak možná vylezou nahoru.
Na přelomu let 2008/9 byl 1kg Cu/60Kč.
Kdybychom věděli, co bude následovat (nyní 1kg Cu 120/140Kč), nakoupil by každý několik vagonů sběrové mědi a se ziskem po pár letech prodal.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
emsi88
Příspěvky: 126
Registrován: pon čer 23, 2014 6:05 pm
Bydliště: SK-Vychod

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od emsi88 »

Len tak ma napadlo - takze olovo aj ked je upne na odpis este nejaku stale nenulovu cenu ma. A co tak Life? Tam su tiez predsa vzacne kovy, ale to asi nikde sa neda spenaznit, ci ano? neskusal to niekto?
10x270Wp poly, VT-80, XTM4000-48, Samsung SDI 13kWh (z Audi E-tron), aktuálne v prestavbe
formanej
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 23, 2012 6:44 am
Lokalita: Horní Police
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5040
Kapacita baterie [kWh]: 8400
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od formanej »

Co se týká zpeněžení LiFe, tak v podstatě největší cenu mají sběrné elektordové desky, zajímavých kovů, jako je Li nebo Y je tam takové množství, že se to nevyplatí. Řešili jsme to s kolegou při podávání jednoho projektu podávaného na Technickou agenturu ČR a tohle nám z toho vyšlo. Zřejmě to bude hlavní důvod, proč se to neřeší a není o tom nikde ani slechu.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od ota »

Lithiové baterie se samozřejmě dají zkapalnit.
V továrně mi je vykupují za cca 2 - 4 Eura za kg.
Jedná se o pravidelná množství v řádech desítek až stovek kg.
Vozí se to přes celou Evropu do Skotska, kde je rafinační linka.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
formanej
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 23, 2012 6:44 am
Lokalita: Horní Police
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5040
Kapacita baterie [kWh]: 8400
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od formanej »

ota píše:Lithiové baterie se samozřejmě dají zkapalnit.
V továrně mi je vykupují za cca 2 - 4 Eura za kg.
Jedná se o pravidelná množství v řádech desítek až stovek kg.
Vozí se to přes celou Evropu do Skotska, kde je rafinační linka.
Ovšem jedná se skutečně o LiFe, nebo o první popřípadě ještě možná druhou generaci lithium iontových baterií obsahujících Co nebo nikl?
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od ota »

Jsou to Lithium iontové baterie ze spotřební elektroniky, jako jsou tablety, mobily, počítače. Která generace to je netuším.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2208
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od gupa »

ota píše:Lithiové baterie se samozřejmě dají zkapalnit.
V továrně mi je vykupují za cca 2 - 4 Eura za kg.
Jedná se o pravidelná množství v řádech desítek až stovek kg.
Vozí se to přes celou Evropu do Skotska, kde je rafinační linka.
No a proč se zde neobjeví nabídka "Prodám - Přenechám za úplatu 100Kč/kg Li baterie" .
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od brumlaj »

Protože u nás je vše postavené na hlavu
Byl jsem ve sběrně - viděl jsem tam krásný elektromotor (poctivé AP) a ptám se: "za kolik mi ho prodáte, nebo kde se mám zeptat?" odpověď: "Pane, my neprodáváme".
zrovna včera v jiné provozovně - Fa. Marius Pedersen - "Dobrý den, právě vám přivezli z ČD baterie, jsou naloženy na támhletom kamiónu, potřeboval bych nerezovou matici (atyp, ve Feroně nemají)- za kolik si jednu mohu jít odšroubovat?" odpověď: "pane, to je nebezpečný odpad, neexistuje". Co je na nerezi nebezpečného dáma vysvětlit nedokázala.
Začínám si připadat jako za dob, kdy naši dnešní představitelé kopali za dres komoušů.......... takže to je odpověď na Tvou otázku proč se nabídka neobjeví. Protože má někdo zájem na tom, aby lidé nepoužívali staré funkční věci..... Říká se tomu spotřební společnost.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od ota »

Prodat nemohu a nesmím, firma použité zboží může pouze zlikvidovat. Tak pravil právník a přes to vlak nejede. Ani ojetý notebook děckám do školy nelze.
A nechci to moc rozebírat, vlastně bych se o tom neměl ani veřejně bavit.

Co se týká sběrného dvora, je to otázka přístupu. Takový pytlík kafe paní u okénka nebo cigárka či flaška pánovi u kontejneru udělají svoje. Musíš se tvářit přátelsky, nezáludně, mluvit jazykem těch lidí a poptávku po elektromotoru podat až po několika minutách nezávazného hovoru.

"Milá paní, já, když vidím, jak tady na vás u toho okénka musí táhnout průvan.... A ta závora, to taky není žádný med jí před každým autem zvedat ...." "Šéfe to byl ale blb ten chlapík s tím vozíkem, on ani nedokázal zacouvat a vy jste to musel celé přenosit ..."

Za začátku to chce trochu lidského přístupu a vše jde.
On se každý bojí i o tu mizernou práci ve sběrném dvoře s hloupým šéfem a celou zimu mrznout na place v bagančatech. Pro mě by to ale byl dream job, kdybych nemusel platit složenky.
Naposledy upravil(a) ota dne pát črc 11, 2014 1:45 pm, celkem upraveno 1 x.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od brumlaj »

Nechápu, nás učili zákon o zachování hmoty, likvidace hmoty není dle fyziky možná. Co s tou hmotou dělají, když ji nesmí prodat? Ani ekonomicky to nedává smysl. Nakoupím od lidí odpad a peníze už nikdy neuvidím?
Právě já bych byl rád za osvětlení, mám totiž momentální problém pokud neexistuje vysvětlení..... Jak tedy funguje odpadové hospodářství? Kdo je žábou na prameni? Pomalu začínám chápat proč si firmy jezdí pro odpad samy, jinak by jej lidé recyklovali.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2208
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od gupa »

EU zato může, kdo chce kam. pomozme mu tam. Já doní nechtěl. Jinak baterie resp recyklace řídí Kraje, stejně jako kamiony přetížené okresní komunikace aby řidič ušetřil za mýtné a tak rozbíjel v podstatě obce a jejich asfalt. Kraje a hejtmani v jsou v podstatě zbytečný, protože jsou daleko od problému které je netrápí. O mystifikacích a podpisech zákonů o tomto hovoří např. poslední kauza mostecké uhelné, v podstatě se vláda ČR nechává ráda oblbovat když schavluje, a to dokonce za své peníze o které nakonec dojde. A tak to funguje i stím prý nebezpečným odpadem. Tak to je.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od honzasl »

Prodat nemohu a nesmím, firma použité zboží může pouze zlikvidovat. Tak pravil právník a přes to vlak nejede. Ani ojetý notebook děckám do školy nelze.
To přeci není pravda, firemní majetek je možné vyřadit i prodejem, nebo darováním. Akorát je nutné věc protáhnout účetnictvím, ocenit a kupec/obdarovaný musí odvést státu DPH ze zbytkové ceny. Je to proces, vyřadit a odvézt do sběrny proti potvrzení je samozřejmě tisíckrát jednodušší. Ale když se chce, všechno jde.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2208
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od gupa »

Je to tak, že věc se musí zrecyklovat. Nato je od Kraje (krajský úřad) povolovačka. Takže když si někdo koupí notebook, musí být v systému zpětného sběru odpadu a to stím, že má povoleno dále nakládat s odpadem nebo jen prodávat. Takže firma musí odevzdat notebook k likvidaci krajem pověřené firmě. Účetně je to určitě jednodušší než ho dále prodávat např. kvůli DPH, práci s prodejem, atp. Je to bordel, ale funguje totak už ve veškerém odpadu. V podstatě tento byznys velmi nenápadně vyrostl a je jedním z nejlukrativnějších obchodních příležitostí mimo dobývání energie a materiálu z povrchu zemského.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Baterie 560Ah

Příspěvek od honzasl »

Já bych do toho moc EU netahal, problém bude u nás.
Kamarádka mě kdysi upozornila, že prapůvodní myšlenka "recyklace" odpadů totiž anglicky zněla: Reduce, reuse, recycle. Bohužel, u nás se první dvě slůvka ztratila v překladu, takže jsme skončili u červených kontejnerů na vyřazenou elektroniku, aniž bychom se snaži "odpad" nejak využít smysluplně.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/