Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon bře 27, 2023 5:42 am


GreenBonO a fázová regulace

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Předchozí

Re: GreenBonO a fázová regulace

Příspěvekod Vitek » pon bře 06, 2023 1:29 pm

Ahoj vyznam konstant je identicky jako konstanty u PI regulatoru nebo PID regulatoru s nulovou derivacni konstantou.

Kp je proporcionalni zesileni( rekneme sila resp reakce na zmenu mezi regulacni odchylkou a pozadovanou hodnotou)
Ki je integracni zesileni ( neboli casova konstanta - doba regulacni smycky )

Osobne mam 3 greenbona a samozrejme mam s tim nejakou zkusenost.
Hodne stesti v ladeni :)
Nazdar VM.
?
Vitek
 
Příspěvky: 1813
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am


Re: GreenBonO a fázová regulace

Příspěvekod teonas » pon bře 06, 2023 2:04 pm

Tak přesně tohle zrovna řeším. Snažím se najít nějaký kompromis mezi hodnotami, tak aby se mi soustava MPPT-střídač-GBO moc nekývala v určitých (nižších) hodnotách osvětlení.
Nastavování je taková duchařina, chce to pozorovat co v dané kombinaci v reálných podmínkách dělá nejlepší výsledky. Problém totiž spočívá i v tom, že stejnou regulaci má také střídač a ještě i MPPT (i když je v jednom zařízení jako u většiny), a ty mají také tyto konstanty a reagují posvém a celá soustava může způsobit kmitání/kývání hodnot, zvlášť když budu mít menší poměr mezi výkonem z panelů a výkonem do spirály (malé panely/málo svítí a velká spirála).
Jinak ze základů regulace vychází význam konstant takto:
KP je proporciální konstanta, která udává rychlost reakce na okamžitou změnu na vstupu do regulace. Když bude vyšší, tak regulátor bude i na malou změnu napětí okolo nastavené reagovat velkou (tedy rychlou) změnou výkonu do spirály - tedy je ale vyšší šance, že se bude soustava kývat a dělat velké překmity.
KI je integrační konstanta, která určuje jak velký vliv má integrace odchylky minulých hodnot regulace(tedy jak moc je integruje). Zjednodušeně tedy určí jak efektivně najde správnou hodnotu regulace i při malé hodnotě KP, navíc může omezit kývání, protože si "pamatuje" minulé hodnoty, ale není samospásná, záleží na vyladění...
Axpert KING 5kW, 5.5 kWp, 48V 100Ah LiFePO4
?
teonas
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 15, 2020 10:34 am


Re: GreenBonO a fázová regulace

Příspěvekod Vitek » pon bře 06, 2023 2:22 pm

Pozor do algorytmu jeste vstupuje externi proudovy omezovac tesp omezeni nabijeciho proudu. Tim se pak vse brutalne jeste zkomplikuje... Nastesti u me kdyz nabijim baterky 300 A tak se stejne nic nedeje takze omezeni nemam.
?
Vitek
 
Příspěvky: 1813
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am


Předchozí

Zpět na Hybridní elektrárny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Reputation System ©'