Zabezpečení panelů

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
perys
Příspěvky: 26
Registrován: ned říj 30, 2011 10:06 pm

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od perys »

ohledně té vyvážené smyčky a posílání sms, resp. mms:
zapojuje se jen dvojice odporů (resp. jeden "zakončovací člen") přímo na kartě vlastní EZS, pro celou smyčku. Takže pokud jsem mluvil odrátku, myslel jsem jeden drát té hlídací smyčky, provlíknout montážními úchyty VŠECH panelů a silových propojů (Cu je taky docela žádaný artikl, že..), a je klid.
Naopak bych někam k panelu dal samolepku "BACHA, ZLÁ EZS, KAMERA A MAJITEL", ať to potenciální útočník vidí. Smyčka se dá vyvážit (a smyčku nakonfigurovat dle návodu ke každé dané EZS) většinou více způsoby, a není tedy jasné jak ten drát pak přemostit, aniž by vznikl poplach (vyvážená smyčka má nějaký pracovní odpor zakončovacího členu, např. 5kOhm, zkratem smyčky nebo rozpojením (při pokusu o přemostění se tomuto nelze vyhnout) se tato hodnota posune např. k 8kOhm resp, 2kOhm, a EZS zpravidla reaguje na výkyv nastavené hodnoty vyvážení od +-10%) - prostě to spolehlivě vyhlásí poplach.
Posílání SMS na policii vám asi nikdo nepovolí, ale jde o to, aby SMS došla vám na telefon nebo vašim rodičům, sousedovi, partnerovi/partnerce atd.), a ti všichni věděli že pokud se vám nedovolají, mají hned volat místní policii... Sousedi většinou v tomhle ohledu fungují nejlíp, taky mají strach o majetek:-)
perys
Příspěvky: 26
Registrován: ned říj 30, 2011 10:06 pm

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od perys »

to vata:
již máte teoretickou průpravu, jak vidět (pochvala:-), tedy já bych volil variantu vlevo podle obrázků na AppleTron (viz váš link výše), s tím že by tam mohlo být obsazeno PIR (pod stříškou nebo venkovní, resp. s kamerkou), s tím že ALARM kontakt by byl ten PIR (mělo by jen spouštět nějakou malou sirénku nebo bzučák nebo rozsvítit - krátce 10s a potichu, ať to odradí nezvaného ale neštve vás ani sousedy), a TMP kontakt čidla by byl v sérii s tím drátkem přes FVE, s tím že tento TMP okruh by byl spouštěčem seriózního poplachu kdy se SMSkuje a volá na všechny strany.
důležitý je to, že by se "ven z čidla" vytáhl ten hlídací drát i s odporem (na tom prvním obrázku je to R vpravo), a ten by se na trase pak někde v zatavený bužírce/smršťovačce schoval za některým z panelů - tak by se nedalo smyčku ani rozpojit, ani u čidla "překlemovat", aniž by nevznikl TMP poplach.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od vata »

Díky perysi, za tipy i za velmi inspirativní ten nápad s tím předpoplachem, podumám. Mám to zkomplikované o fakt, že panely mám na dvou místech - jedny na terase, další větev asi 30m od domu na místě, kde nemám vytaženou elektriku (kromě té z panelů samozřejmě - přes den jsou jí tam kilowaty :) ). Takže by to chtělo nějakou mikro akumulaci i tam, aby to mohlo v noci rozsvítit kousek LED pásku signálem z PIR.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od tomas »

vata píše:Hmm, maník, který jde krást panely, se asi připraví, to není jak krást nářadí ze sklepů...
Připraví se, to jo, ale musí vědět na co se má připravit. Pokud nebudete všem vykládat že to máte zabezpečené drátkem, tak ho to překvapí.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
perys
Příspěvky: 26
Registrován: ned říj 30, 2011 10:06 pm

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od perys »

...nebo nějakýho 50kg hafíka bobíka, ten taky překvapí :-)
Naposledy upravil(a) perys dne čtv lis 03, 2011 12:15 am, celkem upraveno 1 x.
perys
Příspěvky: 26
Registrován: ned říj 30, 2011 10:06 pm

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od perys »

nebo na konci drátku místo EZS přívod VN...
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od rimi »

Taky by sel vyuzit na "dratovou" ochranu mustek
http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9B%C5 ... %C5%AFstek
namisto meraku pouzit treba optoclen (vyuzit pro "zadratovani" jen 2 vetve, at clovek nemusi resit polaritu). Klidovy proud by byl cca 20mA
dedo2
Příspěvky: 135
Registrován: úte úno 14, 2012 7:47 am

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od dedo2 »

Dobrý den,ak by to niekoho inšpirovalo,ja mám zabezpečenie nasledovné-system od firmi jablotron,ustredna napajaná 24v,kde som odpojil od trafa privod 220v,takže možu oasis využívat i v rozvodoch 24v,všade na chate v miestnostiach a garáži som namontoval detektory,ktore su napajané bateriami s výdržou až 3-roky,ja už idem na ne viac ako 2-roky,taktiež klavesnica je na baterky,ako aj studna a panely maju tkz dverové čidlá,ktore maju vstup drotový,kde mám zošrobované panely skrutkami a obvod dovedený do tohoto bezdrotoveho vysielača,ktory má dosah až 100m a cez ustrednu pri narušení vysiela správy cez GSM na telefon.Samostatné čidlo mám ešte pred vchodom,ktoré neni spojené s ustrednou,koli zbytočným poplachom,ale poriadne vie vystrašit,akonahle v zornom poli sa vyskytne nežiaduci objekt,funguje vždy pri nahodení alarmu v mojej neprítomnosti a spušta pri pohybe sirénu.Aj tento pohybový detektor ma svoje napájanie,takže spotreba je skutočne minimálna.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od vata »

Zdravím, jo, takže drátovou smyčku jste použil. Ano, nic jednoduššího už asi nevykoumáme, případně to zkombinovat s polohovým / otřesovým snímačem, který se taky dá už od Dědka pořídit.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
RESOLEK
Příspěvky: 13
Registrován: stř črc 04, 2012 11:05 am
Bydliště: Cihlářská 20

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od RESOLEK »

rimi píše:Taky by jako prevence melo byt chtit pri koupi doklad o puvodu. Chtel jsem koupit nejake panely na inzerat, udajny zbytek z elektrarny. Cena ok (4500 za 225W), no kdyz jsem se pidil po puvodu, najednou to bylo od kamarada, ktery mu dluzil penize. Tak jsem nic nekoupil.

Zdravím, ano, tohle je přesně to, co ochraňuje budoucí majitele od nákupu "levných" solárních panelů.

Také pro stávající majitele FVE či majitele několika kousků na střešeje to dobré řešení.

RESOLEK - Registr solárních elektráren.

Zabezpečení na úrovni sériového čísla.

Víte, komupřípadné panely patřily,nebo si zjistíte, zda nejsou v hledání od majitele.. Nebo od policie.
Všechny detaily najdete na webu projektu RESOLEK
Ilja Hynek, provozovatel RESOLEK
Registr solárních elektráren
Unikátní projekt na ochranu solárních elektráren pomocí registrace solárních panelů.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Člen CZEPHO, ČFA a RHK BRNO
Další projekty na "Ilja to zařídí!"
Obrázek
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od lwq »

Co nejaka IP kamera ? Nebo tohle ... http://www.jablotron.cz/cz/Katalog/zabe ... ologii+3g/


A detekce pohybu + magneticke kontakt u panelu + vic nez jedna hooodne hlasita sirena na nedostupnem miste ... :-) nedavno sem montoval alarm do jedne boudy, kde mimo jine je rozvadec FVE. Dala se tam 120dB sirena a ven druha. Takovej kraval neudela snad ani brouka ci letadlo kdyz startuje ... Bejt zlodej, tak na to kaslu a jdu do haje ...

Jeste me napadnul elektrickej plot co by daval soky, ale to by asi neproslo :-D
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od vata »

lwq píše: Jeste me napadnul elektrickej plot co by daval soky, ale to by asi neproslo :-D
U nás ne :( My předali právo na svou ochranu státu. Resp. stát nám je odňal, kdysi už hodně dávno.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od lwq »

vata: je to na hlavu postaveny. Budu si chranit majetek, zdravi ci rodinu (protoze stat/Svestky) jsou neschopni a nakonec za to pujdu sedet ? V US od zacatku - muj pozemek = budu si ho chranit - vlezes tam, tak pocitej s cimkoliv ...

http://www.ebay.com/itm/Protected-by-9m ... 19&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/YOU-STEAL-IT-YO ... 4166bdf262
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od vata »

Já s Váma souhlasím. U nás ale právě že funguje jiný způsob výkladu svobody a práva sebeobrany sebe a svého majetku než v Americe. Já si dokonce myslím, že u nás fungujeme velmi podobně jako za císaře pána, státní moc se k nám takto chová a my k ní. Doporučuji výživnou četbu P. Keller Nedomyšlená společnost. Asi nebudu citovat přesně, ale píše něco v tom smyslu, že státní správa má tolik práce pro lid, že na člověka už nemá čas. A píše o tom jako o neměnné vlastnosti státní správy už od středověku, ne jako o nějakém novodobém vynálezu.
Zvedá se zkrátka neustále rozdíl mezi ideologií, kterou máme v hlavách (demokracie, svoboda, rovnost...) a žitou realitou. Z nějakého důvodu (možná zvyk, pohodlnost, strach) si pořád namlouváme, že tu ideu naplňujeme, i když všední zkušenost je s tím v rozporu.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
bourbon
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 10, 2011 11:04 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Zabezpečení panelů

Příspěvek od bourbon »

několikrát jsem řešil hlídání panelů smyčkou skrze hliníkové rámy panelů do GSM alarmu od Flajzara,do softwaru zadám při změně volat.I když by jste chtěli smyčku zkratovat stejně tam dojde k přechodovému odporu a GSM okamžitě spustí alarm respektive telefonuje.Používám ocelové lanko s průhlednou bužírkou.Instalace ovšem vždy na střeše a lanko je podvlékané kde to jen jde/tašky apod./Jednoduché a účinné.Cena do 6000,-

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek