Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...

Zveřejnění fotek z akcí MyPower.CZ

mě nevadí
16
73%
mě vadí
6
27%
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Ahoj komunito. Vzniká tu takové trošku napětí (dle některých příchozích SZ) ohledně toho, že některým se nelíbí focení na akcích zaštítěných MyPower.CZ a zveřejnění fotografií na fóru.

Chci se zeptat, zdali současná komunita a to pouze ti, kteří na srazy a akce MyPower.CZ dorazí, zdali jim nevadí fotografování a zveřejnění fotografií z akce, nebo zdali by konkrétní s tímto měli problém.

Předpokládám, že se nemáme za co stydět. Pokud máme, pak se obávám, že se více asi budu soustředit na ty, kteří se za co stydět nemají a nestydí a neschovávají se.

Takže prosím o zahlasování.

Platné hlasy jsou pouze těch, kteří se účastní setkání Sluneční blesk III. Ostatní hlasy budou ignorovány. Ti co nezahlasují a účastní se, toto je chápáno jako souhlas s fotografováním a zveřejněním fotografií.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

Samozřejmě se nemáme za co stydět, o to vůbec nejde. Ale chápu ty kteří ještě nedospěly do stavu kdy by jim nevadilo, že jejich fotka z nějaké akce se válí po internetu kde je vše dohledatelné mnoho let zpátky. Což napr. při účasti WTF detektiva není, ten má vyhrazený úkol a výsledky své práce obvykle nezveřejňuj :-) Navíc takový detektiv není zadarmo. :-)
Vzpomeň si (jestli to mohu říct) že Ty sám jsi v minulosti - a nebylo to zas tak dávno - mimo informací sdílených na fóru taky upřednostňoval spíše uzavřenost a nesdílnost. Jestli si pamatuješ, na Sluneční Blesk 1 jsi původně přišel inkognito a na Amper 2013 jsi nepřišel hlavně z důvodu ochrany svého soukromí a i když to byla škoda, nikdo tě z ničeho neobviňoval, dá se to pochopit. Jsem velmi rád, že jsi svůj názor přehodnotil a účastnil se již několik veřejných akcí kde jsi sebe a své výsledky měl možnost prezentovat. Takové lidi, kteří jdou příkladem a "nestydí" se za to, tato společnost potřebuje jako sůl. Ovšem bylo by dobré, kdyby jsi respektoval i jiné názory a vůli účastníků / členů, zvláště pokud mají názory jaké jsi teprve nedávno měl Ty sám. Je běžné že lidé na základě životních zkušeností své názory postupně přehodnocují. Jenom hlupák nemění své názory a bez ohledu na všechno se jich drží, jenom proto aby náhodou na někodo nezapůsobil dojmem že "se mýlil".
Myslím, že správná komunita by měla být ne jenom o otevřenosti a sdílnosti, ale i o vzájemné toleranci a pochopení pro názory jednotlivých členů (byť minoritní skupiny) a bez nutnosti podrobit se vůli někoho "vedoucího". Jednota v některých názorech a společné zájmy, nemusí nutně znamenat stejnost ve všech ohledech a ani by to nebylo přínosné.
Já proti focení skupinových fotek nic nemám, ovšem vážně jsem uvažoval nad myšlenkou na akci přednést a předvést určité věci které ale zatím nejsou určeny pro veřejnost, s prosbou o nezveřejňování zmíněných informací. Považuji to setkání za setkání členů komunity, kde se členové navzájem již delší dobu znají a je tam nějaká vzájemná důvěra a nikoliv za setkání zcela veřejné. Ovšem fotky, momentky, náčrtky které se na fóru mají objevit, veřejně dostupné budou. Tím pádem sdělení uvažovaných informací jsem nucen přehodnotit, případně přehodnotím i svoji účast na fóru.
Jaký je vlastně primární účel toho focení, že je tak důležité? Pokud jde o účast na fóru, myslím, že atraktivnější by akce byla, kdyby focení bylo omezeno/zakázáno. Ti, kteří stále váhají nad svojí účastí, mohou teď počítat s tím že se aspoň z internetu doví jak to tam vypadalo a co se probíralo (avizované focení náčrtků apod) a tedy se setkání spíš neúčastní.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Trosku se mylis mateji v tom, ze ja na Amper 2013 nejel dobrovolne. Srovnani neni adekvatni, nebot v tomto pripade by to bylo takove, ze ja bych na Amper2013 jel ale nesmelo by se tam kvuli me fotit, nebo by byl fotograf omezovan v tom, kde muze zaber poridit a kde ne. Tyto manyry by se mohly delat na nejakych soukromych akcich, nicmene ja bych rad akce mypower.cz smeroval vice do otevrenosti. Pokud budu mit proste obavy otocit fotak na celek setkani a setkam se s nejakym odporem, tak proc tam ten clovek stoji? Co kdyby respektoval vuli vetsiny a proste spise neblokoval akci, nekladl prekazky a pokud nema zajem byt focen, necht proste prejde do prostoru ktery se fotit proste nebude a hotovo? Treba za dvere?

Komunita se nemusi podrobovat me jako jednotlivci, ale vzhledem k tomu, ze mam k dispozici volbu mezi akcemi kde se foti bez problemu a akcemi kde se tedy fotit kvuli nekolika jednotlivcum nesmi, nebo smi omezene, tak takove akce jsou soukrome a ja na nich nemam co delat. Vyberu pro tento server takove, kde se fotit muze. Napriklad v pristim roce treba spoluprace s B.I.D.S., pokud ze strany pana Zelenky bude zajem, nebo akce poradane s prazskou Akademii sobestacnosti, kde neni problem poridit i videozaznamy a nikdo tam zadne takovehle fasizovani a omezovani neresi.

Tve srovnani mi take trochu pripada, jako by mezi nas prislo nekolik vegetarianu, kterym se pri pohledu na masova jidla zveda zaludek a tak by se na akci smely podavat jen bezmasa jidla a ty s masem by se smely jist jen za rohem. Proc ne.. At takove akce, kde takova omezeni plati, existuji, ja ale takove akce podporovat na tomto serveru nechci.

Pokud nekdo chce svou ucast prehodnocovat kvuli tomu ze to chape jako soukrome setkani, necht prehodnoti. Ja ale svou ucast samozrejme mohu prehodnotit take a akci ignorovat, pokud se tam budou probirat nejake tajnosti, ktere beztak mohou uniknout kdykoliv od kohokoliv jineho nez odeme a kamkoliv jinam nez jen sem. Mas nejake tajnosti? Nech si je pro sebe, nebo je prober jen s temi, se kterymi je probrat chces. Soukrome. Na soukrome akci pouze pro tebou registrovane. Toto myslim by se melo resit ciste v soukromi a na takove akci nemaji podle meho nazoru tyto neverejne veci co delat, nebot kdokoliv z pritomnych (a registrace na foru neni podminkou navstevy srazu, nebo je)? muze informace vynest. Pocitas s timto faktem?

Jaky je primarne ucel foceni? Vytvorit 2 - 3 normalni fotky, tak jak byva zvykem a ukazat, ze jsme lide vsech vekovych kategorii, ne uhrovate decka, ne starci, ale proste siroka skupina ruznych lidi tak jako ti, kteri mezi nas neprijdou, protoze dosud nevi kdo jsme. Jisteho casu kolovaly nazory ze zdejsi forum je banda decek, proto vznikla anketa o veku clenu fora, ktera tento argument zcela vyvratila.

Rad bych, aby na fotkach bylo videt, ze jsme lide jako kdokoliv ostatni.. Sleduji tim to, ze pokud se fotky objevi, tak spoustu lidi k nam ziska diky teto otevrenosti duveru a pristi sraz bude nekolikanasobne vetsi. Zaroven na foru ubydou utoky typu IQ Tyke protoze ti lide budou vedet s kym maji tu cest a ze na druhe strane internetoveho dratu sedi clovek a ne stroj.

U minuleho srazu me dosti vadilo to, ze se mi seslo par pouzitelnych fotek a na kazde oxidoval kdosi, kdo se fotit nechce. Tak toto je uplne na nic, kdyz ze srazu kvuli jednomu cloveku nemuze komunita pouzit ani jednu fotku tak toto povazuji ne za ustupek mensine ale skoro za "terorismus".

Tot muj nazor. Kdo se akce nechce ucastnit, necht se neucastni a prijde az najde odvahu. Pokud na akci vyfotim fotky, dam je na forum a nekdo se ozve ze se mu to nelibi, at fotky stahnu. tak to pardon, ale toto je silne omezujici. Co takovy clovek na takove akci pohledava proboha? Kazi atmosferu?

Osobne se priznam ze me tyhle diskuze unavuji, Z minuleho srazu neni zadna fotka a tak zvazuji, ze tyhle slunecni blesky diky temto problemum asi ani nenavstivim. Silne me to odrazuje.

EDIT: pokud chces na srazu prezentovat nejake neverejne veci, pak ja zrejme schovam zpravicku na sraz z hlavni stranky, bo co.. jinak tam jeste prijde verejnost, ne-li sefredaktor, treba z nejakeho casopisu a co pak ? ... Dej mi kdyztak vedet... Zmenim text na uzavrena akce, nebo to dam radeji uplne pryc. :roll:

EDIT2: Jak vidno.. na nekterych akcich to jde v pohode ..

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 157#p27772
http://www.abclinuxu.cz/blog/Robert/201 ... clinuxu.cz
... google it ...
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

Ty jsi ale asi neměl možnost panu Zelenkovi přikázat, že si nepřeješ z akce OffGrid2013 žádné fotky. Tvoje volba byla zúčastnit se se vším všudy vč. focení, nebo se neúčastnit.

Vytvořit 2-3 fotky pro účely propagace a vyslání signálu že jsme normální lidé a ne starci nebo děcka, versus focení momentek, náčrtků a plánů prezentovaných, mi přijde jako značný rozdíl. Samozřejmě jak jsem již napsal, v tom prvním případě nemám žádný problém a považuji to přínosné.
Nemám zájem sdílet žádné tajné informace, samozřejmě počítám s tím že vše co se tam řekne se dříve nebo později může dostat "ven". Spíš jsem chtěl, aby informace které chci přednést, obdržela jako první právě tato komunita a nikdo jiný, a mohla z nich jako první profitovat. Z charakteru těch informací navíc samo vyplyne, že bude pro přítomné členy přínosné pokud si to na jistou dobu nechají pro sebe ;-) Focení náčrtů a plánů prezentovaných a zveřejňování na internetu, je však s tímto nekompatibilní.

Ještě malá poznámka. Je rozdíl jestli někdo s něčím pouze souhlasí, nebo jestli si to vysloveně přeje a považuje to za přínosné. Pokud se jedná o vůli většiny, kterou se snažíš hájit, myslím, že anketová otázka by neměla znít tak jak zní (zveřejnění fotek mi vadí/nevadí). Tato otázka totiž implikuje, že fotit se v každém případě bude a Tvým přáním je fotky i zveřejnit (prvotně i detailní fotky plánů a náčrtů, teď jak se zdá již jenom 2-3 obecnější fotky). Spíš bych otázku formuloval jinak - Považujete za přínosné a přejete si, aby se na akci fotilo a fotky se zveřejnili na mypower, včetně detailních záběrů, plánů a náčrtů zde prezentovaných?

Re Tvůj EDIT2: Na těch odkazech jsou vesměs obecné fotky zachycující větší část místnosti a více lidí, detailní fotky náčrtků a plánů tam nejsou, prezentace na plátnu projektoru jsou nečitelné. S takovými fotkami jak jsem již už několikrát řekl, žádný problém nemám.
Naposledy upravil(a) matej dne sob bře 29, 2014 5:23 pm, celkem upraveno 1 x.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

matej píše:Tato otázka totiž implikuje, že fotit se v každém případě bude.
A to je velmi podstatne ... protoze minule fotky nebyly absolutne zadne a to jen kvuli nekolika jednotlivym nesouhlasicim. Tudiz proto to resim radeji predem - odradit nesouhlasici, at se da pouzit vubec neco. A ja se obavam, ze foceni techto akci prenecham na nekom jinem, dale neresim a mam vystarano :mrgreen:

:))

EDIT2: Proc by na foru nemely byt tve nakresy uzemeni fv panelu focene funkci makro ?. Je tohle tajne? Vis ze minule z toho mela vetsina absolutni kulove? Protoze nikdo nevidel absolutne nic? Dokonce ani neslysel? Kdyz mluvim o detailnich nakresech, nemam na mysli lezt ti do kufru tveho auta a sfotit ti vykresy tve tajne univerzalni verze desulfatoru, ale napriklad tyhle planky uzemeni. Ja nevim.. myslel jsem ze se bavime jako rozumni lide v rozumnych mantinelech. .. Ale vidim ze se da zajit az skutecne do extremu. :roll:
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

pánové , proč z toho děláte takovou aféru ::facepalm:: .
Přece tam nebude stádo paparazi s plnou výbavou ale pár dokumentaristů jež zachití pár momentek a třeba poštěstí-li se tak i skupinové foto pohodovějších účastníků (po vašem , těch co s tím focením budou sohlasit) .
Nebude-li si někdo přát focení své osoby či jím prezentovaných informací , no a co ? Třeba nechce aby jeho "stará" zjistila kde byl doopravdy :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

A napadlo te, Filipe, co kdyz si nepreji aby me cmaranice visely nekde na netu? Asi te to nenapadlo. Totiz neexistuje na tohle nejaky jeden univerzalni postup, zalezi napr. na tom, jak je delan hromosvod, jestli tam vubec je, jaka je jeho vzdalenost od panelu atd. Pokud ja pro nekoho konkretniho na zaklade popisu jeho situace neco nakreslim, pro jeho konkretni situaci a slovne mu to popisu, Ty to pres rameno cvaknes a das na web a nekdo pak podle toho udela uzemneni v nejake zcela jine situaci (napr. pri jine vzdalenosti mezi panely a hromosvodem) a pak mu pri bource zhori v dome po uderu blesku uplne vsechno, tak se pravem muze vymluvit na mne jako na odbornika, ktery mu doporucil to tak udelat. Uvedomujes si to? Tohle jsou veci za ktere se lidi soudi a zaviraji, a ja se na to necitim byt az takovym odbornikem abych mohl davat lidem nejaka de facto skoleni pro vsechny mozne situace. Nejsem vseumel a i na tom Blesku jsem tehdy rekl ze se necitim byt na tohle fundovanym odbornikem, jako treba na menice nebo desulfataci. Koho zajima uzemneni panelu, dobry zdroj je napr. kniska.eu, nebo momentalne koncici bezplatne skoleni v HK primo pro fotovoltaicke instalace.
Doporucuji Ti, zkus se zamyslet jestli se povazujes za tak neomylneho cloveka, promyslejici vsechny mozne dusledky svych nazoru a rozhodnuti - dusledky nejen pro sebe ale i pro druhe - ze je vhodne je takovymto zpusobem aplikovat a uvadet druhe do neprijemnych a potencialne nebezpenych situaci.
Naposledy upravil(a) matej dne sob bře 29, 2014 9:08 pm, celkem upraveno 2 x.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

matej píše:A napadlo te, Filipe, co kdyz si nepreji aby me cmaranice visely nekde na netu?
Samozrejme napadlo. A vzhledem k tomu, ze tohle respektuji, tak nemam zajem zadne foceni resit a zadne fotky z zadne takoveto akce porizovat a uz vubec ne nekam davat. ::mute::

:yes:
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

Taky jsem myslel ze se bavime rozumne a vazne.
Ted, az po mem vysvetleni te to mozna napadlo, predtim dle tvych puvodnich prezentovanych zameru o tom mam vazne pochybnosti.
Pravda a Láska zvítězí!.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

Abramsi, naprosty souhlas, takhle by to melo byt. Filip si ale snazil vynutit bianco svoleni na foceni a zverejneni v podstate cehokoliv na dane akci, bez moznosti kohokoliv se vuci cemukoliv v tomto ohledu ohradit.
Pravda a Láska zvítězí!.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od PavelR »

Trebas ja osobne se fotim velmi nerad. Ale ponevac jsem v mensine tak halt kdyz vidim fotak tak se otacim nebo odchazim. Na akcich takoveho tipu bych ale predpokladal ze foceni probehne a i zverejneni s tim problem nemam. Takze budto prijdu nebo neprijdu a nebo si budu hlidat abych nebyl v zaberu.
Co se tyce foceni "schemat" toto by probehnout nemuselo ale Mateji na druhou stranu i zde na foru se rozebiraji temata ktera mohou zpusobit pruser. Takovych potencionalnich pruseru je plny internet. Pokud uz k pruseru dojte tak preci podstatne jsou normy a zakony a ne ze reknu joooo to jsem nasel na internetu nejaky PavelR tam psal ze uzemneni v zasuvce neni potreba tak bezte za nim a ztrestejte ho. Ruku na srdce je tu spousta neelektrikaru co si staveji FVE a rekl bych ze spousta zdejsich rad a postupu by pred revizakem neobstala.

Par oficialnich fotek by jiste bylo treba je to dalsi forma prezentace zdejsi komunity a nejake te kultury.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

"Let the freedom of knowledge prevails over fear and secrecy", MyPower.CZ
http://brmlab.cz/

We provide a space where people who make things can come to share tools and knowledge.

:))
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od PavelR »

co to znamena v reci naseho kmene?
Felix

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od Felix »

Co to znamená v řeči našeho kmene ?

Asi něco jako : Zajištujeme prostor pro lidi kteří tvoří a sdílí nástroje a znalosti .

PS : Já už viděl věcí , smotanina drátů a baterie ve skratu mě nemůžou rozhodit ;).

Tady vám ani revizák nepomůže ...
:-)
:-)
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od JiříK »

Měsíční poplatek 500 korun...hm,hm...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

PavelR.. podle teto logiky by nebyl zadny problem zabijet lidi, protoze lidi umiraji bezne
Ja jsem elektrotechnik se vzdelanim, praxi, prislusnym opravnenim , zivnostenskym listem a zivim se z velke casti montazemi fve. Ten kdo se mne na neco pta, tomu to vysvetlim tak jak umim anebo reknu ze to vysvetlit neumim - nejsem vseumel. Je napriklad spousta revizaku kteri odmitnou udelat revizi pro ostrovni nebo hybridni fve, z duvodu ze proste je to hodne specificka instalace a plati tam nektere specificke predpisy a normy, ktere oni pri sve bezne revizacke praxi nepotrebuji znat a neznaji. Maji velkou odpovednost a proto to radsi neudelaji, nez aby to udelaly mozna blbe.
Argumentace otevrenosti a sdilnosti jde v tomto pripade proti memu pravu rozhodovat o tom, jak se bude nakladat s informacemi ktere ja nekomu poskytnu za nejakym ucelem. Ja rad lidem pomaham ale bohuzel jsou nejake hranice toho co je unosne a prijatelne. Volne zverejnovani necoho co vytvorim ale zverejnit z libovolneho duvodu nechci, je zasahem do me svobody a tudiz neprijatelne.
Naposledy upravil(a) matej dne ned bře 30, 2014 7:41 pm, celkem upraveno 1 x.
Pravda a Láska zvítězí!.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od PavelR »

Ja nechci zasahovat do tvych svobod buh chran.
Proc zabijet lidi? To bysme museli cenzurovat celej internet a o kazdem oboru by smel psat pouze odbornik.
Jen si myslim ze kdyz prijde na lamani chleba tak jsou zavazne vyhlasky normy a zakony a ne babske rady na netu.

Pokud revizak nechce udelat revizi pac neco nezna a nevi tak je to jedine dobre a jde videt ze je poctivy.

Pokud chces mit kontrolu nad tvym publikovanim cehokoli nepublikuj verejne aji komunita je verejsnot. Doporucuji knizni podobu s copyright.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

Tema uzemneni fv panelu a ochrani pred ucinkami blesku povazuji opravdu za tema, kde by nejaka doporuceni a rady meli davat jenom odbornici, tedy ti kteri o tom opravdu neco vi a rozumi tomu. Rizika ktere zde realne existuji pri nespravnem provedeni jsou totiz znacna a mohou byt zivot ohrozujici.
Tomu co se mne na to ptal jsem chtel pomoct a proto jsem mu nakreslil jak bych to udelal ja. Asi nejlepsi ale bude abych podobnym prosbam v budoucnu nevyhovel, protoze se zda v komunite postradaji elemtarni slusnost respektovat vuli jineho clena komunity ve veci zverejnovani meho dila. O copyright tu vubec nejde, knizne se vyjadrovat zatim neplanuji a uz vubec ne ve veci uzemnovani fv panelu.
Pravda a Láska zvítězí!.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od PavelR »

Podivej kdybys me neco rikal a rekl nikde to nerikej ... ja osobne s tim problem nemam. Informaci nepreposlu. Ale jak toto chces zajistit na srazu/internetu. Nekomu neco malujes/vysvetlujes vidi/slysi to vice lidi a kde mame jistotu ze to zadny z nich neposle dal. Chapu o co ti jde aji s tebou souhlasim jen podotykam ze k zajisteni nezverejnovani je internet ci sraz dosti nevhodna puda. Proto jsem zminil copyright.
Tot jen muj pohled na vec.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od PavelR »

Ad uzemeni a vazna temata. Souhlas. Ale jak zajistit aby se treba na netu vyjadrovali jen odbornici odborne? nerealne.
Proto jsou normy jak se co ma delat a nikoho nezajima co si tady mi piseme.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek