Prosba o radu

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Eko Farma
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2013 8:34 pm

Prosba o radu

Příspěvek od Eko Farma »

Dobry den prosim o radu . Stavime si malinkou farmu a nechceme byt zavisli na cezu atd. Potrebovaly by jsme poradit jak sestavit solarni elektrarnu solarni panely jsem sehnal a autobaterie 2x180 Ah a 1x110 Ah a 72 Ah slo by prosim neco leneho vymyslet aby se dalo svitit led paskama a dobyjet mobil nebo notebuk televizy mame na 12 V zatim chodime dobijet mobil do auta a behame tady vecer s celovkama penez zatim moc neni tech panelu mame 17 kusu dekuji za rady
Přílohy
2013-09-02 01.16.56.jpg
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od goodbie »

ještě bude potřeba sehnat nějaký regulátor nejlépe MPPT a zvolit napětí systému(12 nebo24V nebo více) a bude to fungovat
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Mikel »

Osvetleni LED pasky je velice neefektivni v pomeru svetlo/prikon.
Na vyrobu led pasku se pouzivaji chipy s nizkym svetelnym tokem, osobne tomu rikam odpad chipu, ktere se na nic jineho uz nedaji pouzit.
Dalsi negativni vlastnost LED pasku je, ze 98% vsech, kterych je na nasem trhu maji napajeni konstantnim napetim, coz opet snizuje ucinnost.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Eko Farma
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2013 8:34 pm

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Eko Farma »

goodbie píše:ještě bude potřeba sehnat nějaký regulátor nejlépe MPPT a zvolit napětí systému(12 nebo24V nebo více) a bude to fungovat
dekuji da se neco sehnat kolem 2 tis a jak by se to melo potom pospojovat
Eko Farma
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2013 8:34 pm

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Eko Farma »

Mikel píše:Osvetleni LED pasky je velice neefektivni v pomeru svetlo/prikon.
Na vyrobu led pasku se pouzivaji chipy s nizkym svetelnym tokem, osobne tomu rikam odpad chipu, ktere se na nic jineho uz nedaji pouzit.
Dalsi negativni vlastnost LED pasku je, ze 98% vsech, kterych je na nasem trhu maji napajeni konstantnim napetim, coz opet snizuje ucinnost.
Prosim cim by to slo nahradit
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od goodbie »

spojení panelů se bude odvozovat od použitého regulátoru ale pravděpodobně to bude zapojení serioparalelní.regulátor MPPT do dvou tisíc možná nějaký použitý.
Naposledy upravil(a) goodbie dne ned pro 08, 2013 4:21 pm, celkem upraveno 1 x.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od goodbie »

osvětlení třeba tady??: http://www.ledsviti.cz/ledsviti-cz/esho ... 3godOTcAFQ mám doma i na 12V a svítí to dobře.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Mikel »

goodbie píše:osvětlení třeba tady??: http://www.ledsviti.cz/ledsviti-cz/esho ... 3godOTcAFQ mám doma i na 12V a svítí to dobře.
Rekl bych to jinak, rekl bych jen "sviti" pri prvnim pohledu jen na cenu za kterou jsou reflektory nabizeny mohu celkem presne produktu identifikovat. Specifikace bude nasledujici:
Napajeni zdroj ma power faktur (ucinnik ) 0.5 - 0,6
Index podani barev Ra bude 50-60
Chip bude v lepsim pripade MIL 35 ale spise jen MIL 28

Pokud chcete vyuzivat maximalne ucinnosti LED chipu k osvetleni, tak pouzivejte misto pasku klasicke LED zarovky nebo ruzna LED podhledova svetla. Rozhodne ale se nerozhodujte podle nejnizsi ceny na internetu za kterou se daji LEDky poridit.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od goodbie »

Mikel:cena jistě u těch led reflektorů napoví ale já jsem koupil jen tak nahraní za 300Kč ten 10W studená bílá už jej mám rok venku a svítí pořád stejně je pravda,že nesvítí pořád ale nasvítil toho už dost.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Mikel »

goodbie píše:Mikel:cena jistě u těch led reflektorů napoví ale já jsem koupil jen tak nahraní za 300Kč ten 10W studená bílá už jej mám rok venku a svítí pořád stejně je pravda,že nesvítí pořád ale nasvítil toho už dost.
To neni o tom jeste sviti stale stejne nebo ne.
Nizky u power faktor= velke ztraty napajeciho zdroje
Ra pokud to ma clovek na venkovni osvetleni asi nevadi nikomu, domu uz by to bylo horsi.
No a velikost cipu je celkem zasadni, pokud budete mit kvalitni cip min. MIL 45 tak bude mit svetelny tok 120-130lm/w
Pokud se pro vyrobu pouziji vsak male a levne chipy MIL 28 a dnes uz jsou na trhu v Cine take MIL 25 ( bohuzel) tak svetelny tok se bude pohybovat kolem 70lm/w
Z toho nakonec plyne, ze jedine co si clovek koupi levnym produktem je to, ze potrebuje 2x vyssi prikon na stejnou svitivost.
Je to smutne ale realita dnesnich dnu. Kazdy se snazi tlacit jen na cenu a toto jsou vysledky.
Bohuzel toto jsou veci, ktere bezny zakaznik nevidi a ani videt nemuze. Na prvni pohled vse vypada stejne.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
kocourluk
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 02, 2013 2:13 am
Bydliště: Rakovnik

Re: Prosba o radu

Příspěvek od kocourluk »

Držím moc palce při budování . S osvětlením moc nepomůžu teprve s ním taky začínám . Už sem vyměnil 15w halogen za 3W led z lídlu a je to o něčem jiném :-) . Ale pokud máte farmu a na ní traktor zauvažujte o soustředění baterií právě tam . Tomu se bude muset přizpůsobit i rozvod DC . Z panelů získáte permanentní dobíjení techniky a když napadne spousta sněhu tak místo běhání a ometání panelů nahodíte traktor a pojedete udržovat jak vaší příjezdovku tak i komerčně pro obec . Tím si krásně dobijete baterky a ještě vám to někdo (možná) zaplatí .
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od goodbie »

tak to naprosto souhlasím jen cena a kvalita téměř žádná.Pak možná bude lepší uvažovat nad zářivkou s nějakým buzením ať už z 12V nebo z 24V mám nějaké z autobusu na 24V je to to novější provedení a na 20W zářivku se odběr pohybuje okolo 1A a svítí to velice dobře řekl bych že není rozdíl oproti zářivce na 230V
Eko Farma
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2013 8:34 pm

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Eko Farma »

Traktor by byl ale jenom malej tz 4k14 ale s naftou je to horsi jen na drevo do lesa a zpet spise bych potreboval zatim sehnat regulator na zprovozneni systemu aby jsme nemuseli behat vecer s celovkama o tuzkove baterie je u nas boj
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Mikel »

goodbie píše:tak to naprosto souhlasím jen cena a kvalita téměř žádná.Pak možná bude lepší uvažovat nad zářivkou s nějakým buzením ať už z 12V nebo z 24V mám nějaké z autobusu na 24V je to to novější provedení a na 20W zářivku se odběr pohybuje okolo 1A a svítí to velice dobře řekl bych že není rozdíl oproti zářivce na 230V
Kvalitni florescencni trubice dnes maji svetelny tok 90-100lm/w a v porovnani s ledkou stoji pakatel.
Stejne tak je to i s kompaktni zarivkou ( usporkou), pokud si koupite usporku napr od Philipsu nebo Osramu, bude mit kolem 70-80lm/w. Pokud si koupite levnou LED zarovku, nebude ani techto parametru dosahovat.
Kdyz uz byla rec o LED paskach, tak jen pro predstavu to co se zde bezne prodava je osazeno chipy 5050 (pro 14.4w/m ) se svitivosti chipu 12-15lm a Ra 50-60.
Pro kvalitni svetelne zdroje se pouzivaji chipy 5050 se svetelnym tokem 22-24lm a Ra 80
To same plati pro LED pasky s prikonem 9,6w/m , ktere jsou osazeny chipy 3528 se svetelnym tokem 3-4lm, zatim co pro kvalitni svetelny zdroj se pouzivaji chipy se svetelnym tokem 7-8lm.
To je take duvod, proc jsem psal, ze pasky se vyrabeji v podstate z odpadu.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od goodbie »

Eko Farma píše:Traktor by byl ale jenom malej tz 4k14 ale s naftou je to horsi jen na drevo do lesa a zpet spise bych potreboval zatim sehnat regulator na zprovozneni systemu aby jsme nemuseli behat vecer s celovkama o tuzkove baterie je u nas boj
http://shop.solarpartner.cz/solarni-reg ... 15rn-30a-2
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od goodbie »

Mikel píše:
goodbie píše:tak to naprosto souhlasím jen cena a kvalita téměř žádná.Pak možná bude lepší uvažovat nad zářivkou s nějakým buzením ať už z 12V nebo z 24V mám nějaké z autobusu na 24V je to to novější provedení a na 20W zářivku se odběr pohybuje okolo 1A a svítí to velice dobře řekl bych že není rozdíl oproti zářivce na 230V
Kvalitni florescencni trubice dnes maji svetelny tok 90-100lm/w a v porovnani s ledkou stoji pakatel.
Stejne tak je to i s kompaktni zarivkou ( usporkou), pokud si koupite usporku napr od Philipsu nebo Osramu, bude mit kolem 70-80lm/w. Pokud si koupite levnou LED zarovku, nebude ani techto parametru dosahovat.
Kdyz uz byla rec o LED paskach, tak jen pro predstavu to co se zde bezne prodava je osazeno chipy 5050 (pro 14.4w/m ) se svitivosti chipu 12-15lm a Ra 50-60.
Pro kvalitni svetelne zdroje se pouzivaji chipy 5050 se svetelnym tokem 22-24lm a Ra 80
To same plati pro LED pasky s prikonem 9,6w/m , ktere jsou osazeny chipy 3528 se svetelnym tokem 3-4lm, zatim co pro kvalitni svetelny zdroj se pouzivaji chipy se svetelnym tokem 7-8lm.
To je take duvod, proc jsem psal, ze pasky se vyrabeji v podstate z odpadu.
ty led pásky bych přirovnal pouze jako dekoraci
Eko Farma
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2013 8:34 pm

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Eko Farma »

Tak a mam z toho gulas
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od goodbie »

Eko Farma píše:Tak a mam z toho gulas
z čeho???
kocourluk
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 02, 2013 2:13 am
Bydliště: Rakovnik

Re: Prosba o radu

Příspěvek od kocourluk »

Nechci tady propagovat onen německý řetězec . Ale koupil sem led světlo do skříně ( spíná se trochu humorně pomocí světla takže dáváme před čidlo papír aby se rozsvítilo ) ale bylo na tom napsáno 12V 1W a kuchynskou linku to osvítí líp než dvě bodová světla . A jsou to dva oddělené pásky cca 2X 30cm dlouhé . V porovnání s zářivkou na 220 je pokrok znát . Skutečný odběr sem ale neměřil to se přiznám .
Eko Farma
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2013 8:34 pm

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Eko Farma »

koupil jsem dve solarni svetla s pohybovym cidlem v lidlu za 999 nekdy v srpnu makali dobre ted delaj mrtviho brouka ani tuk

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek