Fenomen jmenem Roger

Nezařaditelné
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Roger »

To mas elektriku na 10 let od cezu :-)

Kdyz chces levne tak cotady http://www.vopgroup.cz/cs/bazar/?id_categ=3

Admin edit: Tema rozdeleno od puvodniho 2,24kWp Napajedla
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Frenky »

Rogere, zase brouk pytlík, já měl tu ec dáávno před sluníčkovou elektrárnou a řešil jsem jak nouzově připojit karavan k elektrice když není přípojka a baterka je vybitá. (cca zmiňovaných 5 let).
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Roger »

Ja jsem byl vsude 2x :-)) a pred 5 lety byly v letakach elektrocentraly tak za 5-10tis, nebo ne? Hlavne pred 5 lety byl boom zech solarnich. Ale to uz rekl jisty borec, ze setrime halire na rohlikach a pak vyplazneme 20000,- - v tvem pripade 60000 ... A pak resis solar abys usetril? Kolik jsi usetril?
mypower.cz píše:A jakoze baterka na ostrove je dead, ano, po 3 letem provozu a brutalnim zachazeni v prvnim roce (diky neznalosti) je uz mrtvo. Je ale nachystano milion dalsich baterek, NiCd, fungl nove olovo, o baterky strach skutecne nemam ;)
No jo ale kdyz bude konec sveta ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Malevil jsem cetl v mladi), kde budem brat baterky? A cim to privazet a odvazet, tohle je ono litani kolem toho a pokud vemu minimalni cenu casu ttreba 200,- za hodinu tak i kdybys mel ty baterky zadarmo, tak kolik jsi ve vysledku za kWh pri amortizaci 10 let?
Naposledy upravil(a) Roger dne úte lis 26, 2013 7:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Frenky »

Rogere zase jenom brouk pytlík :lol:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od mypower.cz »

To znamena ze Roger (protoze nema litani se zadnyma baterkama) tak doma jen sedi na prdeli a vsechno se kolem neho deje samo :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:No jo ale kdyz bude konec sveta ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Malevil jsem cetl v mladi), kde budem brat baterky? A cim to privazet a odvazet, tohle je ono litani kolem toho a pokud vemu minimalni cenu casu ttreba 200,- za hodinu tak i kdybys mel ty baterky zadarmo, tak kolik jsi ve vysledku za kWh pri amortizaci 10 let?
Nečtete ani Ň. Máte to tam napsané!!!
Román ukazuje, že situace, jež přinese úplnou změnu světa, nutí lidi k tomu, aby ho vybudovali po všech stránkách a od základů znova. Zamýšlí se nad věcmi, které jsou v současné společnosti běžné, ale pod novým zorným úhlem se stávají nepotřebnými nebo dokonce nebezpečnými.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Roger »

Nechapu, kde budes shanet baterky? Roman jsem cetl uz hodne davno a pamatuji si ho... Prave proto se te ptam... Ono jim totiz brzy dosla nafta do traktoru, vis? Ono to nylo i zfilmovane, kdysi jsem si to stahnul, ale nebavilo me to. Jinak v zaveru prileti na hrad/zamek vrtulnik a ... :-)

V pondeli jsem zahledl auto ktere spotrebuje za dobu sve zivotnosti paliva za 26,- korun (atomovy pohon s nizkoobohacenym materialem), ostatne me vzdy fascinovaly ty pristroje z filmu, kdy po 40 letech (po nacistech) se vrata oteviraji, po x tisici letech raketoplan nebo jiny mechanizmus startuje apod... :-) takovy nejaky vecny zdroj bych si pral a ne olovene ci li... baterky ...

---
Ano, veci se deji samy. Ustoupil jsem od veci, ktere se deji samy: nema to zadny valny smysl :-)

Frenky, jestli je tvym vrcholem opakovat vtip, ktery uz neni vtipem, tak gratuluji. Jaky smysl ma opakovatpejorativni vtipek 2x po sobe a 4x po nekom jinem, he? ;-) nedostatek vlastni invence?
Naposledy upravil(a) Roger dne úte lis 26, 2013 7:39 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Frenky »

opakovani je matka moudrosti Rogere
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:Nechapu, kde budes shanet baterky?


Je spousta veci, ktere dosud nechapete a hromada dalsich, ktere ani nikdy nepochopite. Ja jsem si jist, ze v pripade situace jako v odkazovanem romanu, zadne baterky potrebovat k nicemu nebudu, pokud nebudou sehnatelne, nebo snadno vyrobitelne a budu mit uplne jine starosti.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Roger »

Jasne, budem shanet vosk na svicky, ja to chapu.

Inu ted jsi mimodek potvrdil mou domnenku, ze solar <> nezavislost na systemu.

Pokud bude fungovat ten system viz post Autu na atomový pohon vystačí na 100 let ježdění palivo za 26 korun, tak to zase bude o necem jinem...

-----
Frenku, to je princip demagogie, opakovani lzi do zblbnuti :-)
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Frenky »

ale to je tva demagogie Rogere, zatim jsem tady nevyslovil ani jednu lez. Zatim co ty nam lzi predkladaz jak na bezicim pasu. Denne a bez obalu Rogere. Potvrdil jsi moji domnenku. Nikdy jsi nic nedelal a ani nebudes. Penize se ti asi narodily a budes nas tady na foru prudit a prudit. Potes nas a ukaz nam nejaky tvuj ale jen tvuj vytvor.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Roger »

Tvou sebejistotu bych chtel mit :-) ja vsak svet nevnimam jako cerny a bily, ackoliv se to tak muze zdat :-)

Nejsem chlubivy, i proto, ze zavist lidu je v teto republice vyssi, nez jinde. Sve vytvory si necham radeji pro sebe a uz jsem v utlumu frenku. Myslim, ze jsem leccos uz napsal a z toho to lze dovodit, makal jsem prvnich 10 let sveho produktivniho zivota a to me zajistilo dostatecne, ze jsem de facto "nezavisly na systemu" a mohu si jen hrat:-)

Naprosto nekritizuju snahu kohokoliv o cokoliv, naopak avsak ve vlaknu investice cist o konzumaci spotrebni predrazene elektrocentraly anebo kalkulovat investici ucelove...? To jsem nemohl nechat jen tak, a jestli nemam pravdu, tak jen do mne!
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Frenky »

nemas a porovnavas neporovnatelne. Mozna by jsi si mel najit jiny konicek nezli prudit tady. My si tady hrajeme aby nas to bavilo a hledame jak zit jinak. Ty hledas jen zaminku k hadkam. Proc si myslis ze mas pravdu jenom ty. Nechces se prihlasit na jina fora a nas nechat na pokoji. Prosim.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:Tvou sebejistotu bych chtel mit :-) ja vsak svet nevnimam jako cerny a bily, ackoliv se to tak muze zdat :-)

Nejsem chlubivy, i proto, ze zavist lidu je v teto republice vyssi, nez jinde. Sve vytvory si necham radeji pro sebe a uz jsem v utlumu frenku. Myslim, ze jsem leccos uz napsal a z toho to lze dovodit, makal jsem prvnich 10 let sveho produktivniho zivota a to me zajistilo dostatecne, ze jsem de facto "nezavisly na systemu" a mohu si jen hrat:-)

Naprosto nekritizuju snahu kohokoliv o cokoliv, naopak avsak ve vlaknu investice cist o konzumaci spotrebni predrazene elektrocentraly anebo kalkulovat investici ucelove...? To jsem nemohl nechat jen tak, a jestli nemam pravdu, tak jen do mne!
V pripade, ze zde nemate co predvest, tak vam davam jeste 10 tlachacich prispevku a pote letite z fora. Delam to velmi nerad, uz se to kdysi stalo, ale opravdu i z vice smeru se na me vali od ruznych uzivatelu ze zdejsiho fora ruznymi komunikacnimi kanaly prosby ohledne toho co s vami. Ja se jim (prominte mi to) nedivim. Proste delate svincik a zavadite blbou naladu a "mizerne klima". Nezlobte se na me. Rikate mohu si jen hrat, ale hrajete si tak, ze vysledek prudi lidi. Mozna to je dusledek vaseho zajisteni. Spousta veci vam diky tomu zrejme unika.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Frenky »

Roger píše:
Naprosto nekritizuju snahu kohokoliv o cokoliv, naopak avsak ve vlaknu investice cist o konzumaci spotrebni predrazene elektrocentraly anebo kalkulovat investici ucelove...? To jsem nemohl nechat jen tak, a jestli nemam pravdu, tak jen do mne!
jen tak mimochodem toto neni vlakno investice ale vlakno o adminove fve a pekne mu to tady zasirame samimi blbostmi
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od střídač »

mypower.cz píše:V pripade, ze zde nemate co predvest, tak vam davam jeste 10 tlachacich prispevku a pote letite z fora.
Nebuďme na Reger tak přísní. Berme to jako naši zkoušku odolnosti. Třeba to Roger v jeho osobním životě hodně pomáhá a tak si můžeme každý do notýsku uvést čárku za dobrý skutek.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od brin »

A tak Roger zde pouze uvedl svůj názor a napsal tolik příspěvků jen proto, že jsou tu lidé dostatečně hloupí. aby na to reagovali a durdili se, čímž pouze prokazují, že má pravdu. Kdybyste mu řekli, že má dobrý názor, ale že nesouhlasíte a svůj názor nezměníte a tím končíte diskusi, nic by se tu dál neřešilo.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Roger »

Frenky píše:
mypower.cz píše:
goodbie píše:jak to máte řešené z té centrály??230V z centrály a nějaká nabíječka???Já uvažuji že z té mojí vyhodím ten generátor a nahradím ho rovnou alternátorem 28V 65A a takto rovnou dobíjet baterie možná by to bylo efektivnější ??
http://www.axima.cz/katalog/produkt/axi ... 1404033502

12V/24V max 30A
Mám ještě jeden nápad. Filip má starou vojenskou EC 1kW, ale existovaly EC s alternátorem (nebo jestli to bylo dynamo nevím) Dělaly se 1kW a 3kW jmenovalo se to nabijecí soustrojí NS 1200 . Napětí to dávalo 24V stejnosměr.
Něco podobného jsem našel tady
http://www.armypoint.cz/elektrocentrala ... 0/d-91360/
elektrocentrala_ec_ab_1_p_30_01.JPG
Daval jsem tu odkaz na seznam techhle a levnejsich armadnich central ruznych parametru, no v zapalu mazacim jste ho vymazali...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:Daval jsem tu odkaz na seznam techhle a levnejsich armadnich central ruznych parametru, no v zapalu mazacim jste ho vymazali...
V zapalu zprehlednovacim.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Fenomen jmenem Roger

Příspěvek od Roger »

Problem je, ze lide misto faktu reaguji emocema... Zatemneni racia, ta emoce, vim o cem mluvim :-)
Howgh.