Volby MyPowerFlameWar 2013

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od rimi »

abrams píše: ale nutno říci že je študovaný ekonom
Ano, rozumim
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od dracekvo »

Nad babišem jsem taky přemýšlel. Jako jeden z mála lidí nejede stylem honem ukrást co se dá, firmu poslat do konkurzu a hurá na další kolo. Cosi buduje, dává lidem práci. To se mi na něm líbí. Ale nelíbí, se mi, že je namočenej do biopaliv. Z tohoto důvodu můj hlas nedostane.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2197
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od gupa »

Babiše já nemusím. Práci dává přes agenturu, takže když poněm chce někdo práci, musí podle všeho platit zato, že u něj pracuje. Navíc zkoupil a docela eliminoval živočišnou výrobu, má i rostlinou, vedle Fatry Napajedla a vůbec, stačí na tomto odkaze kliknout na rozevírací pole "Požadovaná společnost" a hned vidím jak to zaměstnávání uněj chodí přes agenturu.

Potom další věc, vykládá, že zemědělství jde na buben, to se mu to hodnotí, když má docela velký podíl na zemědělství jen u nás. Na takové jeho řeči opravdu lidi, které propustil a propustí opravdu nejsou zvědaví. Opravdu si myslím, že nemluví přímo a lidi jen oblbuje, když podle jednoduché progózy je to podle mne obyčejný kšeftař a prachy na ty své bilboardy už český národ podle mne zaplatil uzavřenými provozy. Jestli to zamýšlí tak dělat i se státní kasou, no tak to ne. Osobně si myslím, že hlas dám pirátům, protože jsou mladí, perspektivní (to je důležité) a dokážou diskutovat.

Názor že je můj hlas takto ztracen je blbost, protože je normální že se knim v případě úspěchu přifaří hodně přeběhlíků a ti jaksi doplní stav věci k uskutečnění jejich zajímavých myšlenek a práce kterou odvádí v politice také. Jestli jsou mi sympatičtí nebo ne nehraje roli, hlavní je volební program a ten se mi líbí.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od střídač »

Pro pořádek.
nejsem příznivec rudých bratrů, nakonec jsem s nimi měl dosti problémů a oni se mnou. Dokonce jsem měl údobí kdy jako jediné zaměstnáni pro mne byl závozník na lakatošu v lese.

Jen se dívám kolen sebe a seznávám jen dvě možnosti za použití Occamovy břitvy. Nevolit nebo rudí.

Jediné mé politické životní angažmá bylo členství asi půl roku u svobodných. Byl to můj nejhorší zážitek. Něco tak otřesného se nedá popsat. Lituji lidi jenž jim věří. Tlupa ametérů v tom nejhorším významu v kombinaci představ zneuznalé spásy. Přirovnal bych je k zeleným v politické oblasti.

Babišův jsem byl příznivec do okamžiku zveřejnění stanov. Vřele doporučuji k přečtení. Prostě každý se musí nějak spálit. Já to mám díky bohu za sebou.

Jak pozoruji diskusi, tak je zde nekonečno politických paniců. Výsledek těchto voleb překoná v tom špatném předešlý parlament.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od tomas »

Můj hlas je zelenej a není ztracenej:
http://www.youtube.com/watch?v=ppcuYt198gI ;)
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od redcrown »

Na Babise zatracene velkej pozor. To by nas mohlo mooooc mrzet. Chce delat velkou politiku, ale podle me je docela mimo. Staci vcerejsi duel s Nemcovou. Populisticky keci....

odeslano zeho Tapatalk
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od brumlaj »

střídač píše:Jak pozoruji diskusi, tak je zde nekonečno politických paniců. Výsledek těchto voleb překoná v tom špatném předešlý parlament.
Důležité je vyprat posrance mimo prdlament, ať zjistí ty kůrky u chleba. Všichni jsou tam moc dlouho. No a aspoň budou mít čas zpytovat svědomí a přemýšlet zda není lepší pracovat pro lidi, než pro mamon - a to ještě pro mamon lobbystů, nebo jejich zazaměstnavatelů.
Takže u mne to už několikáté volby vyhrávají panici. S nimi to není horší než bez nich. A naděje umírá poslední.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
martasbrno
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 28, 2013 10:15 am

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od martasbrno »

Pánové, zdravím vás.
Celé jsem si to přečetl a s mnohými souhlasím, vyjma levého směru. S komunisty to u nás bylo nepříjemné, nebojíme se morálky a spravedlnosti.

Naše východisko z dnešního marazmu vidíme v kombinaci TOP09 (viz výše popsaná uzda - tolik užitečná pro 90% českých politiků :!: ) + KDU (tolik chybějící morálka a spravedlnost pro všechny, kdo nemají intelekt, sílu a schopnosti se sami za sebe bít jinak než vhozením lístku do urny jednou za X let. :| ).

Ostatní strany jste postupně výše diskvalifikovali. Doporučuji totéž i voličům komančů a socanů - kriminálník lže jak když tiskne - a to nejdůležitější na závěr: Nedejte si zkazit chuť házením špíny a chamtivé černoprdelníky - Za ty Rubensovy obrazy a kterdálu sv. Víta si tak jako tak rohlíky nekoupíte, ať mají cenovku jakoukoliv ;-) :idea:

I na tomto optimálním řešení mi stále vadí sklon k vlezdoprdelezectví sovětské unie, či evropského svazu, či jak to chcete nazvat... Nic ale nemůže být ideální - a taky NEBUDE. Na to vemte jed - je to naše krev, bohužel. *cloud*

A když se to po volbách posere? Neztrácet hlavu a angažovat se doma v rodině výchovou dětí - k rozumným ideálům, aby se neztratili mezi těmi pitomci, nebo nešťastníky kterých je vždy dostatek. :(

Co vy na to?
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od redcrown »

Vychova deti naprosty souhas. Je to to posledni co muzeme delat. Bohuzel

odeslano zeho Tapatalk
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od brumlaj »

martasbrno píše:Naše východisko z dnešního marazmu vidíme ........ Co vy na to?
co my na to? nějak jsem nepochopil o kom je řeč, jestli náhodou nemám vlčí mhu. Ale jako názor v jednotném čísle beru ;-)
martasbrno píše: Za ty Rubensovy obrazy a kterdálu sv. Víta si tak jako tak rohlíky nekoupíte, ... Co vy na to?
Za ty ne, ale čteme noviny jak si čína kupuje zemědělskou půdu na ukrajině. Má snad někdo pocit, že jsme schopni při prodeji přeplatit zahraniční zájemce? http://www.novinky.cz/ekonomika/314008- ... orava.html
martasbrno píše: A když se to po volbách posere? Neztrácet hlavu a angažovat se doma v rodině výchovou dětí - k rozumným ideálům,.... Co vy na to?
No posere se to zřejmě ať vyhraje pravice, nebo levice pokud to bude ze stávajících prdlamentních stran. Bude to pokračovat do stejné ři.i jako doposud. Jediná šance je aby spytovali svědomí mimo prdlament. Jinak pro lidi nebudou makat, nemají důvod. A dětem raději neblbněte hlavu ideály, jinak budou v životě stejně frustrovaní jako my a nepohneme se z fleku ani v dalších generacích. Je třeba učit je kopat poblitiky do ři.i okovanou kanadou.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od Roger »

tomas píše:Můj hlas je zelenej a není ztracenej:
http://www.youtube.com/watch?v=ppcuYt198gI ;)
Dobry, ale nevim proc mi to asociuje "mozek zelenej" :-)
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od střídač »

Aby mně Frenky moc nepojebal, přesunu odpověď sem.

úroky
brumlaj píše: my ostatní ji dohromady zaplatíme v plné výši
No a to je ten hlavní problém.
V současnosti jedeme na dluh ve výši 100 miliard ročně a nezdá se, že by se to nějak v budoucnu změnilo. Zatím je prognóza do roku 2020, že se nic nezmění. Pokud bychom spláceli, museli bychom ušetřit 100miliard současných jež naše možnosti přesahují, alespoň 100miliard umořovat dluh a kolem 70 miliard splácet úroky. To je zhruba o jednu čtvrtinu měně něž v současnosti spotřebujeme a to po dobu asi 15 roků. Nezdá se mi, že by to bylo býť jen v myšlenkách reálné. Pro sebe jsem si to vyřešil, netrápím se skutečností jež neovlivním. Ještě víc budu usilovat o nenásilnou soběstačnost. Jak chodím kolem silnic vždy kouknu na stožár pouličního osvětlení a přemýšlím kdy tam budou vidět tvůrci dnešních světlých tržně kapitalistických svobodných zítřků.
brumlaj píše:No vidíš a děláš to, co by Němec NIKDY neudělal.
Předně vím , že pokud dám utržit sousedovi je naděje, že dá utržit i on mně. Jinak musím jít k vzdálenějšímu sousedovi. A tento proces se opakuje tak dlouho, až jsou sousedé vzdálení a navíc v Číně. Ano předávat profit Němcovi je špatný. Leč a to je podstatný, nemusím žadonit o ručník, jsem bez obav z nákazy ze záchodů a mnoho a mnoho jiného. Mé peníze jsou k mání za předem definovaných podmínek. To, že je splňují Němci není přece moje chyba. Jinak ano, škodí nám to. Prosím tě, obejdi veškeré příhraniční ubytovací kapacity a pořádně jim to vysvětli. Až se něco změní, dej to sem na vědomí, zkontroluji to při první příležitosti a Němeček k mé radosti setře. Moc bych mu to přál. Jako etanol jim prosím dej například odkaz zde http://www.aohostels.com/en/prag/?gclid ... 3godfXIAww to v Česku a http://www.aohostels.com/en/karlsruhe/? ... 3godfV0AUw v Německu, to jen pro pořádek aby se ta příhraniční pakáž snažila.

Na závěr: nevím jak z všeobecného znechucení a ekonomických následujících problémů. Vím jen jedno, žádný politik neumí, neuměl a nikdy umět nebude vytvořit prorůstová opatření, multiplikační efekty a podobné ekonomické peretuamobile. On umí jen jedno: velké skupině vzít, něco dost spotřebovat a jednotlivci, či skupině předat a to tak, že na všech úrovních.

Dívej se na pouliční osvětlení, jak je v těch světlech uvidíš, bude vidět na lepší časy.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od Frenky »

Frenky je spokojený, že diskuze probíhá i na jiné nežli politické platformě. Pokud se diskutuje tak je to fajn. Lidé se navzájem poslouchají, sdělí si své názory a o tom přeci fórum je.

:oops: :oops: :oops: Ale přeci jenom se těším až bude po volbách. :oops: :oops: :oops:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od goodbie »

no jo po vobách jen kdyby bylo koho volit. :( snad volby nebudou další průser v česku.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od Frenky »

budou to je jasný již teď. Jasný favorit není a budou se plácat samé koalice a antkoalice a peníze potečou proudem do kanálu na všechny strany (do všech možných a nemožných stran). :cry:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od goodbie »

no tak to teda nebudou lepší zítřky :?
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od brumlaj »

goodbie píše:jen kdyby bylo koho volit. :(
nezbývá, než si pamatovat jak kdo hlasoval a dle https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... wT0E#gid=0 vytřídit lháře. A POTOM si ze zbytku vybrat srdci nejbližší program.
goodbie píše:snad volby nebudou další průser v česku.
Budou, ale to je vývoj, lidé u nás se pod tlakem okolí stali individualisty a ještě dlouho bude trvat, než se opět jako naši pradědové zamyslí, že jáismus nahrává mocným.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od goodbie »

Tak volby fuč změna žádná,což se taky dalo čekat.napadá mi co bude naše další soběstačnost po solární elektřině aby jsme zde přežili??
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Bydliště: Kvasice

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od jose »

goodbie píše:co bude naše další soběstačnost po solární elektřině aby jsme zde přežili??
Potraviny. Zahrada. Studna.
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Volby MyPowerFlameWar 2013

Příspěvek od střídač »

Tak nám oživili koalici paní Mulerová, sedmi kulemi jak v Sarajevu dí Švejk, pročítaje tajmsy.

Ale kdepak pane Švějk těch koulí je tam čtrnáct to v Sarejevu nebylo, to se pletou.

Paní Mulerová to máte takhle:
socani se držej za koule navzájem a když si je pustěj, stejně jim ty koule upadnou,
radým bratrům jsme ufilki koule po sametu,
modří ptáci mají jen ptáka, ti koule nikdy neměli a nemaj,
topáci, to je jiná řeč, koule jak hrom, jen jsou jaksi degenerovaný, von ten kníže pán to schytal po předcích a to je paní Mulerová potíž, degenerovaný koule se nepočítaj.

Tak nám zbyly jen ty Babišovy koule paní Mulerová, a to jim povídám, to by bylo potěšení.
Daj si pokoj pane Švejk, jsem už na ty radovánky stará. Ale maj pravdu, nejprve to byly koule opoziční, následně toleranční, teď již ministersko finanční. Pokud budou premierské asi se nechám na stará kolena zlákat.

No vidíte paní Melerová sama se dopočítala. Dvě opoziční, dvě toleranční, dvě finanční a jedna půlka dvoukoule premierské. Jak pravím paní Melerová, sedum kulí jak v Sarajevu. Válka koaliční bude, na to nezapomínaj, jen aby nám ty mouchy neposraly mocnáře, eh presidenta.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek