3,96kWp Brno

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Pavel111 píše:Fazole-agituješ tu jako dealer Fosty.Myslím si obecně,že velké rozdíly mezi distributory energie nejsou.Je to vše záměrně tak neprůhledné,je to jedna pakáž.Sám mám smlouvu s Centropolem,ale nikomu bych toto rozhodně nedoporučoval potažmo nevnucoval.Byli tu u nás a více lidí ukecali,ale vyplatí se to jen těm,co mají vyšší odběr,jako např.já.Normální domácnosti díky vyššímu paušálu moc neušetří.Nějakým dvanácti uspořeným stovkám jen tak(u Fosty),na to můj selský rozum nevěří.Ani u Centropolu nemám "slevu zadarmo" :uh: přestože se chlubí garancí nejnižší ceny SILOVÉ elektriky na trhu.Souhlasím s Abramsem,je také můj sen je všechny poslat do pihele,ale zatím je to trochu finanční luxus.Přesto také doufám,že jednoho krásného dne budu moci přeštípnout kabel od nich do baráku. ::rolleyes:: Myslím,že stačí ještě chvíli počkat,až technologie FVE včetně zpracování na upotřebitelný formát(230V,50Hz)bude aspoň trošku spolehlivější a účinnější a pak se i já velmi rád připojím do obce ostrovníků!
Zdravím ,

je to tu sice trochu OT , ale patří to k věci .
Distributoři el. jsou v mnohém podobní benzínkám - pevně stanovené daně alias regulovaná složka + cena komodyty na trhu + v poměru k tomu relativně malá marže . Jenže disributoři el. nemůžou ošulovat pančovanou el. jako čerpadláři , takže rozdíly jsou tím pádem marginální . Jak píše Pavel111 , jen obkecávaj , zamlžujou a případně přešibovávají čísla :hell: .
Pávě u malých společností lze očekávat vyšší ceny kvůli poměru zisků a nákladů ... .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od tomas »

Fazole píše:Dobrý den, elektřina od firmy Fosta a.s., Břeclav je výrazně levnější oproti jiným společnostem z jednoho prostého důvodu.
Tato firma už několik let neúčtuje "stálý měsíční poplatek, který činí 50 Kč bez DPH", tj. 12 x 50 = 600 Kč bez DPH. Proto je vždy tak velký rozdíl v ceně oproti jiným společnostem. Žádná jiná společnost na trhu nemá 0,0 Kč za stálou měsíční platbu.
Firma má vlastní elektrárnu, neplatí reklamní kampaně a podomní prodejce a proto si toto může dovolit. Elektřina od Fosty je výhodná i pro panelákové byty, protože je tam vždy úspora na stálé měsíční platbě.
Fosfa má také výjimku na nebezpečnou dopravu fosforu (nemusí dodržovat některé bezpečnostní standardy) a na tomto ohrožování občanů se dá také dost ušetřit. Podobnost s jadernou energetikou čistě náhodná.
A ty jejich "ekologické" takzvané "bezfosfátové" výrobky nejsou asi moc bezfosfátové, když mají výjimku na neplnění bezpečnostních standardů na nebezpečnou přepravu fosforu.

http://ekonomika.idnes.cz/antonin-prach ... nomika_mlb
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od rob.brno »

Jistě, cíl mám všichni stejný, odstřihnout se od DS. Ale zatím není za DS adekvátní ekonomická náhrada pro RD. Až to někdo vyřeší, samozřejmě že budu "stát ve frontě" na jeho řešení.
Nedělám si vůbec iluze o tom, že by některý s prodejců EE měl na mysli mojí kapsu(všichni myslí jen na tu svoji) a je to tak přirozené. A ani Fosfa není jinná, ale faktem je, že neúčtuje žádný poplatek za "jistič" a proto je tak levná, každým rokem si říkám jestli to už zruší. Je to jen tahák pro nábor klientů. Všichni prodejci různým způsobem mlží i Fosfa, že prodává ekologickou EE je samozřejmě nesmysl, protože elektrony tečou cestou "nejmenšího odporu" a tedy nelze zajistit, aby k zákazníkům tekly jen ty z OZE a ne z Temelina. Ze všech těch prodejců mají Fosfa i AM ještě relativně dobré smluvní podmínky - smlouva na dobu určitou.

To že v Abramsově případu by přechod k Fosfě znamenal cca 1200kč úsporu je fakt. Ovšem ani já tomu nevěřím, nemusím, vím to, mám to na několika odběrných místech vyzkoušeno. Při přechodu od Eonu k Fosfě spadly roční platby o cca těch 1000kč.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... to mi rozum fakt nebere :sm1: ... záhada , před týdnem sem zkusil zapnout měnič jen tak na prázdno (bez jakékoli zátěže) kolik že vlastně žere na volnoběh - lítalo to kolem 1A :shock: to samý ukazoval PowerLog i nově instalovaný battery monitor od victrona :shock: ... co to Je ? Před rokem žral cca 0,6A :? . Včerá sem test udělal znovu a von najednou žral 1,4A :eek2: :uh: - sem jej sundal , otevřel , ale nic očividně vadnýho nenašel :dontknow: tak pořádně vymetl prach , složil , pověsil a najednou žere opět 0,6A ... :sm1: ... nechápu :dontknow: ... že by ten prach ?

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od gupa »

Jojo, čínaměnič je jak elektronkový rádio, při ladění klepat z různých stran..
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

gupa píše:Jojo, čínaměnič je jak elektronkový rádio, při ladění klepat z různých stran..
Zdravím ,

... a není toto projev jedinečné osobnosti přístroje ? :lol:

Zase z druhé stránky , 6kW sínus měnič za 24kKč kterej za rok povozu přeměnil 2,7MWh , to není vůbec špatný , ba skvělý :yes: bude-li jej stačit jednou či dvakrát do roka pořádně vyprášit , tak nemá chybu :celebrate4: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od kodl69 »

8kW powerjack mi žere 1,7A od začátku, možná vylepšit tlumivky a nebo konečně dobudovat domácnost na 48v....
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

tak dnes byla překonána číslovka 20 :D dnešní záchyt mám 20,2kWh , nebo-li 5,1kWh/1kWp :celebrate1: dokonce zbylo i pár kilo pro bojler :yes: to bylo sprchování :mrgreen: .

Jak se chystáte na zítřejší výpadek ?

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
RadekS
Příspěvky: 105
Registrován: čtv bře 19, 2015 6:41 pm
Bydliště: Jizni Cechy

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od RadekS »

Ahoj všem,

Dnes v Čechách také krásně,leč nemám úplně vyřešené přebytky- takže jenom 9,6 kWh.Kolegům z práce jsem už na zítřek vyloupal vnitřky starých disket-tak snad přes to něco uvidíme.
480Wp Mono+EP3215+40Ah LiFePO4@12V, 12x300Wp SHUTTEN Poly+12x amorf Avancis 125Wp+Axpert MKS 4kW+ 8kW LiFePO4@48V
djpeto
Příspěvky: 121
Registrován: čtv lis 14, 2013 1:15 am
Bydliště: vysoka pri morave

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od djpeto »

abrams píše:Zdravím ,

tak dnes byla překonána číslovka 20 :D dnešní záchyt mám 20,2kWh , nebo-li 5,1kWh/1kWp :celebrate1: dokonce zbylo i pár kilo pro bojler :yes: to bylo sprchování :mrgreen: .

Jak se chystáte na zítřejší výpadek ?

Elektronům zdar *sun*
Ahoj abrams,

aky si mal vcera peak vykonu z panelov? Na slovensku mi na 3,45kWp skace vykon cez 4kW. Dik
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

včerá 0,777kW/1kWp (3,078kW) - celý den bez mráčků = nepřetržitý výkon :D .
Předevčírem 0,997kW/1kWp (3,949kW) - honily se mraky :) . A to mám jěště část panelů v zimní poloze :mrgreen: .

Dosavadní rekord je 1,237kW/1kWp (4,898kW) z října 2014 :yes: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

v pátek (10.04.2015) se opět pohla letošní rekordní denní laťka na 5,884kWh/1kWp :celebrate1: .

Už konečně dorazil multiměřák od číňana , alijas BMV za 9-stovek ;) , pošťák něchtěl výpalné pro stát - což potěší :lol: .
BMM001.JPG
Po několikanásobném luštění návodu se mi úsměv roztáhl ještě víc :D :
1) plně seřiditelný voltmetr - jak nula , tak i v maximu - ukazuje velice přesně (porovnával sem s nejlepším multimetrem co mám ;) )
2) plně seřiditelný ampérmetr - jak v nule , tak i v maximu :arrow: lze jej přizpůsobit téměř k jakémukoli bočníku :yes: ... akorát v domácích podmínkách de težko docílit stabilního proudu 200A ke kalibraci dle návodu :? - ale s tím si ještě pohraju :mrgreen:
No , teď budou jen vlastnosti které nemá ani BMV700 :mrgreen: :
3) kapacita aku se nastavuje s přesností na 0,1Ah - BMV jen celé Ah
4) díky dvěma displejům zobrazuje dvě vybrané hodnoty současně - BMV jen jeden údaj
5) lze upravovat čítadlo Ah v aku , což se mi moc líbí :yes:
6) při 100% SOC zobrazuje 240Ah - BMV při 100% SOC zobrazí 0,0Ah :hell:
7) pro snížení vlastní spotřeby se dá diplej vypnout - úplně ;) .

Uvidím jak se bude chovat v provozu , ale zatím vypadá velice dobře :yes: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od brin »

Pošťák nic nechtěl, protože se to pro urychlení procesu teď řeší zvlášť. Za čas vám přijde taková nenápadná obálka od zastupující dopravní společnosti obsahující fakturu s dobou splatnosti během 3 dní a naúčtovaným poplatkem cca 200 kč za zastupování. Príma ne?
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od hurvayz »

abrams píše:Zdravím ,

v pátek (10.04.2015) se opět pohla letošní rekordní denní laťka na 5,884kWh/1kWp :celebrate1: .

Už konečně dorazil multiměřák od číňana , alijas BMV za 9-stovek ;) , pošťák něchtěl výpalné pro stát - což potěší :lol: .
Příloha BMM001.JPG je dlouhodobě nedostupná.
Po několikanásobném luštění návodu se mi úsměv roztáhl ještě víc :D :
1) plně seřiditelný voltmetr - jak nula , tak i v maximu - ukazuje velice přesně (porovnával sem s nejlepším multimetrem co mám ;) )
2) plně seřiditelný ampérmetr - jak v nule , tak i v maximu :arrow: lze jej přizpůsobit téměř k jakémukoli bočníku :yes: ... akorát v domácích podmínkách de težko docílit stabilního proudu 200A ke kalibraci dle návodu :? - ale s tím si ještě pohraju :mrgreen:
No , teď budou jen vlastnosti které nemá ani BMV700 :mrgreen: :
3) kapacita aku se nastavuje s přesností na 0,1Ah - BMV jen celé Ah
4) díky dvěma displejům zobrazuje dvě vybrané hodnoty současně - BMV jen jeden údaj
5) lze upravovat čítadlo Ah v aku , což se mi moc líbí :yes:
6) při 100% SOC zobrazuje 240Ah - BMV při 100% SOC zobrazí 0,0Ah :hell:
7) pro snížení vlastní spotřeby se dá diplej vypnout - úplně ;) .

Uvidím jak se bude chovat v provozu , ale zatím vypadá velice dobře :yes: .

Elektronům zdar *sun*
Čau nejsi sám...
Akorát mě se nedaří Ametr zkalibrovat. :(
Je velmi nepřesný, když ho naladím v nabíjecím režimu tak discharge je uplně bokem.
Zkoušel jsem i +15mV +100A ,-15mV -100A a rozchází se.
Škoda no
Přílohy
20150412_163755.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2700
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od kybos »

abrams píše: Už konečně dorazil multiměřák od číňana , alijas BMV za 9-stovek
Na první pohled pěkně kompaktní mašinka. Nebylo by možno zveřejnit odkaz?
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od dedo »

Akorát mě se nedaří Ametr zkalibrovat.
Toto bol aj môj problém, písal som o tom v ktoromsi vlákne dávnejšie. Po troch mesiacoch pokusov som to vzdal. :wall:
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od hurvayz »

dedo píše:
Akorát mě se nedaří Ametr zkalibrovat.
Toto bol aj môj problém, písal som o tom v ktoromsi vlákne dávnejšie. Po troch mesiacoch pokusov som to vzdal. :wall:
Kua tri mesice ..to jsi mel dobré nervy..
ja po dvou dnech zjistil ze to proste nepude. Nene..
zjistuji to pořád, prostě co kus to originál.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

koupil sem jej tu : http://www.ebay.co.uk/itm/DC-0-120V-0-2 ... 2a35b953a1 .

... tři měsíce laborování bez kýženého úspěchu ? Hmmmm , to se budu muset pořádně podívat na boty - jestli sem zase nešláp do hov*a :eek2: . No uvidíme ... docela ste mi zmařili iluze že by se mohl srovnávat s PowerLogem :? .

Kdyžtak zkusím nejednou úspěšně osvědčenou metodu "házení" všemožných součástek dokud něco nezabere :mrgreen: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od dedo »

V mojom prípade to bol exemplár nelineárneho ampérmetra. Relatívne presne dokázal zobraziť nulu & nejakú maximálnu hodnotu, ktorú som nastavil. Všetko medzi tým bol podvod :wood: :D
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od hurvayz »

:) V tom případě aspoň že nula byla ok.
Vedel si že nic nikama neteče..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek