Prodam elektricke kolo - street legal / 1900W

Archiv ukončených inzerátů
Matess
Příspěvky: 1515
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Prodam elektricke kolo - street legal / 1900W

Příspěvek od Matess »

Jedna se o horske elektricke kolo vlastni vyroby.
Vykon motoru realne dosahuje az na 1900W, ale je mozne prepnout to do legalniho modu s prislapem.
Motor je v naboji zadniho kola a jedna se o magic pie1 - primy bezprevodovy 3f.
Baterie SLA 60V/14Ah (ano 840Wh na kole)
Maximalni mnou dosazena rychlost byla pri plnem nabiti cca 68km/h.
Ridici jednotka je cejchovana na 1000W - 60V / 34Ap, ale zmeril jsem, ze pres 30A do toho motoru nejde.
Na ridici jednotce je mozne omezit rychlost na cca 48km/h - doporucuji je to i tak dost.
Na kole se nachazi taky jednotka speedict mercury, ke ktere se da pripojit telefon pres BT, kde potom clovek vidi napeti baterie, rychlost, spotrebu, pouzite Ah atp... Soucasne se tam prepina mod ve kterem kolo pojede (nemam jeste zapojeno)
Soucasti kola je i nabijecka, ktera cele kolo nabije za cca 3-4h. Cili staci kdekoliv zastavit a pripojit se do elektriky.

Ja jsem na tom najel asi 2000km... nyni zvazuji neco silnejsiho :)

Kolo jsem k tomuto ucelu koupil nove a par dilu musel samozrejme vymenit, protoze to nebylo uplne vhodne (kvalitni zadni rafek, silnicni plaste, vyztuzeny zadni plast, lepsi sedlo, brasny na veci, svetla, ucinejsi brzdy, brzdove packy co odpoji motor a spusti rekuperaci, otocny plyn na riditka, pas senzor, opravdu masivni stojan :-) )

Samotne kolo stalo 4500Kč, ale dalsi 3000Kč jsem do nej strcil.

Motor 4000Kč
Ridici jednotka 1500Kč
baterie 3500Kč
Nabijecka 1500Kč
speedict mercury 2500Kč

Samozrejme jeste bylo potreba nechat vyrobit nejake veci na zakazku (drzak baterie do stredu ramu, neco malo na pridelani plastoveho kufru na zadni nosic, taky nejake ty draty, propojky, jistic... proste drobnosti)

Dojezd...

Tohle je hodne zajimave :) Ja sam vazim asi 80kg, kolo taky vazi cca 50kg. Neni to malo, ale da se to...

pres speedict jsem meril spotrebu... tempomat je k tomu fakt dobry :-)
20km/h - 100W
25km/h - 180W
30km/h - 360W
40km/h - 850W
50km/h - 1400W

Baterie jsou 10x 12V 7Ah, stavel jsem to z SLA, protoze to cele stalo dost penez a ja proste na lepsi nemel. Nicmene baterky se daji vymenit za LiFePO4 12V 7,5Ah http://goo.gl/lwpsb8, hmotnost kola potom vyrazne klesne a zvedne se i dojezd. Bylo to pro tyto baterky presne pocitane...

olovene baterky maji tu vlastnost ze cim vic z nich cloveka taha, tak tim mensi kapacitu maji. Kdyz jezdim porad na maximum - proste takove velmi rychle mestske priblizovadlo, tak najedu jen neco okolo 15km az 18km a je po baterkach.

pokud jedu 30km/h, tak neni problem ujet neco okolo 40km

Kdyz jsem jel 20km/h s normalnim cyklistou, tak jsem ujel 65km a baterky byly jeste vcelku dobre a verim tomu ze 80km by nebyl problem.

Pokud si clovek nastavi legalni mod s prislapem, tak bych tipnul ze 100km by nemel byt problem.

Hodim sem nejake foto akorat me mrzi, ale nemam zde zadne od posledniho upgradu (ten rezavy drzak na baterie byl obrouseny a nastrikany na cernou a zadni krabice na baterie s nabijecku tez)

Obrázek

Obrázek

pokud by nekdo chtel, tak tady je 400MB video z jizdy. Upozornuji jen ze je to natacene na Sony ericson arc s a ze video je natacene na vysku (btw to rachoceni co je tam slyset neni kolem... to jsou klice ve stejne brasne jako telefon :-) )

http://82.99.187.38:8080/kolo/MOV_0017.mp4
ono se to na tom videu nezda byt moc rychle, ale kdyz clovek pri rozjezdu jeste prislapne, tak je z krizovatky driv nez ostatni autem :) Vsimnete si ze aut me tam moc nepredjelo :)

vice fotek je zde (v originalni velikosti)
http://82.99.187.38:8080/kolo/


Celkem me to kolo stalo cca 22000Kč... baterky uz nebudou jako nove to je jasne, jinak je to cele v pohode.

Pokud mate zajem, tak nabidnete cenu a treba se dohodneme

Matess
Matess
Příspěvky: 1515
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Prodam elektricke kolo - street legal / 1900W

Příspěvek od Matess »

Dnes jsem udelal aktualni fotky...

Obrázek
Obrázek

nove fotky komplet zde
http://82.99.187.38:8080/kolo/new/

Co se tyka ceny... to ze me to 22000 stalo neznamena ze za to tolik chci...

rekneme, ze pokud si z toho necham speedict, tak si predstavuji cenu okolo 16000,-
Matess
Příspěvky: 1515
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Prodam elektricke kolo - street legal / 1900W

Příspěvek od Matess »

15000?
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodam elektricke kolo - street legal / 1900W

Příspěvek od LIX »

Keby som si niečo podobné nestaval hneď to beriem, vyzerá to dobre a cenu by som v žiadnom prípade nespúšťal. ;) :D
Matess
Příspěvky: 1515
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Prodam elektricke kolo - street legal / 1900W

Příspěvek od Matess »

je fakt ze s tim bylo opravdu hodne prace a nicmoc outdate tak neni... krom baterek... ale proto taky ta cena a nechci 20000
Matess
Příspěvky: 1515
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Prodam elektricke kolo - street legal / 1900W

Příspěvek od Matess »

prodano za 12000... stehuju se a nemam to kam dat... muselo pryc.