Chránička odolná UV

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Chránička odolná UV

Příspěvek od Pavel.Z. »

Ahojte chcem sa vás opýtať aké inštalačné trubky (ohybné, neohybné) používate ktoré sú UV odolné. Potrebujem natiahnúť solar káble zo strechy a samozrejme ich chcem dať do chráničky. Len neviem akú chráničku mám použiť, pretože akosi v mojom okolí neviem natrafiť na UV odloné. Vďaka za každú radu ;-)
casiomk
Příspěvky: 65
Registrován: ned bře 10, 2013 9:34 pm
Bydliště: slovakia

Re: Chránička odolná UV

Příspěvek od casiomk »

ja som kupoval MONOFLEX 320 N PP je urcena aj na vonkajsiu montaz
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: Chránička odolná UV

Příspěvek od Pavel.Z. »

Vďaka už som ju kúpil.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Chránička odolná UV

Příspěvek od Roger »

Je cerna? Proc to na strechu nedelaji v bile, aby se to tak nehralo?
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: Chránička odolná UV

Příspěvek od Pavel.Z. »

Tú čo mi poradil casiomk je tuším čierna. Ale ja som kúpil šedú pre vonkajšie použitie. Cena bola trošíčku vyhšia než obyčajné tak snáď niečo vydrží. Keď nie tak ju vymením. Inak aj samotné Solar káble sú čierne a tie určito vydržia aj bez chráničky klimatické podmienky, takaže na tej čiernej možno niečo bude :-).
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Chránička odolná UV

Příspěvek od Roger »

Noma jen ze si senzoricky numim porovnat, kolik a zda pridal soudruh pri vyrobe antiUV latek, ale porovnat si studenou stribrnou ci bilou versus cenou barvu na slunci umim. A je to urcite desitky stupnu rozdilu, na te cerne barve at je to cokoliv i treba tablet, nejde udrzet ruku a bila je chladna jako okolni vzduch :1)

Takze se fakt casto divim proc je tolik venkovnich veci cernych vzdyt prece to neni nativni barva toho plastu anebo ano? Myslim ze nativni barva je takova sediva svetle sediva jako jsou treba odpadni trubky pro vnitrni instalace

Ty do zeme kgn oadni trubky jsou oranzove ale ta barva z nich sleze na uv zareni po x letech vyzkouseno.
wmarkw
Příspěvky: 26
Registrován: úte čer 19, 2012 6:48 pm

Re: Chránička odolná UV

Příspěvek od wmarkw »

kolik stála ta šedá?

nestačilo by použít zahradní hadici?
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: Chránička odolná UV

Příspěvek od Pavel.Z. »

Cena tej šedej bola tuším okolo 0,90Eura za meter. Priemer 25 mm. Rozmýšlal som aj nad tou záhradnou hadicou ale veľmi som si ju nevedel predstaviť pripenenú na omietke.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Chránička odolná UV

Příspěvek od Roger »

No to je masakr, kupuju za 7,90 kc bez dph za metr (DN40, vnitrni prumer 32mm - odpovida presne dimenzi 5/4" zahradni hadice. Chranicku DN90 jsem pouzival misto drenaze, resp, prepadu ze studny). Je
Ikoz to ma vnejsi prumer 40 tak by to pasovalo i do hrdla potrubi HT a ve spadu i tesnilo :-)

Pravda minuly tyden jsem potreboval rychle par metru navic a nestacil jsem se divit, za 6 metru dn40 (mensi se pry nedela?) v obi skoro 200,- Kc tedy 3x drazsi nez ve specialce.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek