Solax X3 hybrid 4g a baterie triple 11,6 - nastavení baterie

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Uživatelský avatar
bob143
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 14, 2024 3:19 pm
Lokalita: Opava
Kapacita baterie [kWh]: 11,6

Solax X3 hybrid 4g a baterie triple 11,6 - nastavení baterie

Příspěvek od bob143 »

Dobrý den,

poradí někdo jak a hlavně kde nastavit v mobilní aplikaci baterie na střídači Solax X3 hybrid 4g 10kW. Potřebuji hlavně v zimních měsících, aby jsem si baterii nenechal klesnout pod kritickou mez. Našel jsem v apce záložku WorkMode a celý ro jedu na nastavení SelfUse. V zimě toho svitu neí moc a proto potřebuji změnit režim baterie. Včera mi klesla na 11% a proto jsem jí nechal v záložce Manual_x1g4 dobít přes funkci ForcedCharge a nabil baterii na 100%. Pak jsem dal funkci StopChrgDischrg s tím, že baterie zůstane nabitá a nebude se nic dít. Ráno jsem měl v nastavení aniž bych to měnil režim SelfUse a baterie byla po noci vybitá. Proto jsem to opět nabil přes ForcedCharge ze sítě na 100% dal zase StopChrgDischrg a sleduji to přes den. Baterie se nejen vybíjí do spotřeby domu, ale posílá energii do sítě. Nevím proč tomu tak je. Myslel jsem že funkce Stop zastaví vybíjení a nabíjení baterie. Nebo mám nechat trvale nabíjení ForcedCharge??

Dále bych se chtěl zeptat, jestli se dá omezit vybíjení baterie v % např, že si nastavím že mi to v zimních měsících nepůjde po 40% , 30% a podobně.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek