Vadný MPPT na hybridu ?

Diskuze o regulátorech EP Solar
Uživatelský avatar
Uiba
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 24, 2024 9:35 pm
Lokalita: české budějovice
Systémové napětí: 24V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Vadný MPPT na hybridu ?

Příspěvek od Uiba »

Zdravím všechny,

po 2 letech a 3 týdnech užívání se mi rozsvítila na UP3000-M3322 (EPsolar 24V/2400W/30A) chyba CFA (Communication faulth alarm) a blika ikona PV..

Display říká, že PV má 0V, není připojeno (přitom je), dále říká, že BAT má 0V, není připojeno (přitom je), ale střídač vesele střídá a zařízení jede (bez 24V to celé zhasne).

Tak jsem odpojil všechny sady baterek, nechal jsem připojenou jen jednu (měkký zdroj) v danou chvíli nabitou, zátěž okolo 100W a čekal na sluníčko. To opravdu přišlo a naměřil jsem 33V na baterce, tak jsem to hned vypnul, abych si neoddelal i baterky. Odpojil jsem PV a změřil na PV svorkách zařízení napětí baterie. Tak jsem naložil na zátěži a měřil na svorkách PV. Napětí opravdu kopírovalo napětí BAT. Jako laikovi se mi jeví, že je MPPT regulátor proraženej. Nechal jsem to odstát, vychladnout, bez napětí 24V. Bez vlivu. Po zapnutí vůbec nezobrazí hodnotu napětí baterie, rovnou začne blikat chyba CFA. Panely k tomu už radši nepřipojuji. Když jsem zvýšil odběr na měkkým zdroji, tak mi po chvíli začala problikávat CFA chyba a kod chyby pro nízké napětí, takže velikost napětí na BAT to zná, i když to nezobrazí.

Psal jsem na Neosolar.cz , sjou uvedený jako český zástupce Epeveru, ale tam mi rovnou řekli, že neopravují, pouze vyměnují. No a já to mám 3 týdny po záruce, takže na výměnu to nebude..

Máte někdo zkušenost s výměnou MPPT modulu, nebo s podobnou závadou, případně vidíte to jinak, než já ??

Děkuji za nápady

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek