OZ Charge - OC-SR30

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

OZ Charge - OC-SR30

Příspěvek od mypower.cz »

Obrázek

Vysledoval jsem vlastnost meho regulatoru a mam za to ze by to mozna slo resit lepe (kdybych byl konstrukterem solarnich regulatoru).

Na grafu uprostred na FV1 (cervena vetev) jsem dneska rano 300W cerpadlem pres 600W stridac napoustel 120L becku. Vsimam si na grafu ze se regulator chova tak, ze nepozna ze na baterce je odber (logicky .. nema jak) a az na zaklade toho ze se snizi napeti na baterce, tak zvedne proud (coz hadam podle toho ze se napeti na panelech srovna s napetim na baterkach protoze regulator zacne casteji spinat, tedy dobijet) a az pote je cerpadlo krmeno zaroven proudem z panelu v kombinaci s proudem z baterky..

To znamena ze baterka je chvilku zatizena "sama" a az pak se do spotreby prida panel. :?: Co myslite, nebylo by lepsi kdyby to regulator rozpoznal a krmil cerpadlo z prebytku prioritne? Tohle se tu myslim ale uz objevilo jako funkce nejakeho inteligentnejsiho regulatoru...
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: OZ Charge - OC-SR30

Příspěvek od drama »

Lepší regulátory toto samozřejmě umí. Např. můj Morningstar MPPT 60 automaticky přepíná z módu Absorbtion či Float na maximální výkon (režim MPPT) naprosto okamžitě co se objeví zátěž. Včera jsem se na to zrovna koukal při sekání trávy na FV. Při poledním oslunění jela 900W sekačka prakticky ze 100% z výkonu panelů. S každým vypnutím se regulátor vrátil k Float režimu s každým zapnutím k MPPT režimu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: OZ Charge - OC-SR30

Příspěvek od mypower.cz »

ty morningstary se mi zacinaji libit cim dal vic. Uz asi tusim co bude muj dalsi regulator. :idea:
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: OZ Charge - OC-SR30

Příspěvek od avatar »

No me ten muj MorningStar tristar MPPT 60 mi doporučil kamarad a přímo mi ho poslal abych prej nekoupil nejakou mrdku (doslova). že prej mi na to moje hrani vystaci dalšich 10 let ))). Ze prej je davaji i do velkych elektraren treba 10 kusu spojenych přes bridge

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek