UNI-T UT673PV

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 529
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

UNI-T UT673PV

Příspěvek od stano22 »

kodl69
Příspěvky: 7511
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: UNI-T UT673PV

Příspěvek od kodl69 »

zajímavý, ani jsem netušil, že něco takovýho existuje za tuhle cenu... Pokud budeš řešit nějaký bazarový panely nebo servis starších FVE, tak by se to mohlo rentovat, ale jinak asi ne... Uvažoval jsem o tom, že něco podobnýho spáchám s arduinem, pár odporama a výkonovejma mosfetama, ale tohle je hotový a v podstatě za pár korun. Jestli to koupíš, jistě bude zájem dost často zájem od zapůjčení od členů fóra.
Co mi u tohoto krámku chybí, tak měření intenzity světla, abys měl porovnání v různý dny a při růzmným oslunění, ne že "včera jsem to naměřil takhle, ale dnes to dává o dost míň".
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Mex
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: UNI-T UT673PV

Příspěvek od Mex »

Docela mě to zaujalo a asi si udělám radost.

K tomu měření světla: bylo by to asi dost orientační, protože citlivost na vlnové délky by u panelů a toho čidla, co by tam bylo, byla asi dost jiná.
Já teď mám shodou okolností půjčený profi měřák osvitu, kalibrovaný podle etalonu s certifikátem Fraunhoferova institutu. Ale ten byl hodně dlouhý prachy. U něho se asi dá spolehnou na to, že bude respektovat normalizované spektrum.
To by ale asi u nějakého levného čidla v měřáku za tisícovku zřejmě tak nebylo.
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 529
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: UNI-T UT673PV

Příspěvek od stano22 »

kodl69: Najlacnejsie je asi mat so sobou nejaky maly "referencny" panel.

Mne to pride zaujimave, ak niekam idem na servis. Viem si relativne rychlo zistit, ci su panely ako tak cajk. Ak sa teda da dostat ku konektorom a ta vec aspon plusminus meria, co vyrobca tvrdi.
rva
Příspěvky: 3832
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: UNI-T UT673PV

Příspěvek od rva »

Pěkná hračka. Dávám si to na Ali do oblíbených.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS