Up-date karavanoveho systemu

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Fpsoos
Příspěvky: 31
Registrován: stř úno 05, 2020 8:02 pm
Lokalita: Banska Bystrica
Bydliště: Banska Bystrica

Up-date karavanoveho systemu

Příspěvek od Fpsoos »

Ahojte,
Nejake temy som si prešiel, ale zda sa mi to specificka otazka a tak to skusim hodit ako novu temu.
Kupil som karavan (prives), na ktorom je malicky 35Wpanel a vo vnutri PWM a 64Ah olovena bateria, ktora sa pouziva primarne na pohon movera a samostatny 12V svetelny okruh (3 lampicky - max 30W), karavan bol takmer vylucne v kempoch a tak nebolo potrebne nic viac. Ja by som vsak rád bol trochu viac nezavisly, aby som vedel ostat zopar dni aj na divoko. Po premerani moznosti som si premyslel takuto zostavu: 2x 175W Victron panely, 100/30 Victron (ten mam davnejsie, tak by som ho vyuzil), a LiFePo (kvoli váhe, niekde v rozmedzi 120-200Ah), a tiez nejaky menic. Mover ostane v pouziti, aj ziarovky, prida sa nabijanie elektroniky (notebook, mobily, kamery, powerbanky), zriedkavo nejaký maly spotrebic.
Nejake poznamky a rady k mojmu rozhodovaniu? Panely su jasne, regulator tiez, teda to co hladam je bateria? Aku kapacitu a ako si vybrat z tej zaplavy ponuk na nete? A tiez aky menic - Victron pheonix 12/800W? Alebo nieco silnejsie? Dakujem pekne.
Fpsoos
Příspěvky: 31
Registrován: stř úno 05, 2020 8:02 pm
Lokalita: Banska Bystrica
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Up-date karavanoveho systemu

Příspěvek od Fpsoos »

Ospravedlnujem sa napisal som to do zlej rubriky, patri to do mobilnych elektrarni, neviem ako to zmazat odtialto.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek