Elektřina pro rodinný dům

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
guzo22
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 16, 2011 7:10 am

Elektřina pro rodinný dům

Příspěvek od guzo22 »

Dobrý den
Chtěl bych Vás požádat o radu ohledně elektrické energie pro rodinný dům. Má situace je taková, že mi kolem pozemku sice vede elektrická sít ale nemohu se na ní připojit protože PRY není dostatečně silná. Na vodu a plyn připojení by neměl být problém. Chtěl bych se Vás tady zeptat jaké jsou alternativní možnosti pro výrobu elektrické energie. Jedná se mi o všeobecný nějaký výčet možnosti +- kolik to tak stojí. Jediné co vím je, že větrnou energii určitě využit nemůžu, protože je to celkem bezvětrná oblast. Četl jsem něco o voltaice, nějaká kogenerace ale pry je drahá. Prostě vůbec nevim:(. Chápu že mám velice všeobecný dotaz a nejde to specifikovat. Předpoklad je, že tam budeme 4 lidé, průběrná spotřeba domácnosti.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Elektřina pro rodinný dům

Příspěvek od avatar »

No zkusim nejak zacit
Jde o to jak moc jste "pohodlni" berte to jako ze mluvi kamarad ke kamaradovi...
protoze rodina dokaze za tyden sežrat klidně 20 KW ale taky to může byt jen 5kw.
záleží na tom co je v provozu a jak je rodina zmlsana moderníma věcma. Počítejte stím ze dnešní rodina numí bez sítě žít!!! myslím to naprosto vážně. Stačí vypnout na týden proud a uvidíte co začne....

tati chi počítač potřebuji prát dávají tam ten film chci svítit. uvařit kafe atd....

jen kávovar si vezme cca 2000W při zapnutí na to se pak musí dimenzovat baterie atd..
lednice cca 1kw den
pračka cyklus cca 0,5-1kw den
PC klidne 2kw den pokud jede stale
TV od 0,5 do 1,5 kw den zase jak běží
čerpadla klidne 1kw den

toto si musíš vše spočítat musí to být přesně + rezerva pak se dimenzuje výkon FV "fotovoltaiky" baterie atd...

dalsi vec je kolik mas m2 na umístění panelu budeš podle mě potřebovat od 800wp do 5kwp zaleží na využívání el energie

Jinak lidi se dokáží uskromnit ale někdo to nedokáže nikdy...
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Elektřina pro rodinný dům

Příspěvek od drama »

Dobrý den,

já bych začal z jiné strany. Jaké jsou Vaše finanční možnosti. Kolik plánujete investovat a kolik je případný maximální strop. Investičně nejlevnější bude elektřinu vyrábět z plynu. Nejšetrnější vůči životnímu prostředí a také investičně nejdražší bude ohřívat vodu fototermicky a vyrábět elektřinu fotovoltaikou, znamená to ovšem (částečně) sesynchronizovat chod domácnosti se slunečním svitem.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Elektřina pro rodinný dům

Příspěvek od mypower.cz »

vede elektrická sít ale nemohu se na ní připojit protože PRY není dostatečně silná.
Zkuste zazadat o nizsi vykon... jestli to jde. Treba 3x25A nepujde ale mensi by slo. By se to mohlo hodit misto centraly, a usetril by jste mozna na pocatecni realizaci FVE s tim ze min vykonu z FV by jste nahradil z DS dobijenim baterii, nebo primou spotrebou. Nebo pak samozrejme spocitat vase naroky, zjistit co neni vubec v domacnosti potreba a o tohle ty naroky snizit, napriklad tiskarnu vypnout ze zdi, zerouci PC nahradit nezeroucim PC s podobnym vypocetnim vykonem na to k cemu ho potrebujete a vykaslat se na "PRY" slabou siť uplne.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek