Hlídací relé napěťové HRN-34 (zapojení připojení nabíječky)

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
sonic
Příspěvky: 58
Registrován: sob bře 23, 2013 6:20 pm

Hlídací relé napěťové HRN-34 (zapojení připojení nabíječky)

Příspěvek od sonic »

Zdravim.

Zakoupil sem http://shop.mypower.cz/hlidaci-rele-napetove-hrn-34-19 a nedari se mi ho zapojit.

Dle popisu: Hlídací napěťové relé lze použít ve fotovoltaických instalacích pro hlídání úrovně nabití baterií (od 6 do 30V DC). Pokud napětí překročí horní nebo se dostane pod dolní nastavenou hranici, následuje sepnutí relé a s ním např. připojení či odpojení zátěže nebo naopak připojení externí nabíječky nebo zálohy.

Snazim se zapojit externi nabijecku, která bud sama zacne dobijet baterky pokud sou baterky vybite (napeti pod 12-13V), nebo alespon pokud solary nenabijeji tak udrzeni baterek na 100% udrzovcim napetim nabijecky.
Nabijecku mam http://www.battery-import.cz/nabijecky- ... --12v--25a

Kdyz rele zapojim na solary tak ty mají napeti 0V-32V (solary jsou paralelne), takze to nelze pouzit protože se nabijecka zapne i když solary vyrabeji eletrinu při voltazi nad 30V.
Navíc když klesne napeti skoro na nulu, rele se neustake zapina a vypina, coz je dosti hlucne a neprijemne.
Obecne si myslim ze by rele mělo byt pripojene spise na baterie, kde je porad nejake napeti.

Když rele zapojim na baterky ze vypnute rele (nulove napeti) zapne nabijecku (pin 15+16), rele sice spravne sepne při poklesu třeba pod 13V, ale když se zapne nabijecka tak napeti opet vyleze na nabijecich 14.4V a regulator nabijecku odpoji. Tim v cyklech zapina a vypina nabijecku.

Když rele zapojim na baterky tak ze vypnute rele (nulove napeti) vypne nabijecku (pin 15+18) s tim ze pocitam ze napeti na baterkach je dycky vetsi nez 6V, slo by to zapnout nastavenim rozmezi 6V-13V. Nad nebo pod hranici by to vypnulo nabijecku. Umax se ale nastavuje jako 18-30V, takze nejde nastavit an 13V. Ale stejne by to asi vyplo nabijecku jak se zvedne nabijeci napeti nabijecky.

Sam si v tuto chvili nejsem jisty zda je vubec toto rele pro pripojeni nabijecky pouzitelne.
Trochu mi unika logika zapojeni.
Diky za rady.
2x 225W/24V mono + 2x 220W/24V poly na strese 12tun Trucku, TS-MPPT-45, LiFeYPo4 180Ah, Victron phoenix inverter 12/1600
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Hlídací relé napěťové HRN-34 (zapojení připojení nabíječ

Příspěvek od vata »

Zdravím, pokud napěťové relé zkombinujete z časovým relé, tak to fungovat bude. Měla jsem něco podobného v předchozí verzi rozvaděče: napěťové relé sepne při podkročení nějakého napětí a sepne časové relé, které začne odpočítávat. Nabíječku pak spínáte tím časovým. Když si projdete mé vlákno, tak tam mám někde i schéma.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
sonic
Příspěvky: 58
Registrován: sob bře 23, 2013 6:20 pm

Re: Hlídací relé napěťové HRN-34 (zapojení připojení nabíječ

Příspěvek od sonic »

DIKY MOC. Tohle mi uz dava smysl :)

Moje finalni schema zapojeni:
http://sonic.czechcore.cz/obytnak/elekt ... bytnak.png
2x 225W/24V mono + 2x 220W/24V poly na strese 12tun Trucku, TS-MPPT-45, LiFeYPo4 180Ah, Victron phoenix inverter 12/1600

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek