110V

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
KarelSebela

110V

Příspěvek od KarelSebela »

Zdravím,
Co taková uvaha. Když dnes člověk kupuje počítače, TV a spotřebiče o nabíječkách ani nemluvim tak jsou mnohdy od 110V do 230V. Nebylo by jednodušší mít 48V či 24V systém a měnič jen na 110V tam není takový rozdíl tzn i menší stráty. A když už jsou na to spotřebiče dělané tak asi jin nevadí 50 a 60Hz rozdíl s tím také museli počítat.

Takže 48V baterky a 110V domácnost jako v US? co vy na to?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 110V

Příspěvek od mypower.cz »

jo ... nad tim sem taky kdysi premyslel, jestli by to nebylo ucinnejsi alespon o trosku kdyz uz nic (dle rceni "nemusi prset staci kdyz kape") ale otazka jestli by nebylo lepsi spise se vyhnout tomu zvyseni napeti a vyuzit spise nizke napeti se kterym beztak vnitrne pracuje spousta zarizeni. To znamena pocitace, notebooky, nektere TV s externim napajenim, totez PC monitory. Kuprikladu u me to funguje tak, ze co muzu tak nacpu na 12V rozvody. Pravda naprimo na baterky mam jen jeden LCD monitor AOC LM 720, ktery ma 12V DC IN, totez switch, ten ma 12V AC ale DC mu nevadi pac ma vevnitr usmernovac takze mu nevadi ani pripadne prepolovani. Notebook, miniPC a wifi jedu pres zvysujici menic protoze u me je systemove napeti 12V, takze z 12V vyrabim 18V pro wifi a 19V pro miniPC a notebook. Bohuzel osvetleni mam stale na 220, pac mi chybi financ na nakup 12V LED osvetleni.
KarelSebela

Re: 110V

Příspěvek od KarelSebela »

No výborně to jsem také chtěl udělat, ale když jsem dnes zjistil že musím, chcili využít výkon přejít na 24V a s ohledem na to že nezustanu u 6ti panelů tak možná 48V sám jsi psal že je to také tvuj cíl. Tak se ztrácí to kouzlo mít 12V rozvod po domě. protože z 24V či 48V to musíš redukovat zase domu 48V ani 24V ledníčku vělkou jsem neviděl jen 12V....
Takže těch 110V myslím pračka, myčka a TV to jsou věci, které 12 či menší vstup mít nebudou nikdy.

A teprve až jedou bude auto, co tím budu nabíjet :-)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 110V

Příspěvek od mypower.cz »

ono zase u te pracky a podobnych spotrebicu vykon pozadujicich.. pujde tam 2x vetsi proud pri 110V nez pri 220V, pokud se nemylim. Tzn mozna i malinko jiny prurez kabelu k takovemu spotrebici by to chtelo.. ale na tohle uz az tak odbornik nejsem, mozna ani ne, kdyz uz ten spotrebic je staveny na 110-250 trebas, tak urcite ma i privodni kabel dimenzovany tak aby byl staveny na proud, ktery tama pujde. Samozrejme otazka je co na to rozvod mezi stridacem a kabelem ke spotrebici, pokud nejaky bude.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: 110V

Příspěvek od drama »

Zase těch 24V nepodceňujte, stačí se rozhlédnout a je toho dost:
mrazák a lednička: http://stecasolar.com/index.php?Gefrier ... ion_EN.pdf
úsporky: http://phocos.de/products/cl-24-15w
čerpadla atd. třeba pěkně zde: http://www.oeko-energie.de/produkte/sol ... /index.php