Měnič

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Měnič

Příspěvek od fukuši »

Má někdo nějaké info o tomto měniči.Momentálně výprodej I4wifi
http://www.i4wifi.cz/invertor-dc-ac-48v ... d2786.html
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: Měnič

Příspěvek od fukuši »

Tak nikdo nic.Ani stejná značka jiný výkon?
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: Měnič

Příspěvek od Toul »

Zdravím, mám zkušenost s měničem od i4wifi ale je černý. 12V 2500W sinus. Plní svojí funkci již rok bez poruchy.
JE to čína, takže z něj mimo SIM asi leze kdo ví co na všechny strany. Občas se stane že když je zapnutej tento měnič a na DC větev připojím natvrdo miniPC eee od Asusu, tak na něm nefunguje myš.
Obecně za ty peníze jsem spokojenej.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: Měnič

Příspěvek od fukuši »

Tak měnič 3KW 48V dnes připojen.Klid.proud 350mA.Dokonce i automatka bez problémů.Je to čistej sinus jen mám problém s rádiem to šumí a nepoužitelné.Řešil to tu někdo?Je to čína ale zatím to nevypadá špatně.Mezi plusem i minusem a zemí jsem nic nenaměřil tak snad je galv.oddělen.Nemá žádnou zemnící svorku tak nevím jak obal zda přizemnit a to samé co s kolíkem na těch zásuvkách na měniči zda zemnit?
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: Měnič

Příspěvek od Pan Taum »

Nic raději neuzemňuj a nechej vývody "ve vzduchu". Když si multimetr přepneš na AC 1000V a dáš jeden konec na fázi/nulu 230V a druhý konec na minus/plus baterie, tak nejspíš naměříš cca 120V!
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: Měnič

Příspěvek od fukuši »

Měřil jsem to mezi kolíkem zásuvky a na měniči a plusem i mínusem a nic tam není.Změřím to i na fázi a pracovní zemi.No jo ale když to spojím třeba s vodním čerpadlem na kotel tak ty země se mi stejně spojej.Protože celé topení je uzeměné.Co stím?
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: Měnič

Příspěvek od fukuši »

Pan Taum píše:Nic raději neuzemňuj a nechej vývody "ve vzduchu". Když si multimetr přepneš na AC 1000V a dáš jeden konec na fázi/nulu 230V a druhý konec na minus/plus baterie, tak nejspíš naměříš cca 120V!
Tak mezi fázi na zásuvce měniče a plusem i mínusem je 195V,mezi pracovní zemí(modrej) a plusem i mínusem 35V
Co ty na to?
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: Měnič

Příspěvek od Pan Taum »

Moc ti neporadím, ale už se to tu několikrát řešilo https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 1207#p2973 zkus pohledat. Podle mě máš jedinou možnost - nepoužívat PE a prohlásit cokoliv za měničem jako síť IT.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Měnič

Příspěvek od matej »

To šumění rádia je absence odrušení - velice rozšířená epidemie mezí čínskými meniči. Dá se odrušit zásahem dovnitř měniče, ale nejdřív zkus velký fóliový kondík 1 až 22 uF co nejblíže ke vstupním DC svorkám.
Těch 195V nic moc neznamená .. měřil jsi AC nebo DC?
Zkus ještě při vypnutém a odpojeném měniči změřit odpor (Megaohmy) mezi DC vstupem a AC výstupem ev. kostrou měniče (kolíkem).
Pravda a Láska zvítězí!.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek