Montážní systém na šiknou střechu

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od PavelR »

Ahoj,

řeším montáž panelů na šikmou střehu ( křidlice).
Systémů je mnoho a jsem z toho trochu zmaten.
Dokázal by mi někdo poradit jaká profil se hodí k jakým hákům a jaké ty drobnosti se používají na vlastní uchycení panelů k profilu? Ty panely jsou pouze přitlačeny k profilu nebo se také šroubují?
Jaké rozteče se používají u háků ?
panely mám 1x1,7m. 50mm rám

Dík
Pavel
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od SJM »

Za dobu kdy jste tu nebyl vzniklo toto vlákno:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... lupu#p9859

Je v něm řešeno velmi levné uchycení FV panelů na šikmou střechu.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od PavelR »

SJM píše:Za dobu kdy jste tu nebyl vzniklo toto vlákno:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... lupu#p9859

Je v něm řešeno velmi levné uchycení FV panelů na šikmou střechu.
no moc chytrej z toho nejsu. zatim marne hledam na netu nejakej nakres z jakych komponent se to sklada a jak je to pospojovane. nerad aby mi to vetr urval .... podle ruznych fotek jde videt ze panely jsou na profily pritazeny kousky hliniku ale to se mi nezda ze by panely drzelo jen toto ....
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od mypower.cz »

Obrázek
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od PavelR »

pockej to je fakt mysleno vazne ze panely jen lezi na profilech? ja mam v ramech panelu ze spod diry pres ty by to do toho profilu slo pritahnout ....
Dik za obrazek
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od mypower.cz »

Ano, to je standardni montazni system. Hlinik na hlinik stazeny uchytkou se nepohne ani za mrazu ani za horka ani za boha ani nijak protoze je mekky. Tuhle konstrukci nesejme ani vitr. A pokud uz ano, leti to i vcetne strechy. Dokonce samotny panel polozeny a neutahnuty uchytkama je schopen do jisteho rozumneho uhlu udrzet na profilu sam a nesklouzne.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od PavelR »

mypower.cz píše:Ano, to je standardni montazni system. Hlinik na hlinik stazeny uchytkou se nepohne ani za mrazu ani za horka ani za boha ani nijak protoze je mekky. Tuhle konstrukci nesejme ani vitr. A pokud uz ano, leti to i vcetne strechy. Dokonce samotny panel polozeny a neutahnuty uchytkama je schopen do jisteho rozumneho uhlu udrzet na profilu sam a nesklouzne.
Zajimave. A ja myslel ze to je slabina ze je hlinik mekky.
Tak to asi nebude tak zly.
Dik za rady.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od fukuši »

Mám to přesně jak na obrázku jen ještě pro klid duše jsem tam dal ze spodu vždy jeden šroub do panelu a jen rukou utáhl.Kdyby to nějak pnulo a taky se to lépe montuje když jsi na střeše sám jak já.Někteří dávaj ještě pojistnej držák ale nikdy jsem ho neviděl.Vlastně jen drží paneaby aby ti nespadl než to utáhneš.Ale drží to jak čert přesně jak psal admin.PARÁDA.
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od bert »

Ja mám nerez(profil vinkel)-hliník(panel)-nerez(príchytka). Na príchytke mám od spodu - na styčnej ploche s panelom samolepiace ploché silikónové tesnenie na tesnenie okien. Stiahnuté je to v štyroch bodoch na panel (asi po 2cm štvorcové na príchytku). Už keď to molo dotiahnuté rukou, sa panel ani nepohol a bol problém ho doregulovať na správne miesto. Tie imbusy to už teraz nepustia nikam. Sklon strechy je približne 45 stupňov.
Inak háky mám na každej krokve (80-100cm) v dvoch radách na panel.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od Pan Taum »

Dokonce ty příchytky drží tak dobře, že jeden panel by udržela jen jedna 5cm příchytka, ale dávají se čtyři (pro klid duše).
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od fukuši »

Rozteč háků ti daj krokve tam moc možností nemáš.Prej v našich podmínkách je max 122cm .Většinou jsou 80-90 tak stejně to musíš dát na každou.Na 8 panelů mám 18 háků nerez 6mm tlouštka.Není to zrovna levné ale co naděláš.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od mypower.cz »

fukuši píše:Rozteč háků ti daj krokve tam moc možností nemáš.Prej v našich podmínkách je max 122cm .Většinou jsou 80-90 tak stejně to musíš dát na každou.Na 8 panelů mám 18 háků nerez 6mm tlouštka.Není to zrovna levné ale co naděláš.
Da se usetrit a dat na kazdy druhy tram a do kříže, to znamena horni profil hak na kazdy lichy tram a spodni profil hak na kazdy sudy tram. Kraje bych delal urcite poctive, jak na horni tak na spodni. Pochopitelne hak na kazdem tramu je lepsi ale konstrukce je dostatecne pevna i pri montazi haku do kříže. Po osazeni panelama se to jeste vice zpevni.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od fukuši »

mypower.cz píše:
fukuši píše:Rozteč háků ti daj krokve tam moc možností nemáš.Prej v našich podmínkách je max 122cm .Většinou jsou 80-90 tak stejně to musíš dát na každou.Na 8 panelů mám 18 háků nerez 6mm tlouštka.Není to zrovna levné ale co naděláš.
Da se usetrit a dat na kazdy druhy tram a do kříže, to znamena horni profil hak na kazdy lichy tram a spodni profil hak na kazdy sudy tram. Kraje bych delal urcite poctive, jak na horni tak na spodni. Pochopitelne hak na kazdem tramu je lepsi ale konstrukce je dostatecne pevna i pri montazi haku do kříže. Po osazeni panelama se to jeste vice zpevni.
Takhle jsem taky uvažoval ale nakonec pro ten klid jsem dal na každej.V ceně FVE je to pořád nic.Momentální těžkej sníh
je pěkně otestoval.
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od rob.brno »

fukuši píše:
mypower.cz píše:
fukuši píše:Rozteč háků ti daj krokve tam moc možností nemáš.Prej v našich podmínkách je max 122cm .Většinou jsou 80-90 tak stejně to musíš dát na každou.Na 8 panelů mám 18 háků nerez 6mm tlouštka.Není to zrovna levné ale co naděláš.
Da se usetrit a dat na kazdy druhy tram a do kříže, to znamena horni profil hak na kazdy lichy tram a spodni profil hak na kazdy sudy tram. Kraje bych delal urcite poctive, jak na horni tak na spodni. Pochopitelne hak na kazdem tramu je lepsi ale konstrukce je dostatecne pevna i pri montazi haku do kříže. Po osazeni panelama se to jeste vice zpevni.
Takhle jsem taky uvažoval ale nakonec pro ten klid jsem dal na každej.V ceně FVE je to pořád nic.Momentální těžkej sníh
je pěkně otestoval.
Tady to mají na str.10 nakreslené http://www.gbc-montaze.cz/file.php?nid=6348&oid=2185219
Mají uvedené doporučené rozteče podpor. A nemají špatné ceny.

Háky se můžou dávat i na přeskáčku - ob krokev, ale souvisí to s použitím středního nebo těžkého profilu, viz ten leták. Taky jsem o tom uvažoval, ale nakonec to bude pěkně co krokev to hák, pro rovnoměrné zatížení střechy. Mám totiž přesah střechy skoro 1m přes zed, tak mám trochu obavy, aby krokve neměly tendenci se svěšovat.
Třetin háků budu dělat naohýbáním z nerez pásoviny 5x30mm. Zbytek dokoupím origo.


NA profily bud Alupa.cz(ale dotahují je už i www.gbc-montaze.cz z Olomouce).
Háky za dobré ceny mají tady: k2l.cz, na Tondach pozink za 103kč(na zakázku lze drobně měnit rozměry bez změny ceny).
Šrouby a spol opět na k2l.cz nebo i kusově na www.gbc-montaze.cz


Díky Jarovi za tyto odkazy :-)
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Montážní systém na šiknou střechu

Příspěvek od Roger »

Ahoj,

Mam 2 panylky 12v 10w bez ramu http://www.ebay.com/itm/251286814107
Nemaji sklo je to asi kuprexit pak kremik a prelepene cca o,5mm folii - tedko se mi budete smat protoze to jsou panýlky na turu na camping lehoucke :-) no ňic levnejsiho na hrani jsem nesehnal...

Pripojim ke kazdemu prilozenou diodu a paralelne to spojim na baterku a melo by to davat az 1A/12V.

Mate nekdo tucha jak je chytit na strese 45o tasky palene bez izolace pd tim primo puda?
Osvit tam mam zhruba od 9 do 20h ale nechtel bych aby uletely...

Diky za kazdy tip.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek