Vadný Pylontech

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

Ahoj mám dotaz, řešil tu někdo vadnou baterii Pylontech ? Mám Baterie US2000 Plus celkem 5x rok výroby 2017 mají cca 700 cyklů a objevil se problém s nafouknutým článkem v jednom bloku. V programu BatteryView jsem zjistil nízké napětí na prvním článku ( dvoučlánku ) po demontáži je vidět že je nafouknutý jen tento článek. Můj dotaz je, co to mohlo způsobit ? ( Měniče mám PIP MK5048 a další 4 baterie Pylontech nastavení je USER, bulk i float je 53,2V) baterie jsem nikdy nevybil do vypnutí. Ostatní baterie a jejich parametry vypadají v pohodě. Ví někdo kde sehnat náhradní články abych mohl tento vadný vyměnit ? Řešil to někdo ?
Moc děkuji za každou radu..
Přílohy
IMG_5730.jpeg
IMG_5715.jpeg
IMG_5720.jpeg
IMG_5718.jpeg
bokser01
Příspěvky: 1316
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od bokser01 »

To není lifepo4 ne? Jsem ještě neviděl lifepo v pytlíčku. Znám takto jen lipol a pod... Každopádně ten článek je mrtvola. Jestli se dá sehnat náhradní někde, tak jedině asi alibaba, aliexpress a pod v CR jsem zběžně nic takového nenašel
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Mikel »

bokser01 píše:To není lifepo4 ne? Jsem ještě neviděl lifepo v pytlíčku. Znám takto jen lipol a pod...
Lifepo4 se bezne delaji i v tomto provedeni. Pylontech nema polymerove baterie.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Arambajk
Příspěvky: 75
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Arambajk »

To by mě zajímalo jestli budou ochotni poslat jeden (dva) https://en.pylontech.com.cn/store.aspx?cid=36
Jinak 53,2V je dost velký napětí, zkontroloval bych, jestli se tenhle článek v minulosti nepřebíjel, v Pylontechu je docela slabý balancer, ale zase by neměl dovolit přebíjení. Škoda, životnost by měla být lepší.
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

Dík za reakci, v číně jsem se díval ale problém je s rozměrem, nenašel jsem stejný a jiný rozměr do té krabice nedostanu.
53,2V je podle manuálu a jsou to i nastavené originální hodnoty při nastavení pylon v měničích MPP Solar.
vk_1
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od vk_1 »

moravan30@seznam.cz píše: 53,2V je podle manuálu a jsou to i nastavené originální hodnoty při nastavení pylon v měničích MPP Solar.
Přes CAN bus mi to nastavuje max 52,5 V (na Victronu)

Články by mohlo jít sehnat od někoho, kdo měl stejný problém. Možná by stálo za to zkusit s reklamací kontaktovat přímo výrobce. Ale už to je rozebrané...
Arambajk
Příspěvky: 75
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Arambajk »

Jinak, na bazoši je už dlouho někdo, kdo vadné vykupuje, jestli se mu podařilo nějakou získat možná má články? https://elektro.bazos.cz/inzerat/163772 ... aterie.php
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

vk_1 píše:
moravan30@seznam.cz píše: 53,2V je podle manuálu a jsou to i nastavené originální hodnoty při nastavení pylon v měničích MPP Solar.
Přes CAN bus mi to nastavuje max 52,5 V (na Victronu)

Články by mohlo jít sehnat od někoho, kdo měl stejný problém. Možná by stálo za to zkusit s reklamací kontaktovat přímo výrobce. Ale už to je rozebrané...
tak reklamace neprojde, kupoval jsem je z druhé ruky a on je kupoval v Anglii, já je mám 2 roky..
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

Arambajk píše:Jinak, na bazoši je už dlouho někdo, kdo vadné vykupuje, jestli se mu podařilo nějakou získat možná má články? https://elektro.bazos.cz/inzerat/163772 ... aterie.php

to je dobrý nápad zkusím..
Arambajk
Příspěvky: 75
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Arambajk »

moravan30@seznam.cz píše:tak reklamace neprojde, kupoval jsem je z druhé ruky a on je kupoval v Anglii, já je mám 2 roky..
Doporučil bych stáhnout log, co ta baterka zažila u předchozích majitelů. Já jsem se docela zděsil, když jsem koupil použitou (dost pod cenou) bylo tam dvakrát vybíjení na 1,5V a pak až na 0,9V na článku, následně nabíjení 50A v 5°C a takový šílenosti. Naštěstí baterka funguje naprosto bezproblému bez ztráty kapacity a už mám nacyklováno víc než u předchozího majitele, což mě uklidnilo, že ta technologie něco vydrží, proto mě překvapuje tenhle problém.
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

log jsem si stáhnul ale ještě jsem neměl čas ho projít... a navíc jsou tam úplně zmatené datumy tak nevím jestli to dám nějak dohromady..
kodl69
Příspěvky: 7399
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od kodl69 »

to Arambajk: jak je možný, že k tomuto vybití došlo, když už dávno to BMS měla odpojit? to se mi nějak nezdá.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Arambajk
Příspěvky: 75
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od Arambajk »

kodl69 píše:to Arambajk: jak je možný, že k tomuto vybití došlo, když už dávno to BMS měla odpojit? to se mi nějak nezdá.
Podle posloupnosti v logu to vypadá, že k tomu došlo při nulovém odběru, tedy samovybíjením. Někdo tu baterku nechal dlouho ležet v málo nabitém stavu, anebo je podpětí nastaveno příliš hluboko. V manuálu píšou, že se musí nabít do 24h od odpojení podpětím, je možné že tam nezbývá dost pro vlastní elektroniku.
vacha99
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 18, 2023 7:26 pm
Lokalita: Strakonice

Re: Vadný Pylontech

Příspěvek od vacha99 »

Dobrý den, pokud stále řešíte problém nafouknutého článku, mohl bych Vám pravděpodobně pomoci. Případně mě kontaktujte.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek