ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Diskuze, rady a návody ohledně HomeAssistant
ropak
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 19, 2022 5:29 pm

ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od ropak »

Ahoj,
Mam domaci eletrarnu se hybridnim stridacem Sunways STH a baterii Dyness Tower. Rad bych monitoroval pomoci Home Asistant a pripadne ridil spotrebu nekterych domacich spotrebicu, napr. elektricky bojler.

Ziskal jsem dokumentaci komunikacniho protokolu bateky. Pouzil jsem modul Wemos D1 s prevodnikem CAN bus. Diky tomu monitoruji komunikaci mezi stridacem a baterkou. Mam tak podrobne informace informace o baterce (zatim zobrazuji jen to nejdulezitejsi):
HA_Dyness
HA_Dyness
Ted bych rad ziskal parametry ze stridace. Jenze nemam zadnou dokumentaci. A Sunways-tech neni moc sdilny. Uvazoval jsem ze bych monitoroval komunikaci mezi stridacem a smart metrem (RS485-modbus).
Kdyz jsem ale udelal cantrace videl jsem ze na CANu jsou jeste dalsi zpravy:
HA_cantrace
HA_cantrace
Mozna je posila stridac a obsahuji informace ze stridace. Nema nekdo nahodou jejich popis?

Take jsem se zkusi pripojit na Smart metter RS485-1 (ten volny). Poveldo se mi vycist data z prvnich 20 registru. Ale ty jsou porad konstantni. Stridac je propojen pres port RS485-2 - ten jsem zatim neodposlouchaval.

Diky za kazdou informaci.
budis
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 20, 2023 6:05 pm
Lokalita: Vysočina

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od budis »

Zdravím, podařilo se Vám to nějak rozjet? Dnes mi instalovali přesně stejnou kombinaci, jako ta Vaše a jelikož Sunways nemá přímou integraci v HA pro čtení dat, zkouším najít způsob, jak číst údaje ze střídače a baterie. Díky.
ropak
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 19, 2022 5:29 pm

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od ropak »

budis píše:Zdravím, podařilo se Vám to nějak rozjet? Dnes mi instalovali přesně stejnou kombinaci, jako ta Vaše a jelikož Sunways nemá přímou integraci v HA pro čtení dat, zkouším najít způsob, jak číst údaje ze střídače a baterie. Díky.
Bohuzel. Jeste jsem se nedostal k monitorovani provozu na RS485. Ale tam stejne nebudou informace o PV.

Sunvays: "Thanks for your reply.
I discussed with our R&D, due to the internal security policy, we could not reveal this information to customer, thanks for your understanding."

Zatim mam automatizaci zalozanou na SOC baterky.
budis
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 20, 2023 6:05 pm
Lokalita: Vysočina

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od budis »

A poradíte, jak se Vám povedlo získávat aspoň ty data z baterie, co máte na obrázku?
ropak
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 19, 2022 5:29 pm

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od ropak »

budis píše:A poradíte, jak se Vám povedlo získávat aspoň ty data z baterie, co máte na obrázku?
Trochu bastleni:
https://www.laskakit.cz/wemos-d1-mini-e ... ifi-modul/
https://www.laskakit.cz/mcp2515-can-bus ... 8mhz--spi/
https://www.laskakit.cz/4-kanaly-obousm ... 5v-a-3-3v/

a nepajive pole.
Schema a yaml muzu take poskytnout.
budis
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 20, 2023 6:05 pm
Lokalita: Vysočina

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od budis »

To bych byl moc rád. Přiznám se, že s tím mám jen omezené zkušenosti a rád bych se to naučil. Díky.
machs
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 28, 2022 10:52 pm

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od machs »

ropak píše:
budis píše:Zdravím, podařilo se Vám to nějak rozjet? Dnes mi instalovali přesně stejnou kombinaci, jako ta Vaše a jelikož Sunways nemá přímou integraci v HA pro čtení dat, zkouším najít způsob, jak číst údaje ze střídače a baterie. Díky.
Bohuzel. Jeste jsem se nedostal k monitorovani provozu na RS485. Ale tam stejne nebudou informace o PV.

Sunvays: "Thanks for your reply.
I discussed with our R&D, due to the internal security policy, we could not reveal this information to customer, thanks for your understanding."

Zatim mam automatizaci zalozanou na SOC baterky.
Z RS485 na měřáku (ten rj45 konektor) se nechá číst zatížení fází atd.

Z EMS svorky střídače taky přes RS485 se nechají číst provozní data střídače atd., někde jsem tu už házel komplet popis protokolou.

Ještě by mohlo jít něco přes CAN, ale na to jsem ještě nenašel žádnou specifikaci :/
Uživatelský avatar
dasty11
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 28, 2023 9:02 am
Lokalita: Teplice

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od dasty11 »

Dají se monitorovat jednotlive baterie
budis
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 20, 2023 6:05 pm
Lokalita: Vysočina

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od budis »

Už jsem to vyřešil. Dá se číst a ovládat úplně vše.
ropak
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 19, 2022 5:29 pm

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od ropak »

budis píše:Už jsem to vyřešil. Dá se číst a ovládat úplně vše.
Muzu poprosit o vice informaci? Z jakeho rozhrani to ctete a jak, co se da ovladat. Dekuji
Uživatelský avatar
dasty11
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 28, 2023 9:02 am
Lokalita: Teplice

Re: ESPhome pro monitorovani Sunways a Dyness

Příspěvek od dasty11 »

budis píše:To bych byl moc rád. Přiznám se, že s tím mám jen omezené zkušenosti a rád bych se to naučil. Díky.
Zašlete schema děkuji

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek