Drazice FVE - nekdo zkusenosti?

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
polpcr
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 14, 2021 4:42 pm

Drazice FVE - nekdo zkusenosti?

Příspěvek od polpcr »

Dobry den.

krouzik kolem systemu Drazice, konkretne jejich

In.Hybrid Compact 10.0 D + Dražice Trinity B58 + Panely LONGI LR4-72HPH

co si o tom myslite? Libi se mi lokalni vyrobce, znervoznuje me, pokud jsem pochopil spravne, ze se na FVE dali minuly rok (nicmene snad maji komponenty solar power...).

zkousel jsem samozrejme nejdriv hledat ve foru, ale bud to neumim, nebo to nikdo neresil..:-)

plan je panely cca 7,5 KWp + 10 KW baterky...

diky, Pavel
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 526
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: Drazice FVE - nekdo zkusenosti?

Příspěvek od sindyk »

To nebude žádný lokální výrobce, podle vzhledu je to Solax. Jinak to všechno bude samozřejmě patřičně naceněné, protože dotace. Takže hledat umíte, FVE od Dražic tu opravdu nikdo neřešil a ani řešit nebude (vizte znovu podmínky registrace na toto fórum).
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited
polpcr
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 14, 2021 4:42 pm

Re: Drazice FVE - nekdo zkusenosti?

Příspěvek od polpcr »

Dobry den, rozumim, a diky za odpoved.

Me slo spise o nejake reference ke spolehlivosti, tak zkusim pohledat Solax. Mate pravdu, forum sleduji, ale stavet fve si sam netroufnu. Zeptal jsem se nesikovne :)

diky, Pavel
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 526
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: Drazice FVE - nekdo zkusenosti?

Příspěvek od sindyk »

Možná tu i někdo Solax má, ale pravděpodobně svépomocná instalace, nikoliv od firmy požírající dotace.
V podstatě jde o to, jestli to má být alespoň trošku hobby, pak se Vám to dostane pod kůži samo. Pokud ne, tak bohužel budete muset vyhledat firmu a doufat, že budou aspoň trochu slušní a podpisem předávacího protokolu pro ně nepřestanete existovat.
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek