Sbírka na nové baterie

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Sbírka na nové baterie

Příspěvek od Pan Taum »

Bylo by na čase začít se sbírkou na baterie *batt* pro admina, tak jak jsem navrhl ve vlákně https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... =60#p13565.
Co jsem nadhodil se také stalo - Vše, co šlo, bylo ve sběrně vykoupeno a dopraveno na repasi.
Předpokládám, že by se mělo vybrat alespoň takových 10 000, a pokud vše půjde dobře, měl by za nějaký čas mít Filip k dispozici "nový" akumulátor 24V o nominální kapacitě 500Ah v technologii NiCd.

detaily jako je číslo účtu zde:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... RbaaGxni1Q

Teď je řada na jednotlivých uživatelích fóra, na kolik ohodnotí zde získané zkušenosti a vědomosti.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od SJM »

Především patří díky Havlasovi za získání zdroje a Vám za myšlenku i za realizaci tohoto počinu.

Možná se na této akci podíleli nebo budou podílet i další, z toho důvodu si Vás dovoluji požádat o podrobnější informaci - možná by tak bylo možno získat více sympatizantů a podporovatelů z řad účastníků fóra.
Případné uvedení alespoň přibližné kalkulace nákladů na získání, dopravu a regeneraci NiCd článků (dané kapacity) by mohlo posloužit jako podklad, i pro další zájemce o tuto technologii baterií.

Doufám, že se postupně načte potřebná částka a že dáte Vy nebo admin o tom vědět.
gupa
Příspěvky: 2333
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od gupa »

Článků je 10 beden 5x90Ah, s dalšíma čtyřma resp. třema bednama 5x375 se řeší dodatečný dovoz ke mně.

Články 90 nyní servisuji, čistím a samožřejmě budu měnit louh, musím dokompletovat všechny zátky. Články mají problém s těsněním mezi kontaktem a obalem, zatím jsem jen podotahoval kontakty k obalu, ale článkový olej prostě toto problematické těsnění nahlodal, vidím to jako takový nedostatek, který pro provoz půjde, články vykazovaly nabití a jinak velmi dobrou údržbu po dobu co sloužily.
Články 375 první bednu vidím jako po těsnící stránce na výbornou, napětí vykazovaly normálně, žádný zjevný zkratovaný článek, prostě to vidím na vyčištění, vyměnit louh a pošlapou.

Cena celková na celou zásilku vychází s mírným nadhodnocení na 0,80 Kč za Ah/článku, což se naskládalo kvůli dopravě a ceně za kg. Čas řidičů je zdarma. Čas mého podílu na akci "AKU NA CHATU" pro admina je také zdarma, pro ilustraci jde o čištění 70 článků a odhad je po večerech po 4 hodinách práce tak na cca 10 dnů. Demi vodu si vyrábím, takže je také zdarma.

K této základní ceně je potřeba připočíst louh draselný, kdy bych měl mít podle tabulek 20x3l pro 375, tj 20 x 1kg a pro 90Ah, je to 50x 1,2l tj 50 x 0,41 kg tj 20,5kg louhu draselného, dohromady 40,5 kg, což je podle ceny za 25kg pytel 1000,- z Brna

Takže sumarizace akce.
celkem za louh 1620,-
můj odhad na těsnění je do 1000,- za gumovou desku z které vysekám 50 ks spodního těsnění, ventilek ustřihnu z duše. Možná vyjde i na těsnění mezi kontakty, ale neznám možné varianty a stím ceny.
12000Ah x 0,80Kč je 9600Kč

Gusta
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od mypower.cz »

Zajednak hrozně moc díky, za podporu a zadruhé, pokud mohu sám přispět na své možná budoucí baterky, tak rád to udělám, avšak penězi nemohu, protože jich mám hrubý nedostatek. Čím ale mohu přispět je práce a to jak duševní (programování, grafika) tak fyzická (práce na zahradě, pořezání/skládání dřeva, výpomoc na stavbě, úklid, montáže, cokoliv.)

EDIT: navrhuji jako účet pro podporu dát nějaký jiný než můj. Například Gustův, protože ten v tom teď má spoustu peněz. Z mého účtu mi banka strhává splátky úvěru, takže podporu na baterky raději na můj účet neposílat. Podporu na server ANO.

EDIT2: náhradní účet tu zatím není, prosím tedy o posečkání na vyjádření Gustava.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od lwq »

Skvela akce ! Bohuzel u nas doma je to kvuli porizeni pozemku, FVE a opravy auta s penezi hodne spatne. Coz me ve vztahu k tomu co pro nas admin dela prijde vic nez spatne, ale bohuzel kde nic neni, ani ... nebere. :-( ... snad brzy s tim neco udelam ...
gupa
Příspěvky: 2333
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od gupa »

mypower.cz píše:
EDIT2: náhradní účet tu zatím není, prosím tedy o posečkání na vyjádření Gustava.
Neporadím, já účty neživím, tudíž nemám běžný účet. Mám ostrovní systém peněz. ;)
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
JiříK
Příspěvky: 1025
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od JiříK »

Vzhledem k mé nedůvěře k bankovním ynsty tucím složím svůj příspěvek osobně adminovi. Přeci nebudu cálovat za převod!
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od dedo »

Som zvedavý, aký poplatok si zaúčtuje slovenská m-bank za prevod do českej m-bank :sm1:
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

moc dobrý nápad :yes: počítejte s mou účastí .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od mypower.cz »

Pan Taum píše:Teď je řada na jednotlivých uživatelích fóra, na kolik ohodnotí zde získané zkušenosti a vědomosti.
Vypadá to, že jediný kdo si skutečně váží zde získaných zkušeností je zatím abrams, který tady ovšem dodal informací více než získal. Je to hodně zvláštní - takové jakoby naruby. Zatím jako jediný skutečně reálně (nikoliv slovy) podpořil tuto akci. Je to paradox. Ti, kteří pomáhají a nejsou jen konzumenty, skutečně dokáží pomoci, a zbytek ? :?

Je to zajímavá a poněkud trpká zkušenost, ale díky za ni. Učí mě to, že se svou solidaritou to také moc nemá smysl přehánět, až na vyjímky jako abrams, kterému rád kdykoliv pomůžu třeba s tím, co zase on nezná - pidi mini mili mikro elektronika. Abramsi, máš to u mě a kdykoliv ti budu v tomto ohledu nápomocen.

Pokud by ale přeci jen někdo chtěl projevit vděk za toto fórum, kterému z technického hlediska věnuji docela slušné množství času, úsilí, znalostí a finančních prostředků, a pomoci mi získat finanční prostředky na nové baterky, tak informace o tom jak přispět je stále zde.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

to jste ostaní švorc ? Nebo jako vovce čekáte až to někdo udělá za Vás ? :wood:
Přece nenácháme Admina na holičkách , né :celebrate3: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od PavelR »

poslal jsem na účet admina něco málo .... baterie jsou potřeba :-)
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od serfar30 »

i já jsem ti přispěl na nové baterky 500, jsou potřeba.Letos koupím nové Lifepo samozřejmně přez zdejší eshop. Musel jsem počkat až mě přistane výplata na účtu tak to nešlo tak rychle. Je to poděkování za skvělé stránky a čerpání vědomostí od vás ostatních ještě jednou velké díky vám všem :celebrate3: Admine jak to vypadá se srazem zdejšího fora pokud ti budu nějak nápomocen v tomto směru tak ti rád pomohu s realizací.Mirek
Naposledy upravil(a) serfar30 dne stř úno 20, 2013 11:30 am, celkem upraveno 2 x.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od LIX »

abrams
Správne si podotkol, ja som momentálne švorc, zdochla mi gélovka tak som bol konečne donútený neako naškrábať peniaze na lifeypo. Ale hneď ako budú bubáky tak pošlem.
rob.brno
Příspěvky: 976
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od rob.brno »

mypower.cz píše:Zajednak hrozně moc díky, za podporu a zadruhé, pokud mohu sám přispět na své možná budoucí baterky, tak rád to udělám, avšak penězi nemohu, protože jich mám hrubý nedostatek. Čím ale mohu přispět je práce a to jak duševní (programování, grafika) tak fyzická (práce na zahradě, pořezání/skládání dřeva, výpomoc na stavbě, úklid, montáže, cokoliv.)

EDIT2: náhradní účet tu zatím není, prosím tedy o posečkání na vyjádření Gustava.
Takže kam?
Sem 670100-2200535842 / 6210 vedený u mBank?
Edit: Bylo by dobré to potenciálním přispěvatelům zjednodušit a uvést konkrétní a jasně danné údaje. Pokud to bude nejasné a schované, tak to většina nechá plavat.
luge
Příspěvky: 765
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od luge »

mypower.cz píše:
Pan Taum píše:Teď je řada na jednotlivých uživatelích fóra, na kolik ohodnotí zde získané zkušenosti a vědomosti.
Vypadá to, že jediný kdo si skutečně váží zde získaných zkušeností je zatím abrams, který tady ovšem dodal informací více než získal. Je to hodně zvláštní - takové jakoby naruby. Zatím jako jediný skutečně reálně (nikoliv slovy) podpořil tuto akci. Je to paradox. Ti, kteří pomáhají a nejsou jen konzumenty, skutečně dokáží pomoci, a zbytek ? :?

Je to zajímavá a poněkud trpká zkušenost, ale díky za ni. Učí mě to, že se svou solidaritou to také moc nemá smysl přehánět, až na vyjímky jako abrams, kterému rád kdykoliv pomůžkdo si vážiu třeba s tím, co zase on nezná - pidi mini mili mikro elektronika. Abramsi, máš to u mě a kdykoliv ti budu v tomto ohledu nápomocen.

Pokud by ale přeci jen někdo chtěl projevit vděk za toto fórum, kterému z technického hlediska věnuji docela slušné množství času, úsilí, znalostí a finančních prostředků, a pomoci mi získat finanční prostředky na nové baterky, tak informace o tom jak přispět je stále zde.
Trocha som neporozumel tomu,že jediný kdo si skutočne váži zde získaných skušenností je zatím abrams....
Ak som to správne pochopil poslal na túto akci moc financií,informácii,alebo neviem,alebo nerozumiem.
Žeby si ozaj nikto iný nevážil tu získané skušenosti tomu neverím.
Hore je písané prispejte na adminov účet ďalej radšej na Gustov nejak tomu tiež nerozumiem.KDE?
Rád prispejem isto nie hneď keďže nemám príjem od 10.decembra,ale požičiam si a pošlem.
Hoj.
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od dedo »

Áno. Zdá sa, že aj mne bol nejasný účet, kam s peniazmi. Tož: našiel som link "zde" https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=585&p=7227, tak tam. (Doteraz som vyčkával, či bude upresnené, kam na podporu serveru a kam na baterky).
luge, súhlas! :)
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 916
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od trud »

Moze sem admin jasne a strucne napisat cislo uctu? Ja sa v tom stracam :-)..
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od mypower.cz »

trud píše:Moze sem admin jasne a strucne napisat cislo uctu? Ja sa v tom stracam :-)..
Zdravím, informace o tom jak přispět: zde.
Gmouse
Příspěvky: 97
Registrován: čtv zář 15, 2011 11:50 am

Re: Sbírka na nové baterie

Příspěvek od Gmouse »

Doba je zlá a peněz je málo, ale alespoň symbolické 3 stovky. ;)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek