Home Assistant Esphome JK-BMS

Diskuze, rady a návody ohledně HomeAssistant
glottis
Příspěvky: 2066
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od glottis »

rva píše:
cipis píše:Jako řešení shánět různé moduly a zkoušet, jestli to náhodou pojede, tak mi nepřijde jako nějaké spolehlivé.
Mně to občas pomůže posoudit jestli něco nefunguje protože jsem něco zmršil nebo zničil a nebo jestli se jedná o vlastnost daného typu čínského výrobku.
Občas mám pocit, že existuje nějaký vesmírný šotek, který zajišťuje, aby začátečník neuspěl. A teprve opakováním a třeba i střídáním postupů se šotek unaví a stanou se funkčními i původně nefunkční postupy.
Je to tak. Ono kupovani tehle levnych veci z ciny ikdyz koupenych u nas si clovek zatahuje znacnou moznost neuspechu do projektu :) Kde ma neco fungovat bez zasahu, je lepsi si priplatit za jistejsi original :)
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od lzahradil »

rva píše:Já zatím pořád jedu na ten vlevo + jeden ve sklepě. Kvůli němu jsem musel hledat optimální místo jednoho routeru, protože ve sklepě je slabý signál. Teď je to dobré:

Kód: Vybrat vše

[19:41:11][C][wifi:367]:   Hostname: 'jk-bms-sklep'
[19:41:11][C][wifi:369]:   Signal strength: -60 dB ▂▄▆█
[19:41:11][C][wifi:373]:   Channel: 1

Jak jsi specifikoval board u toho co mas vpravo ? At to mame stejne..

ja mam konfiguraci esp takhle.
API vypnute, zapnute jen OTA a MQTT.

Kód: Vybrat vše

esp32:
  board: esp32dev
  framework:
    type: esp-idf
    version: latest
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od rva »

U něj je

Kód: Vybrat vše

substitutions:
  name: jk-bms-470ah
  device_description: "Monitor and control a JK-BMS via bluetooth"
  external_components_source: github://syssi/esphome-jk-bms@main
  mac_address: 3C:A5:51:AA:AA:AA
  # Defaults to "JK02". Please use "JK04" if you have some old JK-BMS version (f.e. JK-B2A16S hw 3.0, sw. 3.3.0)
  protocol_version: JK02

esphome:
  name: ${name}
  comment: ${device_description}
  project:
    name: "syssi.esphome-jk-bms"
    version: 1.3.0

esp32:
  board: wemos_d1_mini32
  framework:
#  The arduino platform crashs
#    type: arduino
#    version: latest
    type: esp-idf
    version: latest

external_components:
  - source: ${external_components_source}
    refresh: 0s

wifi:
  ssid: !secret wifi_ssid
  password: !secret wifi_password

ota:
  password: "bla bla bla79ca14b5a9dd4a748d8e39fb9"

logger:

# If you don't use Home Assistant please remove this `api` section and uncomment the `mqtt` component!
api:
  encryption:
    key: "bla bla bladJ/Lh868A1EsYnJTEHLSafMz4JVaZB98RXo="

esp32_ble_tracker:

ble_client:
  - mac_address: ${mac_address}
    id: client0
JK BMS integrace
JK BMS integrace
Nejsem expert, ale doporučují na straně ESPHome po kliknutí na trojtečku "Clean Build Files" aby se nepletly staré kompilace s novými. Nikdy jsem to teda neměl zapotřebí dělat:
ESPHome
ESPHome
Ještě snad postup, který u mě funguje
1. V HA - ESPHome kliknu vpravo dole na + NEW DEVICE, continue, a zvolím si jeho jméno. Vyberu typ ESP32
2. Dostanu klíč, který si zkopíruji, protože ho budu za chvíli potřebovat
3. Kliknu na Install a zvolím "Manual download", "Modern format". Spustí se kompilace (2 minuty?)
4. Otevřu si prohlížeč Chrome a v něm https://web.esphome.io/?dashboard_install (jinak používám Firefox, ale ten nepodporuje WebSerial)
5. ESP32 připojím přes USB k počítači (ovladače p seriovému portu už mám nainstalovány z dřívějška)
6. v ESPHome kliknu na CONNECT a vyberu nově se objevený port. Pak vyberu vytvořený soubor který chci poslat do ESP32
a pošlu ho tam. Obvykle to proběhne bez stisku resetovacího tlačítka.
7. Po dokončení se za chvíli objeví nové zařízení v HA s dotazem, jestli ho chci integrovat. Potvrdím a bude požadovat ten klíč.
Toď vše.
Naposledy upravil(a) rva dne ned led 22, 2023 4:02 pm, celkem upraveno 1 x.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od lzahradil »

takze mas aktivni API a MQTT nepouzivas ?
S datama uz nepracujes dale mimo HA ?

otestuji do stavajiciho pred vymenou jeste pres OTA zmenit board na wemos_d1_mini32
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od rva »

API aktivní a pro JK-BMS MQTT nepoužívám. Ale běží mi broker zatím na zkoušku, kde vyčítám alternativně data ze Sally EM.
Výkon Shelly integrace x MQTT
Výkon Shelly integrace x MQTT
Výkon Shelly integrace x MQTT.jpg (76.96 KiB) Zobrazeno 1438 x
Data jdou do influxDB se zobrazením v grafana a doufám, že to tak zůstane. Ale plavu v tom a nejsem schopen vytvořit "složitější" dotaz abych dostal co mě zajímá.
Získám číslo článku, který má max. napětí:

Kód: Vybrat vše

SELECT "value"  FROM "state" WHERE ("entity_id" = 'jk_bms_sklep_max_voltage_cell') AND $timeFilter
získám proud baterií

Kód: Vybrat vše

SELECT "value" FROM "A" WHERE ("entity_id" = 'jk_bms_sklep_current') AND $timeFilter
Ale nedovedu získat číslo článku s max. napětím, když je proud baterií větší nez nula (při dobíjení).
A importovat to do excelu je hloupé a pracné.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od lzahradil »

Dnes jsem se vrhl díky ztrátě OTA pass a API key na opětovné nahrání všech ESPHOME zařízení co mi tu běží.
Na JK-BMS jsem použil 4x nově objednané ESP. Pravá varianta dle foto v příspěvku https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 20#p191244
s tím že u uživatele RVA bezproblémů funguje.

Nechal jsem zapnuté API i MQTT. Bohužel se to chová zcela totožně.
Jakmile se to připojí přes BT k BMS, ESP začne chybovat a přestává odpovídat i na ping. Pravděpodobně z důvodu že ESP32 sdílí wifi s BT.
Už není šance ani přes OTA změnit konfiguraci.

Varianta s čtením po kabelu sice fungovala ale zase nešla BMS ovládat protože má JK-BMS na UARTu jen readonly

Dnešním dnem přichází dobrá zpráva. Syssi, autor ESPHOME JK-BMS dal na github variantu která data čte pomocí kabelu a současně využívá bluetooth v případě že je potřeba něco nastavit.
Jedná se o hybridní řešení uart+bt
https://github.com/syssi/esphome-jk-bms ... ample.yaml

V tomhle řešení to má i výhodu v tom, že JK-BMS nemá trvale obsazen BT a tak je možné se připojit například i aplikací z telefonu když se motám v baterkárně.

Kdo má JK připojenou kabelem k ESP32, může aktualizovat.

Kablíky s konektorama do JK-BMS tu mám, zatím jsem je nepoužil po zjištění že to nepůjde ovládat.
Jak máte v případě připojení kabelem vyřešené napájení ESP ? Přímo z toho konektoru skrze nějaký step-down ?
Když by to nebylo napájené přímo z té BMS, bylo by předpokládám v případě kabelového připojení nutné řešit ještě nějaké galvanické oddělení.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
glottis
Příspěvky: 2066
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od glottis »

Ten hybridni rezim vypada zajimave, nekdy to zkusim.

pouzivam olimex esp32-poe a napajim po poe a data jedou po ethernetu. Dve JK pak mam oddelene izolatorem s ADUM chipy. Izolatory ze strany JK pak napajim pres linearni stabilizator pred kterym srazim tech 55V zenerkou na asi 20V.
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od PetrV2 »

Začínám se pomalu a nerad smiřovat s tím, že jinak než přes bluetooth to nepůjde :(, tedy ESPčko s ethernetem. Jak chodí ten Olimex? Když se nepoužívá wifi, tak to binec nedělá? ESPHome s tím taky umí zacházet?
Já mám s ESPHome jen minimální zkušenost, vlastně jsem to jen flashnul, komunikovalo to a pak jsem zůstal u Tasmoty, ale v tomhle případě to bez ESPHome nepůjde. Mám vyhlédnutou tuto https://www.aliexpress.com/item/1005003549351980.html desku, PoE mi v daném případě nevyhovuje, 12V (což chce i vyhlédnutá deska) je OK. Mělo by se to dát s touto deskou rozchodit?
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
glottis
Příspěvky: 2066
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od glottis »

olimex uplne v pohode. tu je fragment, co konfiguruje ethernet. Mam to ted v hybridnim rezimu, kdy neco jede pres BT a neco po seriaku. A naprosto bez problemu

Kód: Vybrat vše

substitutions:
  bms0: "BMS1"
  bms1: "BMS2"
  name: jk-bms
  external_components_source: github://syssi/esphome-jk-bms@main
  tx_pin_uart0: GPIO4
  rx_pin_uart0: GPIO36
  tx_pin_uart1: GPIO32
  rx_pin_uart1: GPIO34
  bms0_protocol_version: JK02
  bms1_protocol_version: JK02
  bms0_mac_address: C8:47:8C:E5:04:F0
  bms1_mac_address: C8:47:8C:F7:D7:FE

esphome:
  name: bms
  project:
    name: "syssi.esphome-jk-bms"
    version: 1.4.0

esp32:
  board: esp32dev
  framework:
    type: esp-idf

external_components:
  - source: ${external_components_source}
    refresh: 0s

ethernet:
  type: LAN8720
  mdc_pin: GPIO23
  mdio_pin: GPIO18
  clk_mode: GPIO17_OUT
  phy_addr: 0
  power_pin: GPIO12
  manual_ip:
    static_ip: 10.80.100.13
    gateway: 10.80.100.254
    subnet: 255.255.255.0
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od PetrV2 »

Díky, díky, shrnuto:
- potřebuji znát typ síťovky, co je na desce
- na které GPIO je síťovka zapojená
zkusím zjistit u odkazované desky
BT je přímo na tom blýskavém čipu, myslím, takže tam žádná zvláštnost nebude.

Má nějakou výhodu ten hybridní režim? Myslel jsem, že se tluče wifi a BT, ale s vypnutou wifi se snad nemá s čím tlouci. Ono je oboje důležité, čtení i zápis. Včera mi dorazily od Bonegy jističe a vyrážecí cívky, cívky všude, kde to jde (panely, vstup invertoru, výstup invertoru a vstup stepdown DC-DC měniče na 12 V (kdyby se zbláznil a nějak se vyzkratoval). U stringů a u baterky pojistky, vyklápěcí trubičkové OEZ, ty ovládat nepůjdou, takže vypnutí baterky (více-méně poté, co bude už vše kromě baterkového výstupu MPPT vypnuté) zůstává na BMS. Proto se tak snažím o maximálně spolehlivou komunikaci s BMS, aby to šlo spolehlivě vypnout a nečekat na pojistku v regulátoru nebo u baterky.
Nic, než jsem to dopsal, tak jsem si něco dostudoval, jdu koupit tu desku, co jsem si vyhlédl, pokud mě od toho tady někdo neodradí
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
glottis
Příspěvky: 2066
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od glottis »

PetrV2 píše:Díky, díky, shrnuto:
- potřebuji znát typ síťovky, co je na desce
- na které GPIO je síťovka zapojená
zkusím zjistit u odkazované desky
BT je přímo na tom blýskavém čipu, myslím, takže tam žádná zvláštnost nebude.

Má nějakou výhodu ten hybridní režim? Myslel jsem, že se tluče wifi a BT, ale s vypnutou wifi se snad nemá s čím tlouci. Ono je oboje důležité, čtení i zápis. Včera mi dorazily od Bonegy jističe a vyrážecí cívky, cívky všude, kde to jde (panely, vstup invertoru, výstup invertoru a vstup stepdown DC-DC měniče na 12 V (kdyby se zbláznil a nějak se vyzkratoval). U stringů a u baterky pojistky, vyklápěcí trubičkové OEZ, ty ovládat nepůjdou, takže vypnutí baterky (více-méně poté, co bude už vše kromě baterkového výstupu MPPT vypnuté) zůstává na BMS. Proto se tak snažím o maximálně spolehlivou komunikaci s BMS, aby to šlo spolehlivě vypnout a nečekat na pojistku v regulátoru nebo u baterky.
Nic, než jsem to dopsal, tak jsem si něco dostudoval, jdu koupit tu desku, co jsem si vyhlédl, pokud mě od toho tady někdo neodradí
Na esphome strankach maji dost prikladu pro ruzne desky, treba to tam bude ale treba ten olimex je fajn. Vejde se i do din krabicky :)

Hybridni rezim mam pro to, ze bezdratum moc neverim. Kabel je kabel. Ale asi bych to prezil, neni to tak kriticke. Dobre je, ze neni BT spojeni obsazene a muzu se tam pripojit tou apkou. Zapisovat a ovladat to prakticky nepotrebuju. To je jednou za uhersky rok ale hodi se to a pro to jsem udelal ten hybrid. I jsme si to chtel zkusit. Na kabelu jsme zacal, protoze nebyla driv podpora pro ten eth chip v espidf frameworku. Bylo to jen v arduino frameworku. A pak to s BT padalo. Uz to dodelali do espidf a zda se to ted stabilni. Nemit to uz na dratech tak to udelam taky jen po BT.
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od PetrV2 »

Díky, prostuduji web esphome co se týká podpory desek.
Obsazené BT má i svou výhodu - nepřipojí se ti tam zlomyslný soused a nesejme ti elektrárnu :), když už ta BMS vysílá nastavené heslo do okolí.
Teď používám batmon-ha, https://github.com/fl4p/batmon-ha , což vyžaduje BT modul na počítači. Funguje to v pokusné mikroelektrárně dobře, taky je 2 metry od počítače, což ta opravdová elektrárna takhle kousek nebude. Ale BMS bude asi metr od toho ESP, tak pokud někdo záměrně nezaruší frekvenci, tak snad není proč by se komunikace měla rozbít.
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od PetrV2 »

Tak mi už před nějakou dobou dorazila ta Lilygo https://www.aliexpress.com/item/1005003549351980.html ale až dneska jsem si s ní začal hrát. Wifi a BT naprosto OK bez jakýchkoli problémů či výpadků. A teď to hořkosmutné ;) - přes ethernet to (trochu) blbne - na switchi na příslušném portu naskakují Rx errors a občas se to odpojuje od BMS. Sice se zase hned připojí, BMSka vždycky pípne a v logu HA je became unavailable a hned zase naskočí příslušný stav.
Samozřejmě vyzkoušen více než jeden ethernet kabel a port.
Hm, asi jsem měl vzít ten Olimex ;).
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
glottis
Příspěvky: 2066
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od glottis »

me tu bezi jak lili tak olimex a vse bez problemu. Mas vse na poslednich verzich? Napajene po poe?
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od PetrV2 »

pip install --upgrade esphome; git pull před pár hodinami
napájení je pro pokusy z USB-C. Karta nemá PoE, má svorky na 5-12V (proto jsem si jí vybral).

Připojil jsem 12V zdroj jak to bude v reálu, odpojil USB a asi +- OK. 2 hodiny běží po ethernetu, žádné výpadky, jen switch pořád hlásí asi 0.2% chybných paketů. To je podstatně méně než předtím. Jiná zařízení tyhle chyby v přenosu po ethernetu vůbec nedělají. Tady je celý ethernet dělaný softwareově tím ESP, že? Proč jinak by bylo potřeba zadávat které GPIO co dělají. Tak možná proto.

Můžete se někdo mrknout na switch, zda tam máte taky chyby v přenosu?

Jinak to bude asi OK, díky za tip s napájením.
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
glottis
Příspěvky: 2066
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od glottis »

Některé usbc nabíječky jsou pěkný potvory. Hlavně když mají power delivery nyní jiný protokol vyjednání napájení. Můžou občas odpojit výstup při určitých stavech.

Na errory kouknu až budu doma.

Esp32 má hw ethernet. To co se tam připojuje už je jen vlastně fyzcky konvertor. IP stack si už nepamatuji jestli je hw nebo sw.
klapalik
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 13, 2023 11:28 am
Lokalita: Černíkovice

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od klapalik »

Zdravím, potřeboval bych radu. Mám JK-BMS a chtěl bych dostat informace do Home Assistanta.
Nějak jsem se porval s jeho instalací, dokonce jsem podle návodu zde ve vlakně viewtopic.php?t=10372#p193289 připravil wemos, který mám připojený kablíkem k BMSce. Ale vůbec se mi nedaří dál s editací yaml, aby tam jelo to vyčítání hodnot BMS od SYSSI. Nemá prosím někdo nějaký návod pro úplné lamy, co a jak přesně zeditovat v esphome. Předem díky.
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od PetrV2 »

Bylo by fajn více popsat, kam jsi se dostal a kde ses zasekl, ale zkusím to.

Potřebuješ Python - ten asi máš, protože bez něho by ti nefungoval Home Assistant.

Dále potřebuješ vlastní ESPhome, to by mělo být jednoduché:
pip3 install esphome

Dále potřebuješ verzovací nástroj git - nepíšeš jaký operační systém, máš, , ale ESPHOME sám o sobě git potřebuje, aby ti vytvořil konečné firmware.

Naklonovat repozitář z Githubu:
git clone https://github.com/syssi/esphome-jk-bms.git
Na Githubu lze i naklikat že si stáhneš celý repozitář jako .zip, ale ten Git (software) budeš i tak potřebovat.

Po naklonování toho repozitáře uvidíš spoustu yamlů jako příklady. Tvé situaci asi nejlépe odpovídá esp8266-example.yaml. Ten si zkopíruj a nazvi si ho třeba mujpokus.yaml a ten si upravíš.

Když na to koukám, mnoho úprav třeba asi nebude - wifi_ssid a wifi_password, lze to i bez toho slůvka !secrets. Pro jednoduchost - prostě to tam přímo napiš ssid: mojewifina a password: mojetajneheslo.

Nepíšeš, jaké máš zkušenosti s yaml; pokud žádné, tak věz, že mezery jsou velmi důležité a musíš přesně zachovat počet mezer, který v tom příkladu je.

Dále v tom yamlu zakomentuj nebo smaž tu sekci mqtt: , tu pro Home Assistenta nepotřebuješ a odkomentuj ten řádek kde je api: (tedy smaž tu # a mezeru za mřížkou), je to tam napsané

Pak asi ještě musíš upřesnit ty piny, na které máš BMS zapojenou - v tom příkladu hned na začátku, tx_pin a rx_pin

Až budeš mít yaml hotový, připoj Wemose k počítači přes USB a zadej příkaz:

esphome run mujpokus.yaml

začne to stahovat mraky věcí z internetu a nakonec se to zeptá, kam že to má vygenerovaný firmware nahrát - měl by ti nabídnout i USB port, kde je Wemos připojený k počítači. Tak ten si vyber, nahraje to firmware do Wemose a zůstane s ním stále ve spojení přes USB kabel a bude ti vypisovat na obrazovku, co se děje.

Pokud se zadaří i připojení k wifi a máš tam DHCP server, za chvíli by mohl Home Assistant přijít s tím, že New ESPHOME device discovered a dál to už je jen klikání

Myslím, že k výše popsanému existuje i klikací varianta, ale tu já neumím, protože pak člověk neví, co to dělá, co se děje a je těžké tomu porozumnět.

Tak snad jsem alespoň trochu nasměroval
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
klapalik
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 13, 2023 11:28 am
Lokalita: Černíkovice

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od klapalik »

Díky moc za návod. Večer zkusím a dám vědět, jak to dopadlo.
klapalik
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 13, 2023 11:28 am
Lokalita: Černíkovice

Re: Home Assistant Esphome JK-BMS

Příspěvek od klapalik »

Už to jede. Díky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek