Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon led 30, 2023 10:00 am

Jednoduchy monitoring

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Předchozí

Re: Jednoduchy monitoring

Příspěvekod Migel » sob pro 31, 2022 2:26 pm

Migel píše:To su odpajace na listy respektive na medene pasoviny su to ro rozmere 200x5x1cm

Zabudol som napisat ze su to odpajace na nozove poistky trojmiestne z toho strednu poziciu som odtial vyhodil a je tam len +a- na kazdu baterku zvlast a takisto aj kazdy menic a regulator ma svoj odpajac
?
Migel

Příspěvekod Migel » sob pro 31, 2022 2:29 pm

cipis píše:Osb vyhod, dej cetris/cemvin nebo proste neco nehorlaveho.

Byl by prosim detail tech sin a pripevneni tech odpinacu nebo co to je?

Ta doska je tam len tak zatial aby som videl ako mi to vychadza..pojde tam cetris s hlinikovym plechom a od predu bude posuvne plexisklo aby to bolo uzatvorene a prehladne..
?
Migel

Příspěvekod rottenkiwi » sob pro 31, 2022 2:30 pm

Zdravim, citam ze tu mate problem s WIFI + MQTT + BLE u ESP32.

Ale ja ten problem nemam, mam BMS + ADS1115 + AMG8833 array + OLED1306 + MAX98357A + uSD karta + OTA
+ bezny I2C 20x4 display, ide to na I2C + SPI + I2S.

Sice aplikacia ma 96 % flasky, ale aj pri hrajucom inet radiu nie je problem ani s BLE ani WiFi
ani WiFi cez protokol ESP NOW / SLAVE / MASTER /.
MPPT 35 A MPPT 100 A ESP32 BMS M1 The Picnik RTB2004
Chudy dela, bohaty ho vyuziva, vojak brani oba. Platce dani plati vsem trem. Tulak odpociva za vsechny ctyri a ochmelka pije za vsech pet.
Banker okrada vsech sest a pravnik se pre se vsemi sedmi. Lekar zabiji vsech osm. Hrobnik pohrbiva vsech devet. Politik zije ze vsech deseti.
rottenkiwi

Příspěvekod Migel » sob pro 31, 2022 2:39 pm

Tak posielam detail toho uchytenia tych odpajacov a aj bms...
Kazdy odpajac ma zozadu nozicky na uchytenie na pasovyny..a od spodu mam vyvody na baterky a takisto aj menice a regulatory.ono vyhoda tychto odpajacov je ze sa daju prerobit lahko aj len cisto na kable alebo vyvody presunut na vrch..ako kazdemu dovoluje instalacia..
?
Migel

Příspěvekod Migel » sob pro 31, 2022 2:44 pm

Tak tu je to foto(zabudol som to dat do prispevku pred tym :P )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
?
Migel

Příspěvekod Migel » ned led 01, 2023 1:06 am

:celebrate2:
Vela zdravia,stastia nech kvam tecie zo slniecka
Aby starosti boli minulostou a radosti pritomnostou!
Nech slniecko kilovatiky posiela!
Nech sa na sebestacnost kazdy spolieha! :celebrate4: :celebrate1: :yes:
Prajem vsetkym vam len to dobre z kazdeho rosku bo cloveku staci to zdravie aby mal na setko ostatne stastie a lasku
?
Migel

Příspěvekod Migel » čtv led 19, 2023 2:37 pm

Taaak neska trochu slimacia robota a bolia stoho prsty :)
Dostal som sa k lisovaniu ociek na bmsky a je to nekonecna robota ked ma clovek nakrimpovat 130malych ociek :|
Co uz ked som dlhsie chory tak aspom totok sa da robit vnutri v teple..ono tato choroba je asi vaznejsia nez tie ostatne bezne :lol:
Uvidim ci nebudem mat problem stym blututom som zvedavy..
?
Migel

Příspěvekod TomHC » čtv led 19, 2023 5:10 pm

Aj ja som dnes krimpoval, ale iba 16 ks ;)
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh), 18650 13S20P (3.3 kWh) pre DC spotrebiče (NAS Synology, IPcam, switche, routre...)
TomHC

Příspěvekod Migel » ned led 22, 2023 4:46 pm

Taaak osadenstvo...ako to uz byva clovek mieni pan boh meni :) ...neska som objednal omylom tento monitoring junctek kg160 f https://aliexpress.com/item/10050032563 ... t=Pc2Msite
Nie ze by som ho nechcel len nechcel som teraz bo som nakupil uz ine veci a chcel som pockat aspom do dalsej vyplaty a mozno aj pre pokoj manzelky :)
No a omylom som klikol na objednat namiesto pridat do oblubenych ..couz bude to skorsie doma :celebrate4:
Co som vycital tak ide stym ovladat nejake rele vypinacie ma to mnozstvo ochrannych funkcii rozhodol som sa takto nakolko som zo zaciatku chcel kazdu baterku monitorovat zvlast a potom cez rsbpi ale nakolko mam (zatial 8 ) baterok paralelne kazda svoju bms tak tento shunt my bude tie baterky merat ako jeden celok.ma to aj blutut aj rs485 vyzera to dobre parametrovo.konkretne som objednal 600A verziu.ktovie kedy sa dostanem k rsbpi tak aspom to budem mat takto pod kontrolou a do buducna sa to da pripojit k hocicomu..
Tak ked budes cipis na nieco zvedavy tak ti potom poviem ked ta to zaujalo..aj ostatnym ktory uvazuju o dakom lacnejsom bocniku(ktory je smart) ako to meria..inak ake mate vy napriklad?nehovorte ze vacsina fici na victronovi..
?
Migel

Příspěvekod Migel » ned led 22, 2023 5:04 pm

Vcera som konecne dokoncil kablovanie z bmsok na baterky a dal dokopy rozvadzac co pojde k stringom pod strechu..uz nech je krajsie pocasie nech to uz spustim.. :repair:
?
Migel

Příspěvekod Migel » ned led 22, 2023 6:26 pm

TomHC píše:Aj ja som dnes krimpoval, ale iba 16 ks ;)

Ahoj Tom.. Aj si ich pouzil tie spodky k tym nozovkam?..
?
Migel

Předchozí

Zpět na Plánované elektrárny