Novinky v balkónové energetice

Souhrn tématu

Německo zavádí od března 2026 nové normy pro balkónové elektrárny s výkonem až 7 kWp a omezením přetoku do sítě na 800 W. Díky možnosti připojení baterií se balkónové systémy stávají plnohodnotnými úložišti energie, což zvyšuje jejich efektivitu a využitelnost. Nově je také zjednodušena registrace a nájemníci mají větší práva na instalaci těchto zařízení, což podporuje demokratizaci výroby elektřiny.
Soban
Příspěvky: 4672
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace:311
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Novinky v balkónové energetice

Nový příspěvek od Soban »

Tak v tom čezu mají dva druhy odečtu, deníčkový - je jenom pro tebe zobrazuje se to v grafu atd..... a pro distributora a ten se zapíše i do vyúčtování a pokud mu tento nesedí s nějakým průměrem tak vyžaduje fotku aby ho aplikovaly (větší spotřeba prochází bez fotky normálně).

A proč bych nezadal odečet pro distributora když třeba zlevní, proč bych měl platit víc když to pak distributor rozdělí v nějakém mě nevýhodném poměru.
3,6kWp::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 1x INVERTER 5kW/24V | 16kWh*batt*

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: blesk16, Claudebot [Bot], Semrush [Bot]