Novinky v balkónové energetice
Souhrn tématu
Německo zavádí od března 2026 nové normy pro balkónové elektrárny s výkonem až 7 kWp a omezením přetoku do sítě na 800 W. Díky možnosti připojení baterií se balkónové systémy stávají plnohodnotnými úložišti energie, což zvyšuje jejich efektivitu a využitelnost. Nově je také zjednodušena registrace a nájemníci mají větší práva na instalaci těchto zařízení, což podporuje demokratizaci výroby elektřiny.
- Soban
- Příspěvky: 4672
- Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
- Reputace:311
- Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
- Systémové napětí: 24V
- Výkon panelů [Wp]: 3600
- Kapacita baterie [kWh]: 16
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
- Bydliště: Zlaté Hory
Re: Novinky v balkónové energetice
Tak v tom čezu mají dva druhy odečtu, deníčkový - je jenom pro tebe zobrazuje se to v grafu atd..... a pro distributora a ten se zapíše i do vyúčtování a pokud mu tento nesedí s nějakým průměrem tak vyžaduje fotku aby ho aplikovaly (větší spotřeba prochází bez fotky normálně).
A proč bych nezadal odečet pro distributora když třeba zlevní, proč bych měl platit víc když to pak distributor rozdělí v nějakém mě nevýhodném poměru.
A proč bych nezadal odečet pro distributora když třeba zlevní, proč bych měl platit víc když to pak distributor rozdělí v nějakém mě nevýhodném poměru.
3,6kWp
| 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 1x INVERTER 5kW/24V | 16kWh
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: blesk16, Claudebot [Bot], Semrush [Bot]
