daň za elektřinu v ostrovu

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2623
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od NOPARasito »

unicast píše: pát kvě 24, 2024 9:31 pm
jahodovák píše: pát kvě 24, 2024 8:42 pm A přece je to prý hrozně jednoduché,začít od sebe a nedat se a hlavně se účastnit všeho,kde se rozhoduje o našem osudu a ne být jako hospodský povaleč a říkat,na to já nemám čas...to potom za nás rozhodují jiní a nestačíme se divit...pravda,až to bude neúnosné,řešení se najde,ale prevence je nejlepší.
Generace jeho rodičů, kterým je nutné vydělat na důchody
Oni snad na svoje duchody nevydelavali.
Tahle posloupnost se nejak neshoduje.
Pokud vydělávám tak odvadim na svuj duchod!
Jinak se nekde stala chyba MATRIXU.
tomer
Příspěvky: 247
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od tomer »

To je mega haluz, "nemam cas"

- nikdy nebola praca tak extremne efektivna, ako je tomu dnes.
- nikdy nebolo aspon na nasom uzemi taky pokoj a mier, ako je tomu dnes.
- nikdy nebola taka stabilita energii a infrastruktura ako dnes.

ALE NIKTO NEMA NA NIC CAS

je to vtip, alebo len nejaky paradox? :)

Mne tu jednoducho nieco nesedi.. Ved my ani potraviny nevyrabame, len dovazame, tak co sakra robime? :D
Ak aj vyrabame,tak poondene brojler plemena... hybridne zeleniny, striekane ovocie..

Nic v zlom damy a panove, ale podla mna ak by na "civilizovany zapad" udrel nejaky mini meteorit, alebo staci aj "EMP vyboj", tak 90% ludi je v haji :D tak sa "moderna civilizacia" zmagorila.. hlanve ze "mame" tisic eurove smartfony..

Aby sme sa rozumeli, ja plne chapem, ze ludia nemaju cas, ani ja ho nemam, ale potom sa raz zastavim, a rozmyslam, ze ako je to sakra mozne, ze namam cas, ked mam vsetky hore uvedene vymozenosti k dispozicii... Logicky, niekto mi ten cas musi kradnut, ale kto, alebo co ?
jahodovák
Příspěvky: 2019
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od jahodovák »

Stačí se rozhlédnout kolem a je vidět,proč nikdo nemá čas,vše ostatní by byla konspirace a s tím zde nebudu obtěžovat,málokdo by to strávil....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
cipis
Příspěvky: 5070
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od cipis »

Toto není pravda, to je největší omyl! To není chyba matrixu, ale vlastnost!

Už od dob R-U je penzijní systém průběžný. Tj. to, co odvádí aktuální pracující, nejde na jejich důchod, ale na důchod aktuálních důchodců!
Tento systém je funkční pouze v případě, že přibývá aktivního obyvatelstva. Defacto je to letadlo od doby, kdy se tento penzijní systém vymyslel.
Základní a nutná podmínka je zvyšující se počet obyvatelstva. Toto platilo hodně dlouho, proto byly důchodové systémy v plusu.
Bohužel ale už řadu let klesá produktivní populace, tudíž ten systém směřuje ke krachu.
Proto je potřeba důchodová reforma jak sůl, a vzhledem k tomu, že nemůže být jiná, než že lidé budou platit výrazně víc, tak také ještě nebyla provedena a proto se furt odkládá a odkládá.
NOPARasito píše: pát kvě 24, 2024 9:43 pm Oni snad na svoje duchody nevydelavali.
Tahle posloupnost se nejak neshoduje.
Pokud vydělávám tak odvadim na svuj duchod!
Jinak se nekde stala chyba MATRIXU.
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 5 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
unicast
Příspěvky: 1456
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od unicast »

NOPARasito píše: pát kvě 24, 2024 9:43 pm Oni snad na svoje duchody nevydelavali.
Ne. Oni vydělávali na důchody generací před nimi. Máme průběžný systém, který celkem i funguje, když populace roste, ale přestává fungovat, když populace už neroste.
Franta2776
Příspěvky: 2969
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Franta2776 »

tomer píše: pát kvě 24, 2024 9:51 pm To je mega haluz, "nemam cas"

- nikdy nebola praca tak extremne efektivna, ako je tomu dnes.
- nikdy nebolo aspon na nasom uzemi taky pokoj a mier, ako je tomu dnes.
- nikdy nebola taka stabilita energii a infrastruktura ako dnes.

ALE NIKTO NEMA NA NIC CAS

je to vtip, alebo len nejaky paradox? :)

Mne tu jednoducho nieco nesedi.. Ved my ani potraviny nevyrabame, len dovazame, tak co sakra robime? :D
Ak aj vyrabame,tak poondene brojler plemena... hybridne zeleniny, striekane ovocie..

Nic v zlom damy a panove, ale podla mna ak by na "civilizovany zapad" udrel nejaky mini meteorit, alebo staci aj "EMP vyboj", tak 90% ludi je v haji :D tak sa "moderna civilizacia" zmagorila.. hlanve ze "mame" tisic eurove smartfony..

Aby sme sa rozumeli, ja plne chapem, ze ludia nemaju cas, ani ja ho nemam, ale potom sa raz zastavim, a rozmyslam, ze ako je to sakra mozne, ze namam cas, ked mam vsetky hore uvedene vymozenosti k dispozicii... Logicky, niekto mi ten cas musi kradnut, ale kto, alebo co ?
Tak třeba zrovna já čas mám a dělám už jenom to co mě baví :lol: :lol: :lol:
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel 800Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Multiplus 2 48/5000,MPPT 150/85
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
unicast
Příspěvky: 1456
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od unicast »

tomer píše: pát kvě 24, 2024 9:51 pm To je mega haluz, "nemam cas"

- nikdy nebola praca tak extremne efektivna, ako je tomu dnes.
- nikdy nebolo aspon na nasom uzemi taky pokoj a mier, ako je tomu dnes.
Jenže taky tady nikdy nebyla vyšší složená daňová kvóta, která je dávno přes 70 %, neměli jsme tolik drahých a volný trh devastujících regulací atd. atd. Značná část práce se vytváří uměle a je zbytná. A taky každý chce s dřívějšími obdobími nesrovnatelnou životní úroveň.
gold1
Příspěvky: 99
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od gold1 »

Tady je na to pěkná mapka
Obrázek
V čr je jedna z nejnižších daní a přitom je pořád dost hrozná teda, navíc to tu pak musí dohánět jinejma daněma
A o tom, jestli jsou daně vidět na ulicích rozhoduje koho si na městě zvolíte a na většině míst to vidět je a dělá se hodně, ale nedá se zavděčit všem
[/quote]

Mapa je to sice pekna,ale ponekud zavadejici.Doporucuji dohledat na internetu skutecnou vysi danoveho zatizeni v CR a v zahranici.Rozhodne z toho nevychazime jako zeme s nizkymi danemi.Napr. zde:
https://echo24.cz/a/HpRc2/cesko-ma-nejv ... -pojisteni

Zdroju je k dohledani vice.A pri srovnani toho,co za sve penize dostaneme uz jsme uplne na dne.
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4,16x EVE 280Ah, Victron BMV700.
ChlapeczDediny
Příspěvky: 253
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od ChlapeczDediny »

eman píše: pát kvě 24, 2024 5:46 am Ke zdanění se nevyjádřím, ale objektivně vzato, lidi z bytových domů jsou zcela odkázáni na ČEZ a spol a nemají možnost volby.
Ona je nejaká povinnost bydlet v bytovém domě? On někdo zakázal někomu přestěhovat se na venkov?
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
Miyuki
Příspěvky: 193
Registrován: úte bře 21, 2023 1:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7640
Kapacita baterie [kWh]: 19+Nádrž
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Miyuki »

gold1 píše: pát kvě 24, 2024 10:56 pm Tady je na to pěkná mapka
Obrázek
V čr je jedna z nejnižších daní a přitom je pořád dost hrozná teda, navíc to tu pak musí dohánět jinejma daněma
A o tom, jestli jsou daně vidět na ulicích rozhoduje koho si na městě zvolíte a na většině míst to vidět je a dělá se hodně, ale nedá se zavděčit všem
Mapa je to sice pekna,ale ponekud zavadejici.Doporucuji dohledat na internetu skutecnou vysi danoveho zatizeni v CR a v zahranici.Rozhodne z toho nevychazime jako zeme s nizkymi danemi.Napr. zde:
https://echo24.cz/a/HpRc2/cesko-ma-nejv ... -pojisteni

Zdroju je k dohledani vice.A pri srovnani toho,co za sve penize dostaneme uz jsme uplne na dne.
[/quote]
Né ta mapa je přesná, to je procento celkovejch odvodů. Většina Evropy má prostě ještě mnohem větší daně, než jsou u nás. I to "sociální a zdravotní" je tam větší procento, než tady. Hlavně to Německo, Rakousko a Francie.
A jestli je to u nás větší procento výsledného rozpočtu/HDP, tak to ukazuje neschopnost státu vybírat ostatní daně. Ty ostatní státy musí na dalších daních vybrat někde výrazně víc než ČR, aby se to vyrovnalo.

Tady je to pěkně vidět. Sice máme víc odvodů, ale o to menší daň z příjmu, takže ve vísledku jsme na tom o kousek lépe.
Obrázek

Takže nějaký další článek, kde jsou polopravdy naprosto vytržené z kontextu?
Ostrov založený na Epever IP5000-42-Plus + 2 pole s Tracer5420AN a Tracer6420AN + 18x Envision 305Ah LiFePO4
soami
Příspěvky: 724
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od soami »

Ta tabulka zobrazuje pouze podíly jednotlivých daní na celkové daňové zátěži. Neříká nic o celkovém daňovém zatížení, takže nerozumím tvému zhodnocení, že jsme na tom líp/hůř.
Miyuki
Příspěvky: 193
Registrován: úte bře 21, 2023 1:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7640
Kapacita baterie [kWh]: 19+Nádrž
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Miyuki »

soami píše: sob kvě 25, 2024 12:59 am Ta tabulka zobrazuje pouze podíly jednotlivých daní na celkové daňové zátěži. Neříká nic o celkovém daňovém zatížení, takže nerozumím tvému zhodnocení, že jsme na tom líp/hůř.
To je reakce na článek co posílal gold1, kde se píše, že v ČR jsou největší odvody ze všech zemí. Ten graf, kde jsou podíly to vysvětluje.
Celkové zatížení je v té mapě, kde je jasně vidět, že celkové zatížení je nižší než většina EU
Ostrov založený na Epever IP5000-42-Plus + 2 pole s Tracer5420AN a Tracer6420AN + 18x Envision 305Ah LiFePO4
soami
Příspěvky: 724
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od soami »

Záleží, jak na to pohlížíš. Jako firma/osoba, jestli srovnáváš přímé nebo nepřímé daně, nebo celkovou zátěž. V té mapě není celkové daňové zatížení, ale poměr nějakých daní k průměrnému příjmu. Takže vypovídající hodnotu to má minimální.
unicast
Příspěvky: 1456
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od unicast »

Takhle. To, že v jiném lágru je to ještě o něco horší, rozhodně neznamená, že bychom se tím měli nějak utěšovat. Ano, zatím tu nemáme přímo zdaněné vlastnictví aut, jen pohonné hmoty a zatím máme ještě relativně nízké daně z nemovitostí a z kapitálových výnosů. Což znamená, že to pořád ještě může být horší. Ale žádná výhra to rozhodně není.

Pak jsou tu ještě další skryté formy zdanění, z nichž na prvním místě je inflace.
Naposledy upravil(a) unicast dne sob kvě 25, 2024 9:08 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 484
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

Každá statistika bude ovlivněna nějakým úhlem pohledu, nebo nějakou přijmovou vrstvou a nejhorší podíl má čas.
Statistika nereaguje pružně, je příliš stará - na dnešní extremní tempo změn.

Proč se věnovat průměrným hodnotám z roku např.2015-2020, v tabulce zveřejněné 2021 - dnes je 2024 - jsou jiné platy, jiné odvody, jiné poplatky (než v r.2015).

Komunita Čechů zde je z rozlišných nižších přijmových skupin, žádný lékaři mezi námi nejsou.
Porovnávám tedy jen mezi námi řemeslníky a jiná běžná zaměstnání.

Přijmy v Česku rostli poslední roky mnohem rychleji než přijmy v Německu - například

Nyní je to tak (r.2024) , že pokud zaplatím všechny běžné výdaje rodiny z o něco vyššího platu v Německu dnes, zůstane mě MENŠÍ kupička, než když zaplatím všechny běžné výdaje z platu v Česku.
Jsou v tom zahrnuté všechny nejběžnější výdaje, jaké jsme měli v ČR a jaké máme i dnes a tady.

Proto není divu, že se mnoho Čechů v posledních letech vrátilo, když k tomu táhli třeba i byt v Česku navíc - prostě se jim již v Německu makat nevyplatí...
To jsme nikdy nepočítali výdaje extremní dočasné - jako třeba že jsme téměř 2 roky platili 250E za školku + 450E za jesle každý měsíc.
(obyčejná školka + obyčejné jesle - cca 50km od Mnichova)
Po přestěhování sem k hranicím - školka klesla u dvou dětí na 80+80E
( my osobně ale nejsme ekonomický migranti - u nás šlo o princip )

Důchodový systém se v Německu také velmi změnil, stejně jako ten sociální systém.
Dnes je již (stejně jako v ČR) naprosto běžné - vidět pracující důchodce.
Není potřeba cokoli počítat - zde nám chodí výpis s reálným důchodem každý rok - každému poplatníkovi - výpočet hotový.
Mnoho důchodců je již nyní dopláceno ze sociálky, důchod jim prostě na pokrytí výdajů nestačí a je to každý rok horší.

Kdyby to Němci včas nezměnili tak by byla polovina dnes pracujících lékařů již v tento moment v důchodu, nebylo by ke komu jít...
PŘESNĚ TAK, JAK ZDE BYLO 2x JIŽ NAPSANÉ - DŮCHODOVÝ SYSTÉM JE POSTAVENÝ NA RŮST - NE NA POKLES - VŠUDE.

Rakousko je na tom s platy ještě o něco výš - ale i s výdaji.
S výdaji si občas dojíždějící Čech samozřejmě poradí - plat lékaře bude samozřejmě blíž tomu tabulkovému a průměrnému a výpočet pak vypadá jinak.

Podle posledních čísel nyní chybí v Německu 400-450tis kvalifikovaných lidí ročně - posledních několik let.
Pokud se rozpočítá například na počet měst, není to číslo nijak hrozivé, jenže to už trvá skoro 10let.
A zvyšuje se...

Souhlasím s mnohými, byť jsou to často i konspirace - že to nejde donekonečna - že to lze přirovnat k letadlu - že se musí jednou něco stát...

Tak si dávám panely na barák a zkoušíme pěstovat na zahrádce co jde, aby jsme jednou ten důchod - přežili ;) :lol:

Spoléhat na systém a politiky nemám v plánu - to je dost riskantní dnes všude...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Franta2776
Příspěvky: 2969
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Franta2776 »

JirkaE píše: sob kvě 25, 2024 9:08 am Každá statistika bude ovlivněna nějakým úhlem pohledu, nebo nějakou přijmovou vrstvou a nejhorší podíl má čas.
Statistika nereaguje pružně, je příliš stará - na dnešní extremní tempo změn.

Proč se věnovat průměrným hodnotám z roku např.2015-2020, v tabulce zveřejněné 2021 - dnes je 2024 - jsou jiné platy, jiné odvody, jiné poplatky (než v r.2015).

Komunita Čechů zde je z rozlišných nižších přijmových skupin, žádný lékaři mezi námi nejsou.
Porovnávám tedy jen mezi námi řemeslníky a jiná běžná zaměstnání.

Přijmy v Česku rostli poslední roky mnohem rychleji než přijmy v Německu - například

Nyní je to tak (r.2024) , že pokud zaplatím všechny běžné výdaje rodiny z o něco vyššího platu v Německu dnes, zůstane mě MENŠÍ kupička, než když zaplatím všechny běžné výdaje z platu v Česku.
Jsou v tom zahrnuté všechny nejběžnější výdaje, jaké jsme měli v ČR a jaké máme i dnes a tady.

Proto není divu, že se mnoho Čechů v posledních letech vrátilo, když k tomu táhli třeba i byt v Česku navíc - prostě se jim již v Německu makat nevyplatí...
To jsme nikdy nepočítali výdaje extremní dočasné - jako třeba že jsme téměř 2 roky platili 250E za školku + 450E za jesle každý měsíc.
(obyčejná školka + obyčejné jesle - cca 50km od Mnichova)
Po přestěhování sem k hranicím - školka klesla u dvou dětí na 80+80E
( my osobně ale nejsme ekonomický migranti - u nás šlo o princip )

Důchodový systém se v Německu také velmi změnil, stejně jako ten sociální systém.
Dnes je již (stejně jako v ČR) naprosto běžné - vidět pracující důchodce.
Není potřeba cokoli počítat - zde nám chodí výpis s reálným důchodem každý rok - každému poplatníkovi - výpočet hotový.
Mnoho důchodců je již nyní dopláceno ze sociálky, důchod jim prostě na pokrytí výdajů nestačí a je to každý rok horší.

Kdyby to Němci včas nezměnili tak by byla polovina dnes pracujících lékařů již v tento moment v důchodu, nebylo by ke komu jít...
PŘESNĚ TAK, JAK ZDE BYLO 2x JIŽ NAPSANÉ - DŮCHODOVÝ SYSTÉM JE POSTAVENÝ NA RŮST - NE NA POKLES - VŠUDE.

Rakousko je na tom s platy ještě o něco výš - ale i s výdaji.
S výdaji si občas dojíždějící Čech samozřejmě poradí - plat lékaře bude samozřejmě blíž tomu tabulkovému a průměrnému a výpočet pak vypadá jinak.

Podle posledních čísel nyní chybí v Německu 400-450tis kvalifikovaných lidí ročně - posledních několik let.
Pokud se rozpočítá například na počet měst, není to číslo nijak hrozivé, jenže to už trvá skoro 10let.
A zvyšuje se...

Souhlasím s mnohými, byť jsou to často i konspirace - že to nejde donekonečna - že to lze přirovnat k letadlu - že se musí jednou něco stát...

Tak si dávám panely na barák a zkoušíme pěstovat na zahrádce co jde, aby jsme jednou ten důchod - přežili ;) :lol:

Spoléhat na systém a politiky nemám v plánu - to je dost riskantní dnes všude...
O čem se u nás málo ví je zdanění starobních důchodů v Německu.Je to bráno jako každý jiný příjem.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel 800Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Multiplus 2 48/5000,MPPT 150/85
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
mirekcafa
Příspěvky: 407
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od mirekcafa »

Tak mě to vychází zdanění práce asi takto: pokud mám z 65.000,-Kč hrubého dostanu 50.000,-Kč čistých. Dalších 22.000,-Kč za mě zaplatí zaměstnavatel. To je tedy 39.000,-Kč odvod státu za mojí práci. Nicméně pokud si koupím za mých 50.000,-Kč něco se sazbou DPH 21% pak odvedu dalších cca 8650,-Kč.
Musím tedy vytvořit hodnotu v ceně 87.000,- Kč abych nebyl pro zaměsnavatele ztrátový při platu 50.000,-Kč čistých, a z té si stát vezme ode mě 15.000,- od firmy 22.000,- a ode mě podruhé 8650,- Celkem tedy 45.650,-Kč
Klidně mě opravte.......
Naposledy upravil(a) mirekcafa dne sob kvě 25, 2024 11:18 am, celkem upraveno 1 x.
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Franta2776
Příspěvky: 2969
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Franta2776 »

mirekcafa píše: sob kvě 25, 2024 11:00 am Tak mě to vychází zdanění práce asi takto: pokud mám z 65.000,-Kč hrubého dostanu 50.000,-Kč čistých. Dalších 22.000,-Kč za mě zaplatí zaměstnavatel. To je tedy 39.000,-Kč odvod státu za mojí práci. Niméně pokud si koupím za mých 50.000,-Kč něco se sazbou DPH 21% pak odvedu dalších cca 8650,-Kč.
Musím tedy vytvořit hodnotu v ceně 87.000,- Kč abych nebyl pro zaměsnavatele ztrátový při platu 50.000,-Kč čistých, a z té si stát vezme ode mě 15.000,- od firmy 22.000,- a ode mě podruhé 8650,- Celkem tedy 45.650,-Kč
Klidně mě opravte.......
To je ten problém, velké zdanění těch co se živí prací a žíví třeba 3 děti a vychovají budoucí generaci. Malé zdanění majetku a bezdětných modelek.
Ta bezdětná modelka má nakonec ve stáří větší státní důchod než matka co vychovala 3 vysokoškoláky.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel 800Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Multiplus 2 48/5000,MPPT 150/85
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
mirekcafa
Příspěvky: 407
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od mirekcafa »

Problém není ve velkém zdanění, problém je v tom jak s nimi stát naloží páč si myslím že je to kupa peněz.....
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 484
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

mirekcafa píše: sob kvě 25, 2024 11:21 am Problém není ve velkém zdanění, problém je v tom jak s nimi stát naloží páč si myslím že je to kupa peněz.....
Jinými slovy, jak se o své občany stát stará, za ten balík co z každého občana vybíra - různými formami.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek