FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Roger »

Vyrobi z dreva tepelnym clankem v kamnech treba :-) ze to neni efektivni, co na tom, hlavne ze je to bez monopolu ...
Ve skutecnosti a v extremu kdo chce, tak dokaze fungovat i bez kamen i bez elektriny (tu nejnutnejsi si vyrobi mechanicky lidskou silou ...
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od karel »

střídač píše:
karel píše:nalezení odvahy pak jistič ĆEZu vypnou zcela
Upřímně by mně zajímalo jak takový systém a život s ním funguje. Bylo by dobré to podrobněji popsat.
Vím, že v zimně nevyrobím z 1kWp víc jak 250Wh za den.
Takový život funguje v podstatě jako každý jiný. S mírnými rozdíly - například nemáte žádné faktury od síťových dodavatelů, myslíte ve watech, neustále optimalizujete spotřebu energie, některé práce spojené se spotřebou elektřiny musíte plánovat, například těžko nyní můžete v jeden den prát, žehlit a luxovat. Nejdůležitější displej v domě je displej battery monitoru. Musíte mít pořád plnou nádrž centrály a plný kanystr vedle ní.

Ale ani já ani moje rodina žádné zásadní omezení proti předchozímu životu necítíme.

Kdyžtak se ptejte co konkrétně Vás zajímá, rád odpovím.

Možná údaj o výrobě a spotřebě teď v zimě. Nejhůř vyrobím 1,2 kWH, horší to ZATÍM nebylo. Průměrnou spotřebu mám asi 2,5 kWh za den. to je průměr i se zahrnutím občasného praní a luxování. Centrálu zapnu 1 x za týden.
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od brin »

Pro mě by to asi nebylo, nemám čas ani chuť se tím neustále zabývat a řešit, kdy co zapnout a jestli si můžu dovolit upéct koláč. Bylo by to pro mne neefektivní. Ale chápu, že některým to může vyhovovat. Třeba se k tomu také jednou doberu...
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od karel »

brin píše:Pro mě by to asi nebylo, nemám čas ani chuť se tím neustále zabývat a řešit, kdy co zapnout a jestli si můžu dovolit upéct koláč. Bylo by to pro mne neefektivní. Ale chápu, že některým to může vyhovovat. Třeba se k tomu také jednou doberu...
Z tradičního pohledu, k němuž nás vede současná společnost to neefektivní jistě je. To musím zase uznat. Ale to je právě ten důvod proč to dělám, že já už právě nechci být efektivní. Jsem totiž tím neustálým tlakem na efektivitu téměř všeho konání a jeho poměřování penězi či množstvím času, tak jak to vyžaduje současná společnost, unaven. Nechci už kvalitu svého života poměřovat penězi a množstvím věcí, které vlastním a činnostmi, které za daný čas stihnu stihnu. Možná jsem trochu exot, ale jsem jím rád :-).
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od brin »

Dobré pro tebe:-) Já jsem ještě mlád, chvíli to vydržím:-) Až budu mít chalupu na horách a jachtu u moře (ideálně u svého malého domečku), tak budu zcela spokojený člověk:-) Já vím... Jak materialistické...:-)
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Veles »

Z tradičního pohledu, k němuž nás vede současná společnost to neefektivní jistě je
Tento pohled nemá cenu řešit. Pokud vám vyhovuje styl života, umožňuje vám ostrov vše co potřebujete=žijete efektivně. Pokud budete mít potřebu mít ve stodole tavnou pec, asi efektivnost ztrácíte, ale než toto nastane děláte vče efektivně.

Já bohužel nemám optimalizovanou spotřebu a dostatečné knowhow(spíše odvahu), abych mohl žít v ostrovu o to více závidím lidem jako Vy. Svoboda, vykoupená změnou života, ale je to svoboda...
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od střídač »

karel píše:Musíte mít pořád plnou nádrž centrály a plný kanystr vedle ní.
To je přesně ten důvod proč měním směr. Ono totiž, krom práce okolo, nic dobrého to nepřináší. V centrále nelze 1 kWh pod 10 kč vyrobit. To mám dvě v nejhorší sazbě. Na né, kdo má přípojku, ostrovem tratí. Doba není tak zlá.
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od karel »

střídač píše:
karel píše:Musíte mít pořád plnou nádrž centrály a plný kanystr vedle ní.
To je přesně ten důvod proč měním směr. Ono totiž, krom práce okolo, nic dobrého to nepřináší. V centrále nelze 1 kWh pod 10 kč vyrobit. To mám dvě v nejhorší sazbě. Na né, kdo má přípojku, ostrovem tratí. Doba není tak zlá.
Otázkou je co si představit pod souslovím " nic dobrého nepřináší".

Fakt jde o úhel pohledu a hlavně životní priority. Mě osobně už nic dobrého nepřinášel předchozí život, který byl vcelku pohodlný a finančně zajištěný stálým dobrým zaměstnáním. Ale všude - samý výkon, efektivita, zvyšování výkonnosti, moderní technologie, časová disponobilita ...brrrr

Teď nemám téměř žádné hmotné statky, ani stálé zaměstnání, ani z pohledu většiny pohodlný život, ale mám něco co si cením více než peníze, pohodlnost, a vlastnění věcí - mám svobodu a z mého pohledu maximální dosažitelnou nezávislost energie, voda, topení ).

1 KWh v centrále nevyrobím za 10,- Kč, ale za 40,- Kč, ale těch KWH z centrály není zase v ročním souhrnu tolik.
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
JiříK
Příspěvky: 1025
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od JiříK »

To je přesně ten důvod proč měním směr. Ono totiž, krom práce okolo, nic dobrého to nepřináší. V centrále nelze 1 kWh pod 10 kč vyrobit. To mám dvě v nejhorší sazbě. Na né, kdo má přípojku, ostrovem tratí. Doba není tak zlá.[/quote]

Tak v zásadě 10 Kč/kWh by nebylo špatné. Když rozpočítám stálé platby ke kWh v nízkém a vysokém tarifu v poměru jejich časů, tak mi jedna kWh ve VT při naší spotřebě vychází 9,90 Kč..... :shock:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od vata »

JiříK píše: Tak v zásadě 10 Kč/kWh by nebylo špatné. Když rozpočítám stálé platby ke kWh v nízkém a vysokém tarifu v poměru jejich časů, tak mi jedna kWh ve VT při naší spotřebě vychází 9,90 Kč..... :shock:
Tak tak, v okamžiku, kdy se cena, kterou teď platím za kWh (12Kč) distributorovi, přiblíží ceně energie z centrály, nebudu mít už žádný důvod, proč být připojená. Třeba už proto, že centrála nevybírá zálohy.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od brumlaj »

karel píše:Jsem totiž tím neustálým tlakem na efektivitu téměř všeho konání a jeho poměřování penězi či množstvím času, tak jak to vyžaduje současná společnost, unaven. Nechci už kvalitu svého života poměřovat penězi a množstvím věcí, které vlastním a činnostmi, které za daný čas stihnu stihnu. Možná jsem trochu exot, ale jsem jím rád :-).
Tak tato slova přesně vystihují i mé duševní rozpoložení, díky za ně, jsem rád, že exotem nejsem sám.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
steve
Příspěvky: 21
Registrován: sob úno 16, 2013 9:55 am

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od steve »

brumlaj píše:
karel píše:Jsem totiž tím neustálým tlakem na efektivitu téměř všeho konání a jeho poměřování penězi či množstvím času, tak jak to vyžaduje současná společnost, unaven. Nechci už kvalitu svého života poměřovat penězi a množstvím věcí, které vlastním a činnostmi, které za daný čas stihnu stihnu. Možná jsem trochu exot, ale jsem jím rád :-).
Tak tato slova přesně vystihují i mé duševní rozpoložení, díky za ně, jsem rád, že exotem nejsem sám.
Zdravím exoty :) ,taktéž se připojuji a věřím,že je nás více a bude nás čím dál více :D
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Roger »

Panove, racionalita lidskeho pocinani je prinosna i v totalni "svobode", jinak pojdete po meci :-)
Vykriky Nezavislost na systemu a podobne? Kdo z vas si to OPRAVDU zkusil, odpojit se od dodavatelu energii, od auta, od zamestnani, od systemu! Az to budete mit za sebou, tak povidejte?

Odvahu odpojit se od DS kvituji, ale kolik z vas ma odvahu k tomu zrusit socialni pojisteni (vzdyt je nepovinne) a udelat vice k nezavislosti? Jak dlouho prezijete ( pokud nemate hluboke vlastni zdroje )?

Operuje se tu cenami 10-40 Kc/kWh a ja jsem nyni zmaten. Hlavnim meritkem by mela byt prumerna cena za kWh, kterou jste zaplatili, bohuzel aby nekdo vycislil tuto cenu se zapoctenim nakladu na polo/ostrov, toho bohda nebude (anebo jsem slepy?)

Zkusme maly primer:

Nekdo si nacerno pali slivovici.
Proc to dela a delal by to jen proto, aby byl nezavisly na systemu v pripade, ze by vstupni naklady byly 5 nasobkem ceny, kterou zaplati za lepsi slivovice a bez rizika a bez investic v krame? Povazovali byste ho za kinga hodneho nasledovani anebo za podivina?

Anebo jsem uplne mimo a uvazuji nenormalne? Holt na strese nic nemam a rad bych mel, ale dnes masmedia publikovala, ze elektrina se zlevnuje v prumeru o 11% (neanalyzoval jsem pravdivost techto sdeleni)...

Ps: je mi jedno kdo je exot anebo co si stavi, ja se jenom snazim dobrat okamziku, kdy bude racionalni a ekonomicky navratne, abych kupoval panely. Aktualne mam v trvale obyvane chalupe d61 zkratka proto, ze to vyjde nejlevneji, od nejlevnejsiho dodavatele, upsek par mam z drivejsi prace, ale je zapinam vyjimecne a nejaky backup na strese, no snad pujde resit kdykoliv, nebo ne?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

tu je to dost mimo mísu , ale budiž .
Proč lídé utrácejí / investují své peníze a čas do záležitostí jež nemají primární účel zhodnocení vložených prostředků ?
Potože je to baví , mají z toho raosdi , občas i starosti .
Většina lidí má nějaký svůj koníček či zálibu ať už pro potěchu duše či pro radost , zbírá vláčky , známky , pivní
etikety , krabičky od zápalek , keramické elektrické izolátory , zážitky z luxusních restaorací , atd. .
Tu se scházejí a diskutují lidé jež baví "hrát" si s fotovoltaikou :yes: , diskujme , bavmese , rozšiřujme si znalosti a předávejme zkušenosti těm kteří naslouchají :read: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D