Lifepo4 - tvar

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
kyocera
Příspěvky: 1253
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
v minulosti , když Mikel ještě neprodával aku, tak forum mypower ovládli překupníci co prodávali použité nebo
polomrtvé aku draze. Také jsem jednou naletěl od jednoho překupníka jednou koupil inzerované - nové aku
li-ion a ve skutečnosti nové nebyly vydržely jen jeden rok a 5 cyklů .Vykutálený prodejce mně žádné peníze nevrátil
a hrál mrtvého brouka. Mikel dnes prodává nové
aku za férové ceny a tím vytlačil různé překupníky, kteří si v minulosti na použitých aku mastili kapsu.
Mikel prodává nové aku levněji, než v minulosti překupníci na mypower prodávali ojeté aku.
Od Mikela jsem koupil aku opakovaně a vždy spokojenost. Dobře je , že takový schválený férový prodejce Mikel tady mezi námi je. Mikela mohu jen doporučit a komu se nelíbí např. odstín barvy aku nebo jiná drobnost, at jednoduše
nakupuje u jiné firmy a neřeší blbosti, když ani neví jak to fungovalo před 10 roky. A do Mikela se nenavážejte, protože by se mohlo stát, že Mikel se na mypower vykašle a začne prodávat jen formou velkoobchodu nebo
do velkých energetických uložišt a mypower opět ovládnou překupníci z ALI nebo jiní překupníci použitých aku
a budeme všichni v háji. Někteří lidi si neumí vážit toho co je dobrý a co funguje.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kodl69
Příspěvky: 7443
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od kodl69 »

Ke zkušenosti Kyocery chci něco dodat, doopravdy nechci spustit flame. Ty baterky byly nový, akorát měly někdy nabodovaný vývody, mě fungují v elektrokole už pátou sezónu. Měl jsem možnost si je před nákupem přebrat a vzít jenom ty, co měly napětí, líbily se mi a měly ocpovídajíc vnitřní odpor. A 15Kč za LGHE2 mi nepřijde zas tak moc, abych sem tam některou s protrženou dírkou po odtrženém bodování nevyřadil. Já jsem informace o jejich původu dostal, proč ne Kyocera, netuším, možná si ti dva nějak nesedli...
Skutečně nerad bych se nějak víc v téhle historii vrtal.
S další částí příspěvku souhlasím, zrovna jsem nějaký baterky Mikelovi zaplatil... Před skoro deseti lety jsem kupoval první WInstony přes I4WIFI, což je podle mě taky slušnej prodejce, jenom ty ceny...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
bokser01
Příspěvky: 1358
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od bokser01 »

To je diskuse... Zkrátka nejsem spokojen s tím co mi přišlo, Tak to vrátím. Bylo tu nabídnuto jasné řešení s vrácením kupní ceny, což je standartní postup slušných prodejců. Co se týče obrázků na shopu. Objednával jsem MUST na obrázku taky jiná fotka, než to co mi přišlo a co jako? Parametry odpovídali tomu, co jsem si objednal, štítek seděl. Co se týče paní na telefonu, Za mě ochotnějšího člověka v nějakém eshopu jsem za svou pouť nákupů po internetu nepotkal.

Sám se chystám časem koupit si od Mikela články, protože zkrátka jsou na ně velice dobré reference a také kvalita za rozumnou cenu. Všude co mi píšou lidé na mail a podobně, co bych jim doporučil za měnič, tak doporučuji MUST. Prostě jsem s ním velmi spokojen, je to kvalitní měnič a dobrými parametry. Budu teď objednávat další kousky pro sebe a známé.

Ten tvar je úplně v pohodě, to že se ti to nevejde do bedny, je sice problém ale rozhodně ne na Mikelově straně. Články se testují a parametry mají, tak jak by mít měli, takže zkrátka vše tak jak má být.

Pokud nejsem spokojen, tak zboží prostě vrátím a ne, že tu budu dělat rozruch a vymýšlet kraviny... Můžeš si koupit články na aliexpress a modlit se aby nepřišel šrot. :D Měl jsem možnost několikrát vidět, co lidem přišlo za "šrot"... Tím ale neházím celej alík do jednoho pytle určitě se tam dají najít i rozumní prodejci s nějakou kvalitou

Tolik za mne.
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
kyocera
Příspěvky: 1253
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pro kodl69 nemůžete nic dodávat k mým vlastním zkušenostem se špatným nákupem li-ion , nežijeme spolu v jedné domácnosti ani jsme společně nekupovali žádné aku, dokonce jsem Vám o mém nákupu ani nevyprávěl.
A tak nemůžete ani hodnotit jak si kdo s kým sedne. Mně stačí, že když je aku inzerovaný jako nový, má být nový . Ale kodl 69 můžete nezávisle na mně popisovat svoje vlastní zkušenosti s nějakým svým vlastním nákupem.
Moje zkušenost je taková, že podle číselného kodu byly aku staré
3 až 4 roky. Možná někdo měl víc štěstí, ale mně vykutálený prodejce prodal možná i vícekrát přebraný odpad aku
od jiných kupujících . U toho jak se v odpadu aku hrabali jiní lidé jsem nebyl. Netroufal bych si tvrdit, že přede mnou
odpad nových aku prohrabal a vybral si kodl 69, když se k tomu hlásí nebo někdo jiný. Ale I4WIFI není a nikdy nebyl prodejce použitých aku na mypower A jinak vše ostatní platí.
Mikel dnes prodává nové aku za férové ceny a tím vytlačil různé překupníky, kteří si v minulosti na použitých aku mastili kapsu.
Mikel prodává nové aku levněji, než v minulosti překupníci na mypower prodávali ojeté aku.
Od Mikela jsem koupil aku opakovaně a vždy spokojenost. Dobře je , že takový schválený férový prodejce Mikel tady mezi námi je. Mikela mohu jen doporučit a komu se nelíbí např. odstín barvy aku nebo jiná drobnost, at jednoduše
nakupuje u jiné firmy a neřeší blbosti, když ani neví jak to fungovalo před 10 roky. A do Mikela se nenavážejte, protože by se mohlo stát, že Mikel se na mypower vykašle a začne prodávat jen formou velkoobchodu nebo
do velkých energetických uložišt a mypower opět ovládnou překupníci z ALI nebo jiní překupníci použitých aku
a budeme všichni v háji. Někteří lidi si neumí vážit toho co je dobrý a co funguje.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Kostěj
Příspěvky: 601
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Kostěj »

Také musím Mikela pochválit, kupoval jsem od něj LiFoPo 280, a asi týden po doručení jsem zjistil, že je jeden naťuklý - promáčklý na jednom místě asi o 4 mm. Jednoznačně dopravce, jenže já byl při přebírání na dovolené (přebral syn). Nafotil jsem článek i obaly, poslal e-mail, následoval telefonát a poslali mi obratem bezvadný článek. Klobouk dolů, palec nahoru.
FRSO
Příspěvky: 2305
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od FRSO »

Kamča píše:Svozje pro tebe řešení ?? Zamysli se trochu nad mym dotazem a neřeš vše stylem vrať to když se ti to nelíbí.Uz jsem od tebe koupil par desítek članku za nemalé peníze a ten problem nebyl tak proč teď??
Vždyť ti psal v první reakci, že to máš vrátit a že ti vybere a pošle nové o 0,5 mm užší, aby ti vyhověl.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
vla
Příspěvky: 1193
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od vla »

Někdo si zřejmě potřebuje zvýšit sebevědomí, tak kolem sebe kope, plive atd. Jenže tady narazil, protože Mikel je seriozní a to se v této komunitě ví. Pokud se kolega Kamča domnívá, že existuje lepší řešení jeho problémů, než je běžná reklamace, nebo dokonce objednání dopravy pro reklamaci, bylo by dobré, aby nám je sdělil. Alespoň mě by tedy zajímaly jeho představy o průběhu reklamace zboží.
Nemám rád tenhle stát.
Soban
Příspěvky: 3545
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Soban »

Od Mikela mám dvě baterky a taky vše proběhlo k mé spokojenosti.

To že tam jsou BMS které mají stykač a chová se to trochu zvláštně se tu řešilo, mě to problémy nedělá a když to vemu poctivě, má na stránkách uvedeno že nejsou vhodné pro paralelní spojování, takže je to moje chyba.

Jinak nějaké drobné prohnutí bych fakt na baterkách neřešil.....
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Mikel »

Dekuji vsem za vasi podporu a prizen. Vzdy se snazime vychazet zakaznikum maximalne vstric k jejich spokojenosti. ( V ramci nasich moznsti ).
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PetrDubi
Příspěvky: 1412
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od PetrDubi »

Já mám od Mikela už jednu baterku, která funguje bez problémů a druhá je právě v přepravě ke mě. Když jsem chtěl nějaký technický informace k té první BMS, tak jsem je dostal.
U té druhé objednavky jsem řešil s Mikelem tu "novou" BMS 120A, co obsahuje dodávka a domluvili jsme se bez problémů i na doplnění kabeláže (za příplatek), takže pro mě osobně pohodový prodejce.
A způsob jak vyřešit ten problém s článkama, který se nevejdou do krabice je taky nejlepší možné řešení a nic lepšího prostě nabídnout nemůže, takže nechápu, co se na tom řešení kupujícímu nelíbí.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
brven
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 04, 2022 10:56 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od brven »

Nedá mi to, ale pár dní sleduji tuto nesmyslnou debatu, která měla být vedena mimo, na úrovni SZ. V podstatě se ukazuje podle reakcí členů fóra, že argumenty pro veřejnou debatu jsou naprosto liché. Přesto to stále pokračuje, tak proto i já musím podpořit Mikela jako seriozního prodejce, mám taky zkušenost s "reklamací", která vlastně ani reklamací nebyla, protože se to vyřešilo jedním emailem. Kupoval jsem dvě sady, první došla naprosto v pořádku u druhé přišel jeden 280Ah článek s osmi se značně promáčklou hranou. Za 3 dny jsem měl nový a zároveň svozem zdarma zaslal zpět poškozený. S takovou pozitivní obchodní reakcí jsem se v profesním životě v podstatě nesetkal. Přístup Mikela v tvarové kauze je jediným správným řešením. To prohlašuji jako emeritní manager kvality s dlouholetou praxí. Pokračování vlákna o tvarech článků klidně může pokračovat, ale NE na úrovni vztahu zákazník - prodejce. Jinak zamknout.
ostrov celkem 6,66kWp: 4,8kWp jih 45°, 0,51kWp východ 60°, 1,35kWp jih 25°, TRACER6415AN, 2xVictron Smart 100/50, 24V, 4kW Solarvertech, 21kWh LiFePo4, cloud.
wimpi
Příspěvky: 176
Registrován: pon čer 20, 2022 12:59 pm
Lokalita: Újezd u Nového Veselí
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: Zatím bez baterie

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od wimpi »

Já jim říkal ať si to vyřídí v SZ. Nikdo neposlouchal…
Martin P
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Martin P »

Já se musím Mikela též zastat. Kupoval jsem od něj dvě sady 280Ah článků lifepo4. Přišly v pořádku, mají deklarované parametry a že jsou osi o půl milimetru vyboulené? To nijak neřeším, vzhledem k tvaru kvádru a jistému vnitřnímu tlaku toto považuji na straně s největší plochou za normální (samozřejmě to nesmí být balón).
Články jsem ještě před inicializací stáhl, paralelně spojil, nabil na 3,6V, poté přepojil do série, osadil BMS a kapacitních balancérem a spustil. Až na "zablbnutí" BMSky na prvním článku (špatně nalisovaná dutinka na kablíku -neměřil jeden článek - BMS pískala a v aplikaci na článku ukazovala 0 až 5V - po opravě O.K.)
Vše funguje v pořádku.

Jen jsem se jinde dočetl, že je vhodné články stáhnout už před inicializačnim nabíjením. Protože už i to může způsobit změny tvaru.
Já jsem články stáhl ještě před inicializací a jsou úplně v pohodě.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Janma »

Zdar. Koupil jsem na Mivvy už dvě sady Lifepo4 a vždy byli v pořádku.
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
Franta2776
Příspěvky: 2619
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Franta2776 »

K tomu prohnutí tady píší ke všem článkům stáhnutí 280-320kg,tam nějaký mm nemůže mít žádný význam.
The cells have a lifespan (up to 80% capacity) of 6000 cycles when used at a pressure of 280-320kg and charge at 0.5C (0.05C termination current up to 3.65V) discharge 0.5C (up to 2.5V)

https://eu.nkon.nl/rechargeable/lifepo4 ... tisch.html

Ceny článků začínají klesat,jako všeho z Číny.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od bublich »

Franta2776 píše:K tomu prohnutí tady píší ke všem článkům stáhnutí 280-320kg,tam nějaký mm nemůže mít žádný význam.
The cells have a lifespan (up to 80% capacity) of 6000 cycles when used at a pressure of 280-320kg and charge at 0.5C (0.05C termination current up to 3.65V) discharge 0.5C (up to 2.5V)

https://eu.nkon.nl/rechargeable/lifepo4 ... tisch.html

Ceny článků začínají klesat,jako všeho z Číny.
To je nějaká hloupost,přeci v Off-Grid Garage povídal něco jiného... :mrgreen: .

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek