Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Hyp »

Ne! Už v prvním příspěvku jsem napsal, že bych se na sudy počet neptal (tak blbej zase nejsem).

Jestli tedy lichy počet definitivně smysluplně nejde, tak OK. Nezbyde, než dát nejbližší nižší sudý počet ;-(

Ale vysvětlení, proč nejde ta kombinace 2 + 1?
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Hyp »

Kyocero, karma je zdarma, mysli na to ;-) Tapetuješ abys odradil někoho sdílet zkušenost ::stop::

A mě nemusíš poučovat o tom, jak efektivní je mít svého mentora, každýho měl, i Arnold v 14 letech, i Jágr ve 20, a stovky dalších.

Ale to mi pověz, jak kolařík za tisícikorunu za něco ručil, Tomu asi sám nevěříš?
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Soban
Příspěvky: 3740
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Soban »

Nekrmte trola nemá to smysl!!!!!!

Stejně nic nepořídí a akorát tu prudí nesmysly a vymýšlí koniny!

Při spojování stringů paralelně musí souhlasit napětí těch stringů!!!!!!
Při spojování stringů sériově musí sedět proud těch stringů!!!!!

Čím větší rozdíl tím větší ztráty!

Počet panelů na to nemá vliv!

PS. Tak to spoj a vyzkoušej co ti brání?
3,6kWp ::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt*
rva
Příspěvky: 3871
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od rva »

Je to marný, je to marný, je to marný. Tolik času na získání vědomostí a úplně na prd. Zatímco ostatní dělají na ČEZ dlouhý nos, někdo realizoval desítky fotovoltaických elektráren, které nevyrobily ani Watt, protože to realizoval teoreticky.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
PetrDubi
Příspěvky: 1479
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od PetrDubi »

Hyp:
Ty ale zbytečně marníš čas lidí tady a ty jsi ten, kdo tady zbytečně tapetuje a snaží se odradit ostatní přispěvatele, aby ti poradili!
V prvním příspěvku totiž píšeš:

Kód: Vybrat vše

Jak byste co nejlépe (Nejefektivněji = nejlevněji) připojili 3 a 5 těchto levných FVP k 12V AKU? 
A o stránku dál nejednou píšeš, že to není 3 a 5 panelů, ale 3 nebo 5 panelů a on je velký rozdíl, jestli těch panelů má být 3,5 nebo 8!
Takže pokud nejsi schopný ani správně napsat zadání, tak neočekávej ani správnou odpověď - přesně podle hesla: na blbou otázku, blbá odpověď..

Co se týká rady k tvým dotazům, tak mě napadá pouze jedno přísloví o házení perel sviním..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68 a Victron 75/15 MPPT
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
kyocera
Příspěvky: 1281
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od kyocera »

Hyp píše :
Kyocero, karma je zdarma, mysli na to ;-) Tapetuješ abys odradil někoho sdílet zkušenost ::stop::
A mě nemusíš poučovat o tom, jak efektivní je mít svého mentora, každýho měl, i Arnold v 14 letech, i Jágr ve 20, a stovky dalších.
Ale to mi pověz, jak kolařík za tisícikorunu za něco ručil, Tomu asi sám nevěříš?

Odpověd pro Hyp.
Muž Vašeho formátu ví, že aby investicemi vydělal musel jste se Hyp sám snažit a není to věc nějaké karmy, že by to šlo samo podle nějakého hinduistického konceptu. Jedno čínské přísloví říká : silní svůj osud mění, slabí svému osudu podléhají.
Vy Hyp ale žádné zkušenosti v oblasti FV nesdílíte, protože žádnou FV elektrárnu nemáte a mít nebudete. Pro mně jste neskromný s důrazem
na vlastní ego a zároveň hodně lakomý. Ta lakomost je vidět skoro z každé Vaší otázky. Protože jinak by jste sám dávno vyhledal nějakého profesionálního placeného konzultanta, jak píši na první straně.
Jednoduše řečeno do toho fora nezapadáte. Potřebujete specifický přístup. Ten Vám poskytne profesionální placený konzultant.
Jinak souhlasím s Petrem Dubí o házení perel sviním.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
glottis
Příspěvky: 2409
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od glottis »

To je zase hlína tohle vlákno:D
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Hyp »

PetrDubi píše: úte srp 13, 2024 9:12 am Hyp:
Ty ale zbytečně marníš čas lidí tady a ty jsi ten, kdo tady zbytečně tapetuje a snaží se odradit ostatní přispěvatele, aby ti poradili!
V prvním příspěvku totiž píšeš:

Kód: Vybrat vše

Jak byste co nejlépe (Nejefektivněji = nejlevněji) připojili 3 a 5 těchto levných FVP k 12V AKU? 
A o stránku dál nejednou píšeš, že to není 3 a 5 panelů, ale 3 nebo 5 panelů a on je velký rozdíl, jestli těch panelů má být 3,5 nebo 8!
Takže pokud nejsi schopný ani správně napsat zadání, tak neočekávej ani správnou odpověď - přesně podle hesla: na blbou otázku, blbá odpověď..

Co se týká rady k tvým dotazům, tak mě napadá pouze jedno přísloví o házení perel sviním..
Jedna lokalita má 3 panely, druhá lokalita kilometry daleko má 5 panelů (respektive kapacitu střechy na tolik panelů). Kdo nechápe psaný text? Nenapsal ani nenaznačil jsem NIC O 8 PANELECH na jednom místě. Už první odpověď hovoří za vše:
IMG_7234.jpeg
dalších X odpovědí řeší, co si NEkoupím… Blicí smajl chybí.

Pánové, sorry, že jsem se zeptal, strčte si své rady do ::mute::

Někteří jsou tu výrazně podprůměrní, když mají pocit, že někdo marní jejich čas a současně na mě mají neodbytnou potřebu neustále na mě reagovat at hominem a předvádět se. Jejich čas je asi bez hodnoty a nemají, jak by ho lépe využili, než si kopli, plevelili, etc.

Polovina národa má podprůměrný IQ, ještě že není rok 1938, vidím naprosto přesně, kam by se tihle lidské davové svi.. zařadily a děkuji všem, kteří se snažili rozumně poradit a ne si kopnout v anonymním davu :-)
Naposledy upravil(a) Hyp dne úte srp 13, 2024 11:40 am, celkem upraveno 1 x.
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
PetrDubi
Příspěvky: 1479
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od PetrDubi »

Hyp píše: úte srp 13, 2024 11:28 am Někteří jsou tu výrazně podprůměrní, když mají pocit, že někdo marní jejich čas, A přitom na mě mají neodbytnou potřebu neustále reagovat at hominem a jinými hloupostmi. Polovina národa má podprůměrný IQ, Ještě že není rok 1938, vím naprosto přesně, kde by tyhle lidské davové svi.. se zařadily a děkuji všem, kteří se snažili poradit.
To mi připomělo známý film Forrest Gump a Forrestovu hlášku: pro hlupáka každý hloupý. :lol:
Amen a víc už se k tomuto vláknu nebudu vyjadřovat, protože je to opravdu zbytečné :celebrate4:
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68 a Victron 75/15 MPPT
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Antrac1t
Příspěvky: 346
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Antrac1t »

Hyp píše: pon srp 12, 2024 11:21 pm Ahoj.

Jak byste co nejlépe (Nejefektivněji = nejlevněji) připojili 3 a 5 těchto levných FVP k 12V AKU?

2 nebo 4 bych věděl, ale tohle? Když nechci střídat dražší, než ty panýlky?
nevim o tom ze by jsi tady psal nekde, ze se jedna o dve rozdilne lokace kilometry vzdalene, myslim ze jedinej kdo je tady chorej jsi bohuzel ty ... potom mas na ferovku napsat

"panove mam jedno misto kam mohu umistit 3 panely typu AAA, pak mam nekde dalsi objekt, kam se vejde max 5 stejnych panelu ... da se tohle poresit stejnym typem regulatoru, nebo musim na tech 5 panelu koupit silnejsi?"

ale bohuzel, ty furt budes psat jak arogantni jitrnice, a jakmile nekde napises neco spatne, tak o par postu budes kopat kolem sebe, ze ne ze vsichni jsou blbci, ale ty ses genius ... :uh:
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
Diablo1st
Příspěvky: 1764
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Diablo1st »

Hyp píše: úte srp 13, 2024 11:28 am Jedna lokalita má 3 panely, druhá lokalita kilometry daleko má 5 panelů (respektive kapacitu střechy na tolik panelů). Kdo nechápe psaný text? Nenapsal ani nenaznačil jsem NIC O 8 PANELECH na jednom místě.
Tak čo tu vlastne riešiš?
Veď keď máš 3 panely na jednom mieste, spojíš do série = 1ks mppt do 150V
5ks panelov na druhom mieste, spojíš do série = 1ks mppt do 250V.

Paralelne tieto panely nespojíš, keďže ich máš kilometry daleko :?
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp a 4,15kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Hyp »

… chtel jsem vhodny tip na typ.

Bohužel jsem dneska zjistil, že jsem neměl věřit radám o Victronu, Protože když omezím proud do baterky, tak se omezí i proud do LOAD svorky. Když potřebuji nabíjet baterku max 10 A, ale MPPT umí 20A. Jenže když omezím proud do baterky, Tak je to součtový výkon do LOAD + BAT, což trochu mění situaci a celou ekonomiku…

nějaký chytrák poradil dvojsmyslně, že to omezuje jenom nabíjecí proud do baterky, předpokládal jsem, že ten LOAD výstup z SmartSolaru tim omezen NEBUDE

Neboli, tvé úvaze není řešeno omezení proudu do baterky (při malém napětí 12 V to podstatně ovlivňuje výkon a využití těch panelů) versus celkový výkon proudu, ty victronní smart blue solary tohle vůbec neumí..


Tak proto jsem dal tento dotaz na vhodný MPPT, Když neznám všechny možnosti.

Ideálně asi něco - co umí 150V (250V) z panelů a >=30A výstup 12V, a přitom omezit nabíjecí proud baterky ale jen baterky a ne spotřebičů? A neomezovat celkový výstupní proud na 12V… Existuje něco podobného? Může to mít i nějaký 230 V výstup
Naposledy upravil(a) Hyp dne úte srp 13, 2024 12:13 pm, celkem upraveno 1 x.
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Antrac1t
Příspěvky: 346
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Antrac1t »

Hyp píše: úte srp 13, 2024 12:02 pm … chtel jsem vhodny tip na typ.

Bohužel jsem dneska zjistil, že jsem neměl věřit radám o Victronu, Protože když omezím výkon do baterky, tak se omezí výkon do LOAD svorky. Tedy potřebuji nabíjet baterku 10 A, ale MPPT má 20A. Jenže když omezím proud do baterky, Tak je to součtový výkon do LOAD + BAT, což trochu mění situaci a celou ekonomiku.

No hlavně že mi nějaký chytrák poradil dvojsmyslně, že to omezuje jenom nabíjecí proud do baterky, předpokládal jsem, že ten LOAD výstup omezen NEBUDE :-(

Neboli, tvé úvaze vůbec není řešeno omezení proudu do baterky versus celkový výkon proudu, ty victronní smart blue solary tohle vůbec neumí..
wowowow woowo , pockat ... pokud se nepletu, tak panely uz mas ve sklepe nejakej patek (nekde jsi to psal), a ty jsi uz od zacatlku planoval je napojit na ten bluesolar, kde jsi resil spotrebu (tema BlueSolar MPPT 75/10, 75/15, 100/15 a 100/20) ... vidis misto vytvareni XX postu, kde resis kktiny a nejlevnejsi komponenty by jsi vytvoril 1 post, kde by jsi napsal co uz mas koupeno, kam to chces instalovat, co tim chces provozovat atd tak by jsi dostal urcite normalni odpoved jakym smerem se vydat, popripade jesli to vubec ma smysl ... ale pocitej s tim, ze horko tezko budes hledat neco co jede na 12V a povali tam proud jak krava a stoji to do 500kc ...
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
Diablo1st
Příspěvky: 1764
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Diablo1st »

Hyp píše: úte srp 13, 2024 12:02 pm Bohužiaľ jsem dneska zjistil, že jsem neměl věřit radám o Victronu, Protože když omezím proud do baterky, tak se omezí i proud do LOAD svorky. Když potřebuji nabíjet baterku max 10 A, ale MPPT umí 20A. Jenže když omezím proud do baterky, Tak je to součtový výkon do LOAD + BAT, což trochu mění situaci a celou ekonomiku…
Ako? Ak máš vo Victron systéme smartshunt a si v ostrove tak cez dvcc vieš obmedziť prúd do batérie bez obmedzenia prúdu do záťaže.
Toto nefunguje v ESS a keď systém riadi bms.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp a 4,15kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Hyp »

Chápeš že se jedná o jednoduché systémy se 3 nebo 5 panely, žádný smart šunt nemám, pouze 12 V úložiště, panely a k tomu chci měnič. Na dvcc bych musel nakoupit patrně spoustu dalších serepetiček, o kterých zatím nic nevím, jen že jsou drahý pro tak maly system.

Anracit Panely jsem přesně specifikoval.

výše jsem zvýraznil tučně: přeformulovanou otázku na měnič. Jelikož já nevím co je na trhu, tak budu to horko těžko shánět, ale někdo kdo má větší přehled o trhu, může poradit vhodný směr. Anebo může prohlásit, že to neexistuje a musí se modifikovat zadání. Prostě smyslem je aby to do Bijelo třeba elektrokolo silným proudem 12V když svítí sluníčko, Ta baterka je tam spíš jenom jako nasvícení v noci
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
rva
Příspěvky: 3871
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od rva »

".. Ideálně asi něco - co umí 150V (250V) z panelů a >=30A výstup 12V, a přitom omezit nabíjecí proud baterky ale jen baterky a ne spotřebičů?... "
Když si spotřebič připojíš na baterku jak je obvyklé, tak tam bude jediné omezení pojistkou, kterou je dobré před spotřebičem mít. Jestli máš auto, tak tam jsou spotřebiče zapojeny na baterii úplně stejně.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
gupa
Příspěvky: 2362
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od gupa »

Jako že dobíjení elektrokola je výhodnější z FV než z DS? :cheers: To mi jako ekonomicky promyšlené moc nezní.
Hyp píše: úte srp 13, 2024 12:20 pm Prostě smyslem je aby to do Bijelo třeba elektrokolo silným proudem 12V když svítí sluníčko, Ta baterka je tam spíš jenom jako nasvícení v noci
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Diablo1st
Příspěvky: 1764
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Diablo1st »

Hyp píše: úte srp 13, 2024 12:20 pm Chápeš že se jedná o jednoduché systémy se 3 nebo 5 panely, žádný smart šunt nemám, pouze 12 V úložiště, panely a k tomu chci měnič. Na dvcc bych musel nakoupit patrně spoustu dalších serepetiček, o kterých zatím nic nevím, jen že jsou drahý pro tak maly system.
Nemôžeš čakať funkcie z Mercedesu za cenu trabanta :lol:
Jednoduché riešenie - prikúp baterku, aby si nemusel riešiť prúdové obmedzenie do baterky. Tamže môžeš kúpiť hocijaký mppt z alíku, ktorý bude na dané napätie.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp a 4,15kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Mex
Příspěvky: 692
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Mex »

rva píše: úte srp 13, 2024 7:16 am Nejlevněji vychází nic si nepořizovat a čekat na lepší produkt, který bude vždy na obzoru.
Ano, to je nejbezpečnější varianta, přesně v duchu mého doporučení "bezpečně". ;)

Apropos - on ještě někdo ty Hypovy dotazy bere vážně?
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Vhodný MPPT k lichému počtu panelů

Příspěvek od Hyp »

[quote=Diablo1st post_id=242053 time=1723549377 user_id=5943]
[quote=Hyp post_id=242048 time=1723544457 user_id=5791]
Chápeš že se jedná o jednoduché systémy se 3 nebo 5 panely, žádný smart šunt nemám, pouze 12 V úložiště, panely a k tomu chci měnič. Na dvcc bych musel nakoupit patrně spoustu dalších serepetiček, o kterých zatím nic nevím, jen že jsou drahý pro tak maly system.
[/quote]
Nemôžeš čakať funkcie z Mercedesu za cenu trabanta :lol:
Jednoduché riešenie - prikúp baterku, aby si nemusel riešiť prúdové obmedzenie do baterky. Tamže môžeš kúpiť hocijaký mppt z alíku, ktorý bude na dané napätie.
[/quote]

Jistě, také mě to napadlo Jako levná varianta (když jen ten šunt stojí snad skoro 3000) , ale jsou situace, kdy není místo na další baterku, ale taky není potřeba ta kapacita energie.


A pokud jde o tu kombinaci panelů, tak jakpak asi mají tihle (foto) zapojeno?
Přílohy
IMG_7235.jpeg
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek