LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

cipis píše: čtv črc 11, 2024 11:45 pm No, a další případ je takový, že Helmut koupí začátkem roku tři regulátory s 0. No, a po čtvrt roce to prodá Frantovi do Čech za cenu lehce nižší, než je v Česku koncová cena včetně DPH.
Ano, jako jet po české dálnici bez Dálniční známky = 49x vyjde po padesáté již NE.
A ,,smolařům" to nevyjde ani napoprvé :lol:

Já osobně bych něco takováho v DE neriskoval, jít do křížku s FÚ.
Jen u těchto článků má napsané, že prodal 164 x a tím je jasné o jakou sumu se jedná jak na fakturách - tak na DPH ;)
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

Přikladám ještě screen jednoho z mnoha prodejů, pro všechny případné prodejce, aby jste věděli, jak to v DE na Ebay chodí...

Proto jsem cenu na Ebay o cca 20% zvednul než je v našem e-shopu a při každém prodeji kroutím hlavou.... :wall:

Červeně je to, co platí zákazník.

Oranžovou to, co dostanu pak na účet já.... :lol: :lol: :lol:

A takhle je to i u těch baterek.... :yes: :yes: :yes:


Snímek obrazovky (891).png
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
glottis
Příspěvky: 2408
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od glottis »

masakr, to uz je lichva, ne?
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

glottis píše: pát črc 12, 2024 8:16 am masakr, to uz je lichva, ne?
No... :lol: něco na tom je - ale nikdo mě nenutí...

Mě spíše fascinuje ta lenost = jaký ovce ty lidi jsou - protože to zabere cca 1 minutu, zjistit ten fakt, že na našem e-shopu je jakákoliv položka o cca 20% levnější.
Oni stále věří, že pokud je to z ebay - tak tak to levněji koupit ani nelze a cena je O.K. :lol:

Totéž platí o prodeji přes Amazon a všechny další menší... ::facepalm::
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
glottis
Příspěvky: 2408
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od glottis »

Je to tak. Nekdy se tam daji najit strasny kraviny za neskutecne napaleny penize. A nebo uplne nejvychcanejsi je, tovar za 1000 korun prodaj za 500 a pridaj 10 000 dopravu :)
eman
Příspěvky: 1418
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od eman »

Vždyť je tam uvedena cena (inkl. MwSt.). Sice neuvádí jaké DPH, ale nějak mi uniká co tu řešíte. :)
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Valdano
Příspěvky: 348
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

JirkaE píše: pát črc 12, 2024 7:37 am Jinak ano, píšu znova, jsem rezident v DE, mám DE adresu...

Tímto potvrzuji, že jsou splněny podmínky pro uplatnění 0% DPH podle § 12 odst. 3 UStG.

To zahrnuje zejména následující:
- Jsem soukromá osoba a jsem provozovatelem fotovoltaického systému v souladu s výše uvedenými informacemi.
- Systém je instalován na obytné budově nebo v obytné budově (soukromá rezidence, obytná budova včetně hospodářských budov).
- Všechny zakoupené díly budou instalovány výhradně v tomto systému a jsou nezbytnými součástmi pro provoz solárního systému.
To by potvrzovalo to co je uvedeno v tématu Nákup bez DPH(MWst.) v EU?, kde se píše o tom, že se to týká jen zemí EU, které mají dané úlevy pro daný účel tj. tam kde na to zboží mají 0% DPH při použití pro daný účel v dané zemi a osob žijících na jejich území (v daném případě na území Německa což splňujete, protože žijete na území Německa a nakupoval jste to pro účely na území Německa). Při nákupu soukromou osobou (myšleno když se to nenakupuje pro podnikatelské účely) s 0% DPH a s tím, že by to kupující nakupoval pro účely v ČR tj. v zemi kde na to tyto úlevy nejsou tak, je otázkou jestli by na adresu mimo Německa vůbec poslali a pokud ano pak by zda by se kupující nedopustil daňového podvodu pokud by nedoplatil DPH v ČR či jiném státě kde zmíněné úlevy na DPH nejsou a tudíž se na to nevztahuje to ustanovení německého zákona.
Valdano
Příspěvky: 348
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

eman píše: pát črc 12, 2024 8:45 am Vždyť je tam uvedena cena (inkl. MwSt.). Sice neuvádí jaké DPH, ale nějak mi uniká co tu řešíte. :)
Řešilo se tu to, že to (inkl. MwSt.) je ve skutečnosti 0% DPH a vypadalo to jako, že je to pro všechny, ale ve skutečnosti je to jen pro ty co žijí na území Německa jak je zmíněno v tématu Nákup bez DPH(MWst.) v EU.
Valdano
Příspěvky: 348
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

JirkaE píše: pát črc 12, 2024 7:37 am I přesto že je v každém našem textu i webová stránka a na našem webu je vše o 12-20% levnější, přesto se dělá více prodejů přes Ebay.
(pro mě věc zcela nepochopitelná)
Ono i ten německý eshop má cenu na eBay o něco vyšší než vychází cena těch samých článků v tom samém počtu kusů přímo v jejich eshopu mimo eBay kde mají taktéž uvedeno upozornění, že 0% DPH se týká jen privátních zákazníků (tj. při nákupu pro soukromé nepodnikatelské účely), na které se vztahuje ustanovení toho německého zákona tj. s 0% DPH je to jen pro privátní zákazníky žijící na území Německa.
Valdano
Příspěvky: 348
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

eman píše: čtv črc 11, 2024 7:01 pm Jinak ta cena vypadá dobře bez dopravy. 8000Kč za dopravu je totální přestřel. Za to přivezou z Raichu celý kamion cihel. Vychází to pak dráž, jak od Jenny.
Vzhledem k tomu, že ta cena s 0% DPH je určena jen pro zákazníky žijící v Německu a cena za dopravu v rámci Německa zřejmě tak vysoká nebude tak to je asi logicky výhodné jen pro zákazníky žijící v Německu. Pro zákazníky z EU mimo Německo je cena dopravy zřejmě záměrně přestřelena, aby se to nikdo z EU zemí mimo Německa ani nepokoušel objednávat. Nicméně i s takto přestřelenou cenou za dopravu to celkově vychází pořád výrazně levněji než u prodejců v ČR jako třeba u MIVVY. Levnější ceny dopravy jsou třeba v Nizozemském NKONU, ve kterém někteří zde také nakupují a zřejmě ještě levněji to vychází při nákupech od zmíněné Jenny apod.
Naposledy upravil(a) Valdano dne pát črc 12, 2024 10:17 am, celkem upraveno 1 x.
eman
Příspěvky: 1418
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od eman »

Valdano píše: pát črc 12, 2024 9:25 am Ono i ten německý eshop má cenu na eBay o něco vyšší než vychází cena těch samých článků v tom samém počtu kusů přímo v jejich eshopu mimo eBay kde mají taktéž uvedeno upozornění, že 0% DPH se týká jen privátních zákazníků (tj. při nákupu pro soukromé nepodnikatelské účely), na které se vztahuje ustanovení toho německého zákona tj. s 0% DPH je to jen pro privátní zákazníky žijící na území Německa.
Zajímavé je, že na tom eshopu požadují vyplnění žádosti o osvobození od DPH, ale na Ebay to neřeší. Německá adresa není problém a mají tam dopravu zdarma, takže to za zkoušku asi stojí.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Valdano
Příspěvky: 348
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

eman píše: pát črc 12, 2024 10:15 am Zajímavé je, že na tom eshopu požadují vyplnění žádosti o osvobození od DPH, ale na Ebay to neřeší. Německá adresa není problém a mají tam dopravu zdarma, takže to za zkoušku asi stojí.
Na eBay ten požadavek na vyplnění formulářem mají uveden také viz citace
na eBay píše:Bitte bestätigen Sie die Voraussetzungen in dem Formular und senden Sie es uns ausgefüllt zu. Andernfalls müssen wir die MwSt. leider in Rechnung stellen.
Formular Download:
https://docdro.id/qmKEhlW
Pokud to v reálu na eBay neřeší tak to zřejmě neřeší ani v přímo v tom eshopu mimo eBay kde vychází cena těch článků ještě levněji než na eBay a dopravu jak v rámci Německa tak i v rámci EU tj. i mimo Německo mají v eShopu mimo eBay při nákupu nad 100 EUR zdarma.

Vypadá to, že ten požadavek na vyplnění toho formuláře mají uveden jak na eBay tak i v tom eShopu mimo eBay "jen naoko", aby se nějaký úřední šiml nažral, ale v reálu na to asi kašlou všude. Vzhledem k tomu, že ceny těch článků jsou výhodnější v tom eshopu mimo eBay a doprava je tam zdarma tak bude asi výhodnější to vyzkoušet spíš přímo z toho eshopu mimo eBay. Navíc pokud máte možnost si to nechat doručit na adresu v Německu tak bych to přes eBay vůbec neřešil a šel bych rovnou do toho jejich eShopu mimo eBay. I kdyby se stalo, že by po vás chtěli v tom eShopu mimo eBay vyplnit ten formulář tak to přece není žádný problém pokud máte možnost použít doručovací adresu v Německu tak prostě vyplníte formulář, zaškrtnete v něm, že máte doručovací adresu v Německu a pošlete jim ho. Podle mého názoru, ale na to kašlou a vůbec po vás vyplnění toho formuláře požadovat nebudou ani v tom eShopu mimo eBay. ;)
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: pát črc 12, 2024 10:49 am Vzhledem k tomu, že ceny těch článků jsou výhodnější v tom eshopu mimo eBay a doprava je tam zdarma tak bude asi výhodnější to vyzkoušet spíš přímo z toho eshopu mimo eBay.
Ale bez ochrany kupujícího, kterou zastřešuje právě ebay ;) já třeba bych to tam - nezkoušel :lol:

Riziko že přijdou články 1,5roku staré se tím zvýší na dvojnásobek a šance vrátit zpět a dostat zpět peníze - se zas sníží na minimum...

Už nyní tam byla lež, články nebyli oproti textu vyrobené v dubnu, ale 25.1.2024

Nyní tam je jiný údaj, s výrobou v květnu :dontknow:
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

eman píše: pát črc 12, 2024 10:15 am
Zajímavé je, že na tom eshopu požadují vyplnění žádosti o osvobození od DPH, ale na Ebay to neřeší. Německá adresa není problém a mají tam dopravu zdarma, takže to za zkoušku asi stojí.
Ebayi je to jedno, provize Ebay je z celkové částky, bez ohledu na to, jestli s 0% nebo 19% DPH
Provize jim jde i z naúčtovaného poštovného a balného :fuuu:
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 348
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

JirkaE píše: pát črc 12, 2024 2:06 pm Ale bez ochrany kupujícího, kterou zastřešuje právě ebay ;) já třeba bych to tam - nezkoušel :lol:
V tom německém eshopu mimo eBay podporují platbu PayPalem. PayPal má ještě lepší ochranu než eBay a hlavně po dvojnásobně dlouhou dobu tj. až 180 dnů od nákupu. Já nakupuji s PayPalem na eBay i mimo eBay. Už se mi několikrát stalo, že při nákupu na eBay mi zboží nedorazilo, spor se vlekl a peníze mi eBay nevrátilo z důvodu překročení časového termínu 90 dnů a tak jsem se obrátil na PayPal a ten mi peníze bez problému vrátil třeba i za 5 měsíců od nákupu. PayPal také poskytuje ochranu nejen když zboží nedorazí, ale i když neodpovídá tomu co prodejce deklaroval což se může projevit i později než za 90 dnů a proto je lepší ochrana 180 dnů, kterou poskytuje PayPal. Takže není potřeba se bát nákupu v eshopu mimo eBay pokud ten eshop podporuje platbu PayPalem. Kdo PayPal účet nemá tak si ho může založit. Je to zdarma. ;)
eman
Příspěvky: 1418
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od eman »

Akorát že na eshopu by mohli požadovat více údajů, které bych jaksi nemohl dodat. Pravděpodobně tam chtějí i něco o té FVE instalaci na dané adrese. Nechce se mi věřit, že by Němci byli tak benevolentní.
Plaba Paypalem je to poslední co mě zajímá. Jejich ochrana funguje pro Američany, na východní blok zvysoka kašlou, mám s tím tvrdou osobní zkušenost, která mě stála několik tisíc. Navíc jejich měnový kurz je na úrovni vekslu před Tuzexem, takže nákup by se prodražil o několik tisíc.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Valdano
Příspěvky: 348
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

Tak to zkuste přes eBay. Držím palec ať Vám to dopadne dobře. :yes: *batt*
bokser01
Příspěvky: 1472
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 13,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od bokser01 »

Já zkusil objednat 8 článků zde: https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 2fc2JLlqPM

Prodejce hezky komunikuje, tak uvidím budu pak referovat :D platil jsem za 8 článků 280Ah 14700kč
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 13,4KWh lifepo4 (2X 8S 280Ah EVE), Celek tedy 7770Wp :yes:
Valdano
Příspěvky: 348
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

bokser01 píše: pát črc 12, 2024 9:40 pm za 8 článků 280Ah 14700kč
Včetně dopravy? Díval jsem se tam a ta cena zhruba vychází jen za samotné články, a to by znamenalo dopravu zdarma což se mi u tak objemné zásilky moc nezdá. Konkrétní cenu dopravy tam uvedenu nemají a u ceny za dopravu je uvedeno jen "K vyjednávání".
bokser01
Příspěvky: 1472
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 13,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od bokser01 »

Ano včetně dopravy, Poslal jsem poptávku a prodejce mi za 624USD vystavil výzvu k platbě. dopravu mám vedenou jako free. Psal jsem si s prodejcem a omlouval se mi, že články bude odesílat ke konci měsíce protože sklad v EU je vyprodaný. Dám pak echo jak to dopadlo ale pokud přijdou články ok považuji to za dobrý nákup.
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 13,4KWh lifepo4 (2X 8S 280Ah EVE), Celek tedy 7770Wp :yes:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek