Napajedla 1880 Wp

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od Havlas »

Tak hrozný to není, on je korozivní jen v výchozím stavu, stačí si přičichnout. Po vytvrzení a vulkanizaci už ne, ta složka vyprchá. Zkontroluj teď stav povrchu jak moc je to naleptané a za za čas znovu, případnou rez ošetři antikorozní barvou.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

Vítej doma synku....

Obrázek

:celebrate2: :celebrate1: :celebrate4:
luge
Příspěvky: 756
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od luge »

no a čo teraz s prebytkami?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

luge píše:no a čo teraz s prebytkami?
pračkaaaaaaaaaaaaaaa :celebrate2:

zapomel jsem dodat ze me ceka i 2500W menic nekdy koncem srpna... :shock:
luge
Příspěvky: 756
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od luge »

:) super,takže asi centrála pôjde do dôchodku,som zvedavý na zimnú prevádzku,čože je to u nás čo máme aj DS
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

luge píše::) super,takže asi centrála pôjde do dôchodku,som zvedavý na zimnú prevádzku,čože je to u nás čo máme aj DS
Ja jsem na to sam taky hodne zvedavy jak to dopadne s potrebou zapinat centralu pres zimu.. Ze to bude uspora za benal jsem si jisty ... i kdyz stat se muze ledacos ... :twisted:
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od avatar »

No pres zimu zalezi hodne na bateriich. Preci jen vyuzitelne svetlo pro FV je rano od 8 do 4 hodin a pak je tma nekdy nesviti cely tyden nebo inverze atd.... Takze baterky baterky. Podle me.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od drama »

mypower.cz píše: pračkaaaaaaaaaaaaaaa
Rovnou ji doporučuji zapojit na lázeňská kamna. V zimě v nich topit, v létě ukládat přebytky FVE.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od SJM »

Docela se těším na subjektivní i měřitelné porovnání energetických zisků z PWM a MPPT, pokud admin připojí nový regl alespoň na nějakou dobu na původní polykrystaly EvergreenSolar.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

SJM píše:Docela se těším na subjektivní i měřitelné porovnání energetických zisků z PWM a MPPT, pokud admin připojí nový regl alespoň na nějakou dobu na původní polykrystaly EvergreenSolar.
Slo by to ale uz az na 24V pac EPsolar ma limit 585W pri 12V . Jakmile se mi doma vyskytne DCDC menic 24/12 tak v ten moment je mozno prejit na 24V a zkusit pripojit docasne Evergreeny na EPSolar, klidne i mesic v kuse merit a mrknout na to. A nebo :idea: ted me napadla druha varianta .. nechat v provozu na 12V jen jeden PWM (fv1) a pridat EP Solar na 12V (fv2) .... To by vykonove slo (400Wp ma kazda jednotliva paralelni dvojice svedena samostatne ze strechy) i pri tech 12V ... :) Takze vlastne stejne podminky .. 400Wp do PWM a 400Wp do EPsolaru. Fakt ze ucinnost by byla lepsi kdyby do EPsolaru ty panely byly pripojeny seriove a napeti z panelu do MPPT bylo vyssi ale delat zmeny v zapojeni na strese pod puvodnima panelama by bylo peklo.

Edit: Online srovnání PWM X MPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

drama píše:
mypower.cz píše: pračkaaaaaaaaaaaaaaa
Rovnou ji doporučuji zapojit na lázeňská kamna. V zimě v nich topit, v létě ukládat přebytky FVE.
dobry napad... Pres den vlastne prebytky budou prihrivat vodu v lazenskych kamnech a do pracky pustim teplou vodu, takze spirala v pracce nebude tak moc potreba, i kdyz asi i tak nachvilku sepne... podle toho jak je chytry software v te moji pracce ..

Ja vedel proc si v plastove trubce udelat pod drezem odbocku (Téčko s 3/4 závitem)... ze ji budu potrebovat... no jiste .. natahnu si tak teplou vodu k pracce ... :)
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od Tiger.s »

Moc pěkný rozšíření gratuluju ! Ted jen rozšířit uložiště :)
Tu teplou vodu do pračky mám v plánu taky.Solární panely a snad do měsíce přebitky z fve budu muset nějak zužitkovat. V zimě znich budu ohřívat 700l nádrž na topení . snad mi to ušetří ještě nějaké peníze.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

tak dneska mi odesel 600w menic... chudak .. R.I.P. Patrne jsem ho nacnul nejakyma tema remoskama, pak se onehda povedlo 300W cerpadlo s remoskou dohromady, coz zachytila jedna ze dvou pojistek v menici (upalila se), no a dneska prijdu, zapnu (bez zateze) v menici mensi blesk a dym... Po otevreni uhorel jeden z tranzistoru po stranach. Mozna to pujde vymenit nicmene smula je ze by se mi 600W hodilo a novy menic co jsem koupil v obi (tentyz) na preklenuti doby nez budu na 24V a budu mit velky 2500W menic, trpi bohuzel stejnym problemem. Prepetim to nebude protoze mi tu jede celou dobu ten samy ale 300W menic uplne v pohode, 200W menic jede taky v poho a voltmetr ukazuje 14.5V, coz je v limitu, prepolovanim taky ne, s rozpoznanim cerne a cervene problem zatim nemam. Napadlo me ze by to bylo kombinaci EPsolaru a PWM - nejaka haluz, ale to asi taky ne protoze v tomhle rezimu jsem na ten menic jeste vcera filtroval cerpadlem vodu v bazenu a precerpaval asi 600L destovky.... No ted dilema .. bud shanet 600W, nebo se na to vy***** a urychlit prechod na 24V. Tak nejak jsem naklonen tomu urychleni prechodu na 24V .. No nic .. zitra uvidim... dneska uz s tim nechci mit nic spolecneho :roll:
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od vata »

pokud jsi na ten 600W jel remosku, která má tuším 650, pak jsi ho teda rozhodně nešetřil a chudáček čínský prostě odešel. Stejně bych ale předpokládala, že zabere nejdříve nějaká ochrana. Možná bys na tohle uhrál reklamaci.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1231
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od Lui »

Hm....tiež mi to volajako nejde do hlavy.... :dontknow: ...žeby v tom nebola žiadna ochrana...(?)....normalne sa mi nechce veriť.....
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

vata píše:pokud jsi na ten 600W jel remosku, která má tuším 650, pak jsi ho teda rozhodně nešetřil a chudáček čínský prostě odešel. Stejně bych ale předpokládala, že zabere nejdříve nějaká ochrana. Možná bys na tohle uhrál reklamaci.
remoska ma 500, tedy aspon to tak ma napsano na poklicce... coz neznamena ze se to nemohlo posunout jinam vekem ten vykon. Od toho puvodniho menice uz doklad nemam, ale od toho noveho co jsem dnes dovezl samozrejme doklad mam, tam reklamace probehne asi v poho.

On se ten menic od te doby co se ho podarilo pretizit cerpadlem a remoskou choval divne. Ventilator mu nevypinal a remosku pak odpojoval a pripojoval i kdyz na vstupu měl napětí v pořádku, pískal při 13V na vstupních svorkách a podobné podivnosti. Jeho smrt sem vicemene i cekal i kdyz pravda ne tak brzo .. tedka je to trosku problem ale zadny extrem.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od vata »

Remoska - aha. Ochrana proti přetížení - po pravdě si neumím vzpomenout, že bych v nějakém shopu nějaký bez tohoto typu ochrany viděla. Na téma pásma přípustného zatížení měničů obšírně hovoří pan Hnilica zde: http://www.menice-napeti.cz/jak-vybrat- ... apeti.html, kde masivně doporučuje provozovat měnič v pásmu do 50% jeho max. trvalého výkonu.
Filipe, pořiď si ledničku, to tě donutí k měniči, který budeš po většinu času provozovat pod 10% :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

měnič uvnitř
Obrázek
Obrázek
:hell:
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od bert »

Úprimnú sústrasť! :cry:
Mne dnes "vypadol" MeanWell. Nebol som doma, no podľa všetkého som zanedbal nastavenie regulátora. No a ten si po mesiaci práce, zapol ekvalizáciu (dobíjanie do 31,2V). Posilnené panely a dva 80A zosieťované regulátory so staršími batérkami, cez obed asi nemali veľký problém. Toto napätie menič vyhodnotil ako prepätie a 2 hodiny nešiel nahodiť. Tak si rodičia to, čo potrebovali, prepli na štátnu elektrinu (z jednej zásuvky do druhej). Po príchode domou a po pripojení, je všetko OK :fuuu:. Škoda akurát prebytku, ktorý bude dnes asi väčší ako obvykle :yes: . A to ešte nemám všetok kremík na streche pripojený. Takže najbližší cieľ sú asi silnejšie *batt* . Má niekto skúsenosť s aktívnym balancovaním LiFeYPO4 ?
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od drama »

Ve wiki (http://wiki.mypower.cz/projekty:mypower) je chyba. Panely Evergreen Solar nejsou monokrystalické.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek