Napajedla 1880 Wp

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od joseff »

ty nove 180 Wp panely na fotce jsou rozhodne monokrystaly, polykrystalicke jsou ty starsi
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

pravda .. monokrystaly .. sorry za mystifikaci.. :)
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od SJM »

mypower.cz píše:pravda .. monokrystaly .. sorry za mystifikaci.. :)
Nebylo by vhodnější pro větší zisky v méně příznivých podmínkách (zataženo) dát polykrystaly 800Wp na MPPT?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

SJM píše:
mypower.cz píše:pravda .. monokrystaly .. sorry za mystifikaci.. :)
Nebylo by vhodnější pro větší zisky v méně příznivých podmínkách (zataženo) dát polykrystaly 800Wp na MPPT?
Pak bych stejne potreboval jeste jeden MPPT pro ten druhy system. Casem to tak urcite bude, ale ten cas muze byt jeste relativne dlouhy a musim vychazet z toho co mam k dispozici.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od SJM »

Možná by pak bylo zajímavé, kolik činily náklady na propojení stávající sítě 12V a nové síě 24V.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od Havlas »

Doma se mi válí Morningstar Tristar PWM 60A bez užitku. Klidně ti ho zapůjčím zdarma na překlenutí období než bude další MPPT.
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od atom »

tak to je myslím nabídka která se neodmítá :handshake2:
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

Obrázek

????

(první varianta s přetokem proudu)

Nastava jeden problem .. Dobijeni z centraly .. Mam 12V dobijec .. vcelku drahy :( To znamena vyresit nejakou 24V AC dobijecku s nejakym pokud mozno docela velkym proudem.. Treba 50A.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od vata »

Ahoj, to zapojení různých regulátorů sériovo paralelně a nabíjení baterií "zevnitř" mi příjde velmi odvážné až provokativní :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

fotky z instalace ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
wmarkw
Příspěvky: 26
Registrován: úte čer 19, 2012 6:48 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od wmarkw »

Ahoj, jednoduchá a rychlá montáž, super nápad, já pořád špekuloval nad hákama.
Chci se zeptat čím jsi to lepil pod tu podložku ze zahradní hadice, kolik máš šroubů a jakých třeba na ty horní 4 panely a jaké jsi použil profily?
díky
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

wmarkw píše:Ahoj, jednoduchá a rychlá montáž, super nápad, já pořád špekuloval nad hákama.
Chci se zeptat čím jsi to lepil pod tu podložku ze zahradní hadice, kolik máš šroubů a jakých třeba na ty horní 4 panely a jaké jsi použil profily?
díky
Horní panely jsou řešeny trošku jinak, i když velmi podobně. Jsou tam použity standardnější profily. Na novou konstrukci jsou 3 kombinované šrouby (M8) na jeden profil po metru přímo do trámů pod krytinou. Na spodní panely jsou použity pozinkované U profily. Podložka ze zahradní hadice je improvizace a je to tam určeno na zatlačení silikonu (šedá hmota) kvůli izolaci. Sama bude působit taky jako izolace i když nevím s jakou životností, ale myslím že to bude ok. Silikon je jak v předvrtané díře do trámu, tak pod podložkou z hadice před dotažením, pak dotaženo a setřeno. Matky jsou pojistné.
ace
Příspěvky: 98
Registrován: stř říj 26, 2011 10:55 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od ace »

Už se tu o tom diskutovalo, ale nezdá se mi ten hromosvod těsně u panelů. Všude slýchávám, panely na hromosvod nepřipojovat, řešit jako oddálený hromosvod se svodem v určité vzdálenosti od konstrukce/panelů.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

ace píše:Už se tu o tom diskutovalo, ale nezdá se mi ten hromosvod těsně u panelů. Všude slýchávám, panely na hromosvod nepřipojovat, řešit jako oddálený hromosvod se svodem v určité vzdálenosti od konstrukce/panelů.
jo... jsem si toho vědom ale plánuji je asi přizemnit k hromosvodu stejně jako jsou ty horní což dělala firma zabývající se elektromontážemi. Tady nastává právě otázka jak nespojit s hromosvodem konstrukci panelů na ocelové střeše? Tam je konstrukce s hromosvodem spojena už z principu. Nebo ocelová střešní konstrukce na níž je upevněna konstrukce FV panelů se nějak od hromosvodu zvlášť izoluje? Já mám tedy konstrukci střechy dřevěnou ale beztak, jak je to u ocelových, by mě zajímalo, nicméně to už patří spíše do tohoto tématu.

EDIT: no a když to zemění bude problém, dám hromosvod jinama.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od SJM »

[quote="mypower.cz"]
Podložka ze zahradní hadice je improvizace ... [quote="mypower.cz"]

V profesionální praxi jsou namísto podložky ze zahradní hadice navrhovány neoprenové podložky.
Silikonový tmel má dle výrobce poměrně malou životnost cca 3-5 let dle podmínek, poté by měl být pro plnou funkčnost odstraněn a nahrazen. V tomto případě by byl vhodnější UV stabilní PUR tmel.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

Odolnost proti UV ma, ale co me ted dostalo :eek2: je informace na tubě, ktere jsem si predtim nevsiml a hloupe veril radam prodejce :evil: v OBI, i kdyz jsem mu rikal ze potrebuju tmel pro exteriery mezi drevo, eternit a pozink. Na tube od silikonu je napsano
Vzhledem k acetatovemu charakteru neni vhodny na snadno korodujici materialy, například měď, olovo, pozink, mramor.
To me teda vubec netesi... no zase jsem o neco chytrejsi. Nic no .. jednou za cas to zkontroluju co to dela a uvidim. Pokud bude nejhur, tak to holt prevrtam a presroubuju na nove srouby s pouzitim lepsiho tmelu.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od vata »

co me ted dostalo je informace na tubě, ktere jsem si predtim nevsiml a hloupe veril radam prodejce v OBI, i kdyz jsem mu rikal ze potrebuju tmel pro exteriery mezi drevo, eternit a pozink. Na tube od silikonu je napsano
Já vlastně i proto kupuju prakticky vše jen přes eshopy... Včetně barev. V kamenných obchodech jen jídlo a oblečení. Si to proštuduju předem a nejsu pak takhle překvapená. Prodavači v supermarketech většinou vůbec neví, co prodávají. Jak by taky mohli - vzhledem k průměrným platům tam většinou žádné odborníky nenajdete.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od SJM »

Prodavači v supermarketech většinou vůbec neví, co prodávají. Jak by taky mohli - vzhledem k průměrným platům tam většinou žádné odborníky nenajdete.
Prodejci bývali odborníci, když jim ty obchody patřily a oni věděli, že musí zákazníkům odvést dobrou službu, aby zase přišli. U supermarketů asi ani nevíte, komu patří a komu se raději příště vyhnout.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od Havlas »

Tam potřebuješ neutrální silikon, ten normální je "kyselý" a je dost korozivní. Ale je to na nich napsáno. Nevěřit prodavačům a číst návod.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

Havlas píše:Tam potřebuješ neutrální silikon, ten normální je "kyselý" a je dost korozivní. Ale je to na nich napsáno. Nevěřit prodavačům a číst návod.
Takze pokud muzu duverovat alespon zdejsimu obecenstvu kdyz tedy na prolhane dobytky v OBI se s duverou obratit clovek absolutne nemuze, jake znamky ted sledovat na kombinovanych sroubech a chapat jako varovani pred nutnosti opravy? Koroze se zacne viditelne projevovat na povrchu? Kdy to cekat? Nebo jak moc závažné to tedy je?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek