MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od SJM »

[/quote]Displej umim prodat, ale zatim ho nikdo nechtel, protoze stoji kolem 100 euro na 60A a 75euro na 45A. Pc umi u Tristaru 60A zobrazit aktualni i stara data, i kdyz tuhle investici neudelate.
Steca xpc 2000-48 v nabidce je. V nastaveni ma gelovky a olovene baterie. Dle navodu je mozne ho nastavit jak uznate za vhodne v sirokem rozsahu. Ale vyslovne to tam napsane neni. Life zatim neprodavam. Pekny den. Drobek[/quote]


Děkuji za odpověď.
Ještě prosím o odpověď na ty zbývající části mého dotazu - tedy o cenu Steca XPC 2200/48 + teplotního čidla a jaká sleva by se na něj vztahovala, a dále zda je ve Vaší nabídce i ten MS Tristar MPPT 60A s displejem a jeho příp. cena.
Nevím do kdy chcete pokračovat se zaváděcími cenami, abych to případně stihl, až mi doplníte odpovědi.

Zdraví SJM
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Drobek.Petr »

SJM píše:
Displej umim prodat, ale zatim ho nikdo nechtel, protoze stoji kolem 100 euro na 60A a 75euro na 45A. Pc umi u Tristaru 60A zobrazit aktualni i stara data, i kdyz tuhle investici neudelate.
Steca xpc 2000-48 v nabidce je. V nastaveni ma gelovky a olovene baterie. Dle navodu je mozne ho nastavit jak uznate za vhodne v sirokem rozsahu. Ale vyslovne to tam napsane neni. Life zatim neprodavam. Pekny den. Drobek[/quote]


Děkuji za odpověď.
Ještě prosím o odpověď na ty zbývající části mého dotazu - tedy o cenu Steca XPC 2200/48 + teplotního čidla a jaká sleva by se na něj vztahovala, a dále zda je ve Vaší nabídce i ten MS Tristar MPPT 60A s displejem a jeho příp. cena.
Nevím do kdy chcete pokračovat se zaváděcími cenami, abych to případně stihl, až mi doplníte odpovědi.

Zdraví SJM[/quote]

Steca xpc 2200-48 Vam mohu nabidnout za cenu 1199 Euro bez DPH. Tristar MPPT je nyni v akci za 399 euro bez DPH a displej stoji 100 e. Celkem tedy za Stecu, Tristar a displej zaplatite 1698 Euro bez DPH. Akce zatim plati do 28.5.2012


Pokud chcete poptat jakekoli zbozi, ktere na eshopu neni a nebo zbozi, ktere je vystavene ale jeste neni nacenene, muzete tak ucinit emailem na adrese poptavka@kudera.cz nebo telefonicky na +420 608863977. Pokud telefon nezvednu, znamena to, ze jsem na jednani a zavolam Vam zpet, jakmile to bude mozne.

Pokud chcete zbozi emailem objednat za cenu, kterou jsem vam pisemne, telefonicky nebo emailem sdelil, pouzijte email objednavka@kudera.cz Individualni dohoda pri obchodovani je samozrejme mozna. Platba platebni kartou se pripravuje pres sluzbu paypal. Osobni odber zbozi, ktere bylo zaplaceno je po vzajmene dohode mozny. V pripade vetsi objednavky i doporuceny.


Pekny den.

Drobek
Naposledy upravil(a) Drobek.Petr dne pát kvě 25, 2012 11:49 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od dedo »

Dovezené, zapojené, odskúšané, funguje. Hurá!
Súhlasím s vatou, že MSView je podivný kus softu, pre mňa tak neintuitívny, ako nový MS Word :-) .
Možno by sa oplatilo osloviť výrobcu, či by nedodal konfiguračný súbor pre NiCd. Neskúsil to už niekto?
Budem experimentovať s custom nastaveniami; prvý poldeň som nastavil bat. typ 7, nech trochu vybuble elektrolyt - pán ním pri repasovaní nešetril.
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Drobek.Petr »

dedo píše:Dovezené, zapojené, odskúšané, funguje. Hurá!
Súhlasím s vatou, že MSView je podivný kus softu, pre mňa tak neintuitívny, ako nový MS Word :-) .
Možno by sa oplatilo osloviť výrobcu, či by nedodal konfiguračný súbor pre NiCd. Neskúsil to už niekto?
Budem experimentovať s custom nastaveniami; prvý poldeň som nastavil bat. typ 7, nech trochu vybuble elektrolyt - pán ním pri repasovaní nešetril.
Zdravim,
Tak jak to vypada? Jake jsou prozatim zkusennosti?
MS wiev je zvlastni:-) ale kdyz clovek prijde na to, ze staci polozky pretahnout a ze je mozne nastavit interval zaznamenavani pretazenych informaci a ze se z toho daji udelat hezke grafy, pak je to dle meho nazoru super.

(O to viac Vás prosím, aby ste sa opýtali na RD-1,) Tohle Vam bohuzel prodat neumim. Overoval jsem si to. Pekny den. Drobek
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Drobek.Petr »

Zdravim vsechny. Do 15.6.2012 jsou v shopu zajimave ceny na nektere Fv panely a nova sada panely s regulatorem. Pekny den Vsem. Drobek
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od mypower.cz »

Drobek.Petr píše:Zdravim vsechny. Do 15.6.2012 jsou v shopu zajimave ceny na nektere Fv panely a nova sada panely s regulatorem. Pekny den Vsem. Drobek
Technická: jak se ceny panelu tykaji tematu "MorningStar TriStar MPPT controler 60A" ? Prosim bud se drzme tematu, nebo zalozme nove vlakno aby nam tu nevznikal chaos. V tuto chvili mi prijde ze se tema MorningStar TriStar MPPT controler 60A zmenilo na inzerci shopu 1alphasolar.eu. Co na to ostatni?
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Drobek.Petr »

mypower.cz píše:
Drobek.Petr píše:Zdravim vsechny. Do 15.6.2012 jsou v shopu zajimave ceny na nektere Fv panely a nova sada panely s regulatorem. Pekny den Vsem. Drobek
Technická: jak se ceny panelu tykaji tematu "MorningStar TriStar MPPT controler 60A" ? Prosim bud se drzme tematu, nebo zalozme nove vlakno aby nam tu nevznikal chaos. V tuto chvili mi prijde ze se tema MorningStar TriStar MPPT controler 60A zmenilo na inzerci shopu 1alphasolar.eu. Co na to ostatni?
Domnivam se, ze vzhledem k tomu, ze k panelum je treba dobry regulator a tim je podle ohlasu jednoznacne Tristar MPPT, tak jsem nabidl sadu 4panelu a Tristar, dokud mi to ceny dodavatele umoznuji. A s kym jinym bych se mel o tuto dobrou zpravu podelit, nez s uzivateli fora? Pokud je zajem dostat fotovoltaiku mezi lidi, tak nejlepe to pujde s levnejsimi panely a ty se daji jednoznacne koupit zrovna nyni na www.1alphasolar.eu. s polecne s Tristarem MPPT za akcni cenu 1149 euro bez DPH. nabidka je ale pochopitelne sirsi.

Drobek
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od mypower.cz »

Drobek.Petr píše:Domnivam se, ze vzhledem k tomu, ze k panelum je treba dobry regulator a tim je podle ohlasu jednoznacne Tristar MPPT, tak jsem nabidl sadu 4panelu a Tristar, dokud mi to ceny dodavatele umoznuji. A s kym jinym bych se mel o tuto dobrou zpravu podelit, nez s uzivateli fora? Pokud je zajem dostat fotovoltaiku mezi lidi, tak nejlepe to pujde s levnejsimi panely a ty se daji jednoznacne koupit zrovna nyni na http://www.1alphasolar.eu. s polecne s Tristarem MPPT za akcni cenu 1149 euro bez DPH. nabidka je ale pochopitelne sirsi.

Drobek
Ovsem, nicmene k panelum je zapotrebi take kabelaz, ocka, k regulatoru take baterie, a to uz s tematem tristaru nijak nesouvisi, stejne tak jako ceny panelu. Proto znovu prosim drzme se tematu, nebo zalozme nove vlakno. Dekuji za pochopeni.

Admin.
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od dedo »

OK, tak sme konečne skončili s reklamou, takže moje skúsenosti po dvoch "odtočených" dňoch s MS TSMPPT 60: akosi sa mi vyhli všetky vyššie uvedené ťažkosti, možno preto, že som prepínače nastavil ešte pred pripojením batérie. DHCP v routeri ho našlo hneď. Po skúsenostiach so štyrmi inými rôznymi MPPT regulátormi (ako hovoril Antonio: musím s tým žiť, pozorovať každý miliampér a milivolt) som prekvapený, čo dokáže TrakStar algoritmus :-)
Plánujem prebytky posielať do bojleru prostredníctvom reléovej jednotky RD-1 (drahé, možno zbastlím(e) niečo obdobné).
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od drama »

Poustet prebytky do bojleru pomoci rele je neefektivni. Bud prijdete o vykon (sepnete az po absorbci), nebo budou trpet baterie (neprojdou absorbci). Tedy toto plati hlavne pro olovo.
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Drobek.Petr »

drama píše:Poustet prebytky do bojleru pomoci rele je neefektivni. Bud prijdete o vykon (sepnete az po absorbci), nebo budou trpet baterie (neprojdou absorbci). Tedy toto plati hlavne pro olovo.
No, ja mam jiny nazor. My jsme pripojili 250w spiralu do bojleru a v prubehu dne se timto malym vykonem ohreje cely bojlwer na 70st a deje se tak pouze z prebytku.

Jeste na to musime vymyslet automatiku.

Mam vlastni system na spinani a odepinani- mimo regulator- podle napetoveho rele- tedy kdyz se system pretizi a napeti klesne, prask a je prepnuto na sit a kdyz se system nabije na nejakou nizkou hodnotu- dle prani klienta- prask a system jede zase na fotovoltaiku a opet slunicko nabiji baterky a soucasne zasobuje dum elektrinou a dalsi spinaci system umi vyuzivat rozvody celeho domu, takze se fotovoltaika muze vyuzivat kdykoli je o ni zajem- takze stale- a 220 je spis zalozni zdroj a nemusi se nic delat jinak, nez to bylo driv- ovsem systemy o kterych mluvim a na kterych to jede jsou 1175W a steca xpc 2200-24 regulator a system 2940W a tam je opet steca Aj regulator 4000-48. A oba funguji. Na sit se pripinaji jen velmi zridka.

Pekny den Vsem. Drobek
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od dedo »

Tož, RD-1 by mala byť programovateľná, tak snáď by mohla spínať pred koncom absorpcie (možno aj počas nej, ak TS udrží baterky v absorpcii) - treba vyskúšať. Baterky mám konečne NiCd (a LUI, stále pátram po ďalších aj pre Teba!).
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

Drobek.Petr píše:...dokud mi to ceny dodavatele umoznuji. A s kym jinym bych se mel o tuto dobrou zpravu podelit, nez s uzivateli fora? Pokud je zajem dostat fotovoltaiku mezi lidi, tak nejlepe to pujde s levnejsimi panely a ty se daji jednoznacne koupit zrovna nyni na...
Drobek
Zdravím, myslím, že redukcí zdejší komunity na zákazníky tohle fórum spolehlivě zabijete.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Antonio
Příspěvky: 48
Registrován: stř srp 24, 2011 8:58 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Antonio »

Vata , hovoríš mi z duše... Toto forum bolo pre mňa ako balzam . Ale agresivita obchodu /samozrejme nutná/ ma akosi začína rozlaďovať....
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Drobek.Petr »

Antonio píše:Vata , hovoríš mi z duše... Toto forum bolo pre mňa ako balzam . Ale agresivita obchodu /samozrejme nutná/ ma akosi začína rozlaďovať....
Dobre. Beru na vedomi. Omlouvam se a stahuji se do ustrani. Stanu se opet jen zvidavym ctenarem. Rozhodne jsem nemel v umyslu nikoho z vas popudit. Pekny den. Drobek
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od mypower.cz »

Snazil jsem se to dnes panu Kuderovi vysvetlit, doufam ze to bylo pochopeno o co jde. Kdyz je nekdo rozjety, tezko zabrzdit a clovek si to kolikrat ani neuvedomi ze jede uz az moc... Znam to, taky se tehle chyby obcas dopustim. Je faktem ze napriklad ten tristar v akci je za luxusni cenu, to jako bezesporu. Pokud nekdo ma zajem, ma moznost odted koupit i tady pres zdejsi shop, kdybych mel po ruce 12K, tak si jeden tenhle tristar vemu taky. Tak snad by tohle obchodni tema mohlo prejit zpet k poznatkum s tristarem a nebo se rozpadne na nejaka dilci temata.. kdo vi. Myslim, ze je dobre upozornit komunitu na dobrou cenu, to kazdy z nas asi oceni, ale je taky vhodne umet usoudit kdy se business stava agresivnim. Presne jak rika Antonio.

Pro Drobek.Petr - neni treba se stahnout do ustrani. Vsichni zde uz vi ze 1alphasolar.eu existuje, ze umis delat ostrovni FVE a nejen ostrovni, ale i hybridy a myslim ze i sitove, shop s produkty je ted i tady na shopu, pac nektere ceny jsou fakt zajimave, ale zkusme spise resit temata ohledne FVE, nez jen nabidky, nabidky, nabidky,... Ja bych treba rad videl jake FVE se diky tobe Petre realizovaly, jake byly zkusenosti, jaky je provoz dnes, jake byly problemy, a jak se vyresily, atd. To by me osobne zajimalo daleko vice nez to, co je zrovna noveho na 1alphasolar.eu.

*sun* :arrow: :home: ;)

Admin edit: Tema ohledne FVE realizovanych Petrem Kuderou pokracuje zde
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Havlas »

Dotaz nebo úvaha, je pro MS Tristar 60A dlouhodobě škodlivé, když do něj teče víc než 60A , teoreticky třeba 70A a Tristar proud udržuje na 60,5A? Zatím jenom generuje alarm current limiting ale funguje normálně dál. Díky.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od PavelR »

Havlas píše:Dotaz nebo úvaha, je pro MS Tristar 60A dlouhodobě škodlivé, když do něj teče víc než 60A , teoreticky třeba 70A a Tristar proud udržuje na 60,5A? Zatím jenom generuje alarm current limiting ale funguje normálně dál. Díky.
Podle me ne. je to v podstate spinanej DC/DC menic a proste jede na maximum na ktery je nastavenej. Pokud to takto budes provozovat trvale tak se pozna jestli jej vyrobce dobre navrhnul a s touto situaci pocital.
Mimochodem jakou ma cca teplotu chladic kdyz to ma max proud trvale?
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

70A na FV straně? Pokud by jste dosahoval takových proudů z panelů, pak by jste je měl možná přepojit do série. O tom 60A limitu jsem uvažovala pouze na bateriové straně, a vzhledem k tomu, že Tristar reguluje tak nějak z popisu práce, asi bych se nebála, že při regulaci u maxima nějak trpí. Ledaže by se přehříval - to si jen tak tipuju, protože já zatím viděla u toho svého kousku špičkové nabíjecí proudy kolem 50A, a byl jen vlažný.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Drobek.Petr »

Havlas píše:Dotaz nebo úvaha, je pro MS Tristar 60A dlouhodobě škodlivé, když do něj teče víc než 60A , teoreticky třeba 70A a Tristar proud udržuje na 60,5A? Zatím jenom generuje alarm current limiting ale funguje normálně dál. Díky.
Ano je to skodlive. Alespon podle informaci, ktere jsem ziskal ja u sveho dodavatele a jeho ing. asi pred pul rokem. Proto ma mezni parametry 150V a 60A. A kazdy system se stavi tak, aby se do techto parametru vesel a to i s maximalnim proudem i napetim, ktery z kazdeho panelu vyzdimame.A jeste musi zustat alespon mala rezerva. Sam vyrobce pro Tristar uvadi 4,5Kw v panelech, i kdyz dle tohoto rozpeti by mel umet vyrazne vic. To rozmezi je proto, aby jste si zachovali dlouhou zivotnost.

Drobek

Jeste mne napada, ze jsem v nastaveni tristaru mozna videl moznost zvoleni maximalniho proudu- ale mohu se i plest. Takze nyni je jasne, na co tam ten parametr je. :yes:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek