500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Uživatelský avatar
Alex
Příspěvky: 18
Registrován: sob kvě 12, 2018 8:58 am

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Alex »

Zdravim všichni, jsem taky mám zajem o LTO. 15-30 KW vezmu bez problemu (nebo jestliže bude pouze 10 KW taky). Určitě mám připravene peníze na takovou věc.
Stavím ostrov za pomoci FVE a kogenerace. Mám 2x Sunmaschine pelet a 2x Whispergen.

Jsem mám nejake zkoušenosti z LTO.
Já bych doporučil objednavat minimalne +10% capacity navíc. Protože, ten članky ne maji stabilni kvalitu. Občas máji vysoky vnitrni odpor nebo vysoke samovýbijeni. A při sestavěni baterii bude nutne párovat članky podle voltu a samovybijeni.

Dohromády, ten zavity z Alu je možná ulomit. A do konce takove članky zasilaji z Činy taky. Ten vnejši modrá folie dost tenká. Poškodit se taky není problem, při doprave taky se stáva.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od volente »

Tak vidím že jsem byl zbytečně zkromný, kdyby zbylo tak si samozřejmě vezmu i více. Sice mám v systému asi 12kWh LiIon, ale dalo to dost práce. Tak bych si taky jednou mohl dopřát třeba 10kWh s tím že bych je jenom pospojoval. :P
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Fuzadlo
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 11, 2018 8:40 pm

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Fuzadlo »

Pozdravujem všetkých,
ak by nebol problém s následnou dopravou na Slovensko, tak prosím o rezerváciu 2kWh LTO článkov.
pkougl
Příspěvky: 320
Registrován: ned srp 05, 2012 10:41 am

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od pkougl »

Tak ještě jenou přispěji do diskuse, vidím že se většina členu tak nějak nežinýruje, tak tedy se vyjádřím s přáním těch 40-50kWh (ale klidně mě kopněte tam kde slunce nesvíví :-) /ono se to s olovem nebude příliš dát kombinovat - tak se to bude muset vyměnit celé.
Trochu si myslí že nastane (pakliže se to povede zrealizovat dle plánu) další krok kdy odhaduji zálohu na "objednané" kapacity v hodnotě 300-500Kč/kWh, to bude samozřejmě dopředu uhradit na "konto kontajner" a možná někteří se zamyslí nad svým požadavkem. Tím nechci nijak špatně prognostikovat, ale to se prostě stává a poté se bude řešit přepočty.
s úctou komunitě
Pavel
7,1kWp - 8x3 panely Renesola 240Wp, 2x3x235Wp lightway, 2xTristat TS60, trakční 48V 2x750Ah olovo, 2xměnič Studer XTM 4000, SDS Micro, solární dvouosý tracker se třemi panely
kyocera
Příspěvky: 1234
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Přemýšlel jsem o tom, co napsal mobilík. Na jedné straně argumentů stojí
To, že LTO nevlastním, ani jsem za ně nezaplatil clo a DPH
A kupující jde vlastně do rizika , protože stejně jako já nic o skutečném stavu
Použitých aku neví. A na druhé straně musím zase dát za pravdu mobilikovi.
Umím si představit, že někdo nepíše příspěvky proto, že se jen jednou na něco
Sám zeptal a nemá takové technické znalosti aby ostatním radil. Ale trochu
Jsem v rozpacích, že se objeví někdo jen s jedním jediným příspěvkem a
V tom jediném příspěvku žádá 30kWh. Tak pravdu má i mobilík.
Takže by se měli ostatní vyjádřit co s tím. Zda udělat strop na kWh ? A kolik ?
Já osobně bych chtěl 5kWh pro sebe a těch 5kWh považuji i za cenově únosné
Riziko a možnost si LTO vyzkoušet a pak ještě 5kWh pro druhého člena.
Takže pro 2 osoby nárokuji jen 10kWh. Mobilík píše o členech, kteří hodně přispívají
Příspěvky a pomáhají druhým.
Pak je taky otázka , proč takoví přispěvatelé jako je třeba Abrams, Kodl 69, Ota
A další podobní , kteří dávají hodně příspěvků , neprojevili zájem ani o 1kWh ?
Je to z důvodu, že tomuto záměru nedůvěřují ? Na dovozu vidím jedno úskalí
A sice to, že dopředu nevíme jakou stanoví soudní znalec cenu použitých LTO
Jako zbytkovou cenu LTO pro výpočet cla a DPH.
Pak je to celé ve fázi čekání na odpověd. Jsem také připravený na možnost, že
Během 14 dní žádná odpověd nedojde. Potom bych požádal známého aby ze
Zahraničí tam sám tam zatelefonoval a poprosil o odpověd.
Nabídky od Vás jsou na pokytnutí místa nebo rozvozu. To není to nejdůležitější.
Byl bych rád, kdyby byl zájemce o pokladníka na tuto akci , revizora všech
Dokladů. Některé věci můžou fungovat dobře i na dálku, když se stanoví
Pravidla a pravidla se dodrží. Jako pokladníka bych si uměl představit brumlaje,
Střídače - N, mobilika, Marka 250, Volenteho,Frenky, či Admina.
Z těch vyjmenovaných by také někdo měl být i další člen týmu, revizor všech dokladů.
Revizor všech dokladů je vnitřní kontrola i nad pokladníkem.
Ted bych se vyjádřil odkud LTO pochází a proč jsem žádal o 500kWh.
Články pochází od výrobce elektrobusů ze zahraničí a výroba elektrobusů se
Bude do budoucnosti rozrůstat. LTO se používají pro rychlé desetiminutové
Nabijení. Taková velká výrobní firma pečuje i
O svůj mediální obraz a součástí toho je i jak nakládá s použitými aku.
Všimněme si např. našeho Čezu. Také pečuje o svůj mediální obraz a má i akce
Co jsou veřejně prospěšné.
Proč jsem žádal o 500kWh ? Těch 500kWh se tak akorát vejde do šestimetrového
Kontejneru. A těch 500kWh použitých LTO představuje články z necelých 3ks
Zahraničních elektrobusů.
A dále jsem psal do zahraničí v motivačním dopisu, že komunita
Mypower má asi 1000 členů. Pokud bych
Žádal 1000kWh . tak to mně už přišlo dost přehnané, velikášské. I když
By to naplnilo tak akorát 12 metrový kontejner.
Jsem přesvědčený, že takový projekt, tedy 500kWh pro členy mypower má naději na
úspěch. Také jsem přemýšlel jsem i o statistice toho co mně
kdy vyšlo a nevyšlo. Kupodivu jsem zjistil, že mně více věcí vyšlo, pokud jsem
žádal, zařizoval něco pro jiné lidi , než když jsem něco zařizoval jen sám pro sebe.
A příští týden Vám napíši i něco víc jak jsem se pokusil zajistil levně či zdarma
Použité články od českých výrobců elektrobusů pro komunitu mypower.
U nás se vyrábí a používá zatím velmi málo elektrobusů. A pokud se obrátíte na
Vyhledávač Google a podíváte se do technických parametrů , zjistíte, že u nás
elektrobusy využívají 18650, dále LIFEPO4 a LTO. Tak když tak se vyjádřete k těm
otázkám co naznačil mobilík. Tedy zda nějaký strop a kolik kWh strop ?
A jak demokraticky zvýhodnit ty, kteří hodně přispívají svými příspěvky do fora ?
Jak píše mobilík.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od RRR »

No já bych samozřejmě rád přispíval více příspěvků na fórum ale bohužel moje znalosti a praktické zkušenosti nedosahují kvalit jiných harcovníků. :(
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1231
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Lui »

Zdravim.
Tiez sa hlasim ako zaujemca,aj ked neviem ci este nieco ujde :(
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
Alex
Příspěvky: 18
Registrován: sob kvě 12, 2018 8:58 am

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Alex »

Kyocera, maš pravdu. Mám pouze jeden přispevek do dnes, protože jenom dnes aktivoval ten jmeno. Takto použivám forum už jako pulroku. Ale co psát, kdýž jsem byl začatečnik v otázkach FVE? Jak jsem psál v loní, stávím ostrov. A ten informáce o LTO pomohla udělat krok a zaregistrovat učet tady. Takže, prosím tě ber mě važně. Těd hledám baterii. Takže, tvoje informáce o LTO pro mě byla duležita.

Ze sve strany slibují, že napišu članky o kogenerace. Kogenerace je můj koniček.

Jsem připraven zaslát peníze na učet dopředu. Rozumím se. Jestliže udělate nejaký strop pro jednoho člena, je to spravedlive. 10 kWh? Co vy na to?

Ale z jineho boku, jsem ne veřim že každej človek tady potrebuji kolem 10 kWh. A pro 500 kWh je nutne minimum 50 členu klubu. Nevím kolík človek těd máji zajem o LTO.
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Bydliště: Praha a okolí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Viktor X »

Další možné návrhy omezení bez nároku na realizaci či pořadí :
- vyřadit nicky bez příspěvků před zveřejněním akce
nebo/a
- strop v kWh podle reputace
nebo /a
- strop v kWh podle počtu příspěvků / 10 nebo 20 nebo...
nebo /a
- VIP členové "Abrams, Kodl 69, Ota ..." nárok mimo pořadí, třeba jen o akci ještě neví.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od volente »

A jsme u demokracie. Dám jeden příklad za všechny. Ženský v práci se mě ptají jestli musí v pondělí do práce, tak jsem jim odpověděl že nemusí, protože máme demokracii, jen si musí každý nést následky svých činů sám. Podle počtů příspěvků se to nedá hodnotit, ne všechny mé příspěvky jsou tvůrčí, povznášející, nebo prospěšné. Ale zapojit se do debaty je podle mě základ. Základ té demokracie.
Stanovovat kvóty na rozdělení? Nelze, jsme si přece rovni. Takže podle zásluh? Nelze posoudit zásluhy. Někdo má třeba jeden příspěvek, ale třeba poslal adminovi 1000,- na chod fóra. Třeba.
Nevím, zažádat si o 10-20kWh od člena jehož nick neznám je pro mně trošku odvážné, být jím raději bych se držel při zemi. Ale to jsem já. Setkávám se s tím každý den, s tou neskutečnou dravostí dnešních dní.
Takže jak tohle řešit nevím.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od youda »

Ahoj Kyocero,
smekám před Tvojí aktivitou a obdivuji Tvoji odvahu. I pokud bude oslovená firma souhlasit, nebude vůbec snadné dotáhnout to až do konce. Nejde jen o celní řízení, překážek bude více, ale to jistě víš.

Já osobně o AKU zájem nemám. Mám zdravé ruce, slušnou práci a vše co potřebuji, si mohu koupit.
Styděl bych se, "stát ve frontě" na baterie zdarma před člověkem, který je třeba těžce nemocný, bez zaměstnání, v důchodu, na vozíku, nebo živí pět dětí a počítá každou korunu. Pro takové lidi mohou Tvoje baterie představovat rozdíl mezi bídou a slušným životem.

Držím palce a doufám, že se Tvůj záměr podaří dotáhnout do konce.
Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
mopadzi
Příspěvky: 992
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mopadzi »

.....
Styděl bych se, "stát ve frontě" na baterie zdarma před člověkem, který je třeba těžce nemocný, bez zaměstnání, v důchodu, na vozíku, nebo živí pět dětí a počítá každou korunu. Pro takové lidi mohou Tvoje baterie představovat rozdíl mezi bídou a slušným životem.

Držím palce a doufám, že se Tvůj záměr podaří dotáhnout do konce.
Youda[/quote]


podepisuji a taky držím palce
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 916
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od trud »

Ja som to síce nepočítal.. Ale tak odhadom ešte stále aj s tými požiadavkami na 20-30kWh sme v súčte do 500kWh.
A ako dakto poznamenal... pri záväznej objednávke a zálohe na dopravu a colnicu ešte dakto vypadne.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od mobilik »

Kyocera. V prvom rade ako si pisal ty mas narok aj na 100kWh. Kolko sa zvysi mozes rozdat. Podla hodnotenia sa riadit neda, ja som dostal milion bodov len preto ze som zverejnil nejake fotky z mojich FVE a nedosahujem ani zdaleka takych znalosti ako su tu niektory, kodl, abrams antonio, stridac kiwi atd... nebudem ich tu rozpisovat, kto je na fore tak vie...

Ak treba s niecim pomoct som tu, ci papierovo, alebo inak, viac hlav, viac rozumu. ;-)

Na druhej strane uz tu rozdelujeme a tesime sa. Pockajme, ak to vijde a budeme realne vidiet ze ta firma nam na 100% posle veci, zacneme premyslat viac.

Zaujem je isto, podla mna sa to aj trosku preriedi ked si ludia uvedomia ze bude treba aj zaplatit, dovoz clo atd...

Takze tesime sa, verim ze to vijde, lebo zijeme v takej dobe ze dnes zadara nic nedostaneme. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od JonasPP »

Tak prvotne som nechcel,aby ostalo tym,čo viac potrebuju ako Ja,ale na koniec sa aj ja hlasim ak bude do mojej rôznorodej strojovne aspoň 10KWh a dam prispevok na dajaku KWh,možno dve strojcovi tohto fora,aby to ešte dajaku dobu fungovalo.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Bydliště: Praha a okolí

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Viktor X »

volente píše:A jsme u demokracie. ... Stanovovat kvóty na rozdělení? Nelze, jsme si přece rovni.
Faktem zůstává, že na všechny se nedostane a kyocera to nějak rozdělit musí. Demokracii bych do toho netahal, je jeho výsostným právem rozdělit to dle uvážení podle zcela libovolného kritéria, a když se konkrétně na mne nedostane, svět se nezboří. Dělá velkou věc, dělá něco pro ostatní a takoví lidé si zaslouží moji úctu, snaha se počítá, ať už akce dopadne jakkoliv.
PS Vlastně proč Adminovi neposlat i nějakou "daň z obratu", nějaký příspěvek si jistě zaslouží.
jars10
Příspěvky: 95
Registrován: úte čer 07, 2016 8:26 pm

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od jars10 »

Viktor X píše:
volente píše:A jsme u demokracie. ... Stanovovat kvóty na rozdělení? Nelze, jsme si přece rovni.
Faktem zůstává, že na všechny se nedostane a kyocera to nějak rozdělit musí. Demokracii bych do toho netahal, je jeho výsostným právem rozdělit to dle uvážení podle zcela libovolného kritéria, a když se konkrétně na mne nedostane, svět se nezboří. Dělá velkou věc, dělá něco pro ostatní a takoví lidé si zaslouží moji úctu, snaha se počítá, ať už akce dopadne jakkoliv.
PS Vlastně proč Adminovi neposlat i nějakou "daň z obratu", nějaký příspěvek si jistě zaslouží.
Za mne naprostý souhlas s napsaným.
Pawel
Příspěvky: 815
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Pawel »

Zdravím
Tří roky mám na střeše 3 panely 240w sehnal jsem starší olov. akumulátory 2x 180 Ah a postavil desufátory abych je trochu probral ze začátku utáhli světla a TV za 2 roky začali odcházet a odešel i měnič. Letos jsem sehnal NiCd články a mořím se s repasí hrozná práce, baterky jestli se podaří je probrat budou 24v 21 čl. . Chci koupit GridFree měnič na ten silnější 1800W bych musel asi přidat panely a hlavně ten má min.napětí 45v tak že baterie 48v. Zájemců se tu objevilo mnoho a přesto si troufám požádat o 7kWh. Je jasné že cenu za dopravu proclení atd. i zálohově akceptuji.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od ota »

Jak píše Youda:
Styděl bych se stát ve frontě mezi potřebnými.
Tato akce je krom jiného docela zajímavá psychologická studie.

Hodnotný vedlejší produkt by mohlo být založení spolku zastupujíciho naše aktivity.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: 500kWh použitých LTO pro členy mypower zdarma

Příspěvek od Matess »

mě to samotného hodně zajímá, ale aktuálně nemám čas si s tím hrát. Budu rád když zde ostatní napíší jaké jsou v reálu... Oto chápu, že by ses styděl, ale zrovna ty patříš mezi lidi jejichž zkušenosti s bateriemi jsou na velmi dobré úrovni a věřím, že by tvoje zkušenosti a informace byly přínosem. Za mě jsi podle mě ty ten kdo by je měl dostat mezi prvníma 5.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek