Vyroba vlastniho panelu

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Čéče kabeláž k měniči má jen asi 20cm a je to poctivá 35mm2 svářečák takže to netopí ale topí kabely od reglu, teče tim asi 50A a já nevim co to je...možná jen nějaká ubohá 6tka...takže ten je znát ....no ale jinak fakt pohoda, jak to mam všecko ve sklepě a je tam jen asi 2°C tak to chladí parádně a měnič i při plný zátěži funí jen občas...přecejen se vyplatila investice do kvality jménem Waeco Mobitronic :) Má to trapéza ale jen mikrovlnka bzučí maličko víc jinak to snad nevadí ničemu...

A s těma autama teda upřímnou soustrast, bratr tu taky kolem toho lítá....ale s mojí Corsou 1.5 TD nemam nejmenší problém ani při -20 ...startuje naprosto bezproblému po nažhavení...a do nafty sem zatim ani benál nemusel lejt...
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od mypower.cz »

ResHacker píše:Lidi tak dneska na solárku vaříme oběd a naprosto bezproblému, 1500W plotýnka jede přerušovaně asi hodinu (předtim sem pokrájel nějaký dřevo 1800W pilou) a ještě mrazák lednice a 2 notesy a měnič si jen občas zafuní, stejně tak regl ....jinak doposavaď vyrobeno 2,7kWh sem zvědavej kolik to bude až se setmí :) joo tohle mě baví :D go go solar go :D
kurnik .. toto cist cez .. tak posle NTZ .. a toto cist kalousek .. tak zdani slunce ..
*sun* :arrow: :idea: :yes:

Uz at mam nejaky vetsi stridac a zaplou pracku .. fuuuu .. jen kdyby me penize nebrzdily.. tak ho uz davno mam.. a dneska bych vypral aj to co je ciste :D
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Joojo...já sem měnič vybíral docela dlouho, pak sem na Aukru vyšašil tenhle kterej byměl bejt fakt kvalitka...no a je to vidět, když z něho beru to, co má na štítku tak je uplně vpohodě a narozdíl od číňana nekřičí přetížením.....až dovaříme tak snad ještě pustim tady malý topeníčko jen aby nebyly přebytky :D ...sem čekal že jak pustim plotýnky tak baterky tim odběrem kleknou ale vpoho, pod 12,7V mi to nepadlo a to mi na to jede pořád i ten mrazák, lednice a notesy...sem ani nečekal :)

kdyžtak zde https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 0&start=20 pár foteček jak to mam prozatím nabastlené ale pracuje to víc než dobře :D:D
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

A s těma autama teda upřímnou soustrast, bratr tu taky kolem toho lítá....ale s mojí Corsou 1.5 TD nemam nejmenší problém ani při -20 ...startuje naprosto bezproblému po nažhavení...a do nafty sem zatim ani benál nemusel lejt...[/quote]

soukromy auto - baterka v haji a to je benzin a origo 7let stara baterka hyundai. az v mrazech prestala stacit. firemni tranzit ... ted dva dny sem to rano premlouval ale chytl ... dneska rano ? nic proste nahovno. prijela kolegyne roztahla me na lane. pak se divam kape od nekud olej takze servis ... olejovej vymenik v haji, zhavice v haji baterka v haji .... 3roky stary auto :uh: to snad neeeeeeeeeee min 10k

jsem uplne bez jakyhokoliv auta celej vikend pripadam si jak na voziku. :? asi si otevru pivo nemam co ridit :D
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše: kdyžtak zde https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 0&start=20 pár foteček jak to mam prozatím nabastlené ale pracuje to víc než dobře :D:D
krasny hardware jen to ucesat a je to predpisovy :-) co to je za menic? podival bych se po nejakym na 24v. jakej ma proud bez zateze?
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Jo no....tak to bejvá....já v tom svym dieselu měnim akorát olej s filtrem pravidelně, teď sem dělal rozvoďák, klíňák a pro jistotu sem na zimu vyměnil palivovej filtr ale v tom starym vubec nic špatnýho nebylo...ani voda ani sinstvo... ale tohle už je trochu offtopic :D
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ale ma to vyhody nemuzu jezdit servis :-) auto bude az v utery takze jsem doma a dovolenaaaa ....
co ten menic jakej vyrobce?
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

No učesám to já to vim :D:D děs běs zatim jen ten čas na to mít....baterky chci dát do nějakýho regálu a možná to dám všecko do regálu ještě to promyslim, shánim nějakou plechovou skříň za rozumný prachy, třeba se něco objeví na Aukru...měnič je už postarší, kupoval jsem ho nedávno, tenhle se už neprodává a je to Waeco Mobitronic 1500W / 1800W 20min ale takovej ten určenej do lodí a karavanů, čili pro trvalej provoz. Původně sem chtěl kupovat HQčko 2500W ale to je zas 7500,- ale taky zaručeně kvalitka...je to trapéz ale má víc schodů, měl by bejt dobrej :) No a tohodle budu muset změřit co bere naprázdno ale psali mu tam nějakejch 0,7A ? Moc tomu ale nevěřim, změřim to...
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

po menicich se podivam. chtel bych sinus jen na lednici mikrovlnku mozna kotel. ostatni spotrebice by nemely byt nachylny na obdelnik ci trapez tak to chci zkusit trouba sklokeramika konvice a tak muze jet na cokoli. kreslim si ted schema nejake detekce zatizeni abych mohl menice spinat dle potreby trebas mosfetama.
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

http://www.ebay.co.uk/itm/1500w-pure-si ... 378wt_1224

podivej za 4500 a takovej peknej barevnej
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

jo to taky řešim...zatim tu mam přebytečnejch pár SSR takže to budu spínat asi tím jestli to pude :) no a chtěl bych aby to fakt dobudoucna pracovalo uplně samo a nemusel sem vytahovat ze zásuvek a přepojovat na ČEZ jako je tomu teď....sinus by byl fajn ale ten koupim až na těch 48V....maj moc pěknej 3kW na i4wifi.cz se mi líbí....
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

az budu mit nejaky teoreticky funkcni schemata tak to sem hodim. neznas nejakej stykac kterej by sel jen pulzne prepnout aby nezral pri sepnuti trvale? ssr bych nechtel pouzivat k odpojovani site chci to mit jako doopravdy fyzicky odpojeny
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Bydliště: Kvasice

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od jose »

Tady maji nejaka bistabilni rele: http://www.gme.cz/bistabilni-rele-kontakt-do-10a/
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

jose píše:Tady maji nejaka bistabilni rele: http://www.gme.cz/bistabilni-rele-kontakt-do-10a/
jj ale ty bych asi pro pripinani celeho rozvodu na eon nebo solar pouzit nemohl maji slaby kontakty a je to pomerne drahy. ssr jsou taky pomerne drahy aby byly nadimenzovany na rezervovanej prikon.
dival jsem se na prikon stykacu oez a je to nejakych 3VA samozrejme dle modelu takze to asi udelam stykacema.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Takže dnes (slunečný den) s 1160Wp jsem se postaral o nulové přebytky, vyrobeno 3,8 kWh :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2573
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od tomas »

PavelR píše:http://www.ebay.co.uk/itm/1500w-pure-si ... 378wt_1224

podivej za 4500 a takovej peknej barevnej
Pozor, od toho to měniče se doporučuji držet co nejdál http://ludens.cl/Electron/chinverter/chinverter.html
Barva nerozhoduje ;)
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od matej »

To jsem četl a přesto jsem si obdobný 2500W měnič od firmy Power Jack pořídil :-)
Zdá se, že se Číňani poněkud zlepšili .. byla potřeba jenom jedna úprava aby měnič spolehlivě fungoval :-) A výkon má jak píšou. Asi o tom napíšu recenzi ..
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2573
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od tomas »

matej píše: Asi o tom napíšu recenzi ..
To by bylo super, hlavně o té úpravě.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

nema nekdo zkusenosti s timto ?
http://www.solar-elektro.cz/?action=det ... 12&catg=21
za tu cenu to vypada dobre. je otazka jak to cinan udelal ...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od abrams »

PavelR píše:nema nekdo zkusenosti s timto ?
http://www.solar-elektro.cz/?action=det ... 12&catg=21
za tu cenu to vypada dobre. je otazka jak to cinan udelal ...
Zdravím ,

já mám 5kW verzi , ale od "jiného" výrobce . Kolega fotovoltaista si od této firmy koupil 4kW 48V , podle toho co mi
psal tak je docela dobrej . Akorát má stejná problém co můj - nějakou zpětnou rušící vazbu na DC straně :cry: .
Akumulátory jsem musel úplně izolovat od DC rozvodů - při chodu měniče tam byl děsnej bor*el :evil: . Faktem je ,
že můj je dvoufázový bez země a to co koupil kolega má zemnící svorku - podařilo se mu to rušení omezit , mě ne :twisted: .

Můj je přímo z číny (+ DPH + CLO + ..... :roll: ) ale i tak stál +/- stejně co 4kW od nich :D .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek