Vyroba vlastniho panelu

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

tak to je celkem luxus cena
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

No já si myslim Pavle...jsou to nový baterky a je na to rok záruka.. a jsou to LiFe....myslim že ty NiCd se oproti tomuhle fakt nevyplatěj...bezkonkurenční :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

jj parametrama sou asi nekde jinde. ale ja se zatim klonim porad k tem nicd. myslim ze mi sluzbu taky udelaji
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

No já sem sejidně rád, protože sem zvědavej, jaký budou a samozřejmě ti přeju aby byly dobrý a dobře sloužily :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:No já sem sejidně rád, protože sem zvědavej, jaký budou a samozřejmě ti přeju aby byly dobrý a dobře sloužily :)
no pokud pujde sve dle palnu tak pristi tyden jedu pro baterky cca 310km jen tam :-) tak se celkem tesim ... pak budu objednavat clanky atd ... videl sem na youtube ze borec klasicky pospojoval clanky ram do nej sklo na to polozil clanky pozapojoval a zalival to jakymsi udajne zalivacim cirym silikonem. zajimavy hlavne hermeticky uzavreny.
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

pujdu do clanku 80*150mm 1,8W 3,6A vychazi to na 8,2kč/1Wp na ebay. ziskam tak i velkou plochu panelu. mam na to relativne dost velkou plochu na rovne strese + kdyby nejhur bylo tak cela zapadni strana sedlove strechy a eventulene jeste jedna zed :-)
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Hezké...tak mě napadá že ty budeš asi někde ze západních Čech a jedeš pro ně do Brna ne? Jestli si to nějak zařídíš, já jedu do Brna v sobotu, mohl bych ti je hodit alespoň do Prahy což znamená přes 200 km úspora :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:Hezké...tak mě napadá že ty budeš asi někde ze západních Čech a jedeš pro ně do Brna ne? Jestli si to nějak zařídíš, já jedu do Brna v sobotu, mohl bych ti je hodit alespoň do Prahy což znamená přes 200 km úspora :)
naopak ja jsem pod Brnem od Pálavy :-) a jedu do Plzně.

http://viewitem.eim.ebay.cz/1kw-grade-3 ... 40813/item
co si myslis o tomto?
nebo toto
http://viewitem.eim.ebay.cz/1-kw-555x-A ... 52457/item

vidis tam rozdil?
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

ty první vypadaj jako monokrystaly ale zase maj i růžky takže těžko říct....jinak to vypadá oboje stejně...prostě články na panel 1kWp jestli sem to dobře pochopil :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:ty první vypadaj jako monokrystaly ale zase maj i růžky takže těžko říct....jinak to vypadá oboje stejně...prostě články na panel 1kWp jestli sem to dobře pochopil :)
jak si to mysles s tema ruzkama anglicky moc neumim neco tam o tom psali ... taky tam psali neco o ag marks nebo tak neco ....
jsi na tom s anglictinou lip?
nebo si to budu muset nechat prelozit poradne pred koupi .....
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od toxic_cz »

jenom poznámka, pochopil jsem, že ze solárem zatím praktickou zkušenost nemáš... a hned chceš na začátek kupovat za 50tis nějaké použité aku a stavět ze samostatných článků XX kusů FV panelů? nebylo by lepší si to osahat v menším měřítku? :)
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

To už jsem se Pavlovi pokusil říct ale zase nechci do toho kecat :) Taky jsem si to nejdřív osahal v menším, postavil funkční 90Wp panel a pak mi došlo že stavět to pokud plánuju věší výkony je pro mě blbost.... no a jestli to dobře chápu tak Pavel chce nakoupit články na 1kW no snad to njak dobojuje..... ono vubec než jsem se to naučil pájet a to jsem měl nakoukáno x videí a přečteno všechno možné to je taky kumšt....a co článků jsem zničil než sem se prostě naučil jak s nimi pracovat.....neni to sranda neni :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Pavle...být tebou tak beru tu první nabídku, dostaneš k tomu za těch pár set navíc i pocínované pásky a další ptákoviny nezbytné pro letování, bez toho jsou ti články kničemu....jinak jeto prostě 555článků jeden jako druhej případ, 1,8W moduly a ta cena je lepší než seženeš na Aukru....
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

toxic_cz píše:jenom poznámka, pochopil jsem, že ze solárem zatím praktickou zkušenost nemáš... a hned chceš na začátek kupovat za 50tis nějaké použité aku a stavět ze samostatných článků XX kusů FV panelů? nebylo by lepší si to osahat v menším měřítku? :)
sice kus pravdy mas ale koupit nejakej 100w panel malej reg a 100ah olovo by me jaksi nic moc neresilo a ve vetsim bych to nepouzil ...
jako povazuju se za pomerne zrucnyho cloveka a v elektronice krom programovani za zkusenyho takze bych se toho az tak nebojim. na internetu je hromada informaci + o spouste problemu se da bavit na takovych forech +youtube a fotky vice ci mene zdarilych panelu. kde se muzu poucit z chyb ostatnich a udelat chyby sve a originalni :lol: :lol: ... to pude
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:Pavle...být tebou tak beru tu první nabídku, dostaneš k tomu za těch pár set navíc i pocínované pásky a další ptákoviny nezbytné pro letování, bez toho jsou ti články kničemu....jinak jeto prostě 555článků jeden jako druhej případ, 1,8W moduly a ta cena je lepší než seženeš na Aukru....
asi jooo ted akorat vyspekulovat jak to bude s poplatkama ... clo by byt nemel z uk ale jak to je s dph .... vygooglim :-)
Cossman
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 27, 2011 1:22 pm
Bydliště: Hlučín

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Cossman »

Jestliže kupujete zboží v rámci EU, nebudou účtovány žádné další celní poplatky nebo daně. ;)

Taky si myslím, že by bylo lepší se stavbou FV panelů začít v menším. Na druhou stranu, cena je dobrá a kdyby se nedařilo, je tu pořád možnost prodat články třeba na Aukru. Hlavní problém vidím v kvalitě spojů a utěsnění panelů, což se projeví až časem. Dále to zabere spoustu času. Taky jsem uvažoval, že bych si panely vyrobil sám. Na konec jsem raději výhodně koupil hotové panely a ušetřený čas využil jinak. Ale držím palce. :yes:
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

Cossman píše:Jestliže kupujete zboží v rámci EU, nebudou účtovány žádné další celní poplatky nebo daně. ;)

Taky si myslím, že by bylo lepší se stavbou FV panelů začít v menším. Na druhou stranu, cena je dobrá a kdyby se nedařilo, je tu pořád možnost prodat články třeba na Aukru. Hlavní problém vidím v kvalitě spojů a utěsnění panelů, což se projeví až časem. Dále to zabere spoustu času. Taky jsem uvažoval, že bych si panely vyrobil sám. Na konec jsem raději výhodně koupil hotové panely a ušetřený čas využil jinak. Ale držím palce. :yes:
ten prodej na aukru je mozny i kdyby to melo byt v nejhorsim za nakupku. spoju se nebojim v pajeni uz toho mam hodne za sebou :-) utesneni je dalsi vec ale myslim si ze pri vhodne konstrukci ramu to jde udelat kvalitne.
dalsi vec je konstrukce na ktere budou panely drzet. idelani ty to bylo nataceci ve dvoou osach manualne abych si mohl lehce prestavit polohu napr leto/zima.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od abrams »

PavelR píše:
ten prodej na aukru je mozny i kdyby to melo byt v nejhorsim za nakupku. spoju se nebojim v pajeni uz toho mam hodne za sebou :-) utesneni je dalsi vec ale myslim si ze pri vhodne konstrukci ramu to jde udelat kvalitne.
dalsi vec je konstrukce na ktere budou panely drzet. idelani ty to bylo nataceci ve dvoou osach manualne abych si mohl lehce prestavit polohu napr leto/zima.
Zdravím ,

vyrábět svépomocí takové množství panelů je opravdu odvaha :yes: držím palce . Na aukru sem si koupil pár
4W článků na pokusy , docela hrůza :shock: děsně křehký ! Vono to má jen 0,2mm :shock: a to co se mi povedno
napájet tak dříve či později popraskalo :uh: . Byl jsem ve firmě kde skládají FV panely - normální fabrika :o .

O natáčení panelů něco vím :geek: doporučuji skouknou celé :yes:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=100

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

doufam ze odvaznemu bude prat stesti a kdyz ne tak ze na tom moc neprodelam chci to proste zkusit ...
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od toxic_cz »

tomu já rozumím, právě si první vlastní panel sestavuji (foto bude) :)
ale to pájení je opravdu zlo, na youtube a na filutovědílně to vypadá jako to nejmenší, ale skutečnost je jiná... a to mám za sebou už také dost pájení při jiných projektech...
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek