E-kolo

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Baterku mam tuto http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/16- ... -nabijecka
Má BMS tak by to v případe hrozby, že se to bude snažit sinewave jednotka podbit pod určitou danou mez. Tak by to BMSko v baterce melo vypnout. Jak to, že tu řj co mám teď od magicu si to umí ohlídat a sine wave ne?
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

je to tedy liion 13clanku vybiji se az na 3V na clanek coz odpovida 39V. Ridici jednotka vypina u cca 40V, tak by to mohlo byt v pohode. Problem by mohl nastat jen tehdy kdyby nejaky clanek byl slabsi a sel dolu rychleji ale vzhledem k tomu ze baterka ma BMS, tak se nemas ceho bat... Bude to v pohode.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Ok. Díky za info. Jestli vyjde čas o víkendu se na to vrhnu a testnu to. Jen to zkusím nějak provirozně propojit at nemusím cvakat kable. Kdyby to jelo stejně jako ta původní. A žádný efekt by tam znatelný nebyl. Tak tam zpět narvu magic a sine wave strelim. Doufám v to, že to bude znát bud v dojezdu, maximalka a nebo ze motor poběží tišeji. Pokud to tedy na netu nebyl jen kec, že to da 50 km/h. No uvidím...
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

kazdopadne na vysledek testu se tesim... jedna jednotka mi odesla a tak nejakou potrebuju... tuhle jsem fakt hodne zvazoval. Takze urcite poreferuj a drzim ti palce at ti to hned jede.

mimochodem ja mam lifepo4 (aktualne 36V, ale to nevadi pro priklad16clanku je na 48V) a tam 40V/16=2,5V coz uz je fakt malo.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Jasne dam vědět, už se na to těším jako malý kluk :-) Nevis co to je náhodou za typ konektoru od řj k baterce viz foto o par postu výše. Nebo kde bych na netu mohl dohledat typy koncovek atd.?
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

vypada to jako xt60 - bezny konektor u modelaru. Vrtulniky a letadla vyssi kategorie tohle pouzivaji. Jedou pres to fakt velke proudy... Znamy mel vrtulnik a 2,2Ah baterii dokazal vytlouct za 5 minut (tzn prumerny proud 25A)
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

No jo mas pravdu je to ten konektor. http://www.svetsoucastek.cz/vidlice-ama ... AkF38P8HAQ
Asi zítra s jedu do města a zkusím něco sehnat.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

nevim kde bydlis ty, ale pokud je to dira jako ta ve ktere bydlim ja, tak tady v obchode s elektronikou a soucastkama neznaji lipo baterie, natoz konektory k nim :-D

podle me to budes muset bud obednat, nebo ustrihnout...
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

No koukal jsem do nejbližší prodejny co mám a je to gme.cz ale tam jsem koncovku nenasel.
Edit:
No tam by to mohlo byt http://pvmodel.cz/
Jj tak takové konektory tam mají :-)
http://pvmodel.cz/category.php?id_category=21
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

No v Ostrave je docela vyber... Ja jsem ze Sumperka a pokud neco nemam ve sve zasobe, tak musim obednavat. Ani Olomouc, ktera je jen hodinu cesty autem nenabizi nic extra...
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: E-kolo

Příspěvek od rob.brno »

Kamilos píše: Doufám v to, že to bude znát bud v dojezdu, maximalka a nebo ze motor poběží tišeji. Pokud to tedy na netu nebyl jen kec, že to da 50 km/h. No uvidím...
Myslím, že maximálku ti to nezvedne,asi to bude tiší s hladkýma rozjezdama. Zajímalo by mě jestli to vyřeší takové ty rezonující pazvuky motoru, které se např. mě objevují při určitých rychlostech.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

No to jsem taky zvědavý. Jedu do centra, koupím nějake propojky a testnu to. No ty pazvuky mam mezi rychlosti 12-14 km/h pak už ne. A pokud se rozjíždím do kopce bez slapani tak to vydává divný zvuk už kolem 12 km/h.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Hm tak koncovky jsem nesehnal. Ještě že u předchozí řj jsou nějake náhradní ani jsem o tom nevěděl. Bude se zatím nějak improvizovat. Zkusím to nějak provizorně na test předělat.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Tak je to zapojeno. Bohužel si to ani neškytlo. Proste vůbec nic :-(
Připojil jsem jen základ. Motor halovky a akcelerátor. Propojky jsem zkusil vytáhnout atd. Jinak na konektoru halovky sedi!
Konektor u řj napájení baterky jsem cvaknutí a provizorně spojil přes rychlospojky které jsem měl u kotle na 220.
Teď ne otázkou co je špatně :-( Je otázkou aby to fungovalo nemel byt nahodou ten display. Hmm
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od LIX »

Po pravde mne tá moja ovládacia jednotka bez displeja nešla, lebo sa s ním zapínala. Ale u teba to tak vôbec nemusí byť, ja som mal inú ovládaciu jednotku než ty. Skús v prvom rade prehodiť dve fázy na motore, napríklad máš zapojenú modrú na modrú, zelenú na zelenú a žltú na žltú. Modrú na modrú nechaj, a zapoj zenelú so žltou a žltú so zelenou. Vela výrobcov má prehodené farby. ;)
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Ok dík za radu. Zkusím a dam vědět. Jen teď jsem zapojil mp s původní řj. Jedu na vyjížďku.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

po zapojeni a zapnuti musis zvednout kolo s motorem do vzduchu a propojit learning cables. Bud se to rozjede samo, nebo s tim kolem musis zatocit rukou...

chlape psal jsem ti to :)
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Jo to jsem zkoušel točit. Jen ten learnig kabel tam nikde nevidím. Na konektroech je to čínský a v manuálu co jsem dával sem o pár postu tpet to nikde není! Večer to zkusím zapojit znovu.
Edit: teď jsem se dival a je tam jen Electric lock a learnig jsme tam nevidel.
Na řj je propojeny propojkama Cruise a lcd výstup na display a Electric lock!
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

cruise by propojeny byt nemel - tam se pripojuje spinac
electric lock je na zapalovani na klicek, ten by propojeny byt mel.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Už to začalo cukat. LCD musí být propojeny a electric lock taky. Cruise nevadí. Takže asi tak nechal jsem to pod proudem a začal připojovat akcelerátor a málem mi kolo ujelo. Když jsem se po dival na barvy drátu od motoru a u řj tak barvy nesedi. Jsou prohozene. Přesný popis přidám později. Podle me tedy když je to přehozene tak akcelerátor nemůže reagovat a nejede to.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek