E-kolo

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: E-kolo

Příspěvek od JonasPP »

Ja okrem HALovich senzorov mam každy spoj pajkovany,lebo pri tak velkych prudoch to rado prepaluje kontakty. :D A aj skratenie kablou sa oplati,lebo ide viac štavi do cievok v motore a nestraca sa to v pridlhom kabliku.Odporučam aj tie drôtiky zameniť za 4mm.Ja tam mam tie pôvodne,ale ber to ako malinku radu a ušetriš trocha energie a lepšie ti pôjde bajk.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

To LIX No však tuto řj mám v brašně a zvažují sin wave. Jen mi vadi, že musí být k tomu lcd. Kdyby byla nejaka jina ktera by šla programovat přes usb. Nemate někdo tip?
Naposledy upravil(a) Kamilos dne pon zář 14, 2015 7:30 pm, celkem upraveno 1 x.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1231
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: E-kolo

Příspěvek od Lui »

no :) ....tak ten další "test" že kolko to pojde bez príšlapu mi už pripadá reálnejší ;)
Ináč.....fakt by sa zvečšil dojazd o také obrovské hodnoty čo tu píšete s tým regulátorom ktorý má čistý sinus ???
Fakt ma to nejako zaujíma,lebo ak je to pravda....tak ten moj dojazd by sa tiež dal slušne posunút :)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Nevím teď kde jsem četl, že někdo dělal test s motorem magic a řídící jednotkou externí sin wave a jelo mu to přes 50 km hod. a dojezd se prodlouzil. Jinak s mp řj mi to vytáhne 44-44.6 km/hod při full baterce. Pokud je ideální protivitr

No je fakt, že přes zimu to vysperkuju a zkrátím kabeláž protože v brašně je hotova elektrárna.

To LIX posli mi pls email za kolik přodáš na limakos@seznam.cz
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od LIX »

Ja mám kábel skrátený asi na 60cm, nepájkujem nič. Mám kvalitné konektory EC5 ktoré znesú obrovské prúdy a vôbec sa nezohrejú. Teraz som robil jednému chlapíkovi do holandska baterku 36V 12,8 Ah a trval na tom že tam chce anderson konektor. Tak som objednal tie konektory a čakal na ne zbytočne 10 dní. Došlo to a skoro som vybuchol od smiechu, že 45A znesú. No neviem či by som sa odvážil púšťať cez to trvale 15A. :D aj faston je masívnejší ako toto.
Najlacnejšiu čínsku ovládaciu jednotku by som doporučil skôr ako MP jednotku. Neviem poradiť jednotku bez displeja nadstavitelnú a čo vlastne plánuješ nadstavovať? Ja čo som si kúpil naposledy ovládaciu jednotku od greentime tak som tam nič nadstavovať nepotreboval. Ale tá nie je sinus. Tiež by ma zaujímalo či sa predĺži dojazd so sinusovou ovládacou jednotkou. Treba to niekde vyhútať.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Moc zrovna dobre zkušenosti nakupování z Číny nemam. 2 x jsem podával spor a naštěstí jsem dostal peníze zpět. Jednou Alík a eBay. Už se toho nakupování obávám. A jednou jsem reklamoval tel do Číny a stačilo mi. Ty máš ten lcd na kole? Nevypadá to moc robusne? A v noci neosilnuje display? Asi do toho půjdu a namontují tu velkou krabici na řídítka. Je to komplet i s tim ovladačem, úchyty atd.?
Kterou mi prosim doporučíte jednotku sin wave. Je to riziko ta čina ale budu to muset riskovat. Ty dvě co jsem uváděl jsou spolehlivého. Asi ji tady nikdo nemá. To zase bude koupě zajíce v pytli.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1231
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: E-kolo

Příspěvek od Lui »

hm......nech rozmýšlím jak chcem či nechcem.....nejak mi nejde do hlavy cena tých regulátorov čo tu popisujete :?
...ved do mojej stála tuším 200 eur ...a tie čo tu vidím...len asi štvrtka z toho :?
mám tam toto: http://shop.crystalyte-europe.com/produ ... 296&page=1

a pochybujem že by bola "niečím" viac jako tie vaše.
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Hm to je docela hodně 200€. 48 USD stoji sin wave. Co jsem na tu jednotku kterou uvádís koukal, pisou něco o digital controller. Tak možná proto takova mega cena.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od LIX »

Ty kokso, 200€ by som dal za ovládaciu jednotku s prúdom 100A, za túto nie. :O
Kamilos ja som objednával tolko vecí z ebay a aj z ali a žiaden problém zatial. Ono sú veci ktoré by som neobjednával od tial a sú veci ktoré objednávam iba od tial.
Ja by som to s tou jednotkou riskol. Tá cena nie je až taká hrozná. A ak by si nechcel ísť do sine wave tak si kúp jednotku green time, tá je overená a lacná, mám od nich dve ovládacie jednotky a obe pracujú aj bez hall, je to dobré ak sa ti pokazí jedna hall sonda alebo otrhne káblik, s kludom dojdeš bez toho domov. Pravdaže bez hall sondy má motor malý točivý moment pri rozbiehaní.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: E-kolo

Příspěvek od rob.brno »

Lui píše:hm......nech rozmýšlím jak chcem či nechcem.....nejak mi nejde do hlavy cena tých regulátorov čo tu popisujete :?
Jde o to, že jsi to koupil od evropského překupníka se clem a dph a evropskou přirážku a evropskou zárukou a za to vše se platí :-(
Ono ani ty ceny z Číny zde uváděné nejsou konečné, schází u nich dph a poplatek za celní řízení.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: E-kolo

Příspěvek od rob.brno »

Kamilos píše:
Kterou mi prosim doporučíte jednotku sin wave.
Ověřený sinus je subvoton, ale to je výkonem spíš pro skůtry.
Ještě je tu možnost si sinus regl postavit, jen HW. SW se dá koupit hotový :-)
- https://endless-sphere.com/forums/viewt ... t=lebowski
- https://endless-sphere.com/forums/viewt ... t=lebowski
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

No toz to už je bedna to raději jdu do Číny i když sin wave z fotek vypadá, že mi to do brašny nevleze. Ale pokud se zvedne výkon a dojezd. I kdyby náhodou odešla řj tak na delší trasy do batohu hodím MP a mám zálohu. Tak jsem docela rozhodnutý ze do toho jdu.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Opět nejde editovat!!! Ješte jsem našel na netu KM5S-LCD http://www.alibaba.com/product-detail/2 ... 5.1.JXKPfY je programovatelny a zda se ze je mensi umi tedy ten vetsi display programovat jednotku , asi by měl umět ne?
http://www.alibaba.com/trade/search?fsb ... xt=KT-LCD3
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od LIX »

S tým displejom sa dá tuším iba nadstaviť program na pedal asistent od 1 do 5 tuším, zapnúť ovládacia jednotka, zapnúť svetlo na displeji, viac funkcií som nevyskúšal či to má pretože som to mal len raz skúšobne zapojené. Stále neviem čo chceš nadstavovať na ovládacej jednotke.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Ahoj, no u MP jsem nastavoval Motor Voltage, Ampery Continuos/Peak, Silu rekuperace, maximalni rychlost, zrychlení, motor type, uhel hal sond 120. atd Tak mi tedy není jasne jak mam pak jednotku sin wave nastavit. Pedelec nepouziam a jednotka se prece musí nejak nastvit. Tak ten display to asi neumi. Uz jsem z toho jelen.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Ahoj, tak uz vazne nevim a zvazuji ze risknu tuto jednotku z CIny http://www.aliexpress.com/item/Silver-4 ... 5,201409_1
Ale pisou tam tohle: Motor Type: Brushless Non-gear Hub Motor. Lze tuto jednotku pouzit pro muj motor magic pie? VIz foto o par postu nazpět. Pokud jsem to pochopil tak by to melo byt pro hub motory. Jako vázne dat u nás 5100 za řj sinusovku je trochu brutální.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od LIX »

Pravdaže ju môžeš použiť na tvoj motor, neviem síce prečo ju neodporúčajú na motor s prevodovkou, ale ty motor s prevodovkou nemáš takže je to jedno.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Čau objednal jsem black http://m.aliexpress.com/item/3233315666 ... sitedetail dal jsem špatný odkaz. Doufám, že ta cerná je na 48V. Kdo se tam má z toho vyznat.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

dej vedet jak pojede... taky po necem takove pokukuji... Mam magicpie 4 s externi ridici jednotkou a neni to spatne (jedu zatim na 37V) Nicmene doufam v prechod na liion - otazka jenom je jake napeti... Chtel jsem puvodne 74V, ale jestli ti ten sinus pojede dobre i na 48V tak to budu zvazovat....
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Mám taky MP4 alespoň prodejce to tvrdil když jsem motor kupoval. Můžeš prosím poslat fotku motoru at mužů porovnat. Od motoru mam hrubý kabel. Jinak taky doufám že to pojede 50 km/hod a zvyši se dojezd. A taky ten záběr od nízkých otáčkek by se měl změnit. Jaky kabel ti vede ven z motoru? Na konci je takova jakoby troj vidlice?
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek